H.K. Waasmunster naar le Nationale! E.V. Aalst naar de finale Eddy's laatste... Robuco Buggenhout - H.C. Damme Einde-seizoen Zaterdag in Buggenhout Provinciaal Beker van Oost-Vlaanderen -1/2 finale 3e afdeling Heren Afgemaakt Handbalkalender Dameshandbal Knap verweer Een stap terug Een opwarmertje De Voorpost - 6.4.1990 - 25 Na twee beklemmende wedstrijden tegen Kapekla had H.K. Waasmunster genoeg aan één doelpunt verschil om de poort naar 's lands hoogste handbalreeks open te krijgen. In eigen zaal werd zaterdag verloren met 19-20 na een wedstrijd waarin de Antwerpenaars erin geslaagd waren de jonge H.K.W.-ers te overbluffen maar zondag in Kapellen had H.K.W. duidelijk zyn lesje geleerd. Zaterdag na de wedstrijd was de overtuiging in de 7 spelersgroep gegroeid dat zij niet op hun waarde verslagen waren zodat zy zich zondag niet meer lieten vangen aan de intimidatiepo gingen van Kapekla. De H.K.W.-spelers kregen zondag in Kapellen een enorme steun van een talrijk supporterslegioen dat ook zijn lesje had geleerd en de Kapekla ang gewoon overtroefde in lawaai en gezang. Toch werd het nog uiterst spannend toen naar het wedstrijdeinde toe Kapellen nog gevaarlijk kwam opzetten en de H.K.W.-voorsprong verminderde tot twee doelpunten. Het werd een 15-17 overwinning zodat H.K.W. één doelpunt overhield om de vierde opeenvolgende promotie te kunnen vieren. En of er gevierd werd... HANDBAL k wedstrijden - zaterdag H.K. Waasmunster 19 kapekla 20 Zaterdag liet een hypernerveus H.K.W. de lans liggen om Kapekla dan al definitief terug te wijzen. De bezoekers, bewust van de jeugdige leeftijd van hun tegenstanders, op- leerden duidelijk voor intimidatietechnie- ten waarin ook hun supporters betrokken terden. Kapekla deed zich voor als blakend ran zelfvertrouwen en zelfs een 4-2 voor sprong na 9' stelde H.K.W. niet op zijn ge mak. Als het dan even tegensloeg in de af- ferking bij H.K.W. konden de bezoekers roor het eerst op voorsprong komen na een kwartier (4-5). Het werd zelfs 5-9 na 21' en ondanks het feit dat H. Borgers goed bij shot ras vreesden wij toen even voor H.K.W., de bleke spelersgezichten in aanmerking geno men. De Bode gaf toen het sein tot een H.K.W.-offensief en als Roels zijn eerste treffer lukte naderde H.K.W. tot 9-10. Net snor het rustsignaal kon Kapekla er echter 9-11 van maken. In de tweede helft leek de wedstrijdstress van H.K. W. weggevallen, col lectief duidelijk sterker en met Borgers en Roels als afwerkers werd het 14-12 na 37' maar toen ging het opnieuw fout. Lat en palen deden het gegroeide vertrouwen bij H.K.W. wegebben en het zelfvertrouwen zakte nog enkele graden als, na het missen ran een aantal doelkansen door H.K.W. de bezoekers opnieuw 15-16 voor raakten na 46'. Zeven minuten voor het einde was een noch- lans krampachtig spelend H.K.W. opnieuw 8-18 voor geraakt maar in de slotfaze werd ipnieuw de kans gemist om de tegenstander i te maken. Het werd 19-20 na een wedstrijd taarin H.K.W. duidelijk ten onder gegaan tas aan zenuwen en naast een dosis onkans ook teveel doelrijpe kansen had gemist. Na aiige bezinning beseften de H.K.W.-spelers lat Eddy De Vlieger gelijk had als hij hen vertelde dat dit Kapekla er de volgende dag zou moeten aan geloven. ILK. Waasmunster K. Van Renterghem, W. De Graeve, T. De Graeve, De Clercq, Luy- paert 4, Leunis, Roels 6, Borgers 6, C. Des- seaux, de Vlieger, De meerschgman 1, De Bode 2. Zondag kapekla 15 H.K. Waasmunster 17 Zondag, in een volle sporthal, zag men dan het andere Waamunster aan het werk. Kapekla werd voort durend onder druk gezet en eigen lijk twijfelden wij op geen enkel ogenblik aan de goede afloop voor Waasmunster. Nochtans bleef het spannend tot de laatste seconden en in een adembenemend wed strijdeinde was er een grootse De Vlieger nodig om H.K.W. te geven waarop het recht had. Naast De Vlieger was er ook doelman Van Renterghem die schitterende din gen deed maar uitblinkers dienen echt niet vernoemd want het was een collectief sterk H.K. Waasmun ster waarin iedereen zijn verant woordelijkheid nam die de zege af dwong; Gedreven door een storm van aanmoedigingen nam H.K.W. onmiddellijk het initiatief in han den en na treffers van Roels en de Bode (0-2, na 9') werd het 2-4 na 19'. Toch dreigde het even fout te lopen als de thuisploeg tegen het spel beeld in voor de eerste, en zoals later zou blijken voor de enige maal, op voorsprong raakte (6-5 na 24'). Roels en Borgers zorgden dan voor een 7-7 ruststand. In het begin van de tweede helft werd de voor H.K.W. toch wel vervelende 6-0 de fensie van kapekla gedynamiteerd door drie opeenvolgende treffers van Borgers wat resulteerde in een 7-10 voorsprong na 39'. Vanaf dan bleef de thuisploeg definitief op achterstand ook al omdat de H.K.W.-keepers De Graeve en Van Zaterdag 7 april om 20.30 u. wordt wellicht beslist of Robuco volgend seizoen in 3° afdeling speelt. Met een overwinning tegen Dame is Robuco vrijwel zeker van de tweede plaats die recht geeft op deelname aan de testwedstrijd tegen de 2° gerangschik te van de B-reeks. De winnaar van deze wedstrijd, die gespeeld wordt tijdens het weekeinde 28/29 april, promoveert automatisch naar 3° afdeling. Maar een overwinning tegen Damme laat ook de deur open naar de 1° plaats die het risico van een testwedstrijd uitsluit want leider Brasschaat is zeker nog niet gewonnen tegen Ieperse op deze laatste kompetitiedag. Jammer genoeg is de te herspelen wedstrijd Damme - Brasschaat gepland na de laatste kompetitiedag zodat beide ploegen het eventueel op een akkoordje kunnen gooien. Fel protest van Robuco-voorzitter A. Poppe natuurlijk die met deze situatie niet akkoord gaat. Terecht naar ons gevoel... Brabo Denderbelle 2 22 Robuco Buggenhout 2 U Brabo doet het de laatste weken opvallend goed in de Provinciale reeks. Zaterdag tegen Robuco Buggenhout 2 waren zij aan hun vijfde opeenvolgende overwinning toe en en kele jonge spelers zoals o.a. De Cock begin nen zich echt te manifesteren. In de eerste helft zorgde Robuco nochtans voor zeer ver dienstelijk weerwerk en Brabo raakte echt niet los. Na een lange studieronde, het duur de 12' vooraleer Robuco de score opende, verliep het eerste wedstrijdgedeelte totaal gelijkopgaand wat resulteerde in een logi sche 5-5 ruststand. Het tweede wedstrijdge deelte leek in het voordeel van de bezoekers te zullen verlopen die een 7-9 voorsprong hadden opgebouwd na 40'. Coach Danny Van Goethem slaagde er echter in zijn «troe pen» te organiseren en 10' voor het einde leidde een nu duidelijk beter Denderbelle met 15-11. In de laatste 10' begaf het jonge Robuco dan volledig en in een ruk ging het vlot spelende Denderbelle nog naar een af getekende 22-11 overwinning. Brabo Dender belle: Uyttersprot, Van Der Poten 2, Vinck4, Ottoy, De Cock 6, Robbrecht 2, Guns 1, R. Van Keer 2, B. Walraevens 1, De Batselier 4. H.B.C. Dendermonde D.B. Zwijnaarde De thuisploeg had weinig verhaal tegen een vinniger Zwijnaarde dat na 10' leidde met E.V. Aalst - I.T.B. Lokeren 3): 22-14 In de wedstrijd tussen E.V. Aalst en I.T.B. Lokeren in het kader van de 1/2 finale van de Beker van Oost-Vlaanderen heeft Aalst op een verrassend gemakkelijke manier de Lo- kerenaars kansloos gelaten. Meteen zijn wij tan een finale toe tussen Ajax Lebbeke en E.V. Aalst, twee ploegen die hierdoor een gedeeltelijk mislukt seizoen toch nog enige |ians bijzetten. Lokeren, dat duidelijk de wedstrijd van de avond voordien tegen Over- pelt nog in de benen had, botste zondag op een uiterst sterk spelend Aalst dat vanaf de eerste minuten zijn bedoelingen liet blijken. Zonder Marblie, maar wel met strateeg Mare Bayens aan een verrassend wederoptreden toe, nam Eendracht de bezoekers onmiddel lijk in de wurggreep en na enkele minuten was de 0-3 voorgift van Lokeren reeds van Bet scorebord geveegd. Meer nog. na 8' leid- tle de thuisploeg met 5-3 vooraleer Lokeren een autoritaire doelman J. Mertens kon ver slagen. Lokeren leek dan toch in staat even wicht in het wedstrijdbeeld te brengen maar via 6-6 na 19' moesten de bezoekers een nieuwe opdoffer incasseren als Aalst vlot naar een 10-6 voorsprong stevende aan de rost. In het eerste gedeelte van de tweede Iielft kon een moedig Lokeren opnieuw gaan aanklampen (13-9 na 40') maar daarna diri geerde M. Bayens de verdere wedstrijdevo lutie. De Aalsterse cirkelspelers werden re gelmatig op een voortreffelijke wijze be diend en elk foutje in de Lokerse verdediging werd onverbiddellijk afgestraft. Een taktisch weer bijzonder sterk Aalst dreef de voor sprong op naar 17-10 12' voor het einde en vanaf dan was er van terugkomen geen spra ke meer voor de bezoekers. Bij Aalst kregen de jeugdige spelers, T. Wellekens en F. Van Eyghem dan ruim speelgelegenheid want een moegestreden Lokeren had dan de kracht niet meer om nog iets valabels te ondernemen. Het werd een verrassend rui me 22-14 overwinning voor Aalst dat inder daad een ijzersterke wedstrijd speelde. E.V. Aalst: Mertens, De Ketelbutter 4, Van Der Borght 6. Steemans 1, R. Bayens 2, Van Eyghem, T. Wellekens 1, B. Arijs 4, K. Bo- mon 3, M. Baeyens 1. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Bock- landt 2, Verguit 1, Van Hille, Van Den Berg- he 2, Zaman 1, De Pauw 1, H. De Smedt 2, Van Cauwenberghe, Van Den Bossche, Ver- hofstadt 2. EVA Renterghem schitterende dingen deden; Het werd zelfs 11-15 7' voor het einde maar toch kreeg H.K.W. het nog moeilijk tijdens de slotfaze als Kapekla naderde tot 14-16. De Vlieger, die zelf al gescoord had uit een onmogelijke hoekpositie, slaag de er echter in zijn verdediger tot foutieve ingrepen te verplichten. De 7-m worpen werden ijzig kalm omgezet door Luypaert en ook een ultieme pressing van Kapekla werd opgevangen. Met nog één minuut te| spelen leidde H.K.W. met 14-17 en dat was genoeg om de zege en de promotie te kunnen vieren. Uitzin nige taferelen met De Vlieger op de schouders, zetten het feest in... H.K. Waasmunster. Van Renter ghem, De Graeve W., T. De Grae ve, W. De Groote, Sanders, Luy paert 6, Leunis, Roels 3, Borgers 4, De Vlieger 1, De Meerschman, De Bode 3. 4e afdeling 2-5. Enkel L. Van Renterghem kon voorecht doelgevaar zorgen, en aan de rust leidden de bezoekers met 7-14. In de tweede helft kon H.B.C. met doelpunten van o.a. De Proft en Impens de schade beperken en na driekwart wedstrijd was de 7-doelpunten-achterstand aan de rust gelijk gebleven (12-19). Ook in het laatste kwartier hield Dendermonde gelijke tred met Zwijnaarde maar iets van de achter stand lospeuteren zat er niet in. H.B.C. Den dermonde: Claessens, L Van Renterghem 6, Raemdonck, Bogaert, Verhelst 1, J. De Proft 3, Impens 3, Van Doren, Van Steen 2, Merckx 1. EVA I.T.B. Lokeren 25 Overpelt 18 Overpelt, net als Lokeren niet erg gemoti veerd meer voor deze wedstrijd zonder echte inzet, bleek voor de verplaatsing naar het Waasland enkele basisspionnen te ontbre ken zodat de thuisploeg een wel erg gemak kelijke opdracht kreeg voorgeschoteld. Het blijft niettemin een verdienste voor de thuis ploeg, zonder H. De Smet, dat zij de bezoe kers onmiddellijk een «oplawaai» verkoch ten en daarna de wedstrijd rustig onder kpn- trole hielden. Na het eerste kwartier leidde Lokeren inderdaad met 6-0 met doelpunten van Van Cauwenberghe, Verguit en Van Hil le en vanaf dan kon gelegenheidscoach D'Hanis regelmatig zijn bankzitters inscha kelen zonder dat Overpelt ook maar kon dreigen. Het werd 10-4 na 22' en aan de rust leidde de thuisploeg met voor zichzelf spre kende 13-6 cijfers. Ook in de tweede helft bleef I.T.B. het wedstrijdgebeuren rustig domineren. Via 18-10 na 40' werd het 23-1310' voor het einde en de wedstrijd doofde uit als een kaars. Lokeren, overduidelijk veel te sterk voor dit overpelt, won met 25-18 cijfers en bezet hiermee één wedstrijd voor het kompetitieslot de vierde plaats in de rang schikking. Nog te vermelden dat scheids rechter kerremans het terrein moest verlaten met een enkelkwetsuur en wellicht «out» is voor de rest van het seizoen. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, Bocklandt 3, Verguit 4, L. Van Cauwenberghe 5, Van Hille 3, Verhof- stadt 3, Van Den Berghe 1, Zaman 2, Wou ters 1. Brabo Denderbelle 33 Stehabo 13 Tegen het zo goed als tot degradat'? veroor deelde Stehabo heeft Brabo Denderbelle ge durende de volle zestig minuten zijn wed strijdmotivatie behouden en meteen werd het een 33-13 afschaffing voor de bezoekers. Het is echt een verdienste van Brabo om in deze omstandigheden het nog al eens opdui kende «speelse» uit het optreden te verban nen en voor de eerste maal dit seizoen slaagden zij er dan ook in een tegenstander echt af te maken. Over de wedstrijd zelf valt uiteraard niet zo heel veel te vertellen. Na een korte studieronde leidde Denderbelle met 6-3 na een kwartier en via 12-6 na 25' werd het al 15-6 aan de rust. In de tweede helft bleef Brabo de score opdrijven en zon der tekenen van verzwakking-coach M. De Proft liet nochtans regelmatig zijn wisselspe lers opdraven - ging het via 21-8 na 40' naar 30-115' voor het einde. Als Denderbelle na het komende weekeinde kan winnen in Zwij naarde besluiten zij het seizoen op een ver dienstelijke vijfde plaats. Brabo Denderbelle: Van Rossem, Van Der Jeught 3, Vermeir 3, D. Van Goethem 4, De Smedt 9, De Batselier 1, E. Van keer 4, B. Walraevens 7, Van Keer R. 1, De Cock 1, Van Den Abbeel. Play-off 2° nationale zat. 7/4 te 20.00 u. H.K. Waasmunster-Montegnée zond. 8/4 te 17.00 u. Montegnée-H.K. Waasmunster 4° afdeling zat. 7/4 te 15.00 u. Houtem-H.B.C. Dendermonde zat. 7/4 te 16.30 u. Zwijnaarde-Brabo Denderbelle zat. 7/4 te 20.30 u. Robuco Buggenhout-H.C. Damme Provinciaal zond. 8/4 te 19.40 u. Gr. Bijgaarden 2-HBC Dendermonde 2 zond. 8/4 te 19.15 u. At. Temse-Brabo Denderbelle 2 zat. 7/4 te 19.15 u. Robuco Buggenhout 2-Merchtem 2 zond. 8/4 te 19.30 u. Berlare-Woluwé zat. 7/4 te 20.15 u. Kosa Aalst-Rekkem DAMES 1° nationale zat. 7/4 te 17.15 u. Nopri Lebbeke-Ol. Heusden 2° afdeling zat. 7/4 te 18.00 u. Robuco Buggenhout-Overpelt zond. 8/4 te 13.30 u. Zandvliet-Squadra Lebbeke Sasja 18 Nopri Lebbeke 11 Gedurende driekwart wedstrijd zorgde No pri Lebbeke voor een knap verweer tegen een sterker Sasja. Vooral in de eerste helft toonde Nopri zich een valabele tegenstander want via 3-2 na 17' en 6-4 na 28' werd de rust bereikt met een 7-5 score. In het tweede wedstrijdgedeelte trachtte coach Van Rans- beeck dan meer vat te krijgen op het pivot- spel van Sasja en schakelde over naar een 6-0 Zondag heeft Eddy De Vlieger, want over hem gaat het, zijn laatste wedstrijd gespeeld. Een mooier afscheid aan zijn aktieve sportloopbaan kon Eddy zich wellicht niet dromen, want zondag slaagde hij erin met zijn 'tiener'-ploeg een plaats in 's lands hoogste reeks te bemachtigen en de speler Eddy De Vlieger had hier een enorm aandeel in. Maar dat wil hijzelf niet horen, alle lof spuit hij naar zijn jeugdige discipelen die hijzelf kneed, gevormd en mentaal sterk heeft gemaakt. Zijn 'tieners' hebben bloed, zweet en letterlijk ook tranen geplengd om het zover te brengen want trainer-coach Eddy De Vlieger kon ongelooflijk hard zijn voor zijn 'jongens'. Maar zijn spelers, die hij als broekventjes een bal in de handen had gestopt, zijn 'groot' geworden en aanvaarden deze aanpak ook nu nog. Het voorbije weekeinde, in de beslissende wedstrijden tegen Kapekla was hun trainer geduldiger omdat hij besefte onder welke enorme druk zijn 'tieners' stonden. De harde aanpak was plots weg en het was een begrijpende 'vader' die hen naar het sukses leidde. Nu stopt Eddy De Vlieger op 35-jarige leeftijd zijn schitterende spelersloopbaan, zaterdag tegen Mon- tegnée is hij er al niet meer bij, maar 'zijn' H.K. Waasmunster zal hij als sportief manager, trainer en coach verder begeleiden naar de top want dat was, jaren geleden al, zijn objektief. Proficiat, Eddy De Vlieger. EVA H.B.C. Dendermonde 12 D.B. Zwijnaarde 21 Men kan er niet naast kijken, Dendermonde moest na een goed seizoen 1988-89 een stap terugzetten in de nu zo goed als voorbije kompetitie. Na een degelijke heenronde ging het duidelijk fout in de terugronde en nu kan men enigszins van een mpalaise spreken bij de ploeg van trainer J. De Proft. De aanwe zigheid en de trainingsarbeid zijn tot op het vriespunt gedaald en dat was ook te merken in de wedstrijd tegen Zwijnaarde. Nu is het een feit dat de ploeg uit het Don Bosco College altijd een moeilijke tegenstander ge weest is voor H.B.C. - ook in de heenronde werd het een nederlaag - maar zaterdag was het toch wel erg bij H.B.C. Kon doelman Coppens de meubelen nog redden in de eer ste helft, in het tweede wedstrijdgedeelte ging het totaal fout met daar bovenop nog rode kaarten voor Hoorelbeke en Van Steen. Via 1-3 na 7' klampte H.B.C. aan (3-5 na 20') tot de rust (6-9) maar na 10' in de tweede helft wees het scorebord 7-14 aan. Meteen was de wedstrijd in een beslissende plooi gevallen en een ongeconcentreerd spelende thuis ploeg moest in een 12-21 nederlaag berusten. Het ontbreken van «soldaat» J. Wesemael kan nauwelijks als verzachtende omstandig heid worden ingeroepen. H.B.C. Dender monde: Coppens, Claessens, Bouteille, De Smedt 2, De Swaef, De Mayer, Van Beveren 1, Hoorelbeke 3, Van Steen, Van Renterg hem 1, Impens 2, Merckx 3. 4° afdeling Middelkerke 22 Robuco Buggenhout 37 Tegen het bescheiden Middelkerke maakte Robuco er een «opwarmertje» van in het vooruitzicht van de beslissende wedstrijd za terdag tegen Damme. Robuco heeft dan aan een gelijkspel voldoende om zeker te zijn van de testwedstrijd tegen Peer, waaruit de derde stijger moet tevoorschijn komen. In Middel kerke speelde Robuco één helft zoals het moet. Langs Asaert, twijfelachtig tegen Damme, en Van Den Stock werd het 3-7 na 10' en Hertsens en De Troch zorgden voor 6-13 na 23'. Met een 9-19 stand aan de rust kon Robuco al gerust stoom aflaten. Na een kwartier in de tweede helft wees het score bord 15-31 aan en vanaf dan had Robuco nog een betrachting nl. een «veertiger» lukken. Verdedigend werd alle concentratie verlo ren zodat Middelkerke verrassend aan 22 doelpunten geraakte terwijl Robuco «strandde» op 37 treffers. Robuco Buggenhout: Vermaesen 1, Van Si- nay 1, Asaert 6, De Troch 9, Hertsens 5, D. Mannaert 1, Van den Stock 3, De Donder 2, F. Mannaert 2, Van Nuffel 3, Trienpont 4. EVA defensie. Echt aanslagen deed dit echter niet want een duidelijk sterker wordend Sasja bleef de cirkel teisteren. Het werd 12-7 na 37' en in het laatste kwartier bleek de thuisploeg te snel voor Lebbeke. Uit tegenaanval maak te o.a. A. Maes er 15-9 van en ondanks het verdienstelijk verweer moest Nopri berusten in een 18-11 nnederlaag. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, Segers 9, Bleyaert 2, Terroir, Van Handenhove, Walraevens, Hermans, Hintzen, De Rijcke, G. Lissens. EVA Robur - Denderleeuw 5-2. Nimmegeers kan de bal nog binnenhouden en voorzetten (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25