n' Propagandawedstrijden in Grembergen Triomf voor de Grembergse renners! Sportingers-SPD Landegem 5-2 Julien Logier wint eerste van zes Lenteritten in Zellik ZVC De Sportingers Dendermonde O.V.W.B.-Wielrennen Berlaarse uitslagen De Voorpost - 6.4.1990 - 27 MT D WIELRENNEN Deze meer dan geslaagde tweedaagse kende niet alleen sukses kwa deelne mers (zaterdag 129 en zondag 119), maar ook door het vele volk aan de aankomstlijn en langsheen de omloop, een omloop die er trouwens mocht zijn en een juweel van een organisatie. Dus veel tevreden gezichten. Zaterdag - reeksen C D Eric Reybroeck en Raymond Fierens (Grembergen) Ondanks de talloze demarrages en ont snappingspogingen kwam alles steeds weer bijeen. De Grembergse renners toonden meer dan eens hun aanwezig heid en lieten zich zeker niet onbetuigd. Toch zou alles steeds weer samen ko men en de renners stevenden op een massaspurt af. Iedereen tipte op de snel le Van Den Hoecke maar die had blijk baar onderweg wat te veel gedaan en in de laatste bocht draaide Reybroeck als eerste naar de eindmeet toe met Ray mond Fierens in zijn wiel. Van Den Hoecke zat pas zesde. Reybroeck won de C-reeks en een verrassend knappe Fierens werd 2e en won meteen de D- reeks. Het is de eerste zege uit zijn loop baan. Van Den Hoecke werd nog derde en verder volgde het langgerokken pelo ton. Bij de Grembergse supporters kon de pret niet op want ook Jean Geerinck en Chris Michiels zaten nog mee voor aan, terwijl Ronsmans slechts op het laatste moest begeven en er toch stilaan doorkomt! Zaterdag - reeksen A+B André Tummeleer en Helmuth Tas Theo Van Handenhove, de Grembergse vechtjas, was weer niet te temmen en luidde van na de start de oorlogstrom. Het peloton kraakte al vlug in al zijn voegen maar bleef een paar rondjes overeind. Toen begon de strijd pas voor goed. Van Handenhove ging aan de haal en Stefaan Laureys wipte mee. Vervol gens kwamen ook Helmuth Tas en Do nald Dalle aansluiten en een ronde na dien ook Tummeleer, De Vits en Ver- straete. Meteen waren er zeven leiders met een honderdtal meter voorsprong. Achteraan bewoog het peloton hemel en aarde maar bleef toch op honderd meter hangen. Slechts in de laatste ronde ontsnapten nog een paar renners. Vooraan verdienden echter de beste paarden de haver. André Tummeleer won vóór Jozef De Vits en Theo Van Handenhove, de Grembergse 'fighter' die ondanks alle inspanningen nog zeer snel spurtte. Bij de B-renners won Hel muth Tas vóór Donald Dalle. Hendruk Vermeiren werd mooi vierde en Hen drik Cornelis was na een knappe koers negende. Zondag - reeksen C D Gaston Van Den Hoecke en Chris Mi chiels De Grembergse renners hebben zich bij zonder aktief getoond en triomfeerden over gans de lijn. Gaston Van Den Hoecke won de C-reeks en Chris Mi chiels behaalde zijn eerste zege in de D-reeks, net zoals Fierens de dag voor dien. Er waren zeer veel ontsnappingspogin gen en voortdurend reden er renners vooraan. Alles kwam echter steeds weer bijeen. Mario Bauwens, Paul De Rijbel, Serafien Lovery, Hugo Van de Velde, Eric Reybroeck, Etienne Rolus, jean ge erinck, Jean Verpaelst, A. De Ben en Daniël Joris waren deze onruststokers. Met nog twee ronden te rijden werd het pas gevaarlijk. Opnieuw De Ben en na dien de zeer bedrijvige Julien Van Ren- terghem, gevolgd door Jean Verpaelst en ouwe taaie Frans Van Eyck (op zijn kousevoeten). Maar ook hij kreeg geen krediet van zijn kollega's en meteen kwamen we in de laatste kilometer met een verrassende demarrage van Raf Van Eyck. Op slag nam hij vijftig meter en verdedigde die met hand en tand. In de laatste bocht draaide hij nog voorop maar in zijn wiel zaten reeds Fierens (weer hij), Van Den Hoecke en Mi chiels. Deze drie dorpsgenoten persten er alles uit en Raf Moest bezwijken. Van Den Hoecke werd nummer één, vóór Chris Michiels, laureaat van de C-reeks en de verrassende Raymond Fierens. Verder in de kopgroep nog Jean Ge erinck en Raf Van Eyck, mooi derde C-renner. Zondag - reeksen A+B Bruno Heyvaert en Robert Suy Theo Van Handenhove en Stefaan Lau reys animeerden van in het begin deze sprankelende wedstrijd. Het waren ook deze twee kleppers die in de derde ronde de beslissende ontsnapping zou den inluiden want na een ronde voorop te hebben gereden kwamen eerst Tum meleer en Marien aansluiten en vervolg ens pikten ook De Vits, Heyvaert en De Cabooter hun wagentje aan. Er waren dus zeven leiders en wat een Helmuth Tas (een tijdje alleen), een Luc Cour- tens of een Robert Suy ook probeerden, ze bleven steken op 25 sekonden. Na dien kwamen er nog pogingen van Hen drik Cornelis, Rony De Wilde, Hendrik Vermeiren en Benny Blindeman. De ze ven beven echter voorop en vooraan verzette Theo Van Handenhove bergen om weg te geraken. Ook Laureys pro beerde het nog maar de rest liet niet begaan. In de spurt won de snelste spur ter voor de aandringende Van Hande nhove en De Vits. Bij de achtervolgers kon Robert Suy nog wegglippen en pak te de zege bij de B-renners. Courtens spurtte sneller dan Helmuth Tas en de rest van het peloton. Knalprestaties van de Grembergenaars In de A-reeks: Theo Van Handenhove, derde en tweede en laureaat van de tweedaagse. In de B-reeks: Hendrik Vermeiren, 4e en 9e. Benny Blindeman: 12e en 15e. In de C-reeks: Gaston Van Den Hoecke, 2e en le en laureaat van de tweedaagse. Jean Geerinck, 12e en 11e, knappe pres taties van deze beginnende renner. In de D-reeks: Chris Michiels, 10e en le en een eerste zege in zijn loopbaan voor eigen volk nog wel. Raymond Fierens, eveneens pas dit jaar in de kompetitie gestapt en nu reeds een le en een 2e plaats en eindlaureaat. Hugo Ronsmans: nog een beetje gebrek aan training maar toch reeds een 14e en een 10e plaats. Langs deze weg danken de Grembergse renners het Stadsbestuur, de milde schenkers en de burgerbescherming met de jongens van 'Snuffel' en duivel-doet- al Jozef Verstraeten, die samen met de politie alles in goede banen hield. Volgende wedstrijd Zondag 8 april: eerste wedstrijd voor de Superprestige te Erwetegem (Zotte- gem), Smissenhoek 73, café Belle Vue. C+D starten om 14u00 voor 8 ronden over 53 km. A+B om 16u00 voor 10 ronden over 66 km. Het is een omloop van tweede kategorie met 17.000 fr prij zen. Uitslagen - zaterdag A-reeks 1. André Tummeleer, 2. De Vits, 3. Van Handenhove (Gremb.), 4. Verstraete, 5. De Wolf, 6. Longeval, 7. Van Houte, 8. Marien, 9. G. Paridaens, 10. Pierre Goossens, 11. Bruno Heyvaert (Bugg.) B-reeks 1. Helmuth Tas, 2. Donald Dalle, 3. Courtens, 4. Vermeiren (Gremb), 5. Maldrie, 6. Dierickx, 7. Leemans, 8. Tempels, 9. Cornelis (Zele), 10. Cools. C-reeks 1. Erik Reybroeck, 2. Van Den Hoecke (Gremb), 3. Batselier, 4. Jooris, 5. Scheirlinckx, 6. Moerenhout, 7. Ga briels, 8. Stammeleir, 9. Rolus, 10. Ver- ekens, 11. Jean Geerinck (Gremb) D-reeks 1. Raymond Fierens, 2. Wymeersch, 3. Gabriels J., 4. Van Oost, 5. Everaert, 6. Aerts, 7. Mans, 8.Seghers, 9. Maers, 10. Michiels VWF-Wielrennen. Zondag in Grembergen won Robert Suy uit Waasmunster de B-reeks. We zien hem samen met Helmuth Tas die tweede werd (xl) VWF-Wielrennen. Gaston Van Den Hoecke won zondag in eigen Grembergen de C-reeks en Chris Michiels was de snelste van de D-renners (xl) VWF-Wielrennen. Eric Reybroeck won zaterdag in Grembergen de C-reeks en Raymond Fierens (voor eigen volk) de A-reeks (xl) Wielrennen. Junior Bart Peelman kreeg van zijn Moerzeekse supportersklub een nieuwe fiets (vh) Het werd voor de Sportingers zeker geen gemakkelijk hapje dacht men voor af, maar dat vrijdagavond wel even an ders. Landegem kon voor de eerste keer sinds lang terug rekenen op doelman Van Leirberghe en sterspeler Vermeu len. Reeds in de eerste helft lieten bei den zich gelden. Van Leirberghe met enkele prachtige reddingen en Vermeu len die Scheiris steeds tot waakzaam heid verplichtte. Een kombinatie Moens-Reid bracht 1-0 op maar Geir- naert kon na balverlies van Bonnaerens 1-1 maken. Bonnaerens kon voor de rust zijn misstap goedmaken door 2-1 te ma ken. Ook in de tweede helft kregen we een zeer loop akterend Sporting. Geir- naert kon zelfs met een prachtige treffer 2-2 maken. Sportingers werd nu eind elijk wakker en moest er wat aan doen in de resterende tien minuten. Van Ranst vond met een prachtig steekpasje Muy- sewinkel die mooi afronde: 3-2. Sportin gers begon nu onder toedoen van Muy- sewinkel en Van Ranst aan een belege ring van het SPD-doel. Van Ranst kombinatie Muysewinkel-Van Ranst. Belangrijke zege voor onze jongens na een matige wedstrijd en voor de zeer belangrijke wedstrijd van vrijdag bij Ciac. Sportingers: Scheiris, Vandenbergh, Bonnaerens, Reid, Moens, Van Ranst en Muysewinkel Minivoetbal Minibond-BAC Raemdonck 2-3 Baert-Sportieven 4-4 Joko-Tijl 4-10 Argenta B-Parking Neyt 2-6 Arg.Moriaens-KWB 10-0 Gorion-Mor.Regina 7-8 Spectrum-Pl.Riviera 8-5 Handbal Berlare-Kortrijk 13-26 Voetbal Tweede schifting Beker van Vlaanderen Berlare-SK Aalst 5-0 Volgende wedstrijd: Dikkelvenne-SK Berlare Bij een fraai lenteweertje reden de ren ners de eerste van hun zes lenteritten. Spijtig genoeg konden een aantal ren ners niet starten. Zij leden nog onder de voorbije wintergriep en sommigen had den bronchitis. r schonk Bonnaerens zijn tweede goal: 4- £r moesten 15 ronden van 2 km afgelegd eindigden dus op de tweede en de derde 2. Reid kon 5-2 maken na weerom een worden en spoedig bleek dat Julien Lo- plaats. Zondag A-reeks 1. Bruno Heyvaert (Bugg), 2. Van hande nhove (Gremb), 3. De Vits, 4. Tumme leer, 5. Laureys (Bugg), 6. Marien, 7.De Caboter, 8. Paridaens G., 9. Longeval, 10. Muys. B-reeks 1. Robert Suy (Waasm), 2. Courtens, 3. Tas, 4. Dalle, 5. Maldrie, 6. Dierickx, 7. De Wilde, 8. Droesbeke, 9. Vermeiren (Gremb), 10. Cornelis (Zele), 15. Benny blindeman (Gremb). C-reeks 1. Gaston Van Den Hoecke (Gremb), 2. Bauwens, 3. Van Eyck, 4. De Rijbel, 5. Van Renterghem, 6. Van de Velde, 7. Moerenhout, 8. Reybroeck, 9.Van Ren terghem A., 10. Rolus, 12. Geerinck (Gremb). D-reeks 1. Christiaan Michiels (Gremb), 2. R. Fierens (Gremb), 3. Wymeersch, 4. Ga briels J./, 6. Maes, 7. Janssens, 8. Moens, 9. Sarlet, 10. Ronsmans (Gremb). gier de beste zou zijn. In de achtste ronde ging hij er vandoor om niet meer ingelopen te worden. Hij won deze eer ste rit met ruime voorsprong. Bij de achtervolgers waren Stefaan Vinck en Jean Leemput de besten en ze VWF-Wielrennen. De vier klubkampioenen: Jozef de Vits (A), Hendrik Cornelis (Zele-B), Gaston Van Den Hoecke (Grembergen-C) enAlfons Quintelier (D), samen met voorzitter Jean Verpaelst (xl) Eugeen Beelen, Jean Spenders, Omer Van Molle en Louis Mans moesten zich met de overige plaatsen tevreden stel len. Uitslagen 1. Julien Logier, 2. Stefaan Vinck, 3. Eugeen Beelen, 4. Jean Leemput, 5. Omer Van Molle, 6. Jean Spenders, 7. Louis Mans. Wielrennen. Doortocht van de nieuwelingen tijdens hun wedstrijd te Meldert. Er waren veertig renners waarvan enkele buitenlanders (da) .pptvt ra jum VWF-Wielrennen. In Grembergen werd zaterdag de A-reeks gewonnen door André Tummeleer terwijl Helmuth Tas de B-reeks won (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 27