Europees karnavaltreffen te Aalst Inzagerecht van de raadsleden beknot? Uit de gemeenteraad On Voor wie iets beter zoekt wm LimBERaen Luxe hotel en -appartementen in Korte Nieuwstraat HUWELIJKLIJSTEN PORSELEIN GESCHENKEN MEUBELEN DECORATIE 6 - 6.4.1990 - De Voorpost Heel wat Europese wegen leiden naar de tweedaagse karnavalontmoeting te Aalst op 26 - 27januari 1991. Delegaties van gerenommeerde karnavals- teden als Binche maar ook Nice, Maioz, Weeb Viareggio maar ook het Bulgaarse Gabrovo en het Roemeense Timisoara kunnen er worden ver wacht. Het begon allemaal met een tijdens de voorbije Jaarbeurs ontvangen schrijven van het Kommissariaat- Generaal voor Toerisme. Aalst werd er gesuggereerd een aantal projekten in het kader van het Eu ropese Jaar van het Toerisme op te stellen wat dan ook prompt gebeur de. Een tiental uitgewerkte projek ten werden ingestuurd doch het bleef maanden lang wachten gebla zen. Tot misschien niet meer ver wacht de toezegging kwam. Aalst zou de karnavalstad zijn die het kar- navalgebeuren in Europa zou pro moten, gestalte geven. Met eraan verbonden een aanzienlijke som waarvan Jan Doorns liever het juiste bedrag niet vernoemde. Omdat Ka- miel aandrong hoeveel frank écu's of wellicht Deutsche Mark het was wilde Jan alleen maar kwijt dat het om vele miljoentjes gaat Franks dan uiteraard. In elk geval voldoende opdat de gekende Aalsterse kreati- viteit niet zou afgeremd worden door gebrek aan middelen. Lees maar 'geld'. Tweedaagse Het wordt een tweedaagse eigen tijdse happening in de bloemenvei- kultureel centrum De Werf aan de Molenstraat, in 'de Couverture' aan de Schoolstraat en in het stedelijk museum Oud-Hospitaal aan de Ou de Vismarkt. Het toeristisch aspekt van Aalst- lmg Flora bij de kerk van Mijlbeek karnaval wordt toegelicht in De aan de Albrechtlaan. Zowat 500 Werf. In De Couverture wordt o.m. karnavalisten worden er door een de opbouw van de wagens voorge- meute autocars aangevoerd. De steld waarbij men de evolutie in de Flora werd voor dit gebeuren uit- diverse stadia stuk voor stuk kan verkoren omdat daar simultaan- meemaken, vertaling mogelijk is want het ge- En in het stedelijk museum Oud- beuren wordt liefst geen Babelse Hospitaal wordt een panorama ge verwarring. Naast de grote karna- valzitting in de Flora wordt aan de buitenlanders en uiteraard ook aan ons allen een uitgebreid, uitgekiend boden van wat Aalst zoal te bieden heeft. Nu er meer middelen voor handen zijn wordt het een grotere tentoonstelling dat de lofwaardige pogingen die tot op heden gepleegd werden met bescheiden financiële mogelijkheden. Voor de realisatie van deze tentoonstelling werd een werkgroep opgericht en enkele escapades naar andere karnavalste- den worden ter informatieven titel nog in het vooruitzicht gesteld. Via reggio heeft duidelijk nieuwe goe stingen maar tevens nieuwe moge lijkheden geschapen. LH v^ferpTeVnTfamava" ceXaïï Dienstverslagen over geko's mochten niet ingekeken staat. Allicht wordt de hoofdschotel ge serveerd op zaterdagavond 26 ja nuari met de verkiezing van de nieu we Prins Karnaval Aalst die dan ook een buitengewoon internationaal tintje zal krijgen. Toch wil Aalst er de eigen aard allerminst verlooche nen. Wel de gasten laten kennisma ken met de typische Aalsterse hu mor, spirit en eventueel sarcasme. Drie tentoonstellingen Liefst drie tentoonstellingen wor- CVP-raadslid Willy Bosteels interpeleerde tijdens de jongste gemeente raadszitting. Hem was inderdaad inzagerecht van de dossiers geweigerd. Gewapend met het antwoord dat de gouverneur na zijn klacht hem toestuurde drong hij aan nu de dossiers te zullen mogen inkijken en daarenboven het standpunt van het stadsbestuur over deze materie te den aan de belangstellenden aange- mogen vernemen. Het werd een diskussie, een vraag- en antwoordspel, boden. Ze maken er kennis met di- welles-nietes dat bijna anderhalf uur in beslag nam. verse facetten van het karnavalge- beuren. Expo's die plaatshebben in 31 geko's In verband met het beëindigen van de arbeidsovereenkomst met 31 geko's had Willy Bosteels inzage ge vraagd in de dossiers over de presta ties van de 31 ontslagen personeels- plichting tot schriftelijke aanvraag m dit verband. leden. Aan zijn schriftelijke vraag aan het stadsbestuur werd geen po sitief gevolg gegeven en Bosteels wendde zich dan ook tot de gouver neur. Omdat de gouverneur hem in een schrijven van 15 maart 11. liet weten dat het inzagerecht hem ten onrechte werd geweigerd, herhaal de hij nu zijn vraag tot inzage aan het kollege. Hij voelde zich boven dien sterk omdat de gouverneur er aan had toegevoegd dat het College aangemaand werd het inzagerecht van de raadsleden te respelcteren. stelde er in subsidiaire orde bij dat de verplichting tot schriftelijke aanvraag om een dossier te mogen Hik. inkijken zeer belemmerend werkt om de taak als gemeenteraadslid Aalst. Kamiel Sergant in druk gesprek over het tema gewelddadigheid tijdens (VfJ.n opporitie) behoorlijk te ver- de dolle kamavaldagen (a) vullen. Hij verzoekt dan ook het college afstand te doen van de ver- Het tumult rond het REWA-projekt waarbij de H. Geestkapel aan haar daarmee verder te gebeuren zal laatste dagen bezig is, is nog maar aan het luwen en reeds meldt een andere staan zal de toekomst nog moeten slopingsaktiviteit zich aan. Deze keer in de Korte Nieuwstraat waar reeds uitwijzen. pniime tijd aangekondigd wordt 'Hier komen exklusieve en stijlvolle Voor het hotel komt een pleintje luxe-appartementen en twee Handelsmunten'. Wat hier echter moet ver- want het hotel komt 6 melerFachtir dwtjnen zyn allerminst kapellen, maar een aantal jeugdcafés en mini-dan- de Eronder komt een par. c,n8s- keergelegenheid die voorlopig be- r-, jr perkt blijft tot een kapaciteit van 40 Eigenlijk moest het slopen reeds Van aan de Drie Koningen zowat 43 plaatsen, deels voor het hotel en zijn aangevat want gepland voor on- m. ver in de Korte Nieuwstraat ko- deels voor de residentie Keizer Pa- middellijk na de voorbije karnaval- men een appartementsblok en een lace. Wel van elkaar gescheiden en hotel. uitsluitend te bereiken door resi- Onder de residentiële appartemen- denten en gasten, ten wordt een ruimte ingenomen Fasering door een financiële instelling en de T andere, minder groot want 160 te- een ,et!? e ®aat ^et over genover 375 m2 is nog beschikbaar. §5Jr2fr£> vLinoL Voor een som vanaf 3 350 000 fr j ^ne Koningen, de Amber, voor een som vsuiar 3.3:>u.uuu tr. de Keet een inrijpoort en kan u één van de 15luxueuseapper- rius Het js de b^oeling dat het tementen kopen. Een me 1 slaapka- hotel reeds zjjn d 8 menten^beschdtbaar'zijn. WTn van de 7 met 2 slaapkamers, of van m een Weede fase kan ge- de 5 met 3 slaapkamers. Die kosten "®.uren moet de toekomst nog uit- dan wel ongeveer het dubbele. wijzen. De respons die Imadec krijgt op het nieuw hotel zal bepa- Hotel len" zÜn voor wat er gebeurt met de oppervlakte nu nog ingenomen Gesco-bestand reorganiseren Personeelsschepen André-Emiel Bogaert stelde dat teneinde op 1 april 1990 een zelfde aantal tussen tijdelijken in dienst te hebben er geko's moesten afvloeien. En om die regeling neutraal te kun nen uitvoeren en de personen no minatief te kunnen aanduiden wer den onderzoeken ingesteld. Daarbij werden objektieve kriteria gehan teerd als datum van indiensttreding, ouderdom, ziektebeeld, sociale toe stand e.d.m. In consensus werd tussen de leden van het college beslist hieraan des gevallend een dienstverslag als kri- terium toe te voegen. Dat betrof geen kollegebeslissing. Gewoon een overeenkomst tussen de leden die nergens genotuleerd stond. Alle schepenen hebben hun taak vervuld en waar nodig dienstversla gen opgevraagd. Die verslagen wa ren echter slechts in ondergeschikte mate déterminerend voor de beslis sing. 'Deze verslagen maken geen deel uit van een collegebeslissing, werden niet verzameld in één dos sier van de personeelsdienst en wer den dan evenmin aan het dossier van betrokkenen officieel toegevoegd'. Volgens schepen Bogaert blijft de interpellant doorbomen uit louter dagen. De vrijkomende oppervlak te van liefst 2800 m2 zou dan plaats bieden aan 'Residentie Keizer Palace' dat verwijst naar het vroege re Keizershof uit de 18e eeuw en aan een luxe-hotel met liefst 46 kamers. Zal de realisatie van het REWA- projekt op het stadscentrum een reusachtig impakt uitoefenen. Wat nu te gebeuren staat in de Korte Nieuwstraat zal eveneens het cen trum een ander kachet bieden. De Korte Nieuwstraat was voor een aantal jongeren een paradijselijk straatje maar voor vele, niet in het minst voor het bestuur en voor de politie een doorn des aanstoots, een Wil UUU11I UVO HUllhiVVlO, VWll T Tl ei l""1 1 f 'W1X.V 11 U CD Hlj,vllV211W.II straat waar de Saturday night-feaver fn degelijke marktstudie zou d00r Dancing Métropool Disko- hoogtij vierde en die nadrukkelijk 8et),®ken zijn dat er in Aalst nog theek College Inn, Hor der Prinsen door de Aalsterse hondenbrigade n.°od ,s aan hotelkamers. Wanneer bij Enrico Gollywood en Diamonds, moest worden geviseerd. f delegaties aanbieden met tien- Deze laatste reeks wordt pas ge tallen nerunnen mnecfen Hie tnt nr* „i Imadec De firma Imadec wat staat voor lm- worden gespreid. Het hotel in de mobiliën Antoine De Clercq wist Korte Nieuwstraat zal echter dat sinds een paar jaar de oude afspan- euvel voorkomen vermits het over ning 'De Drie Koningen' aan te ko- 46 kamers zal beschikken. Midden pen en slaagde er bovendien in de 1991 zouden de appartementen panden tot aan het Keizershof te moeten klaar zijn en ook de eerste tallen personen moesten die tot op sloopt over een paar jaar. Men wil heden steeds over diverse hotels immer'; in 1 immers in het stadscentrum aller minst een kaalslag leveren. LH verwerven. fase van de hotelruimte. Wat er Het Museum Stoomtrein der Twee Bruggen bestaat tien jaar en om die ver jaardag te vieren worden er tal van at- trakties voorzien. Men heeft nu ook een stoomloc van 80 jaar oud op de kop kunnen tikken en die kreeg de naam "Tubize". De Kommissie van de Europese Ge meenschappen heeft het startsein gege ven van het derde programma ter be strijding van de armoede. Het program ma heeft een looptijd van 5 jaar en wil een efficiente strategie ter bestrijding van de sociale uitsluiting in Europa be vorderen. Tot 29 april loopt in het Museum voor Schone Kunsten aan het Wapenplein en in de Kredietbank aan de Kapellcstraat 16 te Oostende een tentoonstelling met etsen en tekeningen van James Ensor. De tentoonstellingen zijn gratis toegan kelijk van 10.00 tot 17.00 uur, elke dag. Aalst. In de Korte Nieuwstraat gaan deze gebouwen verdwijnen a politieke redenen op de vroegere beslissing waarbij een einde moest worden gesteld aan het kontrakt van een aantal geko's. Hij voegt er aan toe dat verstrekken van derge lijke informatie het imago van de betrokken geko's zou kunnen scha den. 'Heeft inteipellant er belang bij dat de bevolking zou weten dat sommige geko's buiten dienst wer den gesteld wegens overmatig drankmisbruik?'. Het stadsbestuur zou in dergelijk geval betrokkenen wegens ernstige redenen uit de dienst kunnen zetten zonder afleve ren van het dokument dat betrokke ne moet toelaten te kunnen gaan stempelen. Geen antwoord Voor Willy Bosteels was de uitge breide tussenkomst van de schepen niet terzake. Hij wil gewoon de dienstverslagen inkijken waartoe de gouverneur nem het recht toekent en zegt verder op zijn konkrete vra gen geen antwoord te hebben ont vangen. Maar de schepen zegt dat de gou verneur het in zijn antwoord had over de toekomst met 'in 't vervolg' wat dan weer aanleiding geeft tot over en weergepraat in aeternum. Konkrete antwoorden De burgemeester zorgt dan zelf voor konkrete antwoorden. 'Kan U de dienstverslagen inzien? Neen! Wordt uw inzagerecht gerespek- teerd? Ja'. Van Jos Van Landuyt (VD) krijgt Bosteels nog een veeg uit de pan waar deze hem het verwijt van on hoffelijkheid aansmeert omdat de desbetreffende stukken niet op voorhand omgewisseld werden. Boven de hoofden van betrokkenen heen Boven de hoofden van betrokkenen heen verslagen opmaken en die zelfs aan de betrokkenen niet laten inzien noemt Danny Denayer alles zins dubieus. Betrokkene zou alles zins het verslag moeten kunnen in zien en tegentekenen. Denayer houdt er niet van dat er achter de rug van personeelsleden papiertjes cirkuleren. En een schriftelijke vraag doen stel len alvorens een dossier kan wor den ingekeken vindt Denayer het optrekken van een mistgordijn dat Stadhuis en brandweer krijgen ieder een nieuwe telefooncentrale. De huidige centrale van het stadhuis verhuist dan naar de stedelijke werkhuizen waar de apparatuur versleten is. Daartoe is 5 miljoen voorzien in de begroting en er werd voorgesteld tot een onderhandse overeenkomst te komen met een gespecialiseerde firma. Danny De nayer vindt dat geen passende manier van doen. Met één firma speelt de konkurrentie niet mede. Maar schepen Hooghuys zegt dat in de belellering niet staat "één" gespecialiseerde firma doch "een" gespecialiseerde firma zonder na- druktekens op "een". Het doet ons denken aan de historie van de er al dan niet staande komma in de tekst van de Brusselse prokureur. Na enig aandringen zegt de schepen.toch tot Denayer "we willen U volgen, voor mij mag het gerust een beperkte offerteaanvraag zijn". "Maar doe soortgelijke interventies in 't vervolg liever in de kommissie" voegt hij er nog aan toe. Aan de Denderstraat te Aalst zijn verbeteringswerken dringend noodzakelijk. Daarover is iedereen het eens. En de nodige kredieten zijn ervoor voorzien. De totale uitgave wordt geraamd op 14,5 miljoen voor aanleg van nieuwe riolering, rijweg in cementbeton, parkeerstro- ken in zwarte betonstraatstenen, kantstroken, trottoirbanden en nieu we voetpaden. Dit bij openbare aanbesteding en met een uitvoerin gstermijn van 80 werkdagen. Raadslid Eddy Coeckuyt vroeg waarom er geen fietsstrook voorzien is. De Denderstraat is een ideale invalsweg voor fietsers komende vanuit de richting Herdersem. Dergelijke fietsstrook zou een uitnodiging kunnen zijn om per fiets naar Aalst te rijden. Hij vraagt dan ook dat de plannen zouden hertekend worden en zulks met aandacht voor de zwakke weggebruiker. Die "zwakke fietser" kreeg er dan wel vanwege schepen Hooghuys een sneer op de koop toe. Hem werd inderdaad gevaarlijk rijgedrag, ook in de stad, verweten. Vaak met 2, 3 naast elkaar... Uiteraard mag zulks niet veralgemeend worden. Alleszins een taak te meer voor de school bij verkeersopvoeding. "Het plan hertekenen kan niet" zegt Hooghuys. "Dat zou een vertraging van 2 jaar inhouden. Wel kunnen lijnen getrokken worden om de fietsers te kanaliseren. Maar Coeckuyt had graag het fietspad gezien in een anderskleurige bekleding wat een snelheidsremmend effekt sorteert. "Het tracé ligt vast", zegt Hooghuys. "Dat wordt een zaak voor de verkeerskommissie. Maar dan zullen wel een aantal parkeerplaatsen moeten opgeofferd worden". Voorgesteld werd een kruispunt Bredestraat - Verbrandhofstraat - industrieweg Le Lion d'Or aan te leggen in onderhandse overeenkomst te ramen op een uitgave van 373.000 fr. Raadslid Eddy Coeckuyt stelt dat deze zaak beter eens herbekeken zou worden. In vorig bestuur vroeg raadslid D'Hondt reeds dat rekening zou worden gehouden met de KMO-zone. Ook de verkeersveiligheid en verkeersleefbaarheid van de H. Hartwijk moeten in acht genomen worden. Coeckuyt verzoekt dan ook uitdrukkelijk dat punt te bespre ken in de Verkeerskommissie alvorens een beslissing te treffen. Maar volgens de burgemeester is het werk dringend en heeft de politie de situatie terdege onderzocht. "Men moet toch enig vertrouwen in de politie hebben, of niet Bovendien stelt ze dat het hier om een eerder kleine ingreep gaat. Gewoon een betere kanalisering van het verkeer. Maar voor Eddie Coeckuyt betreft het hier een strukturele ingreep die bepalend kan zijn voor de leefbaarheid van de wijk. Na heel wat geharrewar in verband met de scherpte van de bocht en de juiste plaats van de vluchtheuvel is De Kerpel alleszins van oordeel dat het om een belangrijk dossier gaat, goed voor 373.000 fr en dat is toch niet niets en belangrijk voor de leefbaarheid. Hij dringt er dan ook op aan dat het eerst nog in de kommissie zou behandeld worden en dat het niet door de gemeenteraad zou "gejaagd" worden. Luc Van Lierde zegt dat er in een straal van 50 m 3 bushaltes zijn. Hij wenst dan ook te weten of de N.M.V.B. als belanghebbende partij over geplande ingreep op de hoogte werd gesteld. Maar Luc Latoit (PVV) bemerkt in de redenering van de opponenten een tegenspraak. "Het punt zou enerzijds zeer belangrijk zijn doch anderzijds wordt aange drongen op verdaging". "Dat we er reeds zo veel tijd aan besteden bewijst duidelijk dat het hier om een belangrijk punt gaat" zegt Van Mossevelde. Na een door hem aangevraagde schorsing van de zitting verklaart CVP- fraktieleider De Kerpel ermee akkoord te kunnen gaan en aan zijn vraag tot verdaging te verzaken als een totaalprojekt wordt uitgewerkt waarin ook het verkeerstechnisch aspekt aan bod komt. Bij de stemming over het punt zelf stemt de VU het voorstel goed wegens de noodzaak van de realisatie. CVP en Agalev onthouden zich. zou kunnen laten vermoeden dat desbetreffende dossiers eerst gron dig moeten worden 'uitgekuistIets wat de burgemeester doet proteste ren tegen verdachtmakingen. Gevraagd werd of de burgemeester eventueel in samenspraak met een schepen niet stante pede kan beslis sen dat een dossier mag worden in gekeken. Of kan de stadssekretaris zulks niet. In de meeste gevallen moet dat toch kunnen. Raadslid Luc Willems is er over ver baasd dat de leden van het kollege nog de tijd vinden om zich te ver meien in 'intieme briefwisseling', die dan al dan niet naar de gouver neur wordt doorgestuurd. Ingeklapt Maurice De Kerpel bevestigt zowat de stellingen van Danny Denayer en voegt eraan toe dat de schepen er zich meende 'uit te klappen doch dat hij er zich heeft 'ingeklapt'. 'De rechten van het personeel werden inderdaad miskend. Het inzage recht wordt sistematisch uitgehold'. Maar SP-fraktieleider Eddie Mon sieur zegt dat dit bestuur alleszins heel wat meer open is dan het vori ge. 'De materies die nu besproken worden zouden vroeger naar de be sloten vergadering zijn verwezen'. 'We moeten vana e CVP geen les sen in openbaarheid van bestuur ontvangen' voegde Monsieur er nog aan toe. 'Onlangs waren zij er nog de schuld van dat de stad toelagen die ten goede zouden komen aan kansarmen werden ontzegd. De na men van de aan minister Van den Bossche gerichte brieven moeten bekendgemaakt worden'. 'Dat zal gebeuren' zegde de burgemeester en Maurice De Kerpel is het daar volmondig mee eens. Nooit zo indringend Eerste schepen Edgard Hooghuys zegt dat 'de spelregels' van het inza gerecht allerminst beknottend zijn en dat het inzagerecht nooit zo in dringend was als momenteel. Moe ten we nu ook de vertrouwelijke gesprekken tussen schepenen en dienstchefs aan de grote Klok gaan hangen? Het is nu gedaan met poli tieke bescherming. Wie zich als per soneelslid niet naar de reglemente ring gedraagt zal er de gevolgen moeten van ervaren'. Op de vragen waarom misdragin gen niet in aie dienstverslagen wer den opgenomen en waarom een aantal van die verslagen moesten verscheurd worden, krijgt Bosteels ten antwoord dat het niet ging om 'officiële verslagen'. 'Volledig inza gerecht in alle stukken is niet mogelijk', zegde Mare Galle. 'Er kan geen inzagerecht zijn wanneer het eventueel oordeel van de open baarheid overklast wordt door de schade toegebracht aan betrokkenen'. Willy Van Mossevel de zegt dat de stad is als een bedrijf. 'Er moet regelmatig geëvalueerd worden. En verslagen over perso neelsleden blijven best vertrouwelijk'. LH HOOGSTRAAT 28 - AALST - 053/21.33.22

De Voorpost | 1990 | | pagina 6