Het vervolg van een suksesstory M>SS WW* Bart Peelman wil toeslaan in de Ster wsc Z ^0L4P4G£ V.W.F. aSKSSS VHel lavZ,''",!: y WIELRENNEN Zaterdag in Everbeek-Brakel Het kleine pittoreske Everbeek, wegge doken tussen de Vlaamse Ardennenheu- vels, wist niet wat het beleefde. Zelden heeft men daar een zo bont gekleurde bende gezien en de dorpskom was dan ook één overrompeling. De bakkers, beenhouwers en café's deden er gouden zaken en het was dan ook niet verwon derlijk dat na afloop gauw nog eenwed strijd werd aangevraagd voor 17 juni. De Grembergse renners, een karavaan op zichzelf, had alweer een nieuwe ren ner bij, Patrick Wauters. Deze Grem- bergenaar startte in de C-reeks maar mocht na afloop de volgende wedstrijd starten bij de C-renners. Grembergen- aar Fierens stapt ondertussen over naar de C-reeks. Reeks D - Raymond Fierens De D-renners hebben er op dit zeer heuvelachtig parcours een keiharde wedstrijd van gemaakt en het was vooral Chris Michiels uit Grembergen die er van bij de start invloog en zo zijn tegen standers verplichtte tot zware inspan ningen. Het was trouwens diezelfde Mi chiels die de eerste ontsnapping inluid de. In zijn zog gingen Fierens, Van Oost, Ruys, Gabriels en Wymeersch mee, maar deze laatste twee moesten al vlug loslaten en de vier koplopers stormden onbedreigd naar de eindmeet. Het was Fierens die het vlot haalde voor Van Oost en de uitblinkers Michiels en Ruys. C-reeks - Noël Batselier Bij de C-renners werd het één lange afvallingskoers. De slijtageslag begon reeds na één ronde en zou de ganse wedstrijd blijven duren. Een meer dan strijdlustige Stammeleir zou meer dan eens de boel op stelten zetten, maar ook Van Hoof, De Ben (iedere week beter) probeerden het meermaals, terwijl Van Renterghem, Rolus, Herregots, Loverie, De Roe en Jooris ook aan de boom gingen schudden. Dit manifesteerde zich naar het einde toe zeer duidelijk want nog amper zestien renners bleven aan het kommando, waaronder een be wonderenswaardige Serge Van Assche (Berlare). In de laatste ronde viel alles nog uiteen. Eerst begaven kampioen Van Hoof en Van Assche, vervolgens Jooris, dan uitblinker De Roe, De Pelsmaecker, Bolle en op 2 km van het einde, bij een laatste uitval van Stammeleir, moest ook Loverie begeven. Stammeleir werd ingehaald op 100 meter van het einde en het was wereldkampioen Noël Batselier die het haalde voor Pascal Batselier en een verrassend sterke Van Den Hoecke, die op dit parcours knap derde werd. Voor de Grembergenaar een bevestiging dat hij aan een ijzersterk seizoen bezig is en zeker nog niet versleten is ondanks zijn 52 lentes. De andere Gremberge naar Jean Geerinck moest voor het eerst dit seizoen vooraan afhaken, terwijl nieuwkomer Patrick Wouters naar de D-reeks mag overgaan. B-reeks - Bart Pieters De A- en B-reeksen reden, net als de C- en D-renners, met een minuut verschil een aparte wedstrijd. Hetzelfde scenario als in de vorige wedstrijden met een keihard tempo en door het zeer heuvel achtig parcours een ware afvallingsslag. Ronny Leemans (Buggenhout) werd door een val uitgeschakeld en Ben Moens (Denderbelle), een nieuwkomer, werd gelost en mag bij de C-renners starten. Half-wedstrijd waren er nog zestien ren ners samen en op een demarrage van Mario Bauwens en Ronny De Wilde be gaven Schaillie, Tempels (Buggenhout) en Benny Blindeman (Grembergen). Nog dertien leiders maar nog te veel naar de zin van Pieters, Tas, moortgat, Bauwens, Maldrie en Elpers die er nog vanonder muisden. Moerenhout en De Wilde kwamen iets te kort om hun wagentje aan te pikken, terwijl de over ige vijf met H. Vermeiren (Grembergen) nog wat voeling verloren. In de spurt vooraan haalde Pieters het voor een beresterke Helmuth Tas en Moortgat. A-reeks - Johan Nimmegeers Deze sprankelende wedstrijd kende een spannend en vlot verloop en eindigde als een thriller. Grembergenaar Theo Van Handenhove, weer eens een van de grote uitblinkers, drijft op een benijdenswaar dige forme. Ook nu eindigde hij weer tweede en mocht een prachtige trofee in ontvangst nemen. De bloemen glippen hem altijd echter juist voorbij. Nu weer was het een sterke Nimmegeers (twee jaar terug nog winnaar van de Omloop Het Volk voor liefhebbers) die de zege- bloemen wegkaapte. Op dit zeer selek- tief arcours dreef al gauw de olie boven. Jongens in mindere doen moesten ach terblijven. Vooraan vormde zich een kopgroep van 17 renners. De rest mocht het vergeten. Daarbij Gilbert Paridaens die zich had laten verrassen en niet meer kon terugkeren. Zeventien bleek nog teveel en Nimmegeers, Van hande nhove, De Vits, Tummeleer en Verstrae- ten gingen ervandoor. Bij het ingaan van de laatste ronde ging Nimmegeers reso luut zijn kans, vriend Verstraeten reage erde niet en Van Handenhove wachtte iets te lang. De sterke en zegedriftige Nimmegeers was weg en uit de achter grond kwam een forse De Glas met een paar anderen opzetten. Het werd een ware titanenslag, die laatste ronde. Nim megeers bleef uit de greep en won ver diend maar het groepje De Glas sloot nog aan in de laatste kilometer en in al dit geweld ging de vlugge Tummeleer nog tenonder, terwijl de 40-jarige Van handenhove zijn snelle benen nog maar eens toonde en er zelfs Verstraeten en De Vits nog onderhield. Maandag in Grimminge Het lijkt wel een sprookje. Voorzitter Verpaelst kon het zelf niet geloven: 140 deelnemers, een massa volk en pareltjes van wedstrijden. De vier reeksen reden weer apart en dat alleen wegens het groot aantal deelnemers. D-reeks - Theo Wymeersch Het was weer Chris Michiels die zijn duivels ontbond en onmiddellijk grote kuis hield. Er ontsond een kopgroep van negen en de rest kon het weer vergeten. Toen Michiels opnieuw ging was het Frans Van Eyck die hem een hndje toestak, maar toch kwam de rest terug. Weer waren Michiels en Van Eyck niet te temmen maar de anderen lieten niet begaan. Vooraan viel Ruys nog weg met een lek bandje en in de laatste robnde demarreerde Wymeersch verrassend weg. De overigen talmden en keken naar mekaar. Meteen was Theo weg en kon eindelijk zijn eerste zege uit de brand slepen. De spurt voor de tweede plaats ging naar de aalvlugge Gabriëls, voor Frans Van Eyck, terwijl de Grembergen aar Wauters knap de spurt won voor de negende plaats. C-reeks - André Stammeleir Stammeleir heeft eindelijk zijn eerste zege binnen. Het kon niet blijven duren. Na zijn talrijke ereplaatsen moest hij zich eens op het hoogste schavotje kun nen plaatsen. Hij heeft er echter keihard moeten voor knokken en het zeker niet op een presenteerblaadje gekregen. Het werd weer een zeer levendige wedstrijd met talrijke ontsnappingspogingen. Vooral Loverie, De Rijbel (nog plat gere den), Van Renterghem, Jooris, Daneel, De Ben, Van Eyck, herregodts en De Roe met kamioen Van Hoof. Tevergeefs, steeds kwam het peloton terug hoewel er steeds meer schakels mankeerden. Bij het ingaan van de laatste ronde probeerde Loverie het nog eens, dan herregodts en Raf Van Eyck maar op één kilometer van het einde ging tenslotte Stammeleir en ditmaal was het raak. VWF-wielrennen. Helmuth Tas won de B-reeks in Grimminge (xl) gezamenlijke aktie en het werd een spurtje voor de eerste plaats tussen de drie koplopers. Dat werd gewonnen door Helmuth Tas, voor Bart Pieters en een niet meer aandringende Schaillie. De spurt van het peloton werd gewon nen door de vinnige Luc Courtens, die Ronny De Wilde en Hendrik Cornelis achter zich liet. A-reeks - Jozef De Vits Een knappe wedstrijd met een zeer boeiende finale. Het was Anckaert die voortdurend het hazenpad koos en ook Kurt De Croock liet, zich van zijn beste zijde zien. Patrick Heymans liet zich ook niet onbetuigd, terwijl Paridaens, Van handenhove e.a. ook hun weerdje meespraken. De finale werd een sterk stukje fietswerk. Eerst gingen De Glas en Burggraeve er vandoor. Een verbeten Van handenhove er achterna. Theo bleef in de laatste klim wat hangen en De Vits passeerde hem en reed tot bij de koplo pers. Meteen was het gebeurd. De drie haalden er alles uit en in de spurt begon De Vits vanaan de kop. De Glas geraal er niet meer over, terwijl Burggraeve niet meer aandrong. Achter deze drie kwamen nog nog drie renners, Verstrae- te, herremans en goossens met direkt daarachter het peloton, waarvan de spurt gewonnen werd door Theo van handenhove, voor André Tummeleer en Gino De Vos. Volgende wedstrijd Zondag 22 april te Sint-Martens-Lierde, cafe-taverne Tempelhof. C D starten om I4u00 voor 9 ronden en 55 km. A B om löuOO voor 11 ronden over 67 km. Prijzen: 12.000,-fr. VWF-wielrennen. Serafien Lovery uit Buggenhout (xl) Wielrennen. Bart Peelman (vh) Bart Peelman heeft een fraai weekende achter de rug. In Erpe-Mere werd hij eigenaar van de bloemen. In Steendorp legde hij op paasmaandag beslag op een tweede plaats. De junior uit Moerzeke is in goede konditie. Bewijs daarvan is de gunstige rangschikking in de Ster. Nu zaterdag wil hij in Brakel hoge ogen gooien. Er zal serieus te knokken vallen, zegt Bart. Ik tel dertig sekonden achterstand op de leider. In het puntenklassement bekleed ik een tweede plaats. Ik steek het niet weg dat ik de puntentrui begeer. Om Tom Steels te wippen zal ik over degelijke papieren moeten beschikken. Je weet echter nooit. Op de Berendreis en de Valkenberg zijn er nog al favorieten gesneuveld. In eerste instantie hoop ik er zelf mijn kaars niet te laten. Zoals gezegd heeft Bart Peelman zicht afgelopen weekeinde "getoond". Hijzelf over het verloop van de beide koersen. "In Erpe-Mere waren we snel met 13 manschappen voorop. Later zijn Johan Claes, Frank Redant en Nico Savat weggesprongen. Ik zette met sukses de achtervolging in. De onderlinge verstandhouding was prima. Zodoende bleven we uit de greep van de achtervolgers. De spurt begon ik van ver. Er woei een pittige wind maar ik bleek voldoende gewapend om in extremis een aanval van Frank Redant af te slagen. In Steendorp-Temse verging het mij goed. Ook daar behoorde ik vlug tot een gezelschap dat zich uit de voeten maakte. Snel verwierven we een voorsprong van 30 sekonden op de rest van het deelnemersveld. Geert Coenen zorgde evenwel voor de verrassing. Hij ging op de loop. Ik verzette bergen werk om het "gat" te dichten. Bijna lukte dat. Ik werd tweede wat zeker niet mis was, besluit Bart. E.G. De Voorpost - 20.4.1990 - 23 VWF-wielrennen. André Stammeleer, de latere winnaar, in derde positie (xl) Met vijftig meter voorsprong op een Uitslagen spurtend peloton, aangevoerd door rass purter Van den Hoecke, Hugo Van de Velde (knap terugkomend na een zware operatie) en de Grembergse Raymond Fierens. Ij»\1 *5#^ V B-reeks - Helmuth Tas 'BI Én Pm De B-renners maakten er een keiharde «p* y TM i* wedstrijd van. Halfweg wedstrijd ont- V l'-.I snapten Tas, Pieters en Schaillie. Deze n V drie versyonden mekaar zeer goed en \fW, I ^SSvv^ liepen langzaam uit op hun achtervolg- I ers. Achteraan probeerden het heelwal VWF-wielrennen. Johnny Tempels uit Buggenhout op kop van de groep, voor renners maar het kwam nooit tot een Donald Dalle en Benny Blindeman uit C.remhproen M) VWF-wielrennen. Ronny Leemans uit VWF-wielrennen. Buggenhout (xl) meersch(xl) Wy- VWF-wielrennen. De aankomst van Jozef De Vits in Grimminge (xl) ZATERDAG A-reeks: 1. Johan Nimmegeers, 2. Van Handenhove, 3- Verstraete, 4. De Vits, 5. Van Durmen, 6. De Glas, 7. Tummeleir, 8. Watteny, 9- Van Cauwenberghe, 10. Anckaert. B-reeks: 1. Bart Pieters, 2. Tas, 3- Moortgat, 4. Bauwens, 5. Maldrie, 6'. Elpers, 7. Moerenhout, 8. De Wilde, 9. Scheirlinckx, 10. Dallen. C-reeks: 1. Noël Batselier, 2. Pascal Batselier, 3. Van Den Hoecke, 4. Van Renterghem, 5. Rolus, 6. Stammeleer, 7. Herregots, 8. De Ben, 9- De Clercq, 10. Loverie D-reeks: 1. Raymond Fie rens, 2. Van oost, 3. Michiels, 4. Ruys, 5. Gabriël, 6. Wymeersch, 7. Steenssens, 8. De Staercke, 9- Seghers, 10. De Boever. ZONDAG A-reeks. 1. De Vits, 2. De Glas, 3. Burg graeve, 4. Verstraete, 5. Herreman, 6. Goossens, 7. Van Handenhove, 8. Tum meleer, 9- De Vos, 10. Watteny. B-reeks: 1. Helmuth Tas, 2. Pieters, 3. chaillie, 4. Courtens, 5. De Wilde, 6. Cornelis, 7. Dalle, 8. Batselier N., 9-Van den Houtte, 10. Dierickx. C-reeks: 1. André Stammeleir, 2. Van Den Hoecke, 3- Van de Velde, 4. Fierens, 5. Verekens, 6. Van Renterghem, 7. Moe renhout, 8. Gabriëls, 9- Sergooris, 10. Moens. D-reeks: 1. Theo Wymeersch, 2. Ga briëls, 3- F. Van Eyck, 4. Van Oost, 5. Janssens, 6. De Kocker, 7. Lison, 8. Michiels, 9- Wauters, 10. Steenssens. Hondensport. In Hamme had een nationale wedstrijd plaats voor gezelschaps honden. We zien de organisatoren en de winnaars van 'De Trouwe Hond'(vh) Hondensport. Tijdens de wedstrijd voor gezelschapshonden in Hamme. Men tracht de aandacht van de hond af te leiden maar deze mag alleen maar naar zijn baasje luisteren om punten te scoren (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 23