Matig seizoen voor I.T.B. Lokeren H.K.W. bij de miniemen, Neerpelt bij de pupillen Geslaagd judotornooi te Hamme Budostage in Berlare Oostvlaamse jeugdkampioenschappen Bang afwachten voor Robuco 2/1 eugdh andbal Zondag in Hamme De Voorpost - 20.4.1990 - 25 i <l/6RGft€€ft L3^Wtöt»« /€RGfl€€$! BASKETBAL De Hamse judoclub Jitsu Kwai organi- »vr) WÉÊÊÊKÊÊÊÊÊKKk ju*®» r' seerde in sporthal De Wuitens hun judo- Tae kwon do. In Moerzeke werd getoond dat ook de kleinere mannen goed to"100' zeer geslaagd mag be- meekunnen in deze sport waar het vooral op snelheid en soepelheid aankomt schouwd worden. Positief was ook dat (vh) Hamme heel wat goede prestaties lever- Tae kwon do. Er was veel belangstelling in sporthal 't Broeksken te Moerzeke voor de kampen en demonstraties van deze Igevechtssport (vh) HANDBAL fdcpe afdeling opgeborgen. Het seizoen werd dan afge werkt met vallen en opstan maar de spankracht was duidelijk weggevallen zodat Lokeren zich moest tevreden stel len met een vijfde plaats in de eindrang schikking. Meteen is Lokeren, dat ook volgend seizoen kan beroep doen op de financiële inbreng van zijn sponsor I.T.B.gestart met de voorbereiding van het seizoen 1990-91- De kans is groot dat het kontrakt tussen trainer J. Princen en de club verlengd wordt maar Princen wil wel de ploeg versterkt zien met een linkshandige opbouwspeler en met een tweede doelman. Weeral werk voor dui- vel-doet-al M. Verguit die erop rekent leidde de thuisploeg al met 13-4. Uilenspiegel 29 hiervan kon Uilenspeigel gebruik ma- .T.B. Lokeren 18 ^en om Waaslanders 'n de tweede helft kansloos te laten. Tot 6' voor de Met de uitgestelde wedstrijd tegen kam- mst hield Lokeren goed stand (9-8) pioen Uilenspiegel is er een einde geko- maar enkele tegenvallende beslissingen men aan het voor I.T.B. Lokeren tegen- v*n de scheidsrechters zorgden voor een vallende seizoen 1989-90. Gestart met 12-8 achterstand aan de rust. Meteen logische titelambities werd Lokeren al was de veer gebroken bij I.T.B. en na 8' vlug geconfronteerd met teveel kwetsu- 'n de tweede helft wees het scorebord ren en na drie wedstrijden (één punt op 19-10 aan. Meteen was Uilenspiegel ze- zes) konden alle illusies reeds worden ker van de titel en de promotie dit tot de en zelfs vijf eerste plaatsen kon ver overen. Maar dat was nog te weinig om de Trofee, geschonken door schepen van Sport Francois de Graef, in eigen klub te houden. Het was immers de club uit Waterschoot die deze definitief in zijn bezit kreeg. Maar met een tweede plaats was de Hamse club best tevreden. Er namen immers één en twintig clubs aan dit treffen deel. Bijzonder de Hamse meisjes zouden de doorslag geven bij de eindafrekening. Van de vier Hamse deelnemers haalden er drie het hoogste schavotje en de vier Hamse dames eindigde nog als tweede in een zware poule. Sofie Geerinckx, eindigde als tweede. Ze had in haar vorige drie kampen altijd aan het langste eindje getrokken, maar sneuvelde in de finalekamp. De drie Hamse meisjes die het haalden waren Sabrina Steels, Ann Kinders en Kristien van Cleemput. Hamme had ook met acht jongens ingeschreven voor deze kamp. Er waren er twee ongeslagen uit de kamp. Dit waren Gino Willockx en Tommy de Vroe. Er kwam nog een tweede plaats uit de bus voor Davy Brug- geman. De anderen legden een derde plaats vast Peter Suy, Michel Sandin, Peter van Cleemput, Maarten Cornelis en Bram van Hoeyland. Dat nog enkele reserveplaatsen vacant waren om de provinciale selektie aan te vullen om op 1 mei te tornen tegen de overige procincies van Belgie in Nevele was wel de grote rede waarom er zulke bitsige strijd werd geleverd door het jonge volkje. Wat vaak tot uitdrukking kwam door de grote aanmoedigingen die de spelers kregen van hun suppor ters. Het slokklassement werd als volgt aan gelegd: 1. Waarschoot, 2. Hamme, 3- Brasschaat, 4. Zelzate, 5. Sint Amands- berg. grote ontgoocheling van het Limburgse Kiewit dat zijn enorme investering niet mt fJJ SS r jfSMp fw |- |g sp zag renderen met de beoogde promotie. Sr - k' jRIK I.T.B. Lokeren: Van Hille, Bocklandt, Verguit 1, Van Den Berghe 4, Wouters 3, Zaman 2, ||p De Pauw, De Smet 5, Van fr a Driessche. Reserven: Uilenspiegel - I.T.B. T x Lokeren 28 - 8 HMHI Het «versterkte jeugdteam» van Joe kwon do. Tijdens de wedstrijden in pioenschappen in Moerzeke dienden Lokeren werd overspeeld door Moerzeke hield de scheidsrechter als propaganda voor deze minder te- een bijzonder sterke tegenstan- nauwkeurig de kampers in 't oog (vh) kende gevechtssport (vh) der die dit seizoen geen enkele wedstrijd verloor. Aan de rust tijdens de komende maanden te kun nen terugvallen op een werklustig be stuur, want ook sterke schouders kun nen bezwijken onder een te zware last. Zaterdag in Borgerhout kon Lokeren geen beroep doen op doelman Van Vae- renbergh en L. Van Cauwenbergh en I.T.B. Lokeren: De neef, Ver- meiren 1, Van Driessche 5, Scheir, Van De Velde, Jamei 1, Van Den Bossche 1, Van Der Jeught. EVA Paastornooi H.K. Waasmunster Paasmaandag werd het reeds klassiek geworden jeugdtornooi gespeeld van H.K. Waasmunster. Zowel bij de pupillen als bij de minie men werd het een driehoekstornooi met Neerpelt, de .Antwerpse provinciale se lectie en H.K. Waasmunster Bij de pupillen toonde Neerpelt, bevoor deeld in gestalte en kracht, zich de betere maar bij de miniemen was H.K.W. duidelijk het collectief sterkste geheel. De uitslagen: Pupillen: H.K.W. - P.K.A. 15 11 P-K.W. - Neerpelt 13 20 Neerpelt - H.K.W. 21 15 Miniemen: Neerpelt - H.K.W. 15 27 Neerpelt - P.K.W. 12 28 H.K.W. - P.K.A. 20 7 Voor H.K.W. speelden: pupillen: Van Hoey, L. De Groote, Keymolen, Vercau- teren, F. De Pauw, Draps, Van Der Ha, K. Engels. Miniemen: Polfliet, G. De Groote, P. Verhelst, J. De Wolf, De Nil, De Souza, C. Draps, De Waele, N. Loier, Goris, Daele- mans. Kadetten in Dudelange Vrijdag 13/4 vertrokken de H.K.W.-kadetten naar het gere- nomeerde internationale tor nooi van Dudelange met als pri mordiale doelstelling interna tionale ervaring op te doen. H.K.W. kreeg daar als tegen- Zondag worden in sporthal De Wuiten te Hamme de finales betwist van de Oost-Viaamse jeugdkompetities. De respectievelijke winnaar van de verschil lende leeftijdsklassen zullen Oost-Vlaanderen vertegenwoordigen in de Vlaam se finales en de winnaars hiervan mogen tegen de Waalse kampioenen aantreden met de Belgische titel als inzet. Vanaf 13 uur starten de scholieren jongens, waar de strijd zal gaan tussen Robuco Buggenhout, H.K. Waasmunster, D B. Zwijnaarde en Ajax Lebbeke; Om 13.40 u. start tevens'de pupillen finale tussen Gent - Lokeren - Waasmunster I en Waasmunster II. Om 16.30 u. wordt bij de miniemen jongens gespeeld tussen H.K. Waasmun ster en Ajax Lebbeke, de play-off finalisten en de kadetten finalisten Gent en H.K. Waasmunster starten hun wedstrijd om 17.30 u. De scholieren meisjes, Eeklo - Gent start om 18.30 u. Wie sport, fris van de lever, wil meemaken mag zeker niet thuisblijven. stander Créteil (Fr), Fjellham- mer (Noorw.), Munzenberg (W. Duitsl.), Heid (Zweden) Roar (Denemarken), Wien (Oosten rijk), Dudelange (Lux.), Mode na (Italië"), en Luzern (Zwitser land). H.K.W. verdedigde zich bijzonder goed maar moest toch vrede nemen met een figuran tenrol. In elk geval deze interna tionale kontakten zullen beslist vruchten afwerpen. Pupillen in Jemeppe De pupillen van H.K.W.-jeugd- trainer P. Dauwe lieten zich van hun beste zijde zien op het Paas tornooi van Jemeppe. Met over winningen tegen Liège (14-4), Jemeppe (12-5) en Montegnée (14-7) werden zij tornooi-win- naar. Beneluxis Tornooi Het traditioneel «Beneluxis- Jeugdbasket. De pupillen van Panters Baasrode tijdens de Beker van de Stad Dendermonde' (vh) Jeugdbasket. In Grembergen werd gespeeld voor de Beker van de Stad Dender monde, ondermeer door de pupillen van Onder Ons (vh) 4e afdeling Het was een sarcastische Robu- co-voorzitter die ons benaderde met de melding dat het scenario, opgezet om Damme nog in ex tremis in de eindronde te lood sen, nog altijd kopte. «Zoals ver wacht» - aldus Robuco voorzit ter «won Damme zijn te herspe len wedstrijd tegen kampioen Brasschaat en nadert meteen tot op twee punten. Nu tracht Dam me gelijk te halen voor de groe ne tafel om ons een forfait-ne derlaag te bezorgen en meteen zou Robuco verplicht worden nog een testwedstrijd te spelen tegen de Westvlamingen om de deelnemer aan de promotie ronde te kennen. U begrijpt dat tornooi» voor jeugdlandenplqe- gen wordt dit seizoen betwist in Luxemburg. Op 17-18 en 19 april spelen de scholieren, zowel mei sjes als jongens. In de respectie velijke selecties die België verte genwoordigen vinden wij bij de meisjes M. Bijl van Squadra Lebbeke en vijf spelers van H.K. Waasmunster zijn opgeroepen voor de jongens-selectie, nl. W. Roels, St. De Meerschman, T. De Graeve, Cr. Desseaux en W. De Groote. Als voorbereiding óp dit tornooi namen de selecties deel aan een gerenomeerd tornooi in Neder land. Op Paasmaandag waren de jongens aan het werk in Ven- lo en de meisjes in Eindhoven. EVA wij met deze gang van zaken on mogelijk kunnen akkoord gaan want weken geleden reeds voor spelden wij dit scenario. In elk geval Robuco laat zich niet in het ootje nemen en zal alle mid delen aanwenden om deze kom petitievervalsing tegen te gaan». Zoals wij reeds schreven kun nen wij ons niet voorstellen dat het Sportkomitee Robuco in het ongelijk zou stellen maar het re glement laat hier een interpre tatie mogelijk die Damme zal gebruiken. Te meer, omdat er reeds precedenten zijn blijft het lang afwachten voor Robuco. VOETBAL Voetbal bij SK Overmere. De keeper van de damesploeg, Carine. tijdens de sportieve namiddagAndré Verbeken, de trainer van die ploeg, komt zijn dame nog iets in het oor fluisteren (mt) Op zondag 6 mei te 13u30 organiseert Kumiuchi-Berlare een stage in verschillende gevechtssporten in de sporthal. Seniores en kadetten krijgen afzonderlijk stage van één uur en de deelnemers aan de vier disciplines ontvangen een diploma. De stage is gratis. Voor karate komt J.P. Buyle (le dan), judo met D. Heyde (2e dan), dikido met F. Semmeling (le dan) en ju jitsu met D. Buysse (3e dan) en P. Van de Walle (le dan).

De Voorpost | 1990 | | pagina 25