Bar "Mady" werd vuurhaard Herdersem Baardegem Meldert De Voorpost - 20.4.1990 - 13 }an het Instituut voor Vétérinaire Keu- Cogefing die zich de jongste tijd aktief inzet- muziejcn tegen de hormonenmaffia. Dat die s en alogal wat suksessen hadden geboekt is Regewjijkbaar niet in goede aarde gevallen. Gedacht wordt dat het hier gaat om een jfschrikkingsaktie tegen ernstige kon- [roles. erk, Dfen dierenarts verbonden aan het IVK net Dln wonende te Mere in de Klooster- >0 fr. Itraat werd bij het verlaten van zijn wo rn Wa>ing 's morgens toen hij zich naar zijn april tferk begaf hardhandig aangepakt en af- 1/220 fijerammeld. Hij is voor een tijd werkon- en vz^ekwaam en hoopt op herstelling van de Opgelopen letsels. Ook anderen die be rokken waren in de strijd tegen harmo- lenmisbruik ontvingen dreigbrieven •erg e*neinde hun ijver te doen afkoelen. '0 apnpnderzoeksrechter Freddy Troch van r. 05^)endermonde doet dan ook een oproep jot al wie verleden vrijdag rond 9.15 u. op |et parkeerterrein van de Klooster- jchool aan de Kloosterstraat te Mere linsdajvee mannen zou hebben gezien in een 1 -1 vajonkerkleurige gemétaliseerde VW mellifassat-wagen. Graag iedere informatie 'an hejaaromtrent bij de dichtst bijgelegen emenjijkswacht- of politiepost, wetenj Het kind in relatie tot... Erie Capiau (Ninove 1952) zal in de Vre- leshuisgalerij een keuze van schilde- iturgiqjjen en akwarellen tentoonstellen over let «Kind in relatie tot...» de natuur, de 'e maatschappij, de anderen en hun kon- Ireet denken. Een tematentoonstelling )swee|eput uit het werk van de laatste vijfjaar. Jinds de dood van zijn vader (1972) iturgifcemt het denken over leven en dood nischien belangrijke plaats in bij Capiau. gillie Verhegghe noemde hem ooit «de dsmojhirurg die de werkelijkheid van het da- telijkse leven ontleed», toveei hij kan poogt hij zijn kunst krea- ,e on|ef te beleven. Een streefdoel! Hij stapt Iver de dagelijkse zinloosheid hyeen om Ie kwaliteit van zijn doen te benadruk- ,gvajfcn. heyeboeid door de poëzie schrijft hij voor rganijichzelf gedichten die soms de aanzet a8 2 Jjjn voor een kunstwerk. Ergens is hij de "joele realist die de natuur transplan- or d1eerd in het brein van de mens. Een bron jan fantasie wemelt door zijn scheppin- ™u4en. Werkelijkheid en fantasie zijn ^"noeilijk uit mekaar te houden omdat nagie en realisme de basis ingrediënten lijn. Blijkbaar zijn kinderen uitermate D-f b°eid door zijn werk. Vooroordelen _5ijn hun onbekend. 16 uj akware"en van Eric Capiau zijn ui- mh>st verfijnd door een techniek die dui- telijk verschillend is van gebruikelijke i vz>areltechni^- Een magisch-realist q t Wet dromen van een Lyrisch-surrealist! tyim Mechnig zal met een aantal nieuwe kreamieken de étalage van het Vredes- fiuis versieren. )r„aF vernissage heeft plaats op zaterdag in sat apr" te u" met a's 'n'e'der Norbert d| ïe Winne. rachi /aren op de Lesse 5lffi )p zaterda8 28 april trekt ATB-Natuur- vanT'enden Aalst naar de Lesse. Die wordt lan afgevaren met een reuzevlot. Voor >mei jefhebbers kan dat ook met een kayak. ►tart te Aalst aan het zwembad in de Iwembadiaan. Na de afvaart van de les- eenC t0t de mond'n8 'n Anseremme met Ie trein naar Celles. Regenkledij en icknick mee. Met het vlot kost het 150 r. met de kayak 250 fr. nschrijvers: Groenstraat 63 te Aalst, zich el. 053/78.73.52. ades Slagwerkers )e «Residentie Slagwerkensemble uit >en Haag verzorgt in De Werf, Molen- Taat 51, een initiatiekursus slagwerk. - lesgevers hebben zowat 50 slagin- ...jmenten bij. Deze worden voorge teld cn de mogelijkheden worden gede monstreerd. Ook de techniek ervan ordt terdege belicht. De programmatie ïvat naast klassiek en modern werk )k experimentele opdrachten en Zuid- nerikaansc ritmen. De kursisten wor- :n bij het bespelen in de mate van het lalbare betrokken. Initiatie op maan- lg 23 april te 14 u., 100 fr. Aalst. Op meerdere plaatsen werden pa a stomooien georganizeerd voor jonge voetballers. Dat was ook het geval op de Zandberg waardeprae-miniemen en de miniemen aan de slag waren (a) tornooi in Budapest. Ondertussen, reeds op 9 mei, zijn zowat 300 studenten van Vlaamse Jezuïeten kolleges te Aalst in 't Sint-Jozefskollege te gast. Vreemde talen leren Het Centrum voor Jongerenwerk geeft ook te Aalst taalkursussen. U kan kiezen uit Italiaans, Spaans, Portugees, Grieks- of Servo-Kroatisch. Het is een praktisch gerichte kursus voor personen van 15 tot 35 jaar met het oog op gewone dingen in het buitenland: de weg vragen, een ka mer zoeken en reserveren, geld wisse len, winkelen, een menu bestellen. De kursussen hebben plaats op 21 en 28 april en op 5,12,19 en 26 mei telkens van 10 tot 12.30 u. Het inschrijfrecht be draagt 1500 fr. Nadere info bij Jongerenwerk Hoog poort 50 te 9000 Gent. Tel. 091/24.25.25 of 091/25.14.40, vragen naar Leen Laconte. De Nieuwe Snaar met «Hackadja» Aanstaande vrijdag 27 april brengt «De Nieuwe Snaar» te 20 u. in de schouw burgzaal van De Werf, Molenstraat 51, een optreden met o.m. «Hackadja». Toegang kost 350 fr. «Draken bestaan écht zegt Theater Taptoe Theater Taptoe brengt op zondag 29 april een kinderzondag in De Werf te 15 u. Reserveren kan via 053/67.13.12. Toe gang kost 120 fr. Kinderen 100 fr. Duitsland in Europa! Wat nu? Velen stellen zich niet onterecht vragen hoe het nu verder met Europa moet eens als Duitsland één zal zijn gemaakt. West behoort bij de NAVO en Oost bij het Warschaupakt. Wat nu? Deze problematiek wordt behandeld met kennis van zaken door Europapar lementslid mare Galle. Het betreft een ooggetuigeverslag van de recenten ge beurtenissen die zich in de DDR hebben voorgedaan. Mare Galle ontwikkelt zijn visie over de mogelijke gevolgen van de verdere ont wikkelingen in Europa in het Volkshuis aan de Houtmarkt te Aalst tijdens een politiek café a.s. donderdag 26 april te 20 Ter gelegenheid van de aanstelling van Gino Verhamme als opvolger van Joris Muysewinkel aan wie een andere be langrijke funktie wordt toevertrouwd wordt U door Elmar Baert, direkteur van de zetel Aalst - Sint-Niklaas en door het Personeel uitgenodigd tot de open deurdag van de BBL-rondplein «De Ha ring» te Aalst op vrijdag 27 april van 9 tot 20 u. Petitie minder militaire uitgaven De Mikisklub Aalst lanceert een petitie ter ondertekening in verband met een vermindering van de Belgische militaire uitgaven nu de tweede wereldoorlog de finitief voorbij schijnt te zijn en de tijd aan démobilisatie toe is. Beide Duitse staten zullen hun proble men regelen bij onderlinge overeen komst. Wellicht duurt dat niet lang meer. In Oost-Europa is alles aan het verande ren. Het wordt wellicht samenwerking i.p.v. afdreiging. (Litauwen zou er wel eens een stokje kunnen voor steken N.V.D.R.). Het wordt het einde van WO II. De vijand bestaat niet meer. Deze toestand kan verzilverd worden door konkrete vooruitgang van de ont wapening. Zo kan er geld vrijkomen voor sociale doeleinden. De defensiebudgetten moeten drastisch naar omlaag. Militaire pakten moeten worden afgebouwd. Er moet een Groot-Europees veiligheidspakt ko men. Minister Coëme noemt dat een lofwaar- dige poging. Er werden nu echter daden geëist teneinde te komen aan meer so ciale rechtvaardigheid? Dat moet ons aandeel voor de Vrede zijn. Nadere info via 091/21.18.39. Aktiviteiten in de Mikisklub 20-21 april: Mikisshop 30 april: Mei-avondviering 1 ei: finale belotting 4, 5, 6 mei: L.T.U. 19 mei: Reggae-fuif 6 juni: Koffietafel Derde Leeftijd 8 juni: IMAVO-avond over «Groen- Links» 16 juni: Eindeseizoenfeest 23 juni: Feestelijke Uitbetaling Mikis- spaarkas met Etentje fietser liep verwondingen op. Vaderlandslievende verenigingen Het verbond der Vaderlandslievende Verenigingen van Groot-Aalst houdt a.s. maandag 23 april in café «'t Pavil joen» een algemene vergadering. Er wordt gekozen voor een ondervoorzitter en een sekretaris. Kandidaten voor deze funkties kunnen zich melden bij voorzit ter Jean De Schaepdrijver, stwg op Ni nove 26 te 9440 Erembodegem of tijdens de vergadering in het lokaal zelf. Er zal verder gehandeld worden over de Natidnale Hymne, over Monumenten zorg over het voorstel tot oprichten van een monument ter ere van Koning Al- bert I te Aalst op het Oudstreidersplein en over de 60ste verjaardag van Koning Boudewijn en diens 40-jarig koning schap. Vaderlandslievende aktiviteiten De Vereniging van Vaderlandslievende Verenigingen van Groot-Aalst plannen volgende aktiviteiten op volgende data: dinsdag 8 mei te 19 u. V-dag, zaterdag 21 juli nationale feestdag, zaterdag 1 sep tember bevrijdingsfeesten der stad Aalst, zondag 9 september monumen tendag, zondag 30 september herden king van de onafhankelijkheid van bel- gië in 1930, zondag 28 oktober herden king van de Oud-Pupillen, dinsdag 1 no vember dodenhulde, zondag 11 novem ber herdenking van de wapenstilstand en donderdag 15 november feest van de dynastie. Veiligheid op wegen voor kindéren Met enige achterstand wegens verloren geraakte dokumenten organiseert de Vereniging van Ouders voor de Be scherming van Kinderen op de Wegen morgen zaterdag 21 april te 14.30 u. in de stadsfeestzaal, Grote Markt, de plechti ge prijsuitreiking aan de nieuwe Jonge Ridders van de Weg. Deze aktie grijpt te Aalst reeds voor de 12de maal plaats. KWM H. Hart «Tussen Pasen en Pinksteren» Toneelgezelschap «'t Kel- derke» brengt a'.s. vrijdag 27 april in de H. Hartkerk samen met het Nobelkoor van Kemzeke (60 personen sterk) een moderne bezinning over «Tussen Pasen en Pinksteren». Het wordt een Damassusscène van Pau- lus «Een Geest van Vuur» reeds opge voerd te Wachtebeke bij de startzondag van het Pastoraal Jaar 1989. Deze scène werd verder uitgewerkt tot een gebeu ren van 75 minuten. De regie berust bij Luc Samsons. De bekering van Paulus die we mee beleven kan ons bijstaan om te komen tot onze eigen bekering. Deze aktiviteit wordt georganiseerd door de samenbundeling van de krach ten van KWB-KAV Aalst. Deelnemen kost 50 fr. Nadere info bij pastoor Maurice Schoo- rens, H. Hartlaan 22 (053/21.13.36) of Maurice Heirman, Landbouwersstraat 14 (053/21.64.44). Aalst. In de Gentsestraat brak er tijdens het paasweekend brand uit in een herberg. Het huis werd totaal vernield door de brand (a In de bar "Mady" aan.de Gentsestraat 98 te Aalst brak in de vroege morgen van verleden maandag te 4 uur brand uit. Die brand werd door een politiepatrouille opgemerkt en gesignaleerd. vverd êevreesd- Men was inderdaad in de mening dat uitbater Amirar Omar, een 35-jarige Marokkaan met zijn drie kinde- vl;mm.ln sta,a,nde woning waren. Brandweermannen voorzien van onbrandbare kledij en ademhalingstoestellen drongen slachtoffers WOnmg op zoek naar de bewoners of eventuele Maar gelukkig waren de bewoners niet meer in huis. Niet de exnloi- S"'e" evai™'ii de kinderen die 13, 11 en 7 jaar oud zijn. Die drie meldde zich'''"16'1 v00rschiin en ool< de uitbater rartiï/L!,™! y"dacht reukje aan het gebeuren vastzat, kwam het parket onder leiding van onderzoeksrechter Freddy Tas met Droku- ilekke ma" s en een branddeskundige op het middaguur ter Jit een eerste onderzoek bleek reeds dat er tussen de uitbater en ee^eea^'rhhT13 Meyhed i44) een hevi8 oplopende ruzie was E,,J.V uw werd opgenomen in een ziekenhuis met ïeei wat verwondingen. Z^U S brand ziin ontstaan en er rezen dan ook vermoedens van kwaadwillig opzet. wwkh» De uitbater werd dan ook na enige ondervraging ter beschikkine van hetgerecht gesteld. Vermoedelijk werd het vuur door hem aangesto- Deistadspolitie deed de npdige vaststellingen en nam het in beslagge nomen gebouw, althans wat er nog van resteerde, onder haar bewa- LH Opendeur bij Dames van Maria Het Technisch Instituut Dames van Ma ria, Onderwijsstraat 2, laat U op zater dag 5 mei van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. een kijkje nemen in labo, atelier, dacty- lo- en informaticalokaal, kappers- en schoonheidssalon, technologieklas en klaslokaal, kappers- en schoonheidssa lon, technologieklas en klaslokalen in volle werking. U kan er de brede waaier mogelijkheden die het Instituut biedt leren kennen en ervaren. Er wordt daar enboven naar getracht onderwijs te ver strekken naar ieders maat, mogelijkhe den en aanleg onder het motto «De mens denkt met zijn geest en met zijn handen». Üaams - Hongaarse uitwisseling Ijdens de paasvakantie kwamen Hon- larse minivoetbalploegen naar Aalst, namen er deel aan een minivoetbal- ornooi in het Sint-Jozefskollege in de portzaal aan de Stoofstraat. Rjdens de aanvang van de komende tote vakantie gaan Aalsterse kollegc- 'ams, twee in aantal, naar Hongarije. nemen er deel aan een soortgelijk Lieve Dumolin en Gerrit Baten Twee jonge kunstenaars, Lieve Dumolin uit Aalst met keramiek en Gerrit Baten uit Erembodegem met etsen stellen hun werken tentoon a.s. zaterdag 21 en zon dag 22 april in «'t Apostelken». Voor beiden is het de allereerste keer dat ze exposeren. Hun stadsgenoten ge nieten aldus de primeur van de vruchten van hun kunst. De tentoonstelling vindt plaats in de kelderverdieping van «'t Apostelken» Vernissage vandaag vrijdag 20 door Jean-Paul Van der Poorten. Opendeurdag in BBL Rondplein Voor de Derde Wereld Oxfam Wereldwinkel Aalst verkoopt produkten uit de Derde Wereld zoals koffie, thee, wijn, honing, bananen en nog veel meer. Een tiental vrijwilligers houden de win kel open. Via deze verkoop wil de Wereldwinkel aantonen dat een eerlijker wereldhan del kan. De boer of producent krijgt van ons een rechtvaardige prijs. Bovendien wordt op de verpakking of in een folder informatie gegeven over het land van herkomst en de gebruikte produktieme- thodes. Deze laatste vinden heel vaak hun toepassing in het kader van klein schalige coöperatieven, die hun winst ook investeren in infrastructuur van al gemeen, belang zoals gezondheidszorg of onderwijs. In de Wereldwinkel, Koolstraat 5 te 9300 Aalst kan U terecht van dins- tot en met vrijdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 u. Op zaterdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 18 u. Gewond Verleden zondag in de late namiddag werd fietser Theofiel Duysschaert (53) gegrepen door de wagen bestuurd door Mathilde De Brandt uit de Grote Drie sstraat te Aalst op het kruispunt Brussel- baan - Bleregemstraat te Affligem. De Belastingformulieren Belastingformulieren kunnen worden ingevuld met bijstand van de KWB H. Hart op 15 juni vanaf 18.30 u. in lokaal Kring, Dr. De Moorstraat 104. Mee te brengen: aanslagbiljet onroerende voor heffing, loonfiches, strookje vakantie geld, fiches vervangingsinkomens en be talingsbewijzen Levensverzekering, Ka pitaalaflossing, Intresten en Pensioen sparen. Meiboomplanting aan «'t Spieken» Reeds voor de zevende maal wordt aan Buurthuis 't Spieken op meiavond de Meiboom geplant. Dit te 19 u. omkaderd met een buurtfeest. Korte toespraak en animatie voor de jongeren. Ook natjes en droogjes. Het zevenkoppig salonor kest «Con Brio» speelt Weensé walse, tango's en romantische deuntjes terwijl u geniet van kop aan 't spit of zelfge maakte pizza bij streekbiertjes. Op zon dag 29 april is er reeds een kaarting te 20 u. 1000 fr. prijzengeld plus 50 fr. inleg per persoon. hun plechtige' kommunie: Kristof Ver- haegen, Sabrina Baetens Wendy Dau- we, Cathy Simones, Stijn Schoonjans, Bert Ringoot, Wendy Coppens, Helga De Bruecker, Alain De Ridder, Kristof Van Lembergen; Willem Monsieur, An- thea Van den Brande, Liesbeth Hey- vaert, Hadewijch Crabbe, Lodevic Blan- chard, Andy Lombaert, Tim De Kimpe, Evi Ruyssinck, Tina De Man, Ellen Van Cauter, en te Meldert Tina Heyvaert, Steven Heyvaert, Liesbeth Van de.Perre en Sarah Van Hamme. Papierslag Chiro en KSA halen uw papier op mor gen zaterdag 21 april vanaf 9 u. Graag degelijk gebonden buiten zetten van 's morgens af. Lentekoncert De Koninklijke Harmonie Concordia et Docilitas Herdersem speelt haar lente koncert morgen zaterdag 21 april te 20 u. in het Parochiaal Centrum aan de Grote MOOrSCl Baan. Toegang kost 100 fr. 50 fr. inleg. De jaarlijkse reis volgt dan op zaterdag 18 augustus. Détails volgen. Stofwolk Op zaterdag 12 mei reeds de tiende edi tie van de «Stratenloop rond Jansens en de Molenvijver». Vorig jaar kwamen er deelnemers uit liefst 53 verschillende gemeenten. Zelfs 5 vermaarde buiten landers. Verfrissingen en dorstlessers werden aangeboden door lokale schoonheden. Volgen dan de Faluintjcsjogging op 20 mei te Moorsel, Brussel op 27 mei en de barbecue (gevleugeld!) op 23 juni. Eerste afspraak op zaterdag 12 mei rond de Zandsteen. Vanaf 200 meter of 13,2 kilometer. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Jozef en Jo- sée Verreycken Volgend weekend: Jan en Godelieve De Geyselaer. Abortus Gacienne Van Nieuwenborgh spreekt vanavond vrijdag 20 april te 20 u. in het Volkshuis aan de Houtmarkt over de legenisering van abortus. Plechtige kommunikanten Op zondag 13 mei doen volgende meisjes en jongens na twee jaar voorbereiding Wst. Met de paasdagen kreeg de zaterdagse markt in het hartje van de stad Anh, J -"«s -was- wt ander uitzicht (a) Aalst- De wekelijkse zaterdagmarkt kreeg heel wat bezoekers (a) Autozoektocht Op zondag 29 april autozoektocht met waardevolle prijzen onder het motto «De Faluintjes anders bekeken». In schrijving en vertrek aan 't Clubhuis, Kouterbaan 32 tussen 13 en 14 u. Meldert in woord en beeld Na het groot sukses van de tentoonstel ling «Meldert 100 jaar» plant de werk groep socio-kulturele aktiviteiten tij dens het Allerheiligenweekend een ten toonstelling «Meldert in woord en beeld». In hoofdzaak zullen volgende thema's worden behandeld: de archieven van de Meldertse verenigingen, oude schooi en klasfoto's, school- en tuinfeesten, de wereldoorlogen, gouden bruiloften, straten en wegen vroeger en nu, monu menten, kerken, kapellen, oude gebou wen, stambomen en portretten van fa milies, gekende en (niet) gewaardeerde figuren, bedevaarders, kermissen, fees ten van heiligen, hop en hopwedstrijden, de vijver, het Kravaalbos, de Faluintjes, de verkiezingen, Meldert en de abdij Affligem. U kan met uw bijdrage terecht bij Piet Bernaert, Guy De Backer, Staf Fiers, Luc Robijns, Frans Cleymans, Jan De Geyselaer, Hugo Peeters, Raf Van Brempt, Danicl Crabbe, Erika Dujar- din, Roger Plets of Arnold Van de Per- re. Belastingen De plaatselijke ACV-afdelingen organi seert een zitdag over «Belastingen» op vrijdag 4 mei van 14 tot 16 u. in het Parochiecentrum. Advies zal worden verstrekt bij het invullen van uw belas tingaangifte. Op vrijdag 18 mei volgt dan de Rerum Novarum-kaarting in het Pa rochiecentrum met 3000 fr. vooruit plus Naar Aldenbiesen en Bokryk Wie meewil met de Heemkundige Kring naar de prachtig gerestaureerde Com- manderie van de Teutoonse Ridderorde te Aldenbiesen en daarna naar het dom ein met openluchtmuseum Bokrijk op zaterdag 18 mei dient onverwijld 600 fr. (Kinderen 12.300 fr.) te storten op reke ning 750-9009792-08 van Heemkundige Kring De Faluintjes. Vertrek op het Dorp te Moorsel te 8 u. Inschrijven vóór 25 april a.u.b. Plaatsen beperkt tot maximum 50. Kasteelkoncert Op vrijdag 11 mei in het Waterkasteel koncert georganiseerd door VTB- VAB-Haaltert. In het uniek historisch kader van deze 16e eeuwse waterburcht trede op violist Jan Van Weyenbergh en pianiste Niriko Murai. Begin te 20.30 u. Similes groepeert mensen die samenleven met een familielid in psychische nood en wil aan deze mensen ontmoetingskansen en informatie geven over de onbekende wereld van de psychiatrie. Op maandag 7 mei heeft er een info-avond plaats over ziektebeelden in de psychiatrie, meer be paald manische depressie, schizofrenie, psychose, neurose, paranoia, enz Voorin formatie federatie Vlaamse Simileskrin- gen, Mia Letlany, Groeneweg 151 te 3030 Heverlee (016/23.23.82) Op zondag 6 mei heeft in de Warande te Haaltert op initiatief van KA Ven KWB een prondelmarkt ten voordele van Wereldsoli- dariteit plaats. De opbrengst komt ten goe de aan een projekt voor de kansarmen in Sri Lanka Knokke Heist is de eerste gemeente in ons land die een toeristisch beleidsplan voor middellange termijn zal hebben. Daarin wordt het toeristisch aanbod geëvalueerd en worden klemtonen voor de toekomst gelegd.

De Voorpost | 1990 | | pagina 13