Dendermondse Rugbyclub mooi derde op sterk bezet internationaal toernooi Paastornooi Atlantis Lebbeke mm Pierre Van Rossem. 20 - 20.4.1990 - De Voorpost VOETBAL KORFBAL Een drukte van jewelste, vorige week zaterdag op het Gemeentelijk sportkom- pleks te Lebbeke, waar Korfbalklub At lantis haar traditioneel 'Paastornooi' or ganiseerde. Ruim twintig kadetten-, scholieren en seniorenteams zetten, in een vriend schappelijke sfeer, hun beste beentje voor. Vermits in dergelijke tornooien doorgaans geopteerd wordt voor twee- vakskorfbal, wat de spektakelwaarde verhoogt, vielen knappe staaltjes korfbal te bekijken. De seniores en scholieren betwistten wedstrijden van 2 x 20', de kadetten moesten telkens tweemaal een kwartier in het veld. Uitslagen Seniores: Eeklo-Rapid Gent 3- 4 Temse-Gentse 4-12 Lebbeke-Appels 5- 2 Floriant-Temse 5- 4 Lebbeke-R. Gent 4- 9 Eeklo-Gentse 2- 9 Floriant-Appels 6- 3 Temse-Eeklo 3- 1 Gentse-Lebbeke 6- 3 R. Gent-Appels 3- 1 Eeklo-Floriant 5-13 Temse-Lebbeke 4- 4 Floriant-R. Gent 6- 3 Appels-Gentse 3- 8 BOOGSCHIETEN RUGBY Korfbal. Karei De Waele, een autoriteit Boogschieten. Bij Ons vermaak in Uitbergen schootjefpeelman zich tot koning Sportnamiddag bij SK Overmere. De voltallige damesploeg, waaruit André Baeyens en André Verbeken moesten kiezen. op korfbalgebied wordt de nieuwe trai- (vdwg) Geen gemakkelijke taak maar de dames speelden toch 3-3. Doelwachter Carine was dé revelatie fmt) ner van Atlantis Lebbeke (foto guy) De Dendermondse Rugbyclub, die zich onlangs verrassend door tweedeklasser Edegem liet uitschakelen in de halve finale van de Beker van België, trad vorig weekeinde aan in het Internationaal Toernooi van Roosendaal (Nederland). In dit toernooi, dat ongetwijfeld het meest prestigieuze van de lage landen mag worden genoemd, traden niet min der dan 16 teams aan, afkomstig uit Engeland, Zweden, Frankrijk, Duits- Voetbal. SK Overmere is ondanks allerlei tegenslagen toch tevreden met de behaalde resultaten. Leider Lokerse gaan mnnH^p'ri^^ Ju prHw Hp kloppen op eigen veld is niet iedereen gegeven. Toch snakt men ook daar naar het einde van de kompetitie (mt) Bel^sche Weuren verde^gen tegen teams met een ijzersterke reputatie, zoals Karlsruhe, het Zweedse Wexio, Delft, het Britse Yatton, Rijsel enz... Met de kater van de halve bekerfinale nog in de kleren trok Dendermondse weinig overtuigend richting Nederland. Verschillende fanionspelers lieten het afweten, en bij gebrek aan voldoende reservespelers dienden zelfs een aantal kadetten opgesteld. Op Paaszaterdag zette Dendermondse een behoorlijk sterke prestatie neer te gen de beide Franse teams. Tegen het Nederlandse Roosendaal 1 en tegen de Zweden uit Wexio, werd echter met miniem verschil verloren. Vooral de sterke prestatie van de jonge spelers viel hierbij op. Karim Demnati en Jo Mi- chiels waren in hun spel niet te onder scheiden van de meer geroutineerde spelers, en ook Koen Van Hauwermei- ren liet zich van zijn beste kant zien. Meteen een hoopgevend gebeuren voor de DRC, dat zich nu eindelijk kan beroe pen op een ernstige jeugdwerking. De prestaties van zaterdag bleken vol doende om het team van captain Patrick Scrivens te plaatsen voor de eindronde op zondag. Trainer-speler Rudy Wauters Voetbal. Rapid Lebbeke gaat naar tweede provinciale en dat moest uiteraard gevierd worden (foto guy) rukte zich dan ook bijna de haren uit het hoofd wanneer hij vernam dat Vander- veken, Verschueren, Sluys noch Diele- man (toch alle vier geroutineerde spe lers die zeker mee aan de basis lagen van de afgedwongen selectie) zich op zondag niet konden vrijmaken. De DRC dacht zaterdagavond ernstig na over een forfait voor de eindronde. Toch liep het allemaal niet zo'n vaart. Zondagmorgen werden de overblijvers vervoegd door Jo Vertongen en Herman Van Hauwermeiren. Bovendien was men bij de DRC vast van plan om zijn huid duur te verkopen. De eerste wedstrijd, tegen het gerepu teerde 'Delftse studenten' werd ondanks een sterke reputatie van de eerste lijn (De Velder, Casier, Van Moeseke) nipt verloren. Het Nederlandse Roosendaal 2 en de laatste Franse ploeg in de eindron de bleken echter vogels voor de kat, vooral dankzij de sublieme akties van Rik Casier, en het knap verdedigend werk van Michem, D'Hooghe, Minnebo en Demnati. Zelfs Denis Poot werd meegesleurd in het enthousiaste spel van zijn ploegge noten en er viel al bij al weinig of niets aan te merken op de speelstijl van deze Antwerpenaar, die sedert 1 seizoen de trui van Edegem voor die van Dender- monde verwisselde. Door deze twee glansoverwinningen plaatste de DRC zich voor de halve finale tegen, opnieuw, Roosendaal 1. Het werd een bikkelharde wedstrijd, die elke kant uitkon, en waarin de Dendermondse derdelijners (Vertongen en Van Hauwer meiren) het beste van zichzelf gaven. Toch moest Dendermondse de eer aan de thuisploeg laten, na een ongelukkige try, die volgde op balverlies van Van Moeseke. Ondertussen plaatste de twee de Nederlandse ploeg, Delft, zich voor de finale dankzij een mooie overwinning tegen het Britse Yatton, nochtans een club van formaat in Groot-Brittannië, maar duidelijk niet uitgerust na een turbulente nacht. Precies tegen datzelfde Yatton speelde DRC, in de strijd voor de derde en vierde plaats, de prachtigste wedstrijd van het hele toernooi. Sterk aangemoedigd door de Zweden uit Wexio (die zien we wel licht nog wel eens in de Beiaardstad), liet DRC enkele mooie combinaties zien, waarin vooral Scrivens eh Michem een hoofdrol speelden. De wedstrijd werd met 15-0 gewonnen, wat meteen een onverwachte, maar oververdiende, derde plaats opleverde in dit belangrijke toernooi. Vooral de prestatie en de ploeggeest van de jongste Dendermon- denaars kan niet genoeg in de verf wor den gezet. Michem, Michiels, Van Hau wermeiren, De Proft en - vooral- Demnati, gaan wellicht een mooie rug- by-toekomst tegemoet. Dat het Nederlandse rugby in volle bloei is, werd zondag nog maar eens beves tigd. In de Finale haalde de thuisploeg (Roosendaal) het met 3-0 van de titel houders uit Delft. In Dendermondse rugbykringen vernamen we dat het ze ker de bedoeling is om meer testwed strijden tegen de Nederlanders te orga niseren, wat het spelpeil alleen maar ten goede kan komen. Voorlopig mikken onze streekgenoten echter nog steeds op een (fantastische) tweede plaats in de Nationale Kompetitie. De uitwedstrijd tegen het Brusselse Avia van a.s. zondag, moet dan wel worden gewonnen. Kris Van Damme. Voetbal. VJ Baardegem in de lift naar derde (vh) Vnrthnl. Inventus Schoonaarde stiigt ook naar derde provinciale (vh) Kadetten: 1. Rapid Gent 2. Ago Aalst 3. Bornem A 4. Atlantis Lebbeke Scholieren: FINALES Neerlandia-Rapid Gent Putse 1-Putse 2 Rapid Gent-Bornem Putse 1-Lebbeke Neerlandia-Bornem Lebbeke-Putse Boogschieten. Bij De Kermisvogels in Uitbergen werd M. De Backer de nieuwe koning (vdwg)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20