m MA VAN EYCK SPORT U Johnny Scheerlinck maakt een einde aan de zegereeks van Roelekem tacx >//77T3 antini lÜLliMAl IOOK VJERfïlfiRC Bianchi maiiiord Sedis COnCOBDE 3Tz CAMPAGNOLO B.W.C.-Wielrennen rus t-or -VITTORUTia VANEYCK DÏCC4» GIPIEMME 26 - 6.4.1990 - De Voorpost WIELRENNEN Dat Johnny een einde zou maken aan de zegereeks van Roelekens was bijna niet te verwachten. Toch niet zo vlug want Freddy's naaste konkurrenten waren deze maal niet van de partij. De zege bleef evenwel binnen het team, een team dat weer op vele ereplaatsen beslag leg de en Martins' Veloclub een nieuwe ne derlaag toebracht. De Martinboys wa ren minder sterk vertegenwoordigd om dat zij een wedstrijd gingen betwisten in een andere bond en mét sukses, zoals voor Bruno Heyvaert. Zaterdag in Balegem AB-reeksen 53 renners kwamen hun rugnummer af halen en er werd gestart onder een stra lende zon. Johan Niemgeerts waagde als eerste een uitval en in de volgende ronde kreeg hij het gezelschap van Yves Van Durme, Gino De Vos, Jan Vereerstrae- ten en Yves Petereyns. Dit vijftal kreeg vrijgeleide van het peloton en bouwde al vlug een bonus op van 30 sekonden. Iedereen keek naar Roelekens want hij is toch de man in vorm en men wachtte het goede moment af. Freddy demar reerde echter zo hard en snedig dat geen enkele bewaker kon meegaan. Vooraan kwam Freddy dus het vijftal gezelschap houden en hij zorgde ervoor dat het tempo hoog genoeg bleef. Toen kwam er reaktie uit het peloton met Van Renterghem, Grindley, De Kuyper, Paridaens W. en Van Gijzeg- hem. Zij geraakten na een lange achter volging tot bij de koplopers, maar deze inspanning zou tijdens de finale zwaar doorwegen want de meesten van deze renners hadden hun beste pijlen al ver schoten. Ondertussen speelde Roelekens met zijn pedalen en hij ondervond dat de gesmeerde samenwerking begon vier kant te draaien. Daarom trok hij alleen op de aankomst af. Hij plaatste droog weg een demarrage en alle tegenstand smolt weg als ijs voor de zon, hoe hard ook nog De Vos, Vereerstraeten en Pe tereyns probeerden te reageren. Roelekens won met ontzettend gemak de wedstrijd en tevens de B-reeks, ter wijl Gino De Vos het haalde in de A- reeks. Uitslagen A-reeks: 1. Gino De Vos, 2. Vereertstraeten, 3. Petereyns, 4. Niemegeerts, 5. Van Dur me, 6. Van Gijzeghem, 7. Grindley, 8. Huyghe, 9. Jaspaert, 10. Van Esbroeck B-reeks 1. Freddy Roelekens, 2, Van Renter ghem, 3. Dierickx, 4. Scheerlinck, 5. De Kuyper, 6. Tuypens, 7. Van der Helst, 8. De Mits, 9. Van Holen, 10. Kerremans. C D-reeksen Hier ook niet minder dan 43 renners die de inschrijvingstafel passeerden voor een koers over 20 ronden. Bij de eerste doortocht had zich reeds een achttal renners aan de leiding gene steld en dat was meteen de goede ont- snpapping. Deze acht hadden na negen ronden al een voorsprong van twee mi nuten. Het waren voor de C-reeks Van Steerthem, Marcel Van impe, Gino Luc- chi, Louis De Man en Walter Matthijs en voor de D-reeks Jean Goossens, Willy Roels en Richard Beke. Achter deze koprijders hadden zich ze ven renners uit het peloton losgewerkt op zoek naar de eersten. Tevergeefs ech ter want de acht gingen onbedreigd maar zenuwachtig naar de finish. Vele ontsnappingspogingen volgden elkaar op maar niemand kon nog weggeraken. Toen deze acht zich meldden aan de aankomst toonde Louis De Man zich de snelste, voor Willy Roels en Marcel Van Impe. Uitslagen C-reeks 1. Louis De Man, 2. M. Van Impe, 3. Lucchi, 4. Van Steerthem, 5. Matthijs, 6. De Bruycker, 7. De Wever, 8. Jansegers, 9. Neyts, 10. Christiaans. D-reeks 1. Willy Roels, 2. Beke, 3. Goossens, 4. L. Van Impe, 5. De Paepe, 6. Van Laer, 7. De Mey, 8. De Schepper, 9. Fabry, 10. Sonck D. Zondag in Sint-Uevens-Houtem C D-reeksen Op zondag vertrokken volgens het re glement de ouderen eerst voor een ge animeerde wedstrijd over een zeer mooi parcours van 64 kilometer. In de tweede ronde kregen we een ont- B WCL- Wielrennen. Bruno Heyvaert met verloofde Nancy na zijn prachtige zege snappingspoging van Mare De Bruycker n Grembergen. (mv) en Ludwig Callebaut. Deze besnorde renner met het exotische uiterlijk keer de na twee jaar onderbreking terug naar de BWCL-wielrennerij en op korte tijd kon hij zich in de kijker fietsen. Een 'gringo' om dit seizoen nog in de gaten te houden. De Bruycker en Callebaut hielden er een strak tempo op na müaar kregen toch gezelschap van Willy Nuël en Van Ransbeeck. Dit kwartet hield het een paar ronden vol en alleen Marcel Van Impe kon de leiders nog vervoegen. Nu de trein ook een lokomotief had, groei de de voorsprong stelselmatig. In de achtergrond probeerden veldeman en De Baere nog aansluiting te krijgen ÏKM'I 8 lxi Fit BWCL-Wielrennen. Antoine De Mets die zondag in Frankrijk een prachtige tweede plaats in de wacht sleepte (mv) maar tevergeefs. Van Impe, de beste man uit de wedstrijd, trok op de solotoer en bouwde een veilige voorsprong op van 50 sekonden. Hij won dus afgete kend de wedstrijd, voor Van Ransbeeck en Callebaut, die verder beslag legden op de dichtste ereplaatsen. Uitslagen C-reeks 1. Marcel Van Impe, 2. Van Ransbeeck, 3. Callebaut, 4. De Man, 5. De Bruycker, 6. Sterck, 7. Matthijs, 8. De Bruycker R., 9. Van Rossem, 10. Govaert. D-reeks 1. Herman Van Laer, 2. De Clercq, 3. Roels, 4. De Wolf, 5. Tanckere, 6. Droesbeke, 7. Van Wezemael, 8. De Paepe, 9. Schoukens, 10. Daem. AB-reeksen Omstreeks 16 uur trokken de A- en B- renners de riempjes dicht om hun bijdra ge te leveren in het wielerweekend van de BWCL. Een kompakte groep maalde de eerste kilometers af tegen een geza pig tempo. Alleen al de grote brede ba nen van Houtem zorgden voor een ge sloten groep, waaruit niemand wegge raakte. Zoals reeds eerder vermeld ontbraken heelwat favorieten op de afspraak en het was vooral Martins' Veloklub die deze hoofdpionnen moest missen. Welgeteld één renner van de Oudegemse klub ver dedigde zondag zijn kleuren maar dat was voor de konkurrentie een hele op luchting. Ongeveer half-wedstrijd brak het ge weld los, na enkele schermutselingen van Luc Paridaens. Zes renners rukten zich los uit het peloton, dat stilaan wat renners kwijtspeelde door de lange en lastige helling naar de aankomst toe. Deze zes vrijbuiters waren Johnny Scheerlinck, Freddy Roelekens (wie an ders?), Luc en Wilfried Paridaens, Stan- ny Poelmans en Francis De Ridder. Ze sloegen direkt een kloof van ongeveer een halve minuut. Ze zouden deze kloof nog uitdiepen tot één minuut. In het peloton had men zich bij deze situatie neergelegd en buiten enkele po gingen van een paar renners bleef het gegroepeerd verder rijden tot in de laatste ronde. Dan gingen nog vijf moe digen op zoek naar een ereplaats want vooraan was het steekspel al begonnen BWCL-Wielrennen. Georges Michid is ex-mecanicien van Lucien Van lm pe en van Raymond Poulidor, nu is hi aktief bij de ploeg van Walter Godt froot (mv) om uit te maken wie de winnaar weri Iedereen dacht al aan de zoveelste zeg van Roelekens maar het was zijn team genoot Scheerlinck die alleen vanuit d bocht kwam. Verrassing alom, maar ee Roelekens die tweede werd voor Pari daens, was misschien in een genadig bui en gunde zijn ploegmaat ook wt wat. Wat later spurtte De Ridder snelk dan Poelmans en Luc Paridaens, terwi De Gent zich de snelste toonde van h< achtervolgend groepje. Uitslagen A-reeks 1. Francis De Ridder, 2. Poelmans, Paridaens L., 4. De Leeuw, 5. D Croock, 6. Ameye, 7. Govaert, 8. Grind ley, 9. Tummeleer, 10. De Dijcker. B-reeks 1. Johnny Scheerlinck, 2. Roelekens, W. Paridaens, 4. De Gent, 5. De Bruyn 6. Van den Abbeele, 7. Clemmen, 8 Walder, 9. Van der Helst, 10. Van Ho len. HDG CICLI Felix De Hertstraat 86-88, 9300 AALST Tel. 053/78.12.78 - Fax 053/78.59.71 Open op maandag, dinsdag, donderdag, vrijdag van 9 tot 12 uur en van 13 tot 19 uur Zaterdag van 9 tot 12 uur en van 13 tot 17 uur Opgelet woensdag sluitingsdag Hierbij enkele logo's van de vele honderden artikelen die wij verkopen, onze prijzen nog eens te voorschijn brengen is zinloos want deze zijn uniek voor geheel Europa wat eveneens geldt voor ons massaal artikelenpakket. Wie nog zijn twijfels heeft kom eens langs zonder de minste aankoopverplichting. Koersfietsen en kaders: Alan - Basso - Bianchi - BH - Colnago - Concorde - Eddy Merckx - Fangio - Jan Janssen - Minerva - Look - Olmo - Pinarello - Vitus Onderdelen: Campagnolo - Shimano - Suntour - Gipiemme - Look - Mavic - Maillard - Regina - Sedis - Cinelli - TTT - Scott - Omega - Rolls - Turbo DT - Indian Sapim - Nisi - Ambrosio - D'Allesadro - Barum - Panaracer - Vittoria - Wolber - Pneumant - Lion Tyres - Dia Compe - Time enz... Wielerkleding: Koerstruien - wind- en thermovesten - koersbroeken - trainingsbroeken - helmen - schoenen - brillen - enz. zoals Santini - Ultima - Decca - Nico Sport - Marilena - Vittoria - Sidi - Adidas - Look - Rudy Project - Giro - Bolle - Uvex - Vermarc - Nike - Magiguante - CDX - Brancale - Dynex - Game - Time - Diadora - iavolo enz... Fietsimperialen voor autokoffer - autodakimperiaal en trekhaakimperiaal. Massage- en verzorglngsprodukten In verschillende merken. Speciale sportvoeding. Verder alle mogelijke fietsgereedschappen zowel voor de kleine doe-het-zelver als de meer gespecialiseerde werktuigen voor de echte wlelermaniakken. Italiaanse topkwaliteit CICLI

De Voorpost | 1990 | | pagina 26