Eindelijk, het 'jaar van de promotie' B Op de vlakte van Kallo tony ba er ILo 18 - 20.4.1990 - De Voorpost VOETBAL Dat Na elf jaar. Het moest toch één keer lukken. Toon Pfaff zag er echt opgelucht uit na die match in Kallo. Af en toe balde hij nog een vuist en stootte een kreet uit als een volleerde indiaan. Zoiets kan voldoening geven. Hij heeft indertijd het sportieve bewind overgenomen toen al les mank liep bij KAVD. Het bengelde na één derde van de kompetitie ergens onderaan in de rangschikking en het KAVD-bestuur oordeelde dat het rijk van Etienne Borré uit was, al hadden we ook met hem al enkele mooie resultaten behaald. De snee was er blijkbaar af. Toon dus in zijn plaats en KAVD eindigde nog op een mooie plaats dat seizoen. Nadien werd het spannend tot vorig jaar nog in de allerlaatste match. Toen moest KAVD het hoofd buigen voor Aalter dat evenveel punten had maar een overwin ning meer...Die duivelse penalty op Ert velde. Men zal die schrijnende taferelen op het KAVD-terrein niet gauw vergeten. Kampioen? Nee...toch! Weer niet... Een periode dus om zo vlug mogelijk te vergeten en lessen uit te trekken. Nu is echter het ogenblik gekomen om even terug te blikken naar het seizoen dat KAVD kampioen werd. Het begin In het begin van juli 1989 presenteerde KAVD de nieuwe ploeg. Nieuwelingen waren Steeman, Moreels, De Visser, Van Roy en De Bruyn. Toon Pfaff werd nu geflankeerd door Raymond Van Boven. Ondertussen had de Voetbalbond uit spraak gedaan in de zaak Ertvelde versus Aalter en spaarde de kool en de geit. Alles bleef dus zoals het was. KAVD bleef in provinciale. In de Bekermatchen versloeg KAVD Ge- raardsbergen met een onvolledige ploeg. De tweede ronde was tegen Halle, een gedegradeerde bevorderingsploeg. Het werd 3-0 en we schreven toen dat paars blauw een ploeg was voor bevordering. Dat lijkt nu te zijn uitgekomen. Verder bekeren dus, nu tegen Lignette, een vrij zwakke Henegouwse bevorderingsploeg. Ondertussen was het bestuur er zeker van dat Dirk van Nieuwenhuyse tot in november onbeschikbaar zou blijven door een letsel aan de buikspieren. De vierde bekerwedstrijd tegen SK Roe- selare was een bevestiging van de kondi- tie die KAVD in die mooie nazomer vertoonde. Het speelde er 0-0 gelijk, trof tweemaal lat en staak en speelde het klaar om bij de strafschoppen ook twee maal het hout te raken. Gedaan met de beker en alles op de kompetitie gezet nu. Een kwakkel werd toen rondgestrooid. Schmedding van Beveren zou naar Den- dermonde komen omdat spits Van Nieuwenhuyse nog steeds niet kon aan treden. Schmedding kwam niet en KAVD kreeg voor het uitvoerend komitee van de KBVB ook het deksel op de kop. De heenronde punten want alweer stond Olsa op het programma en deze keer op eigen veld. Met vijf ontbrekende fanionspelers werd het 1-0 en KAVD zakte langzaam weg in de rangschikking. Op het terrein van Meldert verloor KAVD een punt in de slotfaze: 1-1. Nu werd het toch tijd om een en ander recht te zetten toen Oudenaarde op bezoek kwam, een gereputeerde ploeg, waarin veel geld was gepompt. Toon Pfaff moest in deze match zijn twintigste fanionspeler op het terrein brengen zodat er van auto matismen eigenlijk geen sprake kon zijn. Na een fel betwiste wedstrijd moest Marc Van De Perre (de revelatie van het jaar) met twee gele kaarten naar de douche maar het bleef 1-0. Op verplaat sing naar Zulte werd het een magere 0-0. Tegen Lebbeke scoorde de thuis ploeg tweemaal, alweer via Tom De Visser en tegen Ertvelde werd met 0-0 Nog twee matchen voor de winterstop en gelukkig voor KAVD verloren ook de andere koplopers in deze periode van hun pluimen. Tegen Kallo op eigen veld werd het 3-1maar KAVD had een resem kansen nodig om dit mooie resultaat te behalen. De laatste match van de eerste periode was dus tegen Geraardsbergen. 0-4 op verplaatsing en lang geleden dat er nog eens buitenshuis was gewonnen, een hart onder de riem voor trainer, spelers, bestuur en supporters die nu met een geruster gemoed aan de ein dejaarsfeesten konden beginnen. Na nieuwjaar KAVD stond nu nog op één punt van leider Olsa en zat daardoor klaar om een belangrijke rol te spelen in de tweede helft van de kompetitie. Ondertussen geraakte ook de ziekenboeg stilaan leeg en men zag de ploeg van wedstrijd tot wedstrijd groeien. De eerste match na de nieuwjaarskaters was tegen Lebbeke. Voorwaar geen ge makkelijke opdracht, zo'n derby. Het zag er aanvankelijk ook niet zo schitte rend uit op het hobbelige Konkelgoed maar toen Dirk Van Nieuwenhuyse, na dat hij amper één minuut op het veld stond kon scoren, waren de kansen gekeerd. Een opdoffer was wel het thuis- verlies tegen Ertvelde want de zoon van ex-trainer Bertels nekte paarsblauw en het werd 0-2. Al even slecht nieuws was dat Van Nieuwenhuyse alweer voor on bepaalde tijd onbeschikbaar zou zijn. Vrij onverwacht kwam KAVD dan aan de leiding na een uitzege tegen Waarschoot met 1-2, maar werd onmiddellijk met de neus op de werkelijkheid gedrukt door een goed spelend Temse dat in Grembergen 0-0 kwam weghalen. Eine, dat in geen jaren thuis had verloren, werd met zorg tegemoet gezien. Toch behaalde KAVD er een 0-1 zege en sloeg meteen een kloof van drie punten met de derde gerangschikte. In deze wed strijd ontpopte Marc Van de Perre zich als dé figuur van de match. 4-0 werd het thuis tegen Olsene, maar de week nadien, opnieuw thuis tegen Denderleeuw werd het een moeizame 1-0. Door deze zege was KAVD vrijwel zeker dat het zou promoveren. Het had niet alleen zes punten voorsprong op de derde gerangschikte maar stond ook twee punten voor op Olsa Brakel, zodat ook een titel binnen het bereik was. Dat bleek stimulerend te werken want Mel- sele ging in Grembergen met 3-0 de boot in. De match op Robur was even span nend maar in een hels kwartiertje ver anderde de stand van 1-0 in 1-3 en de vreugde kon niet op. Thuis tegen Mel dert werd het 3-1 en toen was het wiskundig zeker dat KAVD volgend jaar in bevordering zou spelen. Oudenaarde kon zijn ogen niet geloven toen KAVD er na een fantastische match met 0-4 ging winnen. Olsa Brakel, dat verloor, werd op vier punten teruggesla gen. Thuis tegen Zulte werd het 2-2, wat wel enigszins een tegenvaller was, want daardoor was men nog niet zeker van de titel. De triomf Op Kallo moest er al niet zeer hard meer gevochten worden om de 1-3 uitzege te behalen en de kampioenenviering kon beginnen. Supporters die het veld op stormen, ontroerde bestuursleden, jui chende spelers, je kent het wel. Kortom, je reinste vreugde en af en toe waanzin, KAVD-viering. De fanionspelers reikten de medailles uit aan de preminiemen die ook al kampioen werden (vh) Op 3 september mocht Dendermonde van start gaan thuis tegen Waarschoot. Het werd een vlotte 5-1 die vooral in de tweede helft op het bord werd gespijk erd. De Baere was toen de held van de wedstrijd. Met goede moed dus naar Temse, een kwaaie klant. Daar werd het 0-2 met De Baere die rood kreeg en een werkelijk schitterende Van Meirvenne. Met veel hoop werd dus Eine afgewacht, maar nu liet de thuisploeg zich in slaap wiegen en Eine, een goede ploeg, be haalde hier een verdiende drawn 1-1. Voor de eerste keer meegereisd met de bus op verplaatsing. Een hele belevenis dus. Naar Kallo natuurlijk om mee te maken hoe KA VD kampioen zou worden. Achteraf bekeken was het misschien spijtig dat de beslissing niet in eigen stadion gevallen is, want de sfeer was er eigenlijk al een beetje uit, een beetje gekunsteld dus deze keer, maar in ieder geval meer hartverwarmend dan vorig jaar. De supporters deden in elk geval hun best en de spelers ook. Dat hadden ze in Kallo meer spontaan gedaan, wilder... Na een half uurtje wachten dus, wij met de bus naar het verre Waasland. Om toch enige zinnige kommentaar vooraf te horen, ons naast den Briek genesteld. Als arbiter kent die er wat van, maar de man heeft van de ganse reis bijna geen woord gezegd. Misschien was hij evenveel onder de indruk van de chauffeur, die wij beter kennen als een beenhouwer uit onze stad. Had die wel ooit met een bus geredenWe werden er stil van, vooral als we hem in gedachten met zijn eigen wagen zagen rijden... Toch gebeurde er niets. Een dikke drie kwartier niet roken zat er ook aan vast maar dat hadden we er voor over. Het geeft een gelukzalig gevoel om met zo'n car mee te rijden. Je maakt precies deel uit van de ploeg, je bent er intenser mee verbonden, je slaat paars en blauw uit. Jeaninne van Raymond zou ook beter met de bus meerijden want zij verdraagt het gewiebel van personen wagens niet, zoals we onderweg konden merken. Roger dus met ons doorheen het Soete Waesland, recht naar het terrein van Kallo. Een klein pleintje, zei den Briek. Je kan de bal er vanop de zijlijn zo ingooien...En inderdaad, maar rond dat klein pleintje zou men beter een groot muurke bouwen. Koud dat het daar was! In de ganse omgeving is er niets waarachter je kan schuilen en een echte Brelsepolderwind woei strak over het terrein. Na de eerste helft bleven we dus verkleumd achter het beschuttende venster van de kantine zitten, al zijn we wel even naar buiten gelopen toen het eindsinjaal werd gefloten. Jef Kerpel, de moedigste aller Dendermonde- naars, bleef onwrikbaar met zijn vlag de wind trotseren een traan in zijn linkeroog. Het kan van de kou geweest zijn...maar toch. Alweer afgrijselijke taferelen en deze keer gemeend. Toon Pfaff op de schouders, Raymond op de schouders, kortom, wie stond er nog op eigen benenEen uur later stonden er al wat onvast op de benen maar de bus is onverbiddelijk. Terug naar Dendermonde waar de mensen van het jeugdkomitee zaten te wachten met hun eten. Zij wilden natuurlijk ook hun deel van het feest meebeleven. Minder feestelijk was het uitzicht van de bus. Gelukkig bad fervente supporter nummer één, Leo, zijn paarsblauwe sjerp mee zodat er zeer smal en fel slingerend toch een klubsymbool te zien was. Een vrij sjofele thuiskomst dus in de Denderstad, zonder spelers, die in Grembergen waren achtergelaten, zonder toeters en bellen. Alleen 'de Kalle' verwelkomde ons aan de Scheldebrug. Met een motorrij dershelm op en een klein trommeltje..little drummerboy. Waartoe die helm moest dienen konden we gissen maar enkele uren later waren we zeker. Toen passeerde hij op de Grote Markt, nog steeds hevig roffelend en zijn ritme totaal kwijt...een bus had minder plaats nodig. Verplaatsingen zijn steeds moeilijk en Olsene is geen katje om zonder hand- biTuil Tel 'verleden" dooM? htf ^-viering. Ministerieel applaus en bloemen voor he, bes,uur (vh) voordeel van KAVD. Na een potje ge vechtsvoetbal verloor paarsblauw Manu De Coninck maar won met 1-2. Dat waren dus al z een goede uitgangspositie was. Opnieuw op verplaatsing, naar Dender leeuw nu. Onze reporter meldde dat de ploeg op halve kracht in de wei stond. De lijst van de ziekenboeg was immers overvol. Seghers, Van Nieuwenhuyse, De Schrijver, Steeman en De Coninck ont braken. Jacobs sukkelde mee op een laag pitje. Het werd 1-1. Thuis tegen het sterke Olsa geraakte KAVD niet verder dan een 0-0 en meteen was de stand 9 op twaalf, wat al niet meer zo schitte rend was. Toch verloor niemand hoop, integendeel, er waren al enkele lastige matchen voorbij. Toch was deze inzin king nog niet voorbij. Ex-ploegmaat Bor- dui zette KAVD te Melsele een pad in de korf: 1-0, al beheerste KAVD de wed strijd. Thuis tegen Robur kwam er uiteraard veel volk opdagen. Snel werd het 2-0 en het vet was van de soep, al speelde Robur goed mee. Het werd 3-0 met fraaie doelpunten van De Visser, Seghers KAVD-viering. De 'grote' kampioenen kregen bloemen van hun eventuele opvolgers (vh) en De Kinder. Alvast twee meegenomen misschien al eens beleefd zijn. Die vie ring resulteerde uiteindelijk in de mooie 6-0 zege tegen een uitgeblust Geraards bergen, maar deze cijfers zetten het epos van paarsblauw nog eens extra in de bloemetjes. Allerlei aktiviteiten Nu zaterdag speelt K.A.V.D. een kam pioenschapswedstrijd tegen een selektie van de Entente van le provinciale. Dat wordt alleszins een interessante wed strijd omdat we er theoretisch de beste spelers uit de reeks te zien krijgen. was dan Zaterdag om halfacht dus. mul Bal is er natuurlijk ook. De kaarten zijn inte al een tijdje op de markt en de verkoop veld ervan vordert goed want er werd al een kee| nieuwe hoeveelheid besteld. Dat bal u ze heeft plaats op vrijdag 11 mei te 21u00 tijdt in de sporthal van Appels en de gastve-j gebi dette is Bart Kaëll ,die er zal optreden gen met het orkest The Goebby's. Kaarten! epil worden nu verkocht tegen 150 fr maar daai op 11 mei wordt dat 200 fr, nu kopen! rein dus! vrie pols sno< al e1 KAVD-Geraardsbergen 6-0. De Baere en Moreels, netjes verpakt, maar werk loos (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 18