Nu de testwedstrijden en eindronden Miniemen van SR Berlare in goede doen Beker van Oost-Vlaanderen Blauwen Hoek wint wedstrijd voor de derde plaats Zele zorgt voor vlotte vijfde zege VC Berlare op stagekamp in Westende SK Berlare - Nevele 7-2 De Voorpost - 20.4.1990 - 21 JEUGDVOETBAL Voetbal. De jeugd van Opstal won het tornooi in Ruisbroek (w.qudé) Jeugdvoetbal. De juniores van VK Hamme werden gehuldihd door het bestuur voor hun stiptheid en inzet. Aanvoerder van Laer mocht de beker in ontvangst nemen (vh) Volleybal.Lieve Symoens van Zele (2) is de beste passeur van Kieldrecht en Conny Borms 12) uit Dendermonde behoorde tot de betere aanvallers. Volgend seizoen speelt Kieldrecht in ere-afdeling (a) IWbttjj VOLLEYBAL Heren Spectrum Moerbeke Waas-V.C. (9-15,11-15,15-8,14-16) Kemzeke dat in derde landelijke achter het net viste kon zich tijdens de finale van de Oostvlaamse beker als underdog opwerken tot winnaar. Tegen een ont goochelend Moerbeke dat nooit de in druk wekte twee reeksen hoger te spelen dan zijn tegenstander. Kemzeke speelde met Franky De Mey op de pass. De eerste twee sets werden vrij vlot en zelfs ge makkelijk gewonnen door Kemzeke, doch bleek tijdens de volgende set dat de Kemzeekse spelers in ademnood ver- Asterix Kieldrecht-Logeen Gent 0-3 Kemzeke: 1-3 keerden. Spectrum kon dan ook gepast terugslaan. In de vierde set leek dat Moerbeke alsnog een vijfde set uit de brand kon slepen, wanneer de suiker jongens een 6-9 achterstand ombuigen in een 14-9 voorsprong. Toen viel het echter stil en de zeven setballen werden onbenut gelaten. Daarvan profiteerde Kemzeke om naderbij te sluipen en bij hun eerste set en matchbal was het meteen raak. Verdiende winnaar. (8-15,13-15,11-15) Asterix dat een uitnodiging van een Rus sische ploeg in de bus kreeg voor een bezoek aan de USSR tijdens het paasver- lof, is op deze uitnodiging ingegaan. Omdat de finaledatum reeds vaststond werd een verzoek ingediend door het Asterixbestuur om deze naar een latere datum te verleggen. Het Oostvlaams vol- leybalverbond weigerde dit verzoek en tijdens een bestuursvergadering werd dan door Asterix beslist geen forfait te geven, maar de thuisblijvende speelsters af te vaardigen naar de finale. Zo was Conny Borms alleen op haar gebruike lijke plaats van spelverdeelster aan te treffen. Niettemin was deze partij geniet baar zonder hoogstaand te zijn. Toch duurde de wedstrijd nog anderhalf uur. Gent was en bleef de baas in het aanval lend kompartiment, maar ze lieten in verdediging te veel noteren, zodat Kiel drecht ei zo na de tweede set kon pak ken. Jeugdvoetbal. Tijdens het Paastornooi van SK Ruisbroek behaalde dejuniore- sploeg van FC Opstal de hoogste eer. In de finale behaalde ze een gelijkspel tegen Oppuurs Opstal zette echter vijf strafschoppen om en de Buggenhoutse keeper verijdelde een penalty van de tegenstrevers. Zo werd OpstaI laureaat. Enkele vaders vierden dat heuglijk feit aan de loog (willy Qudé) Eerste provinciale Blauwen Hoek Hamme-Vivok Kruibeke: 3-2 (16-14,15-4, 5-15,12-15,15-13) Na de kompetitie krijgen we de eindron den en de testwedstrijden, wedstrijden die zullen beslissen over stijgen en da len. Op zondag 22 april krijgen we voor eerst de testwedstrijden en dat in de sporthal te St.Gillis Waas. Men begint om lOu. met de jongens kadetten waar we op terrein I Blauwenhoek Hamme legen Meteors Erwetegem krijgen. Op terrein 2 de meisjes kadetten VC Oude- gem tegen Deco Denderhoutem. Om 11 uur op terrein 3 krijgen we een wedstrijd voor heren 3de prov. waar men speelt voor de derde plaats tussen VDB Modern Lebbeke tegen VC Buggenhout. Op het zelfde terrein krijgen we om 13 uur de wedstrijd: Melle-VKErembodegem, twee ploegen die zullen uitmaken wie kampi oen is in derde Prov. Om 11.30 uur op terrein 1 de wedstrijd voor jongens scholieren tussen: Berlare en Oudenaarde. Om 13 uur op terrein 2 meisjes junioren Sinda St.Niklaas tegen Aaigem. En om 14 uur terrein 3 een wedstrijd voor de tweede plaats in 2e provinciale B tussen Michelbeke en Aai gem. Eindronden te Zele op zaterdag 28 april en zondag 29 april Op zaterdag krijgen we dan volgende wedstrijden: Op terrein 1 om 14 uur Dames derde prov. voor de tweede geplaatsten in reeks A en B: Kangoeroes Aalst tegen de verliezer van Waarschoot-Oostakker; om 16 uur voor de tweede geplaatsten van tweede prov. reeks A en B: Snuffel Grembergen tegende winnaar van Aai- gem-Michelbeke Zondag 29 april Op terrein 1 krijgen we drie wedstrijden tussen de tweedes van de drie reeksen heren derde Prov. A, B en C. Om 10.00 u. Wondelgem tegen de win naar Melle-Erembodegem Om 11.00 u. Aalter tegen de winnaar Melle-Erembodegem Omdat het Oostvlaams reglement zo uitgewerkt is dat bij gelijk aantal wed- strijdpunten een testwedstrijd de beslis sing moet brengen, moest Blauwen Hoek een extra wedstrijd afwerken. Het werd zelfs een spannende vijfsetter en Hamme is erin geslaagd de testwedstrijd te winnen van Vivok Kruibeke. Het legt beslag op een definitieve derde plaats. De eerste set zorgde onmiddellijk voor spanning. De thuisploeg kwam op 14-9 aan de eerste setbal, maar Kruibeke geraakte nog op gelijke hoogte. Het was Van Cauwenberghe dh vanuit de opslag zone zijn ploeg aan een 16-14 zege hielp. De tweede set werd er een van kat en muis. De Waaslanders werden naar huis gespeeld. De bezoekende spelverdeler Frank Poppe kreeg opnieuw vaart in zijn ploeg en de sprongopslagen van Franky Coninckx deden de wedstrijd kantelen. Het werd nog 2-2 en tijdens de laatste en beslissende set bleef de stand gelijkop- gaand tot 10-10. Dan kon Hamme met een goed geïnspireerde Rudy Everaert de eerste matchbal afdwingen bij 14-11. Kruibeke gaf zich nog niet gewonnen maar het moest plooien bij de zware aanvallen van Alain Van Avermaet en Geert Dhauwe. De wedstrijd leek er wel een uit het handboek. Berlare drukte onmiddellijk Nevele in een verdedigende positie. Reeds na zeven minuten opende de thuisploeg de score en dat wil al veel zeggen. Berlare speelde écht goed voet bal en bij de rust was de stand 4-0. Na de rust kende de wedstrijd een meer nor maal verloop en tenslotte won Berlare met verdienstelijke 7-2 cijfers. Voor de aanvang van de wedstrijd kregen de spelertjes een voetbaltas van de KB ten geschenke van de heer Lippens. De ploeg: Tim Merckx, Peter Van Hau- wermeiren (kap), KristofVan Melckebe- ke, Gregory Bracke, GuyVeldeman, Kris- tof De Backer, Peter D'Hondt, Jurgen De Prez, Niki Van Driessche, Filip Van De Meirssche, Marino Van driessche, Ron- ny Buyle, Frederik Rupus en Roland Van Dender. Om 12.00 u. Wondelgem-Aalter Op het terrein 2 krijgen we dan wedstrij den tussen de derde geplaatsten van de drie reeksen. 10 uur Asterix Kieldrecht tegen de win naar Buggenhout-Lebbeke 11 uur Hillegem tegen de winnaar Bug genhout-Lebbeke 12 uur Kieldrecht-Hillegem Algemeen kampioen derde prov. Heren: 13.30 u. Juvenes Zele-Michelbeke 14.30 u. Michelbeke tegen de winnaar Melle - Erembodegem 15.30 u. Zele tegen de winnaar Melle - Erembodegem Dames derde provinciale algemeen kampioen 13 30 u. op terrein 1 VC Buggenhout tegen de winnaar Waar- schoot-Oostakker Algemeen kampioen tweede provinciale dames 15-30 u. Rumbac Waasmunster - VC Oudegem (André) Jeugdvoetbal. De miniemen van SK Berlare (xl) Ereklasse Zele V.C.-Kelmis: 3-0 (15-7,15-10,15-12) Op vrijdag 13 april vertrokken de da- mes-juniores van volleybalklub Berlare op stagekamp naar Zon en Zee in Weste nde. Het team werd begeleid door Linda Tackaert en Guy Van Acker. Men gaat er vooral schaven aan de 2/4 met penetra tie. Daarna ook wat werken aan het blok en de.transitie-aanval. Van de gelegen heid zal gebruik gemaakt worden om een match te bekijken in de Beker van West-Vlaanderen. Op dat stagekamp zal ook Knack Roeselare aanwezig zijn met net hetzelfde doel als de Berlaarse mei sjes. Het wordt er dus een leerrijk ver blijf. Volleybal. VC Berlare ging op stage naar zee (xl) In ereklasse waar de prijzen voor de klubs die zich ónderaan de rangschik king bevinden reeds, verdeeld zijn, moest Zele tegen de degradant uitko men. Zele had in de openingsset een slechte start en ze keken alras tegen een I-5 achterstand aan. Wanneer coach Van Damme zijn ploeg had bijgestuurd duw de de thuisploeg door en ze werken de achterstand weg en ze liepen zelfs tot II-7 uit, om door te duwen naar de setzege en dit met een listig plaatsballe tje van Guy De Beer, Een zwak Kelmis dat vooral in de receptie en de spelver- deling te licht uitviel kon weinig in de weegschaal leggen, zeker wanneer de Oostvlamingen tot 12-6 konden uitlo pen. De bezoekers dwongen de gasthe ren wel tot vier setballen maar met een gelukte sprongopslag maakte Danny De Maesschalck er een einde aan. De gast en bleven wel verder vechten en een gelaten Zele liet zo maar toe dat hun tegenstander tot 5-12 uitliep. Zele moest in de achtervolging en met een beetje hulp van de man op de stoel (die een aanval via het blok niet bestrafte) kwam Zele gepast aan de leiding bij 13-12. Nog twee geslaagde bloks van de thuisspelers op hun tegenstander waren voldoende om de totaalzege binnen te halen. Ereklasse dames Denderhoutem- V.C. Temse: 2-3 (14-16,15-10,15-12,12-15, 7-15) In de openingsset kon Denderhoutem de Scheldemeisjes op een 10-4 achter stand plaatsen. Onder impuls van een sterk spelende Dominique De Roo werd deze achterstand weggewerkt en de gast en wisten alsnog verrassend setwinst te versieren. De thuisspeelsters niet aange slagen door dit nipt verlies gingen er tijdens de twee volgende sets er duchtig tegen aan met winst als gevolg. In de vierde set was het opnieuw Temse dat in de eindfase de bovenhand wist te halen. Het was opnieuw De Roo die haar ploeg in de wedstrijd bracht. In de beslissende set werd de thuisploeg door een knap spelend Temse onder de voet gelopen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 21