Eindelijk winst voor Stanny Poelmans Mare Bracke haalt eerste buit binnen Sport c 200 B.W.C.L.-Wielrennen 22 - 20.4.1990 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag A B in Denderhoutem Bruno Heyvaert 80 vertrekkers, een massa volk en een selektief parkoers: dat gaf goede vooruit zichten voor een spannende wedstrijd. En dat is het ook geworden. De eerste onruststokers, Jozef De Bruyn, L. Paridaens, Jony Van Holen en Mare Van Gyzegem zorgden ervoor dat het tempo om en bij de 42 km./u. lag. In de derde ronde hergroepering en onmid dellijk knalde Bruno Heyvaert weg, ge volgd door Roelekens, L. Paridaens, Jo zef De Bruyn en W. Paridaens. Deze kleppers gaven een stukje hardfietsen ten beste. Hoe het peloton ook reageer de en daarmee uiteenspatte in een vijftal groepjes, de leiders liepen stelselmatig nog uit tot een max. boni van 1 minuut. In de laatste ronde probeerde de ploeg «Emyco» met drie man vooraan een spelletje te spelen met Bruno. Maar deze Martin-boy voelde zich ijzersterk en reed alle ultieme ontsnappingspogin gen aan flarden. In de sprint voor de overwinning won een werkelijk verba zende Bruno Heyvaert verdiend voor W. Paridaens die daarmee de eerste «B» werd. Uitslag A: 1. Heyvaert Bruno, 2. Pari daens Luc, 3. Van der Eecken Luc, 4. Van Hautte Dany en 5. Verheirstraeten Jean Uitslag B: 1. Paridaens Wilfried, 2. Roelekens Freddy, 3- De Bruyn Jozef, 4. Helder Jean-Paul, 5. Nevens Edwin Zaterdag C D Een 70-tal renners vertrokken om 4 uur voor een tiental ronden op een zeer selektief parkoers. Na een studieronde vertrokken Lucchifino, Alfons De Schep per en Alfredo 'Calvados' Neyts op avon tuur. Deze poging deed in de groep het geweld losbarsten. Een tweede groepje bestaan de uit Staf Sonck, José Sterck en Her man Van Laere kregen vooraan aanslui ting. Deze zes renners kregen max. een 30-tal sekonden. Maar in het peloton begonnen de grote kanonnen te jagen en bij het ingaan van de zesde ronde kregen we een hergroepering. Dan sprong Willy Nuel weg, gevolgd door Jean Goossens en Johny De Paepe. Op een minimum van tijd kregen deze hardfietsers 40 sec. boni. Freddy Van Steerthem en Pierre Van Ransbeeck zagen het gevaar en knalden uit het peloton weg om in een ruk bij de leiders aan te sluiten. De renners van Martin Veloclub hadden zich laten verrassen en begonnen aan een indrukwekkende achtervolging. Maar deze hardfietsers vooraan plooi den niet. In de sprint voor de overwin ning won Jean Goossens nipt voor Fred dy Van Steerthem. Uitslag C: 1. Freddy Van Steerthem, 2. Pierre Van Ransbeeck, 3. Herman Van Laer, 4. Mare De Bruycker, 5. José Sterck Uitslag D: Jean Goossens, 2. Willy Nuel, 3. Johny De Paepe, 4. Freddy Van Impe, 5. Jozef De Wolf A Sint-Lievens-Houtem 65 vertrekkers die er van in het begin onder een ware stortbui een snelheids- koers van maakten. In de vierde ronde 12 renners weg waaronder vijf van de zelfde ploeg. De gebroeders Paridaens kregen met goedkeuring van de andere teamgenoten de vrijgeleide. En deze twee maakten er een Ideine Trofee Bara- chi van. In het peloton geen enkele reaktie. En de ploeg Martin die maar met drie renners aanwezig waren kre gen opdracht ook defensief te rijden. Steeds de ijzers voor een ander uit het vuur halen wordt men beu. De overwin naars waren gekend en het peloton «toe risten» sprinten drie minuten later voor de verdere ereplaatsen Uitslag: 1. Wilfried Paridaens, 2. Luc Paridaens, 3. Benjamin Bosman, 4. Joh ny Scheerlinck, 5. Bert De Leeuw Zondag C D Willy De Clerck De startvlag was nog niet omlaag of Willy Roel, Frans De Mey en José Sterck knal den weg uiit het 63 man sterke peloton. Bij het ingaan van de derde ronde ko men zes renners aan de aankomstlijn door met één minuut voorsprong, met name Marcel Van Impe, Willy De Clercq, Louis De Man, Mare De Bruycker, Paul De Wever en Alfons De Schepper. Achter deze leiders spatte de groep mede door een Fikse hagelbui in flarden uiteen. De koplopers waaronder twee Martin-boys verstonden elkaar wonderwel. Dit gedu rende een zestal ronden. Met nog 10 km. te gaan, een demarrage van Mar cel Van Impe gevolgd door Alfons De Schepper en Willy De Clerck. Hoe de drie achtervolgers ook reden vooraan bleven ze 200 meter voorsprong behou den. Aan de meet dacht iedereen: «weer twee overwinningen voor de Martin boys», maar dat was zonder Laeremans Frank gerekend. Deze tempobeul kreeg het voor mekaar door uit het peloton zo naar de leiders, moederziel alleen, te rijden. Ondertussen was vooraan Willy De Clerck het beu weer eens tweede te zijn en demarreerde weg voor de over winning Marcel Van Impe werd opde meet nog door Frank Laereman geklopt voor de overwinning bij de C-reeks. Uitslag C: 1. Frank Laeremans, 2. Mar cel Van Impe, 3. Louis De Man, 4. Paul De Wever, 5. Jony De Paepe Uitslag D: 1. Willy De Clerck, 2. Alfons De Schepper, 3. Roger Seghers, 4. Jozef De Wolf, 5. Mare De Bruycker Maandag te Honegem A B reeks Toch een beetje onverwacht en toch niet maar onze jongere reeks haalde toch nog 50 renners bij elkaar, dit voor de derde dag wedstrijd en met een niet te onderschatten parcours. Zoals reeds vermeld in de C en D-reeks kregen ook deze renners de nijdige beklimming van de «Keiberg» onder de wielen geschoven en liefst 35 keer. Bij de vierde beklimming scheidden zich vijf renners af met name Stanny Paelmans, Rudy Ameye, Willy Van Dijck, Freddy Roelekens en André Van der Eecken. Deze jongens lieten er geen gras over groeien en reden gans de wedstrijd voorin, hetgeen de wedstrijd eentonig maakte, want van reaktie uit het peloton was geen sprake. Een peloton dat nogal vlug laat begaan, van zodra er enkele betere renners weg zijn kan het hen eigenlijk niet meer bekoren om er terug eens de pees op te leggen, maar de vraag is «WIE?». Terug voorin, met drie rondes voor de boeg, een aanval van Roelekens enkel nog beantwoord door Stanny Poelmans en de rest is verloren. Een A- en een B-reeks strijden nog voor de wedstrij dwinst en het is B-renner Roelekens die moeiteloos wint voor Poelmans. Van Dijck. Van Der Eecken en Ameye leggen beslag op de andere ereplaatsen, terwijl Johny Scheerlinck de spurt wint van het peloton. Maandag C D-reeks Op een koude en natte tweede paasdag verschenen niet minder dan 40 deelne mers in de C- en D-reeks en deze dappe ren hielden er onmiddellijk een koer- stempo op na dat het voor velen een moeilijke opdracht werd om direkt de goeie kadans te vinden, mede door het feit van de koude, maar ook door de 30 beklimmingen van de Keienberg. Een korte maar zeer lastige hindernis. Een eerste ontsnapping was gedeeltelijk de goeie en gedeeltelijk voor de pechvo gels. Van Steerghem, Nuël, Goossens en Beké waren de onruststokers en deze paashazen kregen onmiddellijk 1 bo nus. Ze bouwden deze voorsprong ver der uit tot 1*20 en dan kwamen zes achtervolgers stilaan de voorsprong te niet doen. De overige renners moesten weer een weekend langer wachten om zich in de kijker te fietsen. Vooraan kwam het tot een samensmelting maar toch verloren de leiders twee pechvogels met een lekke band, eerst Richard Beké en wat later de man in vorm Van Steer them. Het achttal, w.o. Willy De Clercq, Fr. De Mey, Lucchi Gino, L. De Man, Lucien Van Impe, Désiré Sonck, Willy Nuël en Jean Goossens, waren niet meer te verontrusten en zouden voor de zege mogen spurten. Willy Nuël toonde zich de snelste, voor Jean Goossens terwijl Mare De Bruycker de sprint won van het peloton. Uitslagen: A-reeks: 1. Poelmans Stanny 2. Van Dijck Willy, 3. Ameye Rudy, 4. Van der Eecken André, 5. Johan Huyge, 6. Pa trick Van Ransbeeck, 7. Van Houtte Dan ny, 8. Govaert Marnic, 9. Goossens Jo han, 10. De Dijcker Mare B-reeks: 1. Roelekens Freddy, 2. Van der Eecken André, 3. Scheerlinckjohny, 4. Paridaens Wilfried, 5. Van Den Abeele Eddy, 6. Nevens Edwin, 7. Helder Jean- Pierre, 8. Clemmen Jozef, 9. Van der Helst Etienne, 10. Van Holen Johnny C-reeks: 1. Lucchi Gino, 2. De Man Louis, 3- Van Steerthem Freddy, 4. Marc De Bruycker, 5. Frangois Van den Bos sche, 6. Herman Van Laer, 7. Antoine Slagmuylders, 8. Roger Colman, 9- Wil fried Matthijs, 10. René De Bruycker D-reeks: 1. Nuël Willy, 2. Goossens Jean, 3. De Clercq Willy, 4. De Mey Frans, 5. Van Impe Lucien, 6. Sonck Désiré, 7. Beké Richard, 8. De Schepper Alfons, 9- De Paepe Johny, 10. Bié Sergé. Mare Bracke heeft een eerste zege op zak. Vorig weekeinde werd hij in Ham- me een uitbundige winnaar. Helemaal in het slot plaatste hij een verrassende demarrage en hield stand tot de finish. Voor Mare Bracke is tot nu toe 1987 het beste jaar geworden. Hij behaalde toen elf overwinningen bij de juniores. In 1988 won hij geen enkele wedstrijd en vorig seizoen moest hij zich met één zege tevreden stellen. Dat was op 4 mei in Temse. 'Deze kompetitie ben ik goed begonnen, zegt Marc. In Gent-Gent bewoog ik mij in de kopgroep toen zich een valpartij voor deed in de spurt. Ik moest vrede nemen met een dertiende plaats. Nadien kreeg ik een schorsing van acht dagen aan mijn been ingevolge een incident in de spurt te Wetteren, al meende ik die straf absoluut onverdiend. Voor eigen volk te Berlare dan, op een totaal van pakweg 150 deelnemers werd ik 23ste in een massaspurt. Het was een gesloten koers zonder veel hindernis sen, niet zwaar genoeg om iets te onder nemen. Te Buggenhout evolueerde ik van in het begin in de kopgroep van twaalf. In de finale sprong ik nog wel, maar werd jammer genoeg in de bocht voor de streep gepakt en moest met een elfde plaats vrede nemen. Te Zele werd er wel veel gedemarreerd en uiteindelijk reden we met 17 renners naar de streep. Ik werd daar veertiende. Voor eigen publiek nadien te Berlare was ik na de start weg met elf anderen. Ik poogde wel zeven keer weg ge komen, doch werd steeds gecounterd, zelfs door mijn ploegmaat Gilbert Kaes. In de spurt kwam ik dan natuurlijk krachten te kort en werd elfde. Vorige week te Dender- monde staakte ik vroegtijdig de strijd. Ik was van mijn werk te Zele direkt naar de koers gereden om te oefenen. Vermits ik toch aan trainen toe was, kon ik even goed aan de start verschijnen en de koers uitrijden. In Hamme bleef de koers tot halfweg goed gesloten. Bij een premiespurt geraakten een paar ren ners weg. Uiteindelijk verschenen we met acht in de spits. De verstandhou ding was goed. Guy Van Hese en Walter De Veerman probeerden weg te komen en op iets meer dan een km. voor de streep probeerde ik zelf, overigens met sukses. In Berlare was ik op Paasmaandag mee voorop. Op het laatst werden we bij de lurven gevat. Ik werd dertiende.' (e-g.) Wielrennen. In Hamme liet amateur Mare Bracke zijn zeven medevluchters in de steek om met lichte voorsprong te winnen (vh) BWCL-wielrennen. Guido Reybroeck en Martin Vermeir uit Oudegem sloten BWCL-wielrennen. Bruno Heyvaert, samen met Toine De Cabooter na zijn een sponsoringsovereenkomst voor volgend jaar (mv) overwinning in Denderhoutem (vh) Wielrennen. Na de liejhebberswedstrijd in Hamme overhandigde sportschepen De Graef de bloemen aan winnaar Mare Bracke uit Berlare (vh) BWCL-wielrennen. Willy De Clercq won in Sint-Lievens-Houtem, nadat hij negenmaal tweede werd. Het moest er eens van komen (mv) BWCL-wielrennen. De gebroeders Paridaens na hun zege in St.-Lievens-Hou- tem (mv) Wielrennen. In Hamme werd fel gespurt voor de tweede plaats. Jan Poppe uit Zele won, voor Danny Daelman (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 22