Burgemeester De Maght: 'Een opmerkelijke karnaval 1990' Drugs, auto's, kansarmen en groen CVP wil ook voor de Kamer een arrondissement Aalst-Oudenaarde CVP: 'Arro Aalst heeft nood aan bedrijventerreinen' NAAIMACHINES OPENDEURDAG 4 RAD VAN GELUK i Sew/ice tMut tot cOift&ct 4 6.4.199U - ue vuui Vervolg van blz. 1 Straatkarnaval Twee doorwinterde feestkomitee- leden. Herman Louies en Petrus De Troch beklemtoonden het eigen ka rakter van het Aalsters straatkarna val. Zowel met een eigen muzieks- ken als met de band van Patrick Mortier trokken ze op kroegen tocht. 'Karnaval moet ook buiten het stadscentrum kunnen beleefd worden' stelden ze. Maar de caféba zen moesten zich dan wel aan de pilsprijs van 25 fr. houden. Wat de meesten graag deden. Enkelen wei gerden echter. En op dinsdag was er dan de rond gang met de Harmonie van Herder- sem. Dat had de Vlaamse Katholie ke Fanfare Sint-Cecilia tot vorig jaar gedurende een paar decennia gedaan. Verleden jaar had, door het gedrang en de ongeregeldheden, Welle nogal wat schade aan de in strumenten en dankte dan ook voor de eer. Over het verbod om uitgangswa gens op de Grote Markt te laten komen zijn de meningen duidelijk verdeeld. 'Op dinsdag met de ver branding blijven die er beter weg. Op andere perioden zorgden ze al leszins voor heel wat ambiance die er nu minder was'. Aldus Herman Louies wiens rijke en lange ervaring borg staat voor de gegrondheid van zijn bewering. Wat betreft de foor, die was 'for- mi-da-bel'. Alleen op de Houtmarkt was er minder animo. Oiljst bij de VARA Keizer Kamiel verbroederde met zijn Keizer-Ambtgenoot Don Jones uit de Jordaan. Dat voor de camera's van de VARA-TV. Aalst was er verder vertegenwoordigd door prins Kris, kandidaat Michel- leken, schepen Edgard Hooghuys, prins Jean-Paul, mensen van de dienst Feestelijkheden en niet te vergeten karnavalburgemeester Marcel De Bisschop. Bart Peeters zorgde er in 'De Klein ste Show' voor een heuse verbroe dering tussen Vlamingen en Hol landers waarbij Don Jones qua pré- sence wedijverde met onze nationa le Kamiel. Urbanus voelde er zich minder in zijn sas. Doodmoe en vol gens mensen die er bij waren met een humor die minder paste in de karnavalsfeer. Naar ons gezegd viel er ook achter de schermen heel wat te beleven in exotische sfeer. 'Als ge nog eens gaat, verwittig mij. Ik ga alleszins weer mee' zegde een man die duidelijk in het gebeuren geïnte resseerd was... De Braziliaanse groep die Don Jones begeleidde zorgde alleszins voor een fascine rend, luidruchtig gebeuren en Don Jones ruilde 'A laaf voor 'I love'. Minder geweld Uit het interview dat Keizer Kamiel afnam van politiekommissaris Van Vaerenbergh bleek dat karnaval 1990 minder geweld meebracht dan vorig jaar. 'Slechts' op 7 plaatsen beschadiging van straatmeubilair tegen vorig jaar op 18 plaatsen. Par- keermeters had men wel vooraf weggenomen. Die schijnen voor vandalen echte attraktiepolen te zijn en voorkomen is beter dan ge nezen). Eenheid van kommando tussen rijkswacht, stadspolitie en brand weer zorgde duidelijk voor een min- lend gebeuren. Ook de hondenbrigade deed goed werk. Die was present in de onmid dellijke omgeving van het stadscen trum. Ook de rijkswacht kon waar nodig beroep doen op deze speciale rede duidelijk' der uit de hand lope Voor de veiligheidskorpsen alles zins een zware taak: 4 dagen en 4 nachten en alle verloven geschorst tijdens de karnavalperiode. In de Molenstraat was er wel een gewelddadige aanval op een totaal onschuldige persoon. Toch werd het aantal door de politie gekende vechtpartijen kleiner: van 8 naar 5. Tenslotte had men minder last met late karnavalisten op Asdag wan neer het gewone leven weer voor rang kreeg op leute en pret. Prijsuitreiking Feestkomiteevoorzitter Odilon Mortier reikte de prijzen uit aan de laureaten van de vitrine- en van de étalagewedstrijd. In alfabetische orde waren dat voor de vitrines Drugrestaurant en Café Windsor en voor de étalages bak kerszaak Jan en zaak Listroo. LH 600 CVP-mandatarissen te Aalst in De Werf Vervolg van blz. 1 En... Herman Van Rompuy Dat veronderstelt in de gemeente alleszins een offensieve sfeer in ver band met leefmilieu. Alleszins geen defensieve J. Cornill, kreeg namens minister H. Kelchtermans het slot woord. De levendigheid van de gesprekken was er oorzaak van dat de planning nogal overschreden werd. Het was dan ook reeds bijna 13 u. als natio naal voorzitter Herman Van Rom puy aan bod kwam met een aantal vaststellingen en een aantal toe- Aalst. Allerhande stands over veiligheid in alle opzichten waren er te zien tijdens het CVP kongres in De Werf (a) voegsels aan de vier items vanuit een persoonlijke invalshoek. Herman Van Rompuy beklemtoon de de trouw van de CVP aan ge meentelijke autonomie, décentrali- satie en aan het subsidiariteitsbe ginsel. Wat op een lager niveau kan gedaan woroen mag niet voorbe houden worden aan een hoger ni veau. Wat België kan doen moet niet op Europees niveau gebeuren en wat Vlaanderen kan moet niet centraal gebeuren. Betutteling van gemeenten is dan ook uit den boze. Dat mag echter geen alibi worden op van hogerhand problemen naar onderaan af te schuiven. Rekening daarbij moet gehouden worden met het feit dat het tekort van de loèkale overheid is aangegroeid tot 27 mil jard. Dreigende drugs Belangrijk voor de veiligheid is het feit dat druggebruik is doorgedron gen tot in dekleinste gehuchten van Vlaanderen. In 5 jaar tijds is het aantal drugdossiers vervijfvoudigd. In het arro Brussel-Halle-Vilvoor- de zijn 21 gevallen bekend van dood door gebruik van overdosis. Eén op drie druggebruikers is daarbij jon ger dan 20 jaar. Jongeren hebben duidelijk een Arbeidstraat 31, 9300 AALST - Tel. 053/78.26.67 Aalst, 6 april 1990 Geachte cliënt, U heeft intussen wellicht vernomen dat wij de verkoop en service van de ELNA-naaimachines van mevr. De Vos-Yernaux hebben overgenomen. Het assortiment van TAFFIJN wordt hierdoor uitgebreid met ELNA en LEWENSTEIN naaimachines en overlooks, ELNAPRESS strijkpersen en PASSAP breimachines. Voor U, als trouwe ELNA, PASSAP en LEWENSTEIN-klant, betekent dit vooral dat de dienst na verkoop verzekerd blijft voor de toekomst! Om U kennis te laten maken met onze zaak, houden wij op zaterdag 7 april eerstkomende een Wij nodigen U hierbij van harte uit! Ook mevrouw De Vos-Yernaux zal die dag aanwezig zijn. Er zijn DOORLOPEND DEMONSTRATIES van onze nieuwe machines, en U kunt steeds bij onze deskundigen terecht met al uw vragen en problemen. Bovendien maakt U kans op het winnen van een LEWENSTEIN amazone - 6 naaimachine, waarde 13.950 f. Door een draai te geven aan ons En natuurlijk kunt U tijdens deze opendeurdag genieten van SPECIALE VOORWAARDEN (geldig tot 14 april). U ziet het is beslist de moeite waard om bij ons langs te komen. 5 Een drankje en een geschenk staan voor U klaar... Tot dan... Met vriendelijke groeten, Guy en Ilse TAFFIJN Arbeidstraat 31 9300 Aalst-centrum P.S. Bewaar deze brief voor uw eerstvolgende bezoek. INDUSTRIE- EN HUISHOUDNAAIMACHINES ADVIES BIJ AANKOOP EIGEN HERSTELDIENST REPARATIE ALLE MERKEN nieuw houvast nodig. Dat is een po litieke opdracht. Ook de gemeente heeft hierin een rol te vervullen. Sociale vernieuwing Bestrijding van kansarmoede moet samengaan met décentralisatie zoals dat in Nederland gebeurt met 'sociale vernieuwing'. Gemeente besturen moeten voldoende soci aalvoelend zijn om te weten hoe ze op lokaal vlak hun kansarmen best kunnen helpen. Maatschappelijke organisaties moeten daarbij betrok ken worden. 'Vraag is niet wie al dan niet kansarmen wil helpen. Vraag is of bureaukratische aanpak te verkiezen is boven deze die van de mensen ter plekke zelf uitgaat. Een schrijnende vraag als men weet dat ons rijke land 12.000 thuislozen heeft en circa 55.000 mensen die moeten leven van het bestaansmini mum. Kansarmoede is ook de nieuwe een zaamheid. Mensen leven en ster/en naast elkaar zonder van mekaar eni ge weet te hebben. Vooral dan in grotere centra waar velen wonen in de anonimiteit. Aalst. DeAalstersepolitie was ook vertegenwoordigd met een stand op het CVP kongres (a) De auto verstandig gebruiken Onze beschikbare ruimte voor het steeds stijgend aantal auto's botst aan tegen files. De CVP is alleszins niet anti-auto. Die is inderdaad voor velen een werkinstrument. De CVP is wel voor verstandig gebruik ervan wat aanleunt bij aanzwenge len van het gemeenschappelijk ver voer. Ekonomie en ekologie Beide mometen verzoend kunnen worden. Het onderscheid tussen CVP en andere politici begaan mei groen is dat de CVP er durft bij te stellen dat aan ekologie een prijs kaartje hangt; dat er moet voor be taald worden volgens het principe 'De vervuiler betaalt'. Maar Herman Van Rompuy voelt zich ook op dit vlak lang geen doemdenker. Gedane inspannin gen op milieugebied zullen niet in een vat der Danaiden verdwijnen. LH Wisselvalligheden van apparentering wegwerken "Met meer dan 17.000 stemmen niet-verkozen verklaard worden en de zetel zien gaan naar een kandidaat mei amper enkele honderden stemmen" dat vond parlementslid Paul Tant niet meer aanvaardbaar. De CVP van het arrondissement Aalst verklaarde daarom op een perskonferentie in het nieuw sekretariaat Pontstraat 64, samen met het arr. Oudenaarde te willen ijveren voor éénmaking van beide kiesdistrikten. Voor de Senaat is dat reeds het geval. Omdat in de Kamer een meerderheid daarvoor zou bestaan, wordt gehoopt dat het wetsontwerp dat in de Senaat reeds werd goedgekeurd ook in de Kamer zal aanvaard worden nog vóór de volgende parlementsverkiezingen alhoewel wordt gevreesd dat de minister van Binnenlandse Zaken dit voorstel minder genegen zou zijn. Apparenteren Lijsten van arrondissementen van één provincie zijn onderhevig aan de apparentering. Een systeem waarbij getracht wordt dat de parti jen de stemmen die in andere arron dissementen verloren gaan zich ten nutte kunnen maken. Het systeem heeft echter vaak onverwachtse, grillige en tegen de logica indruisen de konsekwenties. De zetel wordt dan wel eens toegekend aan een arrondissement waarvan de in aan merking komende kandidaat heel weinig stemmen heeft veroverd. Omdat hoe minder arrondissemen ten er zijn de gevolgen van de pro vinciale apparentering verkleind wordt wil de CVP Aalst-Oudenaar de nu ook voor de Kamer tot één kiesarrondissement Aalst-Oude naarde komen. Ook andere par tijen, o.m. de VU te Aalst, ervaar- den reeds de gevolgen van de appa rentering, ten gunste of ten nadele. Samen komen tot één kiesomschrij ving zal leiden naar meer rechtvaar dige resultaten. Arro Aalst heeft 6 volksvertegen woordigers, arro Oudenaarde 2. Vooral Oudenaarde is vragende partij. De overeenkomst over de plaatsen op de CVP-lijst bestaat reeds. Voor de effektieven krijgt Aalst de eerste, derde, vierde, zesde en achtste plaats en Oudenaarde de tweede, vijfde en zevende. Voor de plaatsvervangers bezel Aalst de eerste, derde, vierde, zesde en zevende plaats en Oudenaarde de tweede, vijfde en achtste. En voor de Senaat gaan de oneven plaatsen naar Aalst en de even naar Oudenaarde. Effektieve kandida ten zijn er 4 en opvolgers 6. LH Uitbreiden van bestaande of kreëren van nieuwe bedryfszones blijft in het arrondissement Aalst de gemoederen beroeren. Enerzijds zijn er de noden van de industrie en anderzijds ligt de materie bij de bevolking uiterst gevoelig. Reakties volgen inderdaad met de haver klap. Men is bang dat er nieuwe vervuilers bjj komen, dat landbouwgron den verdwijnen, dat groene ruimten teloor gaan. Arrondissementeel CVP-voorzitter Cyriac Borllo stelde op de perskon ferentie in het nieuwe CVP-sekre- tariaat dat de partij daar het groots te begrip voor heeft. Toch is er noodzaak aan ekonomi- sche aktiviteiten voor ons aller wel vaart. Bedrijven moeten dan ook de kans krijgen zich ergens in te plan ten of uit te breiden. Daartoe moet ruimte gekreërd worden. Voor de CVP zou gelet op de grote gevoeligheid van de bevolking, dit alles best kunnen gebeuren via een globaal plan voor het hele arrondis sement. Maar dergelijk plan is er (nog) niet en kan evenmin binnen korte tijd klaargestoomd worden. Maar ondertussen gaat het leven verder en evolueert de ekonomie snel. De trein niet missen 'Indien het arrondissement de trein niet wil missen, niet in de vergeet hoek wil gedrukt worden, moet er ruimte komen voor nieuwe onder nemingen. In die kontekst opteerde de CVP- Arro Aalst voor uitbreiding van het bedrijventerrein Erpe-Mere mits alle mogelijke voorzorgen te treffen om milieuhinder te voorkomen. Een taak die niet aan de onderne mingen zelf mag worden overgela ten. Ook elders kunnen mogelijkheden komen. Er is inderdaad een trend naar décentralisatie: kijk- en luis tergeld te Aalst, dokumentatiecen- trum te Denderleeuw. Zottegem en Geraardsbergen bie den nog beperkte ruimte doch we gens hun ligging vormen ze géén echte aantrekkingspool. Enige verbetering kan komen door de bijna voltooide verbindingsweg Geraardsbergen - Zottegem - Gent. De CVP pleit bovendien voor de afwerking van de verbinding Ge raardsbergen - Ninove - Aalst. De twee uiterste stukken zijn reeds klaar. Het middenstuk moet er ech ter nog komen. De realisatie van dc N45 zou belangrijk zijn voor de ont sluiting van net bedrijventerrein Geraardsbergen. Uiteraard ook voor de sociale, kulturele en toeri stische sektor. Bovendien wordt die N45 een zegen voor de mensen die wonen op de weg Ninove-Voorde en Voorde-Geraardsbergen die daardoor zouden ontlast worden. Van de realisatie van de N45 wil de CVP dan ook werk maken. LH De Roteracht Service Club Lokeren or- ganizeert op 7 april ten voordele van hel Rode Kruis een "Rock voor het leven" Op de affiche een drietal groepen van formaatPhilippe Robberecht en groep; Castles made of Sand en Juice of the Barley. Het feest heeft plaats in het kul- tureel centrum van Lokeren vanaf 20.00

De Voorpost | 1990 | | pagina 4