EÖeVoorpo st K.A.V.Dendermonde met bravoure naar bevordering Tom De Visser stadion op stelten! De Visser meteen topschutter! De Voorpost - 20.4.1990 - 17 lÉpciftf j J Redaktia: Oude Vest 34, 3330 Dendermonde. Tel. 052 21.40.60 1 |De taferelen die we zondagnamiddag in het stadion te Grembergen mochten meemaken waren min of meer een kopie van wat zich een week eerder op het veld van Kallo had afgespeeld. Reeds voor de match werden de paarsblauwe voetballers onder de bloemen bedolven, be Dendermondse ministers De Batse- lier en Lenssens hadden eraan gehou den om de spelers in hoogsteigen per soon te feliciteren, ook volksvertegen woordiger Verberckmoes merkten we in de massa op. Uit Geraardsbergen had den de bezoekers mattetaarten meege bracht en daarmee toonden ze reeds vooraf dat het die dag koek en ei ging worden want Geraardsbergen had niets meer te winnen of te verliezen, K.A.V.D. ook niet maar wou toch mat brio af scheid nemen van de provinciale reek sen, waarvan het na elf jaar meer dan genoeg had. Voor de thuisploeg werd de match een klusje, al zagen we voor de wedstrijd zowel Guy De Baerc als Peter Moreels ingepakt als mummies. Voor de officiële foto's wilden ze echter wel even rond huppelen op het veld. Voor Guy De Baere allicht de laatste keer van zijn voetballoopbaan. Hij wordt trainer bij S.K. Lebbeke. Het totaal uitgebluste Geraardsbergen was niet bij machte om enige weerstand te bieden. Mogelijk is ook dat de spelers in de kleuren van KV Mechelen de festi viteiten niet wilden vergallen. Zelden hebben we een wedstrijd gezien waarin KAVD zo breed mocht kombineren, de bal mooi doortikken zonder dat er ge- KAVD-viering. Uiteraard maakten spelers en trainers een ereronde (vh) stoord werd en bovendien hebben we vrijwel geen fouten gezien. Geraardsber gen én KAVD wilden het proper houden en dat deden ze. Reeds bij de rust was de zaak zo goed als beklonken. Met 2-0 op het bord was iedereen er reeds gerust in. Al vrij vroeg opende Dirk van Nieuwenhuyse de score met een mooie solo, nadat hij een bal kon onderscheppen in het bezoekende kamp. Niet zoveel later scoorde Tom De Visser nummer twee. KANT) draaide dan als een goed geolied geheel, zelfs zonder Moreels, De Baere en De Coninck. Uit voor voorzorg voor de vrijwel zekere bestorming van het terrein na de wed strijd, werden tijdens de rust de kwali teitstruitjes gewisseld voor een oud stuk je textiel. In de tweede helft werden er met drie spitsen nog mooiere kombina- ties op de mat getekend. Men zag zo dat de ploeg aan Tom De Visser graag de titel van topscorer in eerste provinciale wilde gunnen. Dirk Van Nieuwenhuyse ging zowaar als fourier spelen en had een voet in vrijwel alle van de vier volgende treffers die Tom zou scoren. Het leek wel alsof heelwat paarsblauwe spelers hun waarde wilden verdubbelen tijdens deze laatste kans. Het opzet lukte want Tom werd top schutter. Het waren trouwens allemaal fraaie tref fers en daaraan konden de supporters zich dan toch opwarmen want zeer mooi lenteweer was het zeker niet. Af en toe kregen de spelers een fikse 'vlaag' te verwerken en ook de supporters dropen zeker niet van enthousiasme tot het goalenrecital begon. Het 'Klein Muziekske' zorgde als in vroe gere dagen voor het nodige animo (maar waar zat de 'Kalle'?) en zwiepte de thuis- aanvallers met vrolijke noten op ten aanval. Dat deden die met veel genoe gen. Al was het maar om lokaalhoudster -met hoed- Lydie-Ann te plezieren. Zij mocht immers met veel zwier overi gens, de aftrap geven. Het was best dat de truitjes verwisseld waren tijdens de rust want na het laatste fluitsignaal stormden de leden van de verschillende supportersklubs alweer het terrein op. Misschien minder dolle taferelen dan in Kallo, maar toch... Waar plots al die supporters vandaan komen, vroegen wij ons af. Er zijn na tuurlijk de aloude klubs zoals de Schel- dezonen, Hand in Hand enzomeer maar er zijn er dit jaar enkele bijgekomen zoals De Poldervrienden en de mannen van café Gigi in Grembergen. De 'Jagers' bleven even waardig als altijd en beke ken het schouwspel vanop de tribune of vanuit de kantine, maar van daaruit hebben ze niet al te veel gezien. Voor de wedstrijd werden zowel de fa- nionspelers als de jeugdspelers gehul digd en na afloop werden er nog eens bloemen geschonken onder meer door de leden van Clubhouse KAVD en door verschillende individuele supporters. In de kleedkamers heerste de sfeer van de oktoberfeesten en nadat zelfs de supporters met schuimwijn waren nat gespoten werden oefenmeester Toon Pfaff en de uitbater van de kantine onder de ijskoude douche geschoven, wat mis schien geen kwaad kon met de komen de viering in het vooruitzicht.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17