I Judoklub Kohoro Kwai van Wieze feestte om 25 jaar aktie 71ste Grote Paasprijs Steenhuize - Hekelgem Zeienaar Danny Rombout behaalt zwarte gordel Tae Kwon Do in Moerzeke De Voorpost - 6.4.1990 - 23 Naar aanleiding van een kwart eeuw be staan werd er door de Kohoro Kwai van Wieze een onvergetelijke feestavond op het getouw gezet, en het werd een hoog dag die menigeen nog lang zal heugen. Vijfentwintig jaar geleden waren er wel licht nog niet zoveel Wiezenaren die wisten wat de judosport eigenlijk was. Nu, een kwarteeuw later, en dank zij een gestadige aktie op de matten, is alge meen bekend dat het gaat om een gezon de discipline, die de beoefenaar zowel geestelijk als lichamelijk verrijkt. Als men even stilstaat bij de naam 'Kohoro Kwai', wat betekent 'Hart, rust en gemoed' dan wordt het gemakkelijker om deze van oorsprong Japanse ge- vechtsport, gesticht door Jigoro Kano, beter naar vorm, inhoud en bedoelingen te begrijpen. Hoe het hier groeide Voor de historiek van Kohoro Kwai- RUGBY Rugby. D.R.C.-Edegem. Het lijkt soms één grote farandole (vh) WIELRENNEN W.S.C. Dr. Tistaertvrienden uit Affligem organiseert op zondag 15 april de 71e Grote Paasprijs tussen Steenhuize en Hekelgem. Deze wedstrijd is bedoeld voor ploegen van vier tot zes liefhebbers en wordt dus in klubverband gereden. Men vertrekt om 13uOO aan sportzaal Almarik in Steenhuize (Herzele), waar kan ingeschreven worden vanaf 10u30. Ook de kleedkamers zijn daar gelegen. Er wordt een totale afstand afgelegd van 158 km, waarvan een rit in lijn van 103 km en vijf plaatselijke ronden van 11 km. Omstreeks 17 u wordt de aankomst verwacht in de Boekhoutstraat in Hekel gem. Verwarmde kleedkamers zijn er voorzien in Wasserij Zonklaar, Brussel- baan 112. De medische kontrole heeft plaats in de Boekhoutstraat nr 7 ter hoogte van de aankomstlijn. Het U.C.I.-reglement is van toepassing. De prijsuitreiking heeft plaats in zaal Sportwereld, lokaal der Dr. Tistaert vrienden, Brusselbaan 97, 1790 Affligem en de bekers worden uitgereikt tijdens de receptie. Deze heeft plaats in zaal Brouwershof. De eerste drie in de individuele uitslag met hun ploegleider, de winnaar van de bergprijs met zijn ploegleider en de afgevaardigde van de winnende ploeg worden daarop uitgenodigd. Het dragen van de badge is verplicht. In deze wedstrijd zijn nogal wat prijzen te verdienen. Zo is er 20.000 fr voorzien voor de Interklub, 40.000 fr individueel en 10.000 fr voor de bergprijs. De medische dienst van het Vlaams Kruis, afdeling Ternat, staat zowel tijdens als na de wedstrijd ten dienste van renners en volgers. Een dokter zal gans de wedstrijd volgen en door de sportdirekteurs elk moment kunnen opgeroepen worden voor bijstand. Een ziekewagen volgt de ganse wedstrijd en er is een verpleger aanwezig in de verwarmde autobus. Er zijn bovendien nog twee vaste hulpposten, een aan de aankomst en een in de Langestraat nr 275. Ook na de wedstrijd kan men in de kleedkamers beroep doen op deze medische hulp dienst. Uit onze streek sturen volgende klubs een ploeg: K.S.C. Denderstreek - Aalst, W.S.C. Merelbeke-Scheldestreek, W.S.C. Vooruit, W.K. Labiekesvrienden. Enkele winnaars uit een lange rij: E. Merck, P. Sercu, W. Teirlinck, H. Vrijders, A. De Wolf, M. Sergeant en Hedwig Van Hooydonck. Vermelden we nog dat er ook een afwachtingswedstrijd georganiseerd wordt voor nieuwelingen. 53 km worden er gereden over 8 ronden. De prijsuitreiking en de start hebben plaats aan café Sportwereld, Brusselbaan 97. Wieze moeten we terug naar de piloot gemeente Lebbeke waar ten jare 1965 in de zaal van de brouwerij 'Anglo Beige' (bij De Wittens) de judoklub gesticht werd met als eerste voorzitter Paul Naudts (van die brouwerij). De trainin gen gingen destijds door o.l.v. Henri Getteman en Christiane Swinnen. Die nieuwe klub oogsste een ongewoon suc ces en groeide op korte tijd uit tot een der voornaamste van gans België. In 1970 nam Francois Renders het judo roer over. Als aktieterrein hadden de 60 judoka's van toen het Pissekens kom- pleks en naderhand vonden ze een on derkomen in de 'Vieux Temps' om uit eindelijk voor goed onderdak te krijgen in het Ontmoetingscentrum te Wieze aan de Schoolstraat, waar momenteel de oefenstonden regelmatig tweemaal in de week plaats grijpen. Die definitieve vestiging gebeurde in het jaar 1980. Van af 1985 staan de trainingen onder des kundige leiding van Marc Jacob (Bloso 2de Dan) en hulptrainer Peter Van Keer. De klub telt thans een 80-tal leden waarvan er reeds vijf de zwarte gordel bereikte, nl. Egide De Waegeneer, Peter Van Keer, Kris De Geest, Mare Quidé en onlangs nog Danny De Meersman. Het voorzitterschap berust al ruim 10 jaar bij de h. Etienne Moens. Trainer Jacob is tevens secretaris en Ludwig Pis- sens fungeert als schatbewaarder. Dat de klub steeds hoger mikt bewijst de uitslag bij de recente provinciale kam pioenschappen, waarbij Kohoro Kwai twee eerste plaatsen boekte, nl. door Sandrina De Rouck en Bertrand De Sit ter. De Wiezer judoka's blijven overi gens niet bij de 'matten' zitten! Bene vens de gewone trainingen van woens dag en vrijdag doen ze nog mee aan tornooien, houden een jaarlijkse barbe cue, gaan ze schaatsen en trekken ieder jaar op sportkamp. Een goede week ge leden ging de klub nog van start met een 10-lessen kursus in zelfverdediging voor vrouwen. Toch wel een bedrijvige orga nisatie, die Kohoro Kwai! Nieuwe leden zijn steeds welkom en in schrijvingen kunnen genomen worden tijdens de trainingsuren, elke woensdag en vrijdag van 19 u. tot 21.30 u. in de dojo, het ontmoetingscentrum aan de School straat. Meer inlichtingen zullen graag gegeven worden door voorzitter Etien ne Moens, tel. 053/21.81.36 of trainer Marc Jacob, tel. 053/22.37.18. Feestzitting We zegden het reeds hoger dat de zater dag 31 maart 1990 een hoogdag zou wor den in de 25-jarige geschiedenis van Ko horo Kwai-Wieze. De viering zette al in om 18 u. met een officiële ontvangst in het gemeentehuis te Lebbeke, waar de jubilerende klub een gulle receptie aan geboden werd. Met de gelukwensen vanwege het gemeentebestuur overhan digde burgemeester Frans Moeyersoon aan klubvoorzitter Etienne het prachtig herinneringsplakket van de gemeente. Nadien stevende het hele judo-gezel- schap Wiezewaarts naar de Voermans- rust - voor de gelegenheid feestelijk op gesmukt - waar de genodigden een rijk elijke receptie geoffreerd werd, gevolgd door een copieus zelfbedieningsfeest maal. Uiteraard met vele welkome nat- jes. Naarmate de avond vorderde steeg de ambiance-meter zienderogen, vooral toen de mooie eremedaille om 25 jaar K.K. actie onder de spots kwam. Deze werd door de Nationale Judobond aan de klub geschonken. De show werd ech ter gestolen door president E. Moens, die soortgelijk ereteken in ontvangst mocht nemen om (meer dan) 10 jaar leadership bij Kohoro Kwai - Wieze. Dat zijn dame Rosa (met bloemen) in de eer mocht delen, en dat Francois Renders wegens 20 jaar trainingswerk bij K.K. Wieze, met een bijzondere attentie be dacht werd, heeft niemand verbaasd. Tijdens het daaropvolgend gezellig sa menzijn werd er bij feestelijk disco-mu- ziek nog lang verder gevierd. Kortom, een grootse jubeldag, waaraan een sierlijke feestvlag, met de vermel ding 'Kohoro Kwai-Wieze, 1965-1990' steeds levendig zal blijven herinneren! J. Van Landuyt Rugby. De Dendermondse spelers staan klaar om het 'ei' op te vangen (vh) KARATE Danny Rombout van Shito Karateklub Zele behaalde onlangs zijn eerste dan en is daarmee de eerste Zeienaar met een zwarte gordel in karate. Voor dit zware examen hadden zich in Brussel 86 kandidaten aangemeld, waar van er slechts 20 slaagden. Het dagelijkse zware programma van klubtrainer Mare Nobels, dat hij de laatste weken te verwerken kreeg, had zeker vruchten afgeworpen en Rombout eindigde bij de beste vijf. Danny is pas 21 en behoort nu reeds tot de Belgische elite. Mede door het begrip van zijn werkgever (Samkoburo) kan hij zich volledig aan zijn passie, karate, wij den. Hij maakt deel uit van de Karate Topschool waarmee hij verschillende in terlands moet afwerken. In het laatste seizoen behaalde hij de titel bij de -65 kg, waarvoor hij door het Zeelse gemeentebestuur gehuldigd werd. In de uitslagen van het karate sportsei- zoen vindt men meer en meer Zeelse namen terug zoals Luc Hooremans, Alain De Vijlder, Alex Coppieters, Filip en Bruno Van den Eynde en bij de da mes Christine Tazoumbite. Shito Karateklub Zele werd opgericht in december 1986 en de inzet van haar leden begint nu vruchten af te werpen, mede door de logistieke steun van Fer- nand en Marcel De Gucht. De stijl die in deze klub beoefend wordt is Shito Ryu, vandaar de klubnaam. Het betreft één van de vier traditioneel Ja panse stijlen die gebaseerd is op snel heid en mobiliteit en minder op kracht, waardoor ook lichtere personen grote resultaten kunnen behalen. Belangstellenden voor karate kunnen inschrijven in de trainingszaal van Sporthal De Zeven elke maandag en Judo. Het bestuur en de leden van Judoklub Wieze op de trappen van het Lebbeekse gemeentehuis (foto Guy) Karate. Danny Rombout is de Zeienaar die een zwarte gordel ver overdeHij staat onder de kundige lei ding van Mare Nobels (vh) Judo. De judoklub van Wieze werd ontvangen op h (foto Guy) woensdag van 19u30 tot 21u00. Voor de jeugd vanaf 7 jaar zijn er afzonderlijke lessen op maandag en woensdag van 18u30 tot 19u30. Op zondag 8 april 1990 zal er in sporthal 't Broeksken, Kleinbroekstraat te Moerzeke een Tae Kwon Do-kompetitie plaats hebben voor niet - zwarte gordels en dit vanaf 13 uur. Deze kompetitie is een organisatie van de Vlaamse Tae Kwon Do Bond en de Vlaamse vechtsport Associatie, erkend door Bloso. De wedstrijden worden gehouden volgend de regels van WTF (World Tae Kwon Do Federation) en zullen dus het knock out-systeem volgen, waarbij vuistslagen naar het aangezicht verbonden zijn en de beentechnieken boven de gordel moeten gegeven worden. Deze regels bevorderen de spekatakulaire beentechnieken en daar de vechters degelijk protektiemateriaal dragen zijn de risico's op kwetsuren tot een minimum beperkt. Aansluitend op deze kompetitie zal er in dezelfde sporthal een gratis initiatie- stage gegeven worden, waaraan iedereen kan deelnemen. De uren daarvan moeten evenwel nog vastgelegd worden. Bij voldoende interesse zullen we met een klub starten. Inlichtingen zijn steeds te verkrijgen bij Pierre Simard, Meulenbroekstraat 5, 9160 Hamme, tel.05247.33.06. Karate. Ondermeer door een van deze akties kreeg Danny Rombout zijn zwarte gordel. Uiteraard kan dat maar na intense training en daar zorgt Mare Nobels wel voorMarc is zowat dé karatefiguur uit het Dendermondse en karate wordt nu wel eens the Nobels art of self-defence' genoemd.(vh) Karate. Karateklub Shito uit Zele met trainer Mare Nobels (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23