4 Kuituurcentrum De Werf Aalst Raamteater kreëert weinig boeiende "Mevr. Klein" Muzikale benefietdag voor de verenigingen Ook oude foto's in 'Heemkundige Kring De Faluintjes' De fascinatie van zijn ondoorgrondbare kosmische wezens Boudewijnlaan wordt gemoderniseerd Roland Monteyne expozeert 14 - 20.4. l9ao - ue voorpost Aalst. Het Nieuw Ensemble Raamteater met mevrouw Klein van Nicholas Wright in De Werf Vorig weekend ging in het Klein Raamteater "Mevr. Klein" van Ni cholas Wright in première een kreatie voor ons Nederlands taalge bied. Voor zijn stuk baseerde de auteur zich op autentiek feitenmateriaal uit het leven van de klinische psy chologe Melanie Klein, die faam verwierf met haar psycho-analyse op kinderen. Het stuk speelt in Lon den, in Melanie Kleins studeerka mer, kort nadat ze de dood vernam van haar zoon Hans. Ze vetrekt naar Budapest om er de begrafenis van haar zoon bij te wonen. Paula, een kollega psychologe, zal op het huis letten en het zetwerk van een nieuw boek korrigeren. Amper is Mevr. Klein de deur uit of haar dochter Mellita duikt op om te we ten of haar moeder de brief las waarin Mellita beweert dat Hans zelfmoord pleegde. Nadat Klein in Dover de boot "gemist" heeft en terugkeert, worden de drie vrouwen met elkaar gekonfronteerd en kan het psychologische slopingswerk beginnen. De moeder-dochter-relatie staat bol van bitterheid, zowel privé als professioneel. Melanie Klein is "de mislukte destruktieve" moeder, maar ook op wetenschappelijk ge bied - ook Mellita is psychologe - de fervente rivale van haar eigen doch ter. Van bij de aanvang reeds wordt de voorstelling een gevecht tussen "sterke karakters". Je wordt als toe schouwer overspoeld door een hele lading psychologische verwijzingen, die op de duur misschien net niet belachelijk overkomen, maar wel ir ritant. De drie aktrices slagen er nooit echt in hun personage tot le ven te brengen zodat je geboeid wordt door hun karakters en de "tragiek" die er toch zou moeten deel van uitmaken. Het blijft alles te veel "Schone schijn" zodat je niet echt gegrepen en geboeid wordt. De drie aktrices zijn Julienne De Bruyn als Melanie Klein, Nora Til- ley als Melitta en Anke Helsen als Paula. De niet zo denderende verta ling was van Patricia Niedzwiecki, dekor en kostuums (aangepast aan de periode en de regie van Tille- mans) van Mare Cnops. Walter Tillemans, die ons reeds zo veel teatergenot verschafte, is ons een revanche verschuldigd. "Mevr. Klein" wordt in het Klein Raamteater aan de Lange Gast huisstraat te Antwerpen nog ge speeld tot 16 juni. (res. 03/ 233.91.48) Weekend 27 t/m 30 april; De Catharinisten en «Wat doet mijn vrouw van twee tot vyf?» Op vrijdag 27, zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 april speelt het Aalsterse amateurgezelschap De Catharinisten het stuk «Wat doet mijn vrouw van twee tot vijf?» van L. Fodor. Telkens om 20 uur in de Teaterzaal van De Werf. De regie is in handen van Herman Slagmulder. Dit lichtvoetig blijspel handelt over de advokaat Ernst Faber die een suksesvolle praktijk heeft en goed geld verdient aan de echtschei dingszaken van zijn rijke klanten. De rotsvaste overtuiging in de trouw van zijn eigen echtgerfote be gint te wankelen door enkele op merkelijke gebeurtenissen. Het spookbeeld van deze vermeende ontrouw doet hem zich afvragen «Wat doet mijn vrouw van twee tot vijf?»... De toegangsprijs bedraagt 200 BF en reserveren kan op nr. 053/ 21.91.09. Zondag 29 april: kindernamiddag met «Draken bestaan!» door Teater Taptoe Teater Taptoe uit Gent, bekend van o.a. «Nero en Co» en «Karei en Elegast», brengt met zijn nieuwste produktie een bezoek aan de miste- rieuze drakenwereld. De onvolprezen Freek Neyrinck heeft uit een twintigtal boeken over draken uit de internationale litera tuur het verhaal gedistilleerd. Lina heeft, vanuit haar overtuiging dat draken bestaan, voor een spreek beurt bewijzen gezocht zowel in de geschiedenis als in de aardrijkskun de. Naarmate ze in haar betoog op gaat, wordt ze opgenomen in de we reld van de draken en de drakendo dere en gaat ze daarin een rol vertol ken. «Draken bestaan!» is in de traditie van Teater Taptoe opnieuw een bonte en perfekte mengeling van akteurs- en figurenteater. Auteur is Freek Neyrinck, regisseur André Vermaercke, vormgeving is van Nicole Rutten. Deze voorstel ling is geschikt voor kinderen vanaf 6 jaar. De toegangsprijs bedraagt voor kinderen 100 BF, voor volwas senen 120 BF. Reserveren kan in De Werf op nr. 053/76.13.11.' Donderdag 3 mei: Belgische première van de nieuwe dansproduktie van La P'tite Cie Na het grote sukses van La P'tite Cie vorig seizoen in De Werf, is dit ezelschap er dit jaar weer te gast. in wel met de Belgische première van zijn nieuwe dansproduktie! Voor haar nieuwste kreatie laat My- riam Hervé-Gil, de vaste koreogra- fe van het ensemble, zich inspireren door de ambiance van de populaire flamenco: de spontaneïteit, de warmte, de pijn, de blikken, de pre- ciesie van de bewegingen. Het eerste deel van het programma bestaat uit «Maugueriec suite et fin», een herwerkte versie van «L'année dernière a Maugueriec», vorig jaar reeds te zien in het Aal sterse kuituurcentrum en nu uitge voerd door drie mannelijke en drie vrouwelijke dansers. Het Kuituurcentrum De Werf pre senteert niet zonder trots de pre mière voor België van dit inventieve en vooral guitige, Franse danstrio. Dit programma is een koproduktie tussen De Werf, Limelight Kortrijk, het kultureel centrum van Moes- kroen, het Théatre National de Chaillot uit Parijs en het Jacob's Pillow Festival uit de Verenigde Staten. De dansers in de koreografieën van Myriam Hervé-Gil zijn Chloé Ban, Cathérine Lenne, de koreografe zelf en drie mannelijke dansers. De toegangsprijs bedraagt 300 BF; res. 053/76.13.11. Vrijdag 4 mei: Hans Liberg Voor het publiek dat een jaar gele den Libergs «WortelBachLive» bij woonde in De Werf, moet deze all round performer zeker niet meer voorgesteld of geprezen worden. Voor de anderen, de leken, volgt hier nog een korte impressie van wat zijn vierde one-man-show zoal inhoudt. Het is zondermeer een verfijnd pro gramma dat gedijt zoals het leven van vandaag, boordevol informatie en met een heleboel herkennings punten uit de reklame- en muziek wereld. Zijn performance in een vakje on derbrengen is onbegonnen werk, men noemt het dan ook heel deftig appropriation-art... Er bestaat ech ter maar één middel om er echt de sfeer van op te snuiven en dat is onderuit zakken in een luie fauteuil van de Schouwburg in De Werf en genieten van de virtuoze wervel storm die Hans Liberg heet! Toegangsprijs 300 BF; reserveren in De Werf of telefonisch op nr. 053/ 76.13.11. S.A.V., Steun Aalsterse Vereni gingen, organiseert ten voordele van Aalsterse verenigingen die hun toelagen afgeschaft zagen een mu zikale benefietdag op zaterdag 9 ju ni in de Keizerehallen. In het namiddagprogramma met 100 fr. als toegangsprijs is er te 14.30 u een "Muziekcoctail met sopraan Katrien Gallez, bariton Willy D'Heere en Franky Bodet, de Belgi sche Luis Mariano die naar aanlei ding van diens overlijden 20 jaar terug een evokatie aan hem wijdt. Te 17.30 u "Aalsterse Apotheose", door de Kamillekes met Kamiel Sergant in een presentatie van Dirk Everaert. Voor het avondprogramma be draagt de toegangsprijs 200 fr. Te 20 u brengt de bigband "The Falling Stones" een muzikale hommage aan de golden sixties en te 22 u brengt Johan Verminnen met Bert Candries en Johan Vandendries- sche, twee multi-instrumentalisten samen met klaviervirtuoos Tare Lootens "Twintig jaar liedjes" in een presentatie van Kamiel Ser gant. Verenigingen die aan de kaar- tenverkoop voor deze festiviteiten ten hunnen voordele wensen mede te werken worden verwacht op de kontaktvergadering op donderdag 26 april te 20 u in de Sint-Anna- kring, Roklijf te Aalst. (LH) september over eene breedte van 100 meters in zijn dolle woede alles beschadigd wat hij raakte. Holen werden in de daken getrokken, boomen zijn uitgewaaid en afge- wrongen, takken lagen openge- spreid en hopstaken werden zooda nig getroffen dat er geen 20 van de 500 recht bleven. Zelfs was er eenen met verslenste ranken die wel 50 meters vernet struik en al werd weg geslingerd. Eenen onzer boertige buitenlieden dit alles aanstarende vertelde dat in Amerika zoo eene windbui een botervat heeft getrof fen en er zoolang in blies totdat de melk boter was'. Nummer 2 van jaargang III van het driemaandelijks tijdschrift van de 'Heemkundige Kring De Faluintjes' die reeds ruim 720 leden telt, liep zopas, netjes en degelijk geïllus treerd als steeds, van de pers. In het hoofdartikel stelt Jan C.A. De Clerck dat onze kroonprins Baarde- gems bloed in de aderen heeft vloei en. Fons Dierickx wijdt een kommen- taar bij een devotieboekje over 'het gelukzalig Begijntje van Herder- sem' en memoreert de storm die 85 jaar terug over de streek woedde. De 'Volksstem' schreef in 1905: 'Een hevige rukwind heeft 'begin Fietspad Toen ieder nog wat tijd had en geen afval reed er een trein door Moorsel, Baardegem. 'Met de bus zou 't vlugger gaanwerd gezegd. Er waren goede straten. Alleen: het fietspad? Slachtoffers?: tussen de faits divers. Velen zijn het vlugge leven moe en fietsen weer of wandelen. Alleen: het fietspad? 't Wandelpad? 'Wees voorzichtig op de straat, de drukte wordt het wel gewoon Het kon nochtans, de trein was weg en 't zou er komen werd beloofd: 't publiek was heel kontent en 't wacht. Velen hebben nog geen tijd, wel afval, bergen. De flora, die het fietspad zou verknoeien, wordt ermee verrijkt. Maar ach, wie zeurt nog om een fiets- of wandelpad, als 't erfgoed van weleer, gedéklasseerd en weggegooid, verwordt tot faits divers? LH Weinig nieuws onder de zon dus. De brochure vermeldt verder tasten naar de etymologie van eigenna men. Leireken 50 jaar geleden, een brief uit 1927, een bijdrage van Her wig Van der Borght, Taalroom van Frans Fransaer, Sagenonderzoek ten oosten van het Land van Aalst van Lies Pauwels en een weelde aan meestal ongekende oude foto's. Verwijzend naar de belofte van mi nister Chabert destijds in verband met het realiseren van het Leires- fietspad dat uiteindelijk niet over dé grens van het kiesdistrikt Brussel geraakte volgend gedicht van J.D.C. Van 28 april tot en met 13 mei expo- „cjnteyhe i t Kapittel "aan het Priester Daesplein 2 te "'Aalst (rechtover de M-Martinus- "'kerk) zijn werk. De v5van de tentoonstellingieeft plaats op vrijdag 27 april vaBf 19.00 uur. a'Bezoekere kunnen erterecht tij dens de weekends va 14.00 tot "19.00 uur en tijdens di e op afspraak (053/78.^1). Tot 21 april stelt de Affligemse beeldhouwer Alfons Van den Bossche werken tentoon in de Generale Bank, Nieuwstraat te Aalst. U kan er terecht tijdens de openingsuren van de bank. Ook op zaterdag van 9 tot 11 u. De werken staan te kijk in de benedenzaal. Ook de niet expogerichte bankbezoeker wordt er dus mee gekonfronteerd. Alleszins in de zeer positieve zin dan. Naast werken in hout, brons, zilver en tin brengt hij er ook in primeur schilderijen want Alfons Van den Bossche wil duidelijk meerdere prij zen op zijn artistieke boog. Gestileerde stukken met figuratieve kracht wisselen in deze tentoonstel- lingaf met barokke ensembles met een surrealistische dimensie. Alfons Van den Bossche, een late veertiger uit Anderlecht die zijn woonst en atelier te Affligem heeft aan de Fosselstraat 48 stelde reeds tentoon zowat overal in Vlaanderen maar ook in Wallonië, in Neder land, Frankrijk en het Groot-Her togdom. Dat legde hem allerminst windeieren want ze leverden hem nationale en internationale onder scheidingen en renommée op. Zijn oeuvre karakteriseert zich door drie fundamentele kenmer ken. Geladenheid en engagement die ook aan kleinere realisaties een monumentale kracht meegeven. Dynamische vormgeving in zich in snel tempo voortbewegende mijnen en vlakken. En niet in het minst het ritmisch spel van zijn vrouwen in vaak grillige richtingen. Drie fasen In zijn reeds lange loopbaan heeft Alfons Van den Bossche dit arse naal van scheppingsmodaliteiten uitgetest in diverse materies. Aan leunend bij zijn opleiding in het Aalsters VTI waar hij houtsnijden, meubelskulptuur en projektieteke- nen volgde experimenteerde hij aanvankelijk met een hem zeer be kende materie: het hout. Uitgaande van een geabstraheerde realiteit komt hij tot wisselende rechte en golvende lijnen, holle en bolle vlak ken, massieve en open vormen. Vluchtende elementen die zich sa menvoegen in een spanningsveld van abstrakt en konkreet, van vlak, vorm en volume. Maar als zoeker en perfektionist ex perimenteerde Van den Bossche ook met andere materies. Hij ging te rade bij bronsgieters en richtte een eigen gieterij in zijn atelier in. Dat werd dan de fase van de bronzen beelden. Het vormgevend principe werd daarin behouden, de uitstra ling bleef quasi identiek doch van zelfsprekend toonde de grondstof ander textuur en andere kleur. In een derde fase kwam hij tot een syntese van beide vorige. Hij wilde inderdaad hout met brons kombi- neren wat resulteerde in een verde re evolutie zo naar inhoud als naar vorm. De realiteit werd gelaten voor wat ze was. Van den Bossche schakelde gewoon over naar de eigen verbeel ding. Hij kreëerde daarbij buiten aardse wezens en evolueerde in in terplanetaire konstellaties. Door toevoeging van brons aan het hout kregen zijn wezens uit de kosmos niet enkel ondoorgrondbare ge daanten doch leidde de metaalkleur hen zelfs tot ondoorgrondelijke niet-aardse wezens. Zijn volumes werden meer stoer, zijn opbouw strenger, de vormen grilliger. Bui tenaardse wezens kregen uitsteek sels, antennes die ons de zintuigen van de mens suggereren. Schilderijen Alfons Van den Bossche toonde ook in primeur een aantal schilde rijen. Een totale verrassing want^ een voor hem totaal nieuwe discipli ne. Toch blijft ook in deze werken een onderhuidse meetkundige struktuur te onderkennen. Uitgaan de van een kern, vaak een wit vier kantje, bouwt hij een ritmisch stra mien op van horizontalen en verti- kalen terwijl op een iets blauwe ach tergrond zich een struktuur van wit te en zwarte strepen ontplooit die elkander loodrecht snijden. Waar blauw op de vlucht slaat naar de diepte komen witte en zwarte lijnen op de toeschouwer af en betrekken hem in het kunstwerk. Vanuit de kern ontwikkelt zich via een aantal spanningen een wereld van rust. Een openheid voor alles en allen, een element van berusting en vrede onder de volkeren. LH en van het Vervoer, Direktie Gent 1. De kostprijs bedraagt 31,2 miljoen fr. De aannemer is N.V. Deckx uit Dessel. (LH) Aalst. De Boudewijnlaan wordt gemodemizeerd (a) De Boudewijnlaan, een gedeelte van de Ring rond Aalst, is aan mo dernisatie toe. De werken werden door het ministerie Openbare wer ken verleden dinsdag 17 april aange vangen. De duur ervan is vastge steld op 150 werkdagen. Ze zijn in opeenvolgende fasen ingedeeld met het oog op een zo gering moge lijke hinder van het plaatselijk ver keer. Voor het doorgaand verkeer wordt wel een omleiding aanbevo len en gesignaleerd. Het verkeer van en naar Dendemonde wordt daarbij omgeleid via de kruispunten "Vijfhuizen" (Erpe-Mere) en "Mo- leken" (Wichelen). De bestaande verhardingen van de Boudewijnlaan worden volledig op gebroken. In het nieuwe profiel is een middenberm voorzien waar naast elke rijrichting over één rij strook zal beschikken. De parkeer- mogelijkheden blijven behouden terwijl de fietspaden en voetpaden volledig worden vernieuwd. Ze blij ven gescheiden van de rijweg door de parkeerstrook en een opstaande boordsteen. De rijweg wordt in een asfaltverharding aangelegd, waar door de geluidshinder voor de om wonenden zal verminderd worden. De werken worden uitgevoerd on der leiding van het Bestuur Wegen Solistentornooi Derde solistentornooi Van Rotaract, vrijdag 20 april te 20.30 u. in kultureel centrum De Werf, Molenstraat 5. Rota ract is de jongerenafdeling van service* klub Rotary. Aan dit tornooi nemen 12 jonge musici deel op piano, viool of dwarsfluit. Toe gang gratis. De interesse van het publiek gaat hierbij in stijgende lijn. In 88 waren er 200 aan wezigen en in 89 reeds 450. In '90? Musea Om een betere dienstverlening mogelijk te maken naar het publiek toe werd be sloten de openingsuren van de Stedelij ke Musea aan te passen aan de meer algemeen-geldende normen. Vanaf zaterdag 21 april treden volgende nieuwe openingsuren in voege: Stedelijk Museum Oud-Hospitaal, Ou de Vismarkt 13: maandag: gesloten dinsdag: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur woensdag: 10 tot 12 en 14 tot 19 uur donderdag: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur vrijdag: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur zaterdag: 14 tot 17 uur zondag: 14 tot 17 uur Daensmuscum en archief van de Vlaam se Sociale Strijd tweede verdieping Bel fort Oud Schepenhuis, woensdag: 10 tot 12 en 14 tot 19 uur zaterdag: 14 tot 17 uur.

De Voorpost | 1990 | | pagina 14