IDe lange dag van de Burgemeester Geen 700 doch 1016 Gondwingers te Aalst Wereldkampioenschap «Miss Top Mode» Italiaanse kunst te kijk I Jong en oud zonder enig onderscheid is er welkom De Voorpost - 20.4.1990 - 11 Aalst De Golclwings zijn vertrokken voor hun zaterdagse rondrit. Prachtige karretjes zo te zien (a) 6 over de betonnen asfaltstroken zon der de minste moeite en toch zeer snel alhoewel Goldwingers in prin cipe geen snelheidsduivels willen zijn. Waar er verleden jaar 678 motoren present waren uit 15 landen, hadden de organisatoren gehoopt op een 700-tal. Maar liefst 1016 Goldwin- gers belandden te Aalst zodat de stoutste verwachtingen werden overtroffen. Het is nog te vroeg om alleluia te kraaien doch heel waar schijnlijk krijgt Aalst wegens het overdonderend sukses ook in 1991 de goldwingers op het gebied van de stad. Het hoeft gezegd dat de orga nisatie optimaal was, dat het stads bestuur dergelijke assistentie ver leende op vele vlakken, dat de Hon- davestiging Belgium haar beste beentje voorzette en dat de ver schillende onderdelen van het pro gramma rimpelloos verliepen. Ook dit jaar kwamen de Wingers uit 15 verschillende landen. Ook uit Finland. Maar niet uit Spanje. Het was een bonte mengeling van rassen en nationaliteiten met als voertaal het Engels. De Britten waren trou wens in groten getale afgekomen. Ze huurden liefst een speciale fer ry-boot voor hun 293 machines. Door het overrompelend aantal deelnemers moest de tentengele- genhcid in extremis nog worden uit gebreid maar dat stelde geen pro bleem. De Goldwingers sloegen er hun tent op met alles erop en eraan In Ter Mael, Gentsesteenweg 390 te Aalst kan u het meemaken hoe de Belgische uitverkorene voor deelname van dit Internationaal Contest zal worden aangeduid op maandag 30 april, vanaf 19 u. Deuren reeds open te 18 u. Uit een veertigtal mannequins werden er 15 geselekteerd. Die ziet U er evolueren in prachtige Italiaanse kostumeringen van gekende modeontwerpen. De sessie vangt te 19 u. aan. De uitverkorene zal ons land vertegen woordiger in Italië tijdens de maand augustus. Ze krijgt er een riant verblijf plus nog heel wat anders aangeboden. Te 21 u. volgt dan een aperitief met versnaperingen en te 21.45 u. kan U mits betalen van 750 fr. aanzitten aan een heerlijk Italiaans avond maal. De avond wordt bovendien opgeluisterd door orgelist Patrick Coppe- jans en Roger Kerckhofs, sax en zanger. U beleeft tijdens de show kreaties van o.m. Versace, Armani, Moschi- no en Valentino. De toegangskaarten zijn te verkrijgen bij: - Stadsbestuur Aalst, ekonomische dienst, Kasteel Terlinden, Squa re J. Geerinckx, 9300 Aalst. - Italiaanse vereniging «A. Vivaldi», Leuvestraat 165, 9440 Erembo- degem-Aalst, tel. 053/70.07.86. - Laurent David, Korte Zoutstraat 44, 9300 Aalst. tel. 053/78.50.44 - Frieda Daelman, Scherreveldstraat 26, 9300 Aalst, tel. 053/ 77.33.76. LH of logeerden in Aalsterse hotels. In geen enkel hotel was tijdens de paasdagen nog een hotelkamer vrij. Ook op de kamping installeerde men zich komfortabel waarbij de inbreng van de organisatoren een belangrijke rol speelde. De Wingers hadden echter ook alles bij wat hun faciliteiten kon verhogen. We zagen er zelfs enkelen die voor hun tent een groen plastiektapijt spreidden met gras en bloemen erop, alles pla- stico. En één van de motorrijders had als bijzitter een reuzegrote aap. Om het dan nog niet te hebben over die spuiter die een opblaasbare da me op de back meetroonde. Het werden finaal burgemeester Anny De Maght en Honda-voorzitter Proth die op zondagnamiddag de prijzen uitreikten. Speciale prijzen ook voor de oudste deelnemer die 67 lentes telde en de jongste van amper achttien. (LH) Tenten met gras en bomen in plastiek er vóór Met de 'Dag van de Burgemeester' wil de PW-Aalst op zaterdag 12 mei een hulde brengen aan haar boegbeeld dat tevens als burgemeester van de stad Aalst zich richt tot alle geledingen van de Aalsterse maatschappij. Jong en oud, vrouw en man zijn er welkom zonder enig onderscheid. Noch rode, noch blauwe, noch oranje, noch geel-zwarte noch groene draad zijn in de I manifestaties van die 'Dag' verweven. I Alle politieke mandatarissen van om het even welke partij zijn er trouwens persoonlijk op uitgenodigd. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren al was het maar ééns per jaar te leven in een gevoel van hechte samenhorigheid. En opdat iedereen er zou kunnen aan deelnemen werden de prijzen opzettelijk zeer laag gehouden. Met een kaart van 100F heeft U inderdaad toegang tot alle onderdelen van het dagvullend programma. Kinderen worden gratis ontvangen tijdens de kindernamiddag en senioren betalen amper 60F. Voor de Bump-partij betaalt U, zo U over geen kaart van 100F beschikt, 150F. I Eventueel boni zal uiteraard ge- I deeltelijk in de partijkas belanden I maar voor het grootste gedeelte ge- I spendeerd worden aan manifesta- I ties die het waard zijn of aan noden I die duidelijk zijn om het even uit I welke hoek het initiatief ervan zou komen. Vijfluiken Zaterdag 12 mei wordt een lange dag waarbij zowat iedereen aan zijn trekken kan komen. Te 10 u. is er een akademische zitting in de feest zaal van het stadhuis gevolgd van een drink in de Trouwzaal en voor de ingeschrevenen een lunch in ho tel-restaurant Royal Astiid. In de namiddag starten te 15 u. de kinderanimatie in het oud gedeelte van de Keizershallen en de senio renmatinee in het nieuw gedeelte. Vanaf 21 u. kunnen jongeren van 15 tot circa 18 terecht op een Bump Party en te 21 u. gaat het Bal van de PW-Mandatarissen van start. Al les in de Keizershallen. Akademische zitting In de feestzaal van het stadhuis ko men eminente sprekers aan bod als voorzitter PW-Aalst Willy Puy- laert. Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem, volksvertegenwoordi ger en PW-voorzitter nationaal Gi juy Verhofstadt over PW-stand- punten van het gemeentebeleid, ge meenschapsminister Louis Walt- niel over politieke carrière van An ny De Maght en de burgemeester zelf over het PW-beleia te Aalst. Als laatste in de rij oud minister ^Herman De Croo over PW-stand- punten nationaal praten, i Deze zitting wordt opgeluisterd Idoor het Trio Strawinsky bestaande I uit pianist René Baré, violist André JÏGoussens en klarinettist Francois JuSchollaert. Het Kamertrio brengt werk van Khatsjatourian, Max t Bruch, Dimitri Shostakovich, Pier- I re Max Dubois en uiteraard van I Igor Strawinsky met 'De mars van de soldaat'. Kindernamiddag In het oud gedeelte van de keizers hallen kunnen kinderen van 15 tot 18 u. hun hartje ophalen met een springkasteel, een schminckatelier. met krijttekenen, boetseren en kij ken naar animatiefilms. De allerkleinsten worden door kin derverzorgsters opgevangen. Een viskraam en een oliebollenkraam zetten de kroon op het werk. Seniorennamiddag In het vernieuwd gedeelte van de Keizershallen worden senioren, al dan niet opgehaald en terug thuis gebracht met een autocar, vergast op koffie en koeken en vooral op de Freddy Greyshow. De 'Freddy Grey-variété' met het duo Freddy Grey en de Parijse zangeres Kathy Varna, een attractie met internatio nale allure die U meevoert naar de fascinerende wereld van chanson en musical. Tussendoor korte toespraken door schepen André Doorns en voorzit ter van de Raad van de Derde leef tijd E. De Gols. 'Bump-Party' 'The party of the year' De 'Schooltime-party' van 2 jaar te rug kende ongehoord sukses. Liefst een 1000-tal jongeren genoten er van. In het kader van de viering van hun 25-jarig bestaan zorgen de Liberale Jong-Mutualisten nu voor een nog betere fuif. Een bump-party. Het oud gedeelte van de Keizrshallen wordt voor de gelegenheid inge richt als -een partyruimte rond het tema 'kermisEr zijn foorattrak- ties, U ziet er de praalwagen van de Toerenbijoekes en kermisversierin- gen allerhande. Er komen speciale fichteffekten met o.m. rook, pha- sers, zwaailichten, draaibollen en een lichtbrug. De Keizershallen new look. Er worden videofilms vertoond. Vi deomanie zal opnamen maken die via een speciale regie- en montage kamer rechtstreeks kunnen worden op scherm gebracht. Rond 21 u. treedt Danny De Bruyn van Radio Contact op als presenta tor en te 23 u. zorgt de Belgische groep 'Bingo' voor ambiance. Top of the bill wordt de heuse in- doot-aut scooner die non-stop zorgt voor amusement. En vanaf middernacht zijn er sur prises: sportkampen, reduktiebons, sweaters en T-shirts verloot in een gratis tombola. Plus de ganse avond animatie via video-keten met o.a. skating, surfing en snowboard. Al- koholische dranken worden niet ge serveerd. Wel een diversiteit van alkoholvrije en alkohoiarme drank jes allerhande. Met een kaart van 100F op voor hand gekocht kan U ook op de Bump Party terecht. U kan die ko pen bij: Kamiel Sergant, Moorselbaan 107, 9300 Aalst, 053/21.18.65. Jam Jam Club, Geldhofstraat 120, 9300 Aalst, 053/78.33.78. LJM Aalst, Lambrechtstraat 39, 9300 Aalst, 053/78/27.59. Fotoland Jacques, Molendries 6, 9300 Aalst, 053/77.32.62. LSW, Korte Zoutstraat 16, 9300 Aalst, 053/70.00.06. Luc Hofman, Gentsesteenweg 146, 9300 Aalst, 053/21.62.65. Aan de kassa zelf is er 150F te beta len. Bal van de PW-mandata rissen De 'Dag van de Burgemeester' wordt afgerond met het Bal van de PVV-mandatarissen A. De Maght, G. Bourlon, A. Doorns, O. Redant, A. Adriaenssens, W. Van Herre- weghe, M. Hereman, F. Daeleman, F. De Meersman, A. Paridaens, E. Melkbeeck, R. Schelfout, J. Stijle mans en L. Latoir. Voor ambiance en entertainment zorgen de gekende Vlaamse vedet ten Conny en Danny Fabry. Een grote tombola, een sandwich bar en een bodega met koffie, wijn en hapjes zijn voorzien. LH Aalst. De organizatoivn van de "Dag van de Burgemeester" aan het woord (a Aalst. Leven, ontdekkingen en mythe van Christoffel Columbus Op zaterdag 28 april, openingsdag van de Topweek, worden tentoon stellingen geopend en heeft het offi cieel openingskoncert plaats. In de Belfortzaal aan de Grote Markt vernissage van de tentoon stelling «Ontdekking van Amerika door Christoffel Columbus uit Ge- nova», een expo van het Istituto Italiano di Cultura Brussel over «Intuïtie en stoutmoedigheid in dienst van de mensheid». Deze ten toonstelling loopt van 28 april tot 6 mei en is toegankélijk van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Een realisatie van het stadsbestuur, de Adviesraad voor de Middenstand, het Italiaans Consulaat-Generaal en de Vereni ging A Vivaldi. Deze tentoonstelling geeft een ant woord op de prangende vraag «hoe hoe Oosten zoeken via het Wes ten». Ze wordt opgezet ter gelegen heid van de viering van de 500ste verjaardag van de ontdekking van de Nieuwe Wereld. ■■f I Él jB c'c «Mascerade de Venice» ten- Hy toonstelling, werk van fotograaf Er ic Noens heeft plaats in de Belfort- loopt, eveneens met gratis toegang, van 28 april tot 6 mei. Op- name van 5 karnavaldagen in Vene- Aalst. Kathy Varna, een jonge zangeres uit Parijs, en Freddy Grey zullen de sSt-ffikla^De fotoMonénvom' lange dag van de badmeester muzikaal opvrolijken g ^«1 kers. lingen mede. In kultureel centrum De Werf kan u van 28 april tot 6 mei terecht voor een veelheid van tentoonstellingen. Elk toegankelijk van 13 tot 20 u. Tijdens weekends van 14 tot 18 u. De groep Alba brengt hedendaagse Italiaanse schilders en beeldhou wers Alba promoot inderdaad Ita liaanse kunsenaars in binnen- en buitenland door het organiseren van o.m. tentoonstellingen en ande re manifestaties. Er zijn werken te bekijken van Ma rio Piras, Jolaine Piscada, Salvatore Cavallo, Antonio Cerquarelli, Luifi Conti, Enrica Bonnani, Armande Bordignon, Voltaire Ceragiola, Giacomo Stefanato en Domenico Terrana. «Aan de oevers van de Te- vere» brengt typisch Romeinse kun stenaars, schilders, beeldhouwers en een etser-drukker. Gino Casa- vecchia, Franco De Santis, Nuccio Fotanella, Piero Meliconi en Gian- piero Pasqua. Fotograaf Frans-Jan Fortunato brengt een reeks foto's «Overpeinzingen over Ravenna» en verder is er een toeristische stand waar u informatie van het Paennijnenschiereiland kan inwin nen. De «Dag van het Italiaanse Boek» beleeft u er echter uitsluitend tij dens de Topdag 5 mei. In De Werf, Molenstraat 51, maakt U eveneens een aantal tentoonstel- Tjjdens de voorbije paasdagen leidden alle Europese wegen naar de Ajuinenstad. Althans voor de gelukkige bezitters van een Goldwing, een Hondamotorrijwiel van voor wat het komfort betreft, de superklasse. Niet alleen is dei^elgk pareltje uitgerust met een motor van liefst 1500 cc wat heel wat kleinere auto's zou doen blozen, maar bovendien is het komfort dat dergelijke machine biedt onbeschrijflijk. Computergestuurde snufjes van het hoogste high tech zijn er in verwerkt. Bijna normaal zjjn de telefoon, de verbinding met de passagier op de komfortabele duozitting of in de even komfortabele zijspanwagen; de mobilofoon, de video, zelfs een televisietoestej. On-ge-loof-lijk maar waar. Dat er ook zonder deze attribu ten, want die zijn allemaal buiten de standaarduitrusting, een prijskaartje bij past dat schommelt van minstens 700.000 tot ruim boven het miljoen is dan ook niet te verwonderen. Reeds van dinsdag Het programma voorzag de komst van de Goldwings op Witte Don derdag. Die dag rolden er echter reeds tientallen van die mooie stuk ken door de Keizerlijke Stede. De verste deelnemers kwamen uit Fin land. Ze reden welgeteld, enkele reis, 2178 km. De wijze waarop we ze nadien toevallig op de snelweg za gen rijden, was gewoon indrukwek kend. Bijna onhoorbaar gleden ze Aalst. Was dit de mooiste Goldwing die er in Aalst te zien was?

De Voorpost | 1990 | | pagina 11