Vlammers in een moeilijk parket T.T.C. Patro Hamme viert haar 40-jarig bestaan Alain Berckmoes: loon naar werk 30 - 6.4.1990 - De Voorpost TAFELTENNIS Heden zaterdag 7 april is de Hamse tafeltennisclub Patro in feeststemming. Ze viert immers haar veertigjarig bestaan. Ze ontstonden in het Hamse Jongenspatronaat waarvan ze ook hun naam hebben gekregen. Toen in dat jeugdhuis een paar mislukte kampioenschappen werden georganiseerd lukte het wel om tijdens de winterperiode 49/50 een clubkampioenschap op touw te zetten. Het werd duide lijk dat met de tijd de roep om wedstrijden te spelen tegen an deren organisaties harder werd en op 23 april 1950 speelde Pa tronaat) hun eerste wedstrijd tegen 't Hof Sint Niklaas. Het begin van een club die nu nog altijd springlevend is. In het begin beperkte de wed strijden zich vooral tegen omlig gende clubs en tegen jeugdorga nisaties. Na een poosje werd er aan kompetitie gedacht en daar om werd er uitgekeken naar een ander lokaal. Men speelde in de Katolieke Kring, Den Bond, in zaal De Vrijheid, toen men via het gemeentebestuur een onder komen vond in zaal Rubbens. Toen dit lokaal werd afgebroken kwam men terecht in zaal Tivoli dat gedurende meer dan vijftien jaar een veilige thuishaven zou worden voor de club. Men speel de met één of twee ploegen in de K.B.T.T.B. met afwisselend sukses. Toch wist de A-formatie door te dringen in eerste provin ciale en zou daar elk jaar op nieuw zo wat in de middenmoot vertoeven. Maar om zich verder te ontwik kelen was de ruimte in zaal Tivo li te beperkt. Toen de club dan later in 82/83 in zaal Familia een nieuw en ruimer onderkomen kreeg groeide de club geweldig uit. Een element tot uitgroei was de stichting van de K.V.K.T. waaraan de Patro-club veel heeft •toe bijgedragen dat ze zich vlug kon ontwikkelen. Na een paar jaar onderbreking starte Patro met een ploeg bij de K.B.T.T.B. in 77/78 en in vierde proviciale ging men zonder ne derlaag de titel meepakken. Het jaar daarop schuifelde men weer naar de titel toe om zo in tweede provinciale te belanden. In 1979/ 80 speelde men met twee ploe gen. De B-formatie werd meteen kampioen in vierde provinciale. In 80/81 kwam er al een C- formatie bij het jaar daarop ein digden de drie ploegen allemaal op de tweede plaats. Na het seizoen 82/83 kon Patro A naar eerste provinciale stijgen waar ze op heden nog altijd bij de betere ploegen behoren. Patro B zou in 83/84 kampioen worden en naar tweede stijgen. Het daarop vol gende jaar kwam er een vierde ploeg bij Patro D. In elk geval in 88/89 moest men weer met een ploeg meer starten om de spelers voldoende kansen te gunnen. Momenteel speelt men met vijf ploegen bij de K.V.K.T. A en B spelen in eerste provinciale. De C-ploeg in tweede en de D-ploeg in derde provinciale terwijl de E- ploeg bij de besten behoort in vijfde provinciale. In de K.V.K.T.-kompetitie was de doorbraak nog groter mo menteel speelt men daar met tien ploegen waaronder twee jeugd- ploegen. De A-ploeg doet het zeer goed en dat al jaren. Voor de zesde keer opeenvolgend heb ben ze de titel in eerste provin ciale veroverd een record dat wellicht door niemand zal nage daan worden. De B-formatie werd dit seizoen ook in de hoog ste afdeling vice-kampioen. Het geen ook wel hun sterkte onder lijnd. Ze hebben in deze afdeling ook nog een C-formatie die elk jaar er in slaagd zich in deze afdeling te houden. Wat op zich zelf al een hele prestatie is. Ze hebben daarbij nog drie ploegen die in tweede afdeling spelen. De rest is verspreid in de andere afdeling. Belangrijk bij Patro is ook hun jaarlijks federaal tornooi dat ze in sporthal Meulenbroek organi seren. Dit jaar werd het hun dertigste uitgave en het kreeg 533 inschrijvingen. Al 39 jaar lang organiseert de club ook het lokaal kampioenschap dat in fe bruari zijn beloop kende en 131 inschrijvingen kon samenbren gen. Een ander evenement is het jaarlijkse 11-november tornooi waarin de jeugd van Groot- Hamme wordt uitgenodigd om het clubkampioenschap dat tel kens opnieuw gepaard gaat met een wafelbak voor groot en klein. Het kan niet ontkend worden dat Patro Hamme zich de laatste jaren ontwikkeld heeft tot een van de grootste en bedrijvigste clubs uit Oost-Vlaanderen. Op zaterdag 7 april willen ze hun veertig-jarig bestaan vreugdevol vieren en hebben daarvoor het volgend programma vastgelegd, in zaal Familia. P. vander Jeugd- laan. -19.00-20.00 uur receptie in dankbaarheid aangeboden aan spelers, sponsers, en alle sympa thiesanten van de club. -20.00-21.00 uur demonstratie tussen twee A-spelers uit de eer ste nationale afdeling. -21.00-21.45 uur shouwprogram- ma met ondermeer Ivan Mette- penningen (Oost-Vlaams kam pioen Play-Back) de Alpenzusjes en de Familie von Trapp. -Vanaf 21.45 wordt de ambiance gegarandeerd door discobar Stu dio Life die met D.J. Guy be kend staat als de sfeerbrenger in het Waasland. Toegang gratis. Iedereen is welkom! Rugby. D.R.C. - Edegem. Dendermonde komt als winnaar uit dit kluwen (vh) BADMINTON Spijtig. Na al die jaren schijnt het nog steeds onmogelijk te zijn om de zeer hinderlijke zaalomringende vensters in de provinciale sporthal af te schermen. Niet verwonderlijk dus dat het tomooi van de Flying Shut- tels met 105 deelnemers sterk onder bezet was. Maar de organiserende klub heeft goede hoop. Sporthal 't Veerleveld te Zaffelare wordt im mers heropgebouwd. De opening zou geplant zijn voor mei 1°90. Lo gisch dus dat, op de enkels in de C.2 na, alle reeksen ongeldig waren. Na zijn finaleplaats op het tomooi van Wetteren had de 16-jarige Alain Berckmoes (Drive jeugdteam) vol doende met een finaleplaats om C.l te worden. Maar Berckmoes bereik te te Wachtebeke niet alleen de finale maar won die ook zonder enige tegenstand met twee keer 15-2 van Frank Boudry (Pluimplukkers). Dat Berckmoes ook een sterke dub belspeler is bewees hij reeds in het verleden. Ook te Wachtebeke sleep te hij in twee sets met Sven Van Delsen (Nilston) de overwinning in de wacht. Bij de vrouwen werd Rita Vandie- rendock (Zeebrugge) C.l door met 12-11 en 11-8 te winnen van Tjon Eng Soe (De Lieve). Zeer weinig inschrijvingen in de C.l reeks. Met 11 deelnemers in de enkel kwamen Cazaerck en Mervilde na twee wed strijden reeds in de finale. Zowel Guy Cazaerck (Evergem) als Franky Mervilde (Eikenlo) hadden een zwa re halve finale achter de mg. Ca zaerck won met 17-16 nipt in de derde set van Johan Hulstaert (Be- veren) en Mervilde had eveneens drie sets nodig om Peter Hermans (Drive jeugdteam) van een mogelij ke derde opeenvolgende tomooize- ge te weerhouden. De finale verliep in de eerste twee sets gelijkopgaand, maar in de derde snakte Mervilde steeds heviger naar adem. Die slechte conditie deed hem de derde set verliezen met 15-6. Bij de vrouwen C.l slechts drie deel neemsters. Stefanie Vanderstricht (Latem) won daar de poule voor Hilde De Bremme (Flying Shuttles). De Bremme zou trouwens reeds B.2 zijn, maar wacht nog steeds op de officiële bevestiging. Zowel Cazaerck als Mervilde pres teerden heel sterk dit weekend. Sa men wonnen ze de dubbelpoule en Mervilde met Bonne waren de bete ren in het gemengd. Met 15-7 en 15- 6 klopten ze Cazaerck-Basslé. Doordat de Flying Shuttles zelf over een groot potentieel aan B.-spelers beschikken, was deze reeks voldoen de bezet. Toch was het Jo Van De Perre (Beveren) die verbaasde bij de mannen. In finale enkel B.2 kon Bob Boemans (Ucon Zenith) weinig inbrengen tegen een inventieve Van De Perre. De 19-jarige Beverenaar speelde zo een sterk tomooi dat hij zelfs in de B.l reeks net de finale niet haalde. Daar zorgde Gilbert De Keyzer (Deerlijk) in de halve finale voor. Rebecca Van Hove (Flying Shuttles) die zich in alle stilte voor bereidt op een B.l klassement won overtuigend met 11-9 en 11-4 van Martine Coens (Atletico). Bart Van Doorne (Deerlijk) behaalde een me morabele overwinning op klubge- noot Gilbert De Keyzer. Normaal kan Van Doorne niet winnen, maar blijkbaar maakte De Keyzer een off day door. Hoewel hij in de tweede helft hard heeft gevochten om het tegendeel te bewijzen: 15-4 en 17-16. Poule bij de vrouwen enkel waar Ann Brisau (Flying Shuttles) eerste eindigde voor Rebecca Van Hove en Isabelle Vanderstricht (Ucon Ze nith). De thuispelende dames won nen trouwens ook de dubbel en tomooiorganisator Patrick Coppen9 sloot het tornooi met Ann Brisau zegevierend af door in drie sets te winnen van De Keyzer-Vanfleteren. In de eerste afdeling K.V.K.T. won Juvenes A met vlotte 8-2 cijfers van Dynamica A. Alleen Igor Van As- sche kon voor de bezoekers nog twee keer winnen. De rest was gauw uitgeteld. In de tweede afdeling heeft Vlier- kouter A ondanks het feit dat ze niet volledig konden aantreden een nipte 4-6 overwinning weggehaald bij B.A.C. B. En dat kwam omdat zowel Johan Van Der Vreken als Danny D'hollander moeilijk te klop pen waren. En als ze daarbij ook nog het dubbel wonnen was B.A.C. B er aan voor hun moeite. Het onderaan spartelende Okapi A kon wel in eigen huis een 5-5 lukken tegen Madeion B maar dat zal hun afdaling naar een lagere reeks wel niet kunnen stoppen. De thuisploeg begon goed 4-2 dank zij een betere Luc De Rechter. Madeion B begon toen uit een ander vatje te tappen en kwam snel naderbij om uiteindelijk gelijk te eindigen. Tom Robyns was de sterkste bezoeker. In de derde afdeling blijft Vlammers in een moeilijk parket onderaan de rangschikking. In hun thuiswedstrij den tegen Juvenes C werden ze dra op een 1-4 achterstand geplaatst. Maar ze zouden nog terugkomen tot 4-4. In de twee laatste wedstrijden hebben ze dan verder nog maar eens de punten gedeeld. Bij de bezoekers was Fre De Pauw en Piet Robbe- recht de grote figuren. Terwijl bij Vlammers Ronsmans het moest doen. Lede A heeft zich wellicht voor goed uit de rode zone wegge werkt met een moeilijk te realiseren overwinning op Vlierkouter B. Na dat ze aanvankelijk met 1-4 aan de winst stonden werden ze bijgebeend en in de allerlaatste ontmoeting kon den ze dan eindelijk het laken defe- nitief naar zich toe trekken. Met 4-6 haalden ze de beide punten en daar mee zitten ze wellicht veilig. Verrassing hier de nederlaag van K.W.B. A die als vice-leider de duimen moest leggen tegen Juvenes B. Hans van de Velde en Erik de Vleeschouwer legden de basis van deze verrassende bezoekende zege. Koen van Kraen was bij de K.W.B. wel de rots in de branding. Toch kon hij niet verhinderen dat zijn formatie tegen de vlakte ging. Na een 3-3 kwam de K.W.B.-ploeg er niet meer bij te pas. Leider Eendracht B moest deze week twee keer achter de tafels verschijnen. Een eerste keer ging het geweldig vlot. Een 10-0 overwin ning tegen B.A.C. C de puntenloze lantaarndrager. De tweede keer ging het naar Juvenes B en dat was moei lijker. Zeer moeilijk zelf. De leiders hebben alleen naar het einde toe beide punten kunnen inpalmen 3-3 en zelfs 4-3. De drie laatste wedstrij- Rugby. D.R.C. - Edegem. Een fraaie duikvlucht om de bal te bemachtigen (vh) den werden dan telkens bezoekende overwinningen en ontsnapte Een dracht B aan een nederlaag. Meteen staan ze heel dicht bij de defenitieve titelverwerving. John de Man en Mare Breda werden geciteerd als de beste elementen bij de bezoekers. Tenslotte was er hier nog de 2-8 nederlaag van Vlammers tegen Ju venes C. De lokalen kwamen er weinig bij te pas en meteen een zware lokale nederlaag. Vlammers zal het misschien nog moeilijk heb ben om zich stand te kunnen houden in deze afdeling. In vierde afdeling A knoopte B.Z.P. weer aan met een overwinning toen K.W.B. B kwam neergestreken in hun lokaal. Toch was er een betere Peter Smet nodig om overeind te blijven. Hij won en dat zou tenslotte de doorslag geven. Langs de andere kant was het vooral van Steenkiste die het moest doen. Na een 4-4 versloeg Peter Smet, Van Steenkiste en ook in het dubbel bleef B.Z.P. aan de winnende hand en meteen een kleine overwinning vastleggend. Het veroordeelde Troelant A kreeg nog eens de volle lading bij het bezoek van Pardaf C. Ivan van Bosch en vrienden waren niet in staat veel verweer samen te brengen om de Pardaf-jongens van de wijs te brengen. Alleen Luc Vercauteren stond met zijn drie overwinningen op de barrikade. Zijn drie overwin ningen onderlijnen zijn trefkracht. In vijfde A kregen we een evenwich tig duel tussen K.W.B. C en Stekene C. Al werden het 5-4 cijfers voor de plaatselijken het enige verweer bij de bezoekers kwam toch van Peter Suy die nu door niemand te versla gen was. Hij won alles en als Steke ne dan ook nog het dubbel inhaalden stonden ze dichtbij een overwinning die er echter nooit gekomen is. Een formatie die als tweede gerangschik te toch stevig blijft stand houden is Dynamica A. Deze week op ver plaatsing bij Troelant B lukten ze 3-7 cijfers. Joris Seghers en Dirk de Mol wilden van geen wijken weten en zij konden deze grote zege vastleggen. Een draw kwam meteen op het bord. A. Colijn was bij de thuisploeg de grote figuur met drie overwinnin gen. Hij verloor zelfs geen enkel setje. De B van Sint-Niklaas heeft eindelijk opnieuw kunnen aankno pen met een vlotte overwinning 8-2 op Troelant C. De Beleyer won alles bij de thuisploeg, terwijl Dirk Ingels het moest doen bij de bezoekers. In de B-reeks won Triumf C met 3-7 cijfers bij Opwijk B en dat zal hun wellicht een kans geven om mee te stijgen naar vierde. Tenminste toch als ze in de allerlaatste wedstrijden geen steekje laten vallen. Na vijf wedstrijden was de strijd bijna al gestreden 0-5. Dat was vooral te danken aan Joeri Veldeman en Henk Jacobs die het steeds opnieuw haalden. Met een 8-2 overwinning heeft Vlierkouter C hun derde plaats in de rangschikking versterkt, ten nadele van Triumf D dat ze versloeg met grote 8-2 cijfers. Peter Van de Vreken gaf daarbij de toon aan ter wijl Dimitri Saey de enige was bij de bezoekers die kon zorgen voor twee overwinningen. Een onverwachte overwinning van Eendracht C dat als voorlaatste er in slaagde het beter geklasseerde Triumf D een ferme afrossing te geven met 3-7 cijfers. Jef D'hoey de laatste tijd fel in vorde ring bewees nu zijn sterkte door drie overwinningen vast te leggen. Dat zelfde Triumf D won nog met 2-8 tegen Juvenes F en opnieuw met 2-8 cijfers. Filip van de Vreken was de grote figuur. In de C-reeks blijft Madeion D de koord houden. Herleving C werd met haar en huid opgeeten. Het ziet er echt naar uit dat deze formatie uit Buggenhout zonder een nederlaag kampioen zal zijn in deze afdeling. Nu werd met 3-7 de maat genomen van Herleving Dendermonde C. Dat deze Dendermondse federatie erg zwak is bewees hun andere wedstrijd van deze week toen ze in eigen huis met 3-7 werden uitgeteld door Tere- ramonda D. Turnen. Ook de allerkleinste turners mochten in Buggenhout op het podium (foto Guy)

De Voorpost | 1990 | | pagina 30