Panasonic-*#» UW pan** met rogramniere onze streepje**" De Voorpost in één Leopold Mutombo toch uitgewezen TV-Ekspres. Het tv-magazine dat blijft boeien. Zevende Antiekbeurs in Gildenhuis te Zele HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Esperanto Durme-Dender-Schelde op de radio feawiiiiiii '■minium gummi Vrijdag werd er in Brussel DE 3 KLOKKEN WOEI 18.28 SWF Es war einmal der Mensch (5) geschiedkundige tekenfilmserie 16.30 D' Die Trickfilmschau 8.55 RAI Psammed Noozles 16.30 01 Tekenfilms 16.35 RTBF Noubaventure 19.55 F3 Les gaffeurs WÊÊÊÊEM 8.30 RAI Apemaia Denver, Ie dernier dinosaur VRIJDAG Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMIQ- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. ,16/762-AS Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredacteur: S. Dewachter Sportredactie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale F"1"''" Jor Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 6 - 20.4.1990 - De Voorpost DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER-ROBBERECHT naamloze vennootschap Drukkerijstraat 11, 9140 Zele H.R. Dendermonde 3259 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen die zal gehouden worden op dinsdag 8 mei 1990 te 17 uur, Oude vest 34, 9330 Dendermonde. AGENDA I. Verslag van de raad van bestuur 2. Verslag van de kommissaris-revisor 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 31.12.1989 en van de verwerking van de resultaten 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor 6. Rondvraag De aandeelhouders die de algemene vergadering wensen bij te wonen, worden verzocht zich te gedragen volgens de statuten. De raad van bestuur. Ondanks alle inspanningen van heel wat instanties en personen, werd de Zairees Leopold Mutombo die al meer dan twee jaar in Dendermonde verbleef, zaterdag toch uit het land gezet. De Zairees die zijn verzoek om erkend te worden als politiek vluchteling geweigerd zag, werd op het vliegtuig met bestemming Kinsjasa gezet. Daar wacht hem de grootste onzekerheid over zijn veiligheid, zo zegt het Komitee Mutombo. Leopold Mutombo wist Zaire te ontvluchten nadat hij wegens een mislukte poging tot staatsgreep her haaldelijk in de gevangenis had ge zeten in Zaire. Zijn gezin dat 8 kin deren telt, wist ook voor een deel naar ons land te ontkomen en vond in Dendermonde onderdak. Leo pold Mutombo wist zijn familie te rug te vinden en integreerde zich zo goed en zo kwaad als het ging in de samenleving. Hij begon met een kursus Nederlands, vond werk in een bedrijf in de onmiddellijke manitaire redenen in om de geno men beslissing ongedaan te maken. Het aktiekomitee maakte van het bezoek van staatssekretaris voor emancipatie en leefmilieu Miet Smet gebruik om de beweegrede nen van het verzoek op een rijtje te zetten en mevrouw Smet wilde best bij haar collega Wathelet om meer uitleg vragen. "Zonder garantie" zo luidde het. Ondertussen was Leo pold Mutombo opgepakt en na eerst naar de gevangenis van Den dermonde te zijn gebracht, werd hij Onder het motto' "Klassiek antiek en nieuwe paden" wordt in het Gil denhuis te Zele vah 20 tot en met 23 april de ondertussen traditie gewor den antiekbeurs gehouden. Roger De Vuyst, de ACW animator, is de drijvende kracht achter deze beurs. Hij kan beschikken over een hele schare trouwe medewerkers, want zonder hen zou het echt niet kun nen. Elk jaar opnieuw wordt gepro beerd nieuwkomers te brengen. Dit jaar, zo zeggen de organizato- ren, wordt een zeer grote verschei denheid aangeboden. Zonder ook maar de trouwe exposanten te ver geten, wordt vooral de aandacht ge vestigd op de opstelling van een her berg en winkel van het einde van de negentiende, begin van deze eeuw. Men kan deze kleine" herberg" te rugvinden in de kleine feestzaal op de eerste verdieping. Dank zij expo- zant "Ter Schone" uit Melle kan men deze uitzonderlijke attraktie aanbieden. Ook op de eerste ver dieping, in de hal en de lange smalle zaal, heerst Jan Zeven, gekend om zijn schilderijen met sterk klassieke inslag. In de grote feestzaal op het gelijkvloers ontmoet men heel wat bekende antiekhandelaars die Zele trouw zijn zoals de Asbroekhoeve met oude antieke meubelen, luch- 9.30 tföCZ munoercats Tekenfilmserietot 9 55 ters en allerlei; de Antiekhove met antieke meubelen en kleingoed; Van Halewijck met antieke meube len en kunstvoorwerpen met een specializatie in juwelen; Antica met schouwen en schouwgarnituren; De Vos-Reynaarde met kleinmeube- len, schilderijen, brons en luchters; Coppens met klokken, oude land kaarten, Delft en gravuren; Praet met stijlmeubelen en allerlei en Van Damme met gepolijste meubelen, zilverwerk, karaffen en gravuren. Op het podium van de grote feest zaal stelt niemand minder dan An tiek Rodon uit Gent tentoon. Hij is gespecializeerd in het hele gamma antieke kunstvoorwerpen en meu belen uit de 18e en 19e eeuw. De Zeelse Antiekbeurs heeft als kenmerk dat het een beurs is waar iedereen zich thuis voelt. Door de verscheidenheid van het aanbod vindt de heer met de gespekte beurs als Jan met de pet hier zijn gading. Men kan de beurs bezoeken op vrij dag 20 april van 19.30 tot 22.00 uur, op zaterdag 21 en maandag 23 april van 14.00 tot 21.00 uur en op zondag 22 april van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 21.00 uur. Het Gildenhuis is gelegen aan de Kloosterstraat 12 te Zele en voor de bezoekers is er een gratis tombola. Zele. Een fraai interieur te zien op de Zeelse aktiekbeurs Klaarwakker, het radioprogramma van BRT 2 maakte woensdag 11 april opnamen van de Lokerse Es perantisten, geleid door Petro De Smedt, stadsbeiaardier van Aalst en Dendermonde en door M. De Wolf uit Aalst. Het programma wordt normaal ge zien uitgezonden op woensdag 25 april. De Esperanto kern bestaat in Lokeren al twee jaar en werd op gang gebracht door de Dendermon- denaar Petro De Smedt, gerugge- steund door Hubert Audenaert, es perantist van in het begin die als bestuurslid van het Davidsfonds Lokeren in maart 1988 een voor dracht over Esperanto organizeer- de. Ook Erik Vervaet schaarde zich I achter het initiaitef. Ondertussen is in Lokeren in 't Cen trum aan de Poststraat 2 een nieuwe lessenreeks van 13 weken gestart. I Elke vrijdagavond of zaterdagna middag kan men er terecht om deze wereldtaal aan te leren. Dendermonde. Kruisweg in het Begijnhof. Het weer zat niet mee toen de gelovigen de kapel verlieten voor de kruisweg (foto Piet Hermans) nog geprotesteerd tegen de uitwij zing, aan het station van Dender monde werden pamfletten uitge deeld met de titel "Vandaag wordl de familie Mutombo om l£00 uur aan het vliegtuig geslagen" en de Goede Vrijdag kruisweg in het Be gijnhof besteedde al evenzeer aan dacht aan deze hele zaak. Onder tussen werd ook een petitie gestart. Men wilde zoveel mogelijk handte keningen inzamelen om de maatre gel ongedaan te maken. Alles zonder resultaat, want Leo pold Mutombo werd naar Zaven tem gebracht en op een onrechts treekse vlucht naar Kinsjasa gezet. Zijn familie die zich in Dendermon de veilig waande, is ondertussen on dergedoken. Het aktiekomitee zegt dat het dos sier van Leopold Mutombo niet grondig en ernstig genoeg is onder zocht, dat sommige uitspraken ver keerd zijn begrepen en dat er ver keerde konkïusies werden uitge trokken. Staatssekretaris Miet Smet beweerde tijdens haar bezoek aan Dendermonde het tegendeel het dossier is ernstig onderzocht en Leopold Mutombo wist reeds 5 maand na zijn verzoek om erken ning als politiek vluchteling dat zijn vraag was afgewezen. Hij ging tegen die uitspraak in beroep en dat heeft ruim twee jaar aangesleept. De 1000 handtekeningen, de ministeriele tussenkomsten, het heeft allemaal niet mogen baten. Uitslag van de winnende paren op donderdag 12 aprilA. Wer ner Cornell's en Paul Van Dam me; 2. Andrea Van Daele en Magda Weymans; 3 Yolande De jonge en Michel Mathijs; 4. Lucienne De Visscher en Magda Secretin; 5. echtpaar De Saeger en 6. Mare Vereecken en Herman De Cuyper. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in het lokaal "De Drie Klokken", Van Langenho- vestraat 1 te Sint-Gillis. Elke dinsdag is er vanaf 20.00 uur een oefenavond voor begin ners. WMkblid vin Deader - Dnrme - tebeldeitreek Zele. Een beeld vtin de Antiekbeurs in Zele 16.00 NED2 Transformers tor 16 25 Miiiiiiiinmiiiii 16.00 VTM The Gummi Beers toi 16 30 IlillHllSlllilllllllllHliHIII 9.05 BRT1 Tom en Tina llll li Uil IIII! 9.15 BRT1 Ovide tot 9 35 lllllllllllllllllllllllllllll Dendermonde. Kruisweg in het Begijnhof. Heel in het biezonder werd gebeden voor Leopold Mutombo, de Zairees die op het vliegtuig met bestemming Kinsjasa werd gezet (foto Piet Hermans) buurt, kortom er leek geen vuiltje aan de lucht. Tot hij het bericht ontving dat zijn verzoek om erkend te worden als politiek vluchteling was verworpen. Leopold, zo luidde het, kon niet de vereiste dokumen- ten voorleggen. Rond zijn persoon startte een aktiekomitee, bestaande uit vertegenwoordigers van vereni gingen en organizaties van uiteenlo pende strekking. Hun bedoeling was het Leopold en de zijnen in ons land te kunnen houden. In Zaire, zo stelde het aktiekomitee, wachtte hem immers de grootste onzeker heid misschien gevangenisstraf, werkloosheid, en allicht nog meer dan dat. Vandaar dat men bij minis ter van justitie Wathelet verzet aan tekende tegen de beslissing om Mu tombo uit te wijzen. Men riep hu- overgeheveld naar Merksplas om uiteindelijk in de gevangenis van Leuven te arriveren. Ook het stads bestuur van Dendermonde had een brief om gratieverlening gestuurd. De Dendermondse gemeenschaps ministers De Batselier en Lenssens deden ook hun best om meer uitleg te krijgen over de hele zaak. Op 10.35 RTL-f Noozlesloinoo 15.30 NED1 T«oTao »ii5S5 iiiiiiiininiiMiiiiiiini 16.50 RTL La band» a piscou'o''5 17.00 VTM VTM-kinderklub to* 17 os iiiiiiimiimin 17.05 VTM The Gummi Bears 10117 30 IIBIIIMIMIIIII 17.08 NED2 Heathcliff en Co Met TV-Ekspres zie je nu in één blik alle films en tekenfilms, sportprogramma's, pop- en hitparades, op extra handige pagina's overzichtelijk gegroepeerd, per dag en per uur, voor een hele week, én van streepjescodes voorzien. Zo leg je bliksemsnel al je favoriete programma's op je Panasonic-video vast Sneller, perfekter en gemakkelijker je video programmeren, bestaat niet. Met TV-Ekspres wordt tv- en videokijken pas echt puur plezier, voor jezelf, voor heel je gezin, elke dag weer. \40 NED1 De Smurfen Hllllllllllllllllll ^de kabouter 011900 maar van Oz IFwizard of Dz) ion'. llliliilIlllIWllU Tao Tao 'ot isss SWF Philipp ^3

De Voorpost | 1990 | | pagina 16