Brugse harde kern last extra pauze in SK Lebbeke kijkt uit naar versterking Marnix Lippens traint Robur Moerzeke Zich noodgedwongen bezighouden Bart Malfliet speelt maiden- match bij V.W. Hamme Lokeren - Club Brugge 0-3 Eendracht Aalst Volgende westrijdLierse - Lokeren De Voorpost - 20.4.1990 - 19 Dat Lokeren er tegen Club Brugge niet zou in slagen om een vuist te maken, was voor de had liggend, maar deson danks viel er op Daknam heel wat tu mult te beleven. Een van de minder intelligente Club-supporters was op het veld gelopen om kennis te maken met keeper Verlinden. Niet zo bijzonder, zal u zeggen, maar de brave ziel deed dit wel tijdens de wedstrijd (en niet erna, zoals gebruikelijk bij dit soort verbroederin gen)... De jonge man (die ook nog enige epileptische uitwassen vertoonde) werd daarop door de rijkswacht van het ter rein verwijderd op de typische mens vriendelijke manier (met een bloedende pols en een verwrongen arm kwam de snoodaard er nog goed van af). Op een al even vriendelijke wijze uitten de onge twijfeld zeer aangename Brugse suppor terskern haar toch wel lichtjes gerecht vaardige ongenoegen, zodat de ogen schijnlijke vriendjes-onder-elkaar-sfeer al vlug ontaarde in een 6 juni '44-me- morial. Hierop vond scheidsrechter Co- stantin (die tot dan toe opvallend rustig geweest was - slechts één gele kaart voor Foeke Booy -dat de maat vol was (het was de druppel die de emmer deed overlopen, zeg maar), en legde hij de wedstrijd stil. Door de alom geroemde ondervragingstechnieken toe te passen die haar eigen zijn, kon de Guardia aan de verzamelde wereldpers melden dat het incident veroorzaakt werd door een weddenschap. De toch wel bijzonder geslaagde inzet (wie wil er dan nog een wereldreis bedroeg drie baïcken BIERJawel, drie hele bakken schui mend gerstenatmen zou voor minder de boel op stelten zetten, nietwaar Hoe gek kan men worden Hoe onverant woordelijk kan men handelen Wie de furie van de Brugse harden heeft gezien, begrijpt hoe gemakkelijk een ogen schijnlijk idioot en belachelijk fait divers kan uitlopen opeen totale burgeroorlog. Zijn wij voor de uitsluiting van "harde" Brugse (en andere) supporters Voor een repressiever optreden van de kerels die daarvoor opgetrommeld worden Neen, want daarmee zou het probleem niet opgelost zijn. Het lijkt er steeds meer op dat de voetbalwereld voor een dilemma staataan de ene kant wordt de sport steeds populairder (het zal waarschijnlijk de eerste sport worden met een intercontinetale competitie), aan de andere kant loopt één en ander steeds meer uit de hand. Wie kan de motieven begrijpen die de basis vormen voor een onbekommerd avondje oorlog je spelen Is voetbal in wezen nog steeds een imitatie-op-grote-schaal van een stammentwist Wordt de mens op nieuw een op-instinct-drijvend ééndi mensionaal functionerend non-being eens hij toetreedt tot de "spionkop" en wat drijft de mensen die bereid zijn hun eigen identiteit zomaar opzij te zetten om zich te kunnen vereenzelfigen met een kunstmatig gecreeërde, en uit veel entiteten bestaande micro-kosmos Als het antwoord op deze vragen "ja" zou zijn (en we zeggen wel uitdrukkelijk "zou zijn"), dan stellen wij toch wel vragen over het voortbestaan van het spelletje. Men zou haat gaan geloven dat repressie bij voetbal onvermijdelijk ge worden is, terwijl het natuurlijk een vicieuze cirkel is (hoe meer rijkswacht, hoe meer media-aandacht, hoe meer de supporterskernen zich gevizeerd voelen - en we weten allemaal dat een tijger die op zijn hoede is het gevaarlijkst is - en hoe meer ze geneigd zijn om agressieve daden te stellen). Met andere woorden, hoe groter de wedstrijd, hoe meer kans op een clash tussen rivalizerende be ndes (rijkswacht inbegrepen). Wat na tuurlijk niet wil zeggen dat het ene het gevolg is van het andere (het is niet vanzelfsprekend dat elke grote wedstrijd ontaardt in rook-en andere-bommen- festijnen). We zouden er haast de match zelf bij vergeten. Oefenmeester Antheunis kon geen beroep doen op Etim (die de begra fenis van zijn moeder had bijgewoond in zijn thuisland Nigeria), en moest daar enboven nog steeds rekening houden met de blessuren van Janssen, Schoofs en Naudts. Hoewel het nog weinig uit maakt wat de Waaslanders in de compe titie presteren j(met nog vier speeldagen te gaan is Lokeren mathematisch verze kerd op een verlengd verblijf in eerste afdeling), toch volgt er nog een duel met FC Luik voor een plaatsje in de bekerfi nale. Daarin moet Lokeren proberen een 0-1 thuisverlies te compenseren, geen gemakkelijke opgave dus (luik is - ondanks het zware verlies tegen Werder Bremen - een typische homeploeg, een team dat bijna alle matchen op eigen terrein wint, en buitenshuis nogal bleekjes presteert), en met zijn fanion- team had Anthuenis misschien al een strategie kunnen opbouwen waarmee de Luikenaars kunnen worden ver schalkt. Daar kwam dus weinig van terecht, in een partij voetbal die op de verwachte nederlaag uitdraaide voor de Daknam- mers. Na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Costantin (en het tweede zou lang op zich laten wachten) trokken de tricolores het laken naar zich toe, en de druk op de Brugse ketel werd onmid dellijk opgevoerd. Toch zou er tot aan het betreurenswaardige (en te vermij den) incident met de "handjesschud- der" weinig vermeldenswaardig gebeu ren. Lokeren had een steriel overwicht, zonder ooit echt gevaar te scheppen voor het Brugse doel. Dat de blauwzwarten de jongste tijd vooral steunen op hun de fensie (en dan nog het geluk hebben dat er voorin ene Farina rondloopt) is geen staatsgeheim, en dat bleek hier eens te meer. Na de supplementaire pauze van negen minuten, die scheidsrechter Con- statin ingelegd had zodat de mannen met de lange arm een beetje sneller komaf konden maken met de opgejaag de heirscharen, gingen de Bruggelingen op een hogere versnelling spelen, zodat het spelbeeld al vlug compleet gewijzigd werdClub trok richting D'Hondt, en de kansen vielen als gebraden duiven uit de lucht Eerst was er goede oude Ceule- mans, het voetbalgeweten van de natie, die Lokerse laatste man echter niet kon verschalken. Even later was het Disztl die door een vrije trap de nul van het bord probeerde te vegen, maar de trap van de Hongaar was net niet genoeg precies getrapt. Na nog een mogelijkheid voor Disztl (een kopbal, was het echter juichen geblazen voor de Brugse elf. Een hoekschop van Van der Eist werd door De Roover in eigen doel getrapt (een doelpunt is een doelpunt, zal u zeggen, maar er zijn grenzen)0-1 dus, en de ban was gebro ken voor de aspirantkampioenen. Loke ren moest nu aanvallen, en deed dat niet onaardig (de kracht van de tegenstander in acht genomen). Vlak voor rust ging Daknams eigenste Vliegende Fin, Myyry met de bal op de loop, waarna hij voortzette richting Moors. Deze miste het leder net, vooral door de inspanning van Brugse verdediger Beyens. Al wie zich enkel voor de Lokerse acties door dit artikel worstelt, leest de vorige zin best nog een aantal keren, want het was de enige tricolore kans van de hele wedstrijd. Ondertussen had Constantin de spelers richting kleedkamer ge stuurd, zodat de modale supporter even op zijn positieven kon komen. Na de pauze kon Lokeren nog wel eens tonen dat het met de juiste instelling op het veld stond, maar meer dan een plaag stootje van Hoes zat er niet in. Na een kwartiertje van mindere teneur nam Farina alle spanning die de wedstrijd nog in zich droeg weg door Brugge op een veilige 0-2 te zetten. Met een schitte rende combinatie (één van de weinige echte kampioenenacties die de Brugge lingen neerzetten) werd Lokeren ge vloerd. De wedstrijd was gespeeld, en met nog een half uurtje te gaan hadden wij ons al een beetje laten aftakken, om een paar minuten later opnieuw wakker te schrikken. Inderdaad, nog geen vijf minuten nadat Farina zijn ploeg op ro zen gezet had, bracht hij Lokeren het fatale nekschot toe na een geharrewar van jewelste voor de plaatselijke kooi duwde de toekomstige topschutter van de Belgische competitie zijn tweede doelpunt van de avond (zijn twintigste van het seizoen) binnen. Het wachten was nu op het eindsignaal. Na de wedstrijd wou oefenmeester An thuenis nog het volgende benadrukken "Onze enige aspiratie in deze partij was zo lang mogelijk de nul op het bord te houden. Dat Brugge heel gevaarlijk is op stilstaande fazen is genoegzaam bekend, en we hadden deze week dan ook extra geoefend op gelijke tred te kunnen hou den. Dat dit spelonderdeel een maximum concentratie van alle spelers vereist is evident, en als één van de spelers zijn koelbloedigheid verliest, is het verschil dan ook vlug gemaakt. Na het eerste doelpunt was het klasseverschil ge woonweg te groot", aldus een lichtjes teleurgestelde trainer. Volgende week zal er wel opnieuw een wedstrijd zijn, en volgende week zal er wel opnieuw een geflipte idioot opdui ken die de hele bende in vuur en vlam zet (en is het volgende week niet, dan zal het wel de week erna zijn). Alles ist gut. Tout est pour le mieux dans le meilleur des mondes. Er is niets gebeurd... Tom DE BACKER KAVD-Geraardsbergen 6-0. Ook Van de Perre waagde zijn kans op doel (vh) veld kan men best een «patron» gebrui ken. Vanuit dit onderdeel straalde niet altijd voldoende kracht uit waardoor de schuld voor minder goede resultaten en weinig doelpunten niet helemaal bij de voorwaartsen mag worden gelegd. Defensief heeft Lebbeke troeven in huis en tussen lat en staken zijn weinigen bekwaam om beter werk te leveren dan Johan Vinck. SK Lebbeke weet dus waar het aan toe is. Wil het in de toekomst een rol spelen in de hoogste provinciale voetbalafdeling dan moet het onverwijld de voetbalbeurs op. Anders blijft het doodgewoon een figurant. (e.g.) KAVD-Geraardsbergen 6-0. Een gevaarlijk standje voor het doel van de bezoe kers. Van Nieuwenhuyse ligt op vinkenslag (vh) Zoals reeds gemeld start SK Lebbeke de Jüy faT jjEMfji A *ÜH Bk nieuwe kompetitie onder het bewind jljk ^i^JB 1 van Guy De Baere. De KAVD-voetballer W*9 onderschreef inmiddels een verbintenis ALM 11^ 5 die een periode van één jaar overlapt. 11 Vl f Guy De Baere kent SK Lebbeke. Als fj| rih HlMHr-, Dcndcrmondse voetballer heeft hij de yl I ij j§ Konkelgoedploeg twee keer als tegen- ■ËL I stander aan het werk gezien in de recent m w Tmm m a^c'°Pen kompetitie. Hij kent allicht ifl* IfBPF «F t|P|ï dus de tekortkomingen en zal met het 1 oog op betere resultaten aandringen op KA VD-Geraardsbergen 6-0. De Visser, Van de Perre en Seghers zijn eraan voor versterking. de moeite. De bezoekende verdediging stuurt de bal terug naar het thuiskamp De klubleiding van SK Lebbeke met (yh) voorzitter Rudyjansegers weet waar het schoentje knijpt. Het mangelt SK aan een degelijke afwerking. Op het midden- Robur Moerzeke doet een beroep op Marnix Lippens als trainer. Hij wordt bijgestaan door Berlarenaar De Kegel. Van dit duo wordt verwacht dat ze Robur Moerzeke tot een middenmoter zullen optillen. Allicht wordt ook versterking aangewoeven, wat nodig zal zijn wil men vermijden dat er weer tot de voorlaatste speeldag voor het behoud moet geknokt worden. 'Ik meen dat we twee voetballers moe ten aanwenen, zegt oefenmeester Fred dy De Maere. Streefdoel was dit jaar het behoud veilig stellen. De supporters toonden begrip maar verlangen in de toekomst meer. Koken kost uiteraard geld maar een inspanning op dat vlak zullen we niet uit de weg kunnen gaan. Ik veronderstel dat andere ploegen eveneens bedrijvigheid zullen vertonen op de beurs, vandaar dat het parool luidt dat we gewapend moe ten zijn om de strijd aan de binden'. De nieuwe trainer van Robur Moerzeke was tijdens de afgelopen kompetitie ak- tief bij Zaffelare. E.G. VOETBAL We hebben de indruk opgedaan tijdens de trainingen dat bepaalde spelers snakken naar het einde van het seizoen. «Ons noodgedwongen bezighouden», heet het tussen de spelersgroep. De match Aalst-Seraing zondag a.s. is voor de bezoekers van groot belang. Eendracht is matematisch gered, maar Seraing heeft nog enkele puntjes nodig om het behoud in tweede klasse te verzekeren. Oefenmeester Poortvliet zal voor de rest van het seizoen uitpakken met enkele jongere spelers. Misschien kunnen die nog voldoende motivatie opbrengen om te tonen wat ze in hun mars hebben. Ondertussen gonst het natuurlijk al van alle mogelijke en niet-mogelijke transfers. Daartussen uiteraard een serie kwakkels. Zo doet te Aalst het gerucht de ronde dat Polleke Demesmaeker volgend seizoen de rangen van Eendracht zou komen versterken. «Niets van gehoord. Om die aan te werven zouden we nog extra zware sponsors moeten aantrekken», aldus voorzitter Eric Goethals. Zeker is dat Wittebole en Lozano de 'bons' zouden krijgen. Voor De Maere bestaan nog enige twijfels, alhoewel die niet meer in de gunst staat van het direktiekomité omwille van zijn 'slechte' invloed op de spelersgroep. Het kontrakt van Kanu loopt af op 1 mei. Over een verdere verlenging van diens overeenkomst zal binnenkort gepraat worden met zijn manager, Mandiangu van zijn kant zou nog één jaar respijt krijgen. Zaterdag moet Lokeren voor de derde keer dit siezoen Lieree bekampen. Werd het in de Beker een geslaagde partij voor de Daknammere (die toen op de toppen van hun kunnen speelden), dan gingen ze in de competitie roemloos ten onder 1-3 werd het thuis, zodat Lokeren iets te wreken heeft. Aangezien beide ploegen nog weinig te verliezen hebben in de competitie, kunnen ze er een aangenaam kijkstuk van maken. We vrezen echter dat het weieens een eindseizoenswedstrijd zou kunnen worden. (t.d.b.) Andermaal krijgt een jonge voetballer gelegenheid om zich te manifesteren bij V.W. Hamme. De zeventienjarige Bart Malfliet zal als libero postvatten. Voor zijn leeftijd is hij flink uit de kluiten gewassen. Ook de andere juniores, met name Ronny Stalpaert en Philip Joos behoren tot de kern. Hamme heeft niets meer te winnen in deze kompetitie. 'Het moet niettemin de bedoeling blijven om er het beste van te maken, stelt afscheidnemend oefenmeester Harry De Roos. In de twee komende matchen hebben we nog gelegenheid om vier punten te pakken. Lukt ons dat, dan nemen we voorzeker afscheid in degelijke omstandigheden. Paul Coucke is er niet bij. Hij sukkelt al geruime tijd met eem onwillige knie en ondergaat een heelkundige ingreep'. Harry De Roos stapt dus op bij V.W. Hamme. Hij onderhandelt intussen met een aantal ploegen en de verwachting is dat hij bij één ervan aan de slag zal kunnen. De ploeg: De Wilde, Malfliet, D'Hondt, Van Puyenbroeck, De Paep, Smet, Nardus, Vergeylen, Van Calenbergh, Stalpaert, Joos (De Pelsmaecker, Vermeir. De Borger.) E.G. KAVD-Geraardsbergen 6-0. Seghers zit verstrikt in de bezoekende verdediging (vh) KA VD-Geraarsbergen 6-0. De bezoekende doelman komt te laat maar De Visser zal de bal naast zetten (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19