Beide Kastelse ploegen geplaatst Veteranen kaatsen in de Denderstreek Schitterend debuut van Baasrode V.A.! Kaatskalender Hof ten Rode 10 Brussegem 5 26 - 20.4.1990 - De Voorpost KAATSEN Bais-Thy-Baasrode V.A.: 10-15 Als nieuwkomer tussen 's lands kaatseli- te kon Baasrode V.A. zich onmogelijk een beter debuut wensen. Op de ballo- droom van de gedoodverfde titelkandi daat Baisy-Thy toonde V.A. onmiddellijk dat meer dan een figurantenrol voor hen is weggelegd en tot verbijstering van het thuispubliek ging hun ploeg al tijdens de eerste kompetitiematch kopje onder. Bij Baasrode kan men nochtans nog altijd geen beroep doen op de gekwetste J. Verheyden en ook Peersman viel ge kwetst uit, zodat men moeilijk van een basis-opstelling kon spreken. Maar de mentaal sterke Baasrodenaars kenden een verbluffende start en meteen was men 'gelanceerd' naar een glanspresta tie. Het werd 0-2 via overgekeerde ballen van Koek, Quisquater en Willaerts en de verbouwereerde thuisploeg keek vlug op naar een 1-4 achterstand. Baasrode, sterk aangemoedigd door de talrijk meegereisde supporters, bleef sterk spe len en het duo Koek-Willaerts zorgde voor een verrassende 3-8 voorsprong aan de rust. Het objectief, één punt halen, was dan al bereikt! Met sterke opslagen van Koek werd het 3-9- De getergde thuisploeg ontketende dan we liswaar een offensief (4-9) maar met 5-11 leek V.A. toch de zege binnen het bereik te hebben. Als direkt daarna twee spellen op 40-40 verloren gingen voor Baasrode werd het toch wel moeilijk (9-11), maar een mentaal sterk V.A. begaf niet. P. Willaerts gaf zijn ploeg nieuwe impulsen en de voor de gekwets te Peersman ingevallen De Clercq liet zich niet pramen. Het werd 9-14 en verder dan een 10e spel kon de thuis ploeg het niet brengen. Meteen een schitterend debuut voor Baasrode V.A. dat zaterdag Brussegem op bezoek krijgt en zondag St. Denis moet gaan bekam pen. Coach Claes gokt wel op het weder- optreden van J. Verheyden, want naast de gekwetste Peersman is zaterdag ook Van Damme onbeschikbaar. Lagere I Buggenhout Toekomst 15 Baasrode V.A. 5 Een ontgoochelend Baasrode liep zwaar tegen de lamp tegen Buggenhout Toe komst dat vooral van de fouten van de bezoekers kon profiteren om de zware 15-5 cijfers op het bord te prikken. Buggenhout startte weliswaar bijzonder sterk via D. Blommaert (4-0) en een krasselend Baasrode kon dan toch te- gensocren langs G. Quisquater. VA bleef de fouten opstapelen en hiervan maakte Buggenhout gebruik om de rust te bereiken met een sprekende 8-3 voor sprong. Na de rust kwam bij Baasrode De Sitter in de ploeg, maar de thuisploeg bleek niet te stuiten (10-3). Even gaf V.A. de indruk het tij te kunnen doen keren (10-5) maar daarna verviel de ploeg van coach F. Claes opnieuw in een ontstel lend stuntelig gedoe, zodat de thuisploeg het echt gemakkelijk kreeg om de ver rassende 15-5 cijfers op het bord te brengen. Pupillen Baasrode V.A.-Kastel 10-3 Met een tweede driepuntenzege blijven de Baasroodse pupillen samen aan de Kaatsen. De ploeg van Welle (da) leiding met Terjoden dat eveneens nog geen puntenverlies kende. Kastel nam nochtans onmiddellijk een 0-2 voor sprong, maar langs St. De Maeseneer stelde V.A. orde op zaken en het werd 6-2. D. Steels kon daarna nog een spel versieren voor de bezoekers, maar via 8-3 werd het een duidelijke 10-3 over winning voor een collectief sterk Baas rode V.A. E. Voor de eerste maal sinds het bestaan van de Kastelse kaatsclub konden beide ploegen voor senioren zich plaatsen voor de volgende ronde en zowel de beker van de Liga als voor de Beker voor bevorderingsploegen. Voor de ploeg uitkomend in hogere 111 was dit uiteraard geen verrassing. Zij stonden reeds een trapje hoger in de voorbereiding dan hun tegenstanders uit Opstal en Welle. De ploeg van fusie gemeente Denderleeuw kon Kastel niet bekoren. Zij speelden zeer lusteloos en zonder veel enthousiasme. Met zo'n in gesteldheid kon Welle tijdens de schif tingen dan ook geen overwinning laten optekenen. Enkel de spelers van Bug- Hogere II Kadetten 21/4 15.00 20/418.30 VA Baasrode - Brussegem VA Baasrode - St Anna Hamme 22/4 15.00 De Toekomst Buggenhout - Kastel Rap St Denis - VA Baasrode en Vlug Hogere III Zele Durmen - Terjoden 22/4 15.00 Miniemen Tollembeek - Terjoden 20/4 18.30 Herdersem - Zandbergen Brussegem - VA Baasrode Pelote Opstal - Heme 22/4 10.00 Wieze Sportief - Kastel Rap en Vlug Hamme Zogge - Hoké Erembodegem Kastel Rap en Vlug - Zele Durmen Bevordering Denderbelle - De Toekomst Buggenh. 21/4 15.00 22/4 10.30 Kastel Rap en Vlug - Willebroek Herdersem - Hof Ten Rode Baasrode 22/4 15.00 Pupillen Baardegem - Merchtem Nieuwerkerken - Denderbelle 20/418,30 Kerksken - Steven Moorsel Steven Moorsel - Wieze Sportief Zele Durmen - Hamme Zogge 22/4 10.30 Hoké Erembodegem - Aalst-Herleving VA Baasrode - St. Anna Hamme 22/4 9-30 Lagere I en II Brussegem - Hamme Zogge 22/4 15.00 22/410.30 VA Baasrode - Gijzegem Terjoden - Hof Ten Rode Baasrode De Toekomst Buggenhout - Opwijk 22/4 10.00 VBR Opwijk - Wieze Sportief Zele Durmen - De Toekomst Buggenh. Puurs - Opstal Pelote 22/4 9.00 Terjoden - Merchtem Terjoden - Opstal Pelote Denderbelle - St. Anna Hamme genhout-Opstal zorgden voor prachtig weerwerk en ze lukten er zelfs in om Kastel dat beschermend speelde de das om te doen en dit tijdens de laatste schiftingsweek. De wedstrijd tussen Welle en Kastel werd gekenmerkt door een teveel aan buiten- geleverde ballen van de Hamse ploeg. Voor de eerste maal dit seizoen werd Herman Vernimmen opgesteld. Ploeg- spelerVernimmen mist nog kompetitie ritme en zijn zicht op de bal laat te wensen over. Tegen Opstel leed Kastel de eerste en enige nederlaag, Kastel noch tans goed op dreef werd geleid door Wielandt gesteund door een sterk opsla- gende Johan Van der Stricht. Achterman Dany Van Duysen die hard timmert om zijn opgelopen achterstand weg te wer ken werd nu reeds genoteerd met een zeer goed. Jo Van den Daele ontpopt zich als een onmisbare koordspeler. Kastel winnaar van de laatste editie van de beker te Lebbeke zal haar titel op nieuw kunnen verdedigen en dit te Oe- tingen op 16 juni. Dat de Kastelse bevorderingsploeg het tegen toppers als Hamme Zogge en Zele Durmen zich konden plaatsen, had nie mand verhoopt noch verwacht. Met een vierpuntenvoorsprong werd de laatste schiftingsweek ingegaan. Behalve ach terman Willaert ontgoochelde de volle dige Hamse ploeg. Ze werden dan ook verdiend door een niet denderend spe lend Kastel ingepakt. Na de zege tegen Zogge was de kwalifikatie van de man nen van kapitein Burill dan ook een feit. Dat Zele daarna won van Hamme Zogge en een niet meer aandringend Kastel een zware afstraffing bezorgde veran derde niets meer aan de rangschikking. De Kastelse ploeg moet in de halve finale uitkomen tegen het versterkte Dender belle. De voorziene data voor deze halve finale zijn door de bond voorzien op 21 en 28 april. Een wijziging zou kunnen optreden omdat het terrein De Villa niet vrij is op voorziene datum. Eindstand Liga 1. Kastel 13 p. 2. Opstal Pelote 10 p. 3. Welle 4 p. Eindstand bevordering 1. Kastel 2. Zele Durmen 3. Hamme Zogge Kaatsen. De pupillen van Hof ten Rode tijdens het jeugdtornooi in Baasrode, (vh) Pupillen (ruststand 5-3) Hof ten Rode dat door het algemeen forfait van kaatsklub Adec de enige van het Meirgat heeft nu een grote aantrek kingskracht. Het bestuur was genood zaakt door de vele aansluitinge een tweede ploeg in lijn te brengen, hetgeen een meeruitgave betekent voor de klub en naar een uitrusting moest eveneens uitgekeken worden. Voor de kleding vonden ze fietsen Viktor en De Vadder Kaatsen. De ploeg van Baardegem in vol ornaat (da) Gerard bereid hun jonge snaken in het nieuw te steken. Zelfs de prins van het Meirgat luisterde de wedstrijd op en Willy Tuilekens schok zelfs een wed strijdbal. Voor wat de wedstrijd zelf betreft staken de spelers van Baasrode weeral met kop en schouders boven hun tegenstander uit. Niettegenstaande dat er moest gele verd worden tegen de wind in Tristan Peersman en David Cayet de uitblinkers. De thuisploeg kon een vlotte 2-0 voor sprong nemen meer de bezoekers kon den onder impuls van Van Kerckhove bij 2-2 op gelijke hoogte komen. Nadien kon Davy Verhulst zijn ploeg aan een 4-2 voorsprong helpen. Bij de rust was de stand 5-3 en na de koffie werd Kurt Nuyts op het terrein gebracht in de plaats van Verhulst. Deze laatste hielp de ploeg met zijn opslag die van goede kwaliteit waren aan een 8-3 voorsprong. Niettegenstaande het slechte weer lieten de bezoekers de moed niet zakken en ze kwamen nog tot 9-5 terug vooraleer Hof Kaatsen. 'Ramen Verheydeneen ploeg uit het Kampioenschap van Lehheki ten Rode de wedstrijd kon afronden. (foto 8uy) Onder het motto: 'Wij doen het puur uit ter minne en gezondheid en in eendracht', startte op 7 april jongstleden het Veteranenkaatsverbond der Den derstreek zijn activiteitenkalender. Niet minder dan 10 ploegen traden dit seizoen toe, waaronder 3 nieuwkomers met name: Ramen Verheyden, Lange Molenstr. 1 te Aalst; Derby, Van Langen- hovestr. 205, Dendermonde en Boon- wijk, Botermelkstr. 1, Dendermonde. Gesticht op 14 februari 1974 te Haaltert mocht het Veteranenkaatsverbond zich dus opnieuw verheugen in een ruime belangstelling. Op de algemene vergadering van 16 januari 1990 was het derhalve een blij weerzien en werden de nieuwelingen verwelkomd door de voorzitter: De Moor Sylvain; laatstgenoemde zag zich tevens omringd door de leden van het beperkt bestuur, met name: Guy Mens (Den Blok) en Bruylant Jan (Haaltert). De algemene vergadering van 30 maart 1990, voorafgegaan door deze van het beperkt bestuur, kende een zo mogelijk nog groter sukses. De vergadering was nog nooit zo volzet en het keuren merken der handschoenen (een maat regel genomen om de sportiviteit nog meer te bevorderen), werden vlot afge handeld. De Moerstraat gaf het vriend schappelijk karakter waarin de bijeen komsten plaats vinden, nog wat meer kleur, bij middel van een verrassende feestelijk aangeboden dis. Een immens bewijs dat de speerpunten van ons huidig verbond meer dan ooit oog hebben voor de oorspronkelijke fundamentele waarden, die onze voor gangers binnen het verbond tot ontwik keling brachten, nl.: zoeken naar een gezonde ontspanning voor die mensen die van kaatssport houden. Zo groepeert het verbond sinds 14/02/ 74 nog steeds alle kaatsclubs van de Denderstreek die kameraadschappelijk en zonder bezoldiging een aantal gewe zen oude kaatsers opstellen, naast jon gere spelers, die in geen enkel betalend verbond zijn aangesloten. Overduidelijk dus mogen we stellen dat wie van kaatsen houdt en niet aan bezol diging denkt, thuis is in het verbond, iets wat de aantrekkingskracht zeker zal ver hogen. Want wedstrijden worden mees tal ook versierd met een gezellig samen zijn, waardoor als het ware een vrien denkring kan groeien. Op de naam 'veteraan' wordt nochtans geen leeftijd gekleefd. Wedstrijden 7 april 1990: Moerstraat-Haaltert 15- 9 Derby-Boonwijk 15-12 Jempiboys-Bierboom-B. 15-13 Rapid-Den Blok 15- 6 Bal op-Ram. Verheyden 15-10 Wedstrijdverslag Waar het in hoofdzaak gaat over gezond sporten zonder kompetitiedwang, blijft nochtans niet achterwege de vraag: wie de kompetitiekampioen anno 1990 zal worden. Voor 'Moorsel Rapid' dat vorig jaar de titel binnenhaalde, werd het meteen een voltreffer. Zij dwongen een 15-6 stand af tegen een uiterst sportief 'Den Blok'. Bal op ontving de veelbelovende nieuw komer 'Ramen Verheyden'. Het werd een wedstrijd zonder discussie met tot nog toe weinig uitblinkers. De Jempi-Boys gingen vlot van start, met een overtuigende overwinning tegen de Bierboom-Boys (Merchtem). Haaltert, dat zich dit seizoen genood zaakt zag met nog slechts 1 ploeg de kompetitie aan te vatten, wist zich niet in zijn beste dag tegen het sterk debute rend 'Moerstraat'. Door de ongunstige weersomstandighe- den, groeide de derby tussen 'Boonwijk' - en 'Derby' niet uit tot een hoogstaand kijkstuk. Boonwijk nam de beste start en liep vlug tot 0-2 uit. Een tussenspurt van Derby bracht de stand op 7-3. Rust 8-4. Na de koffie liep Derby verder uit tot 12-7. Na enkele flaters van de koordspe- lers van de thuisploeg kwam 'Boonwijk' terug tot 13-11 en 14-12. Bij 14-12 en 40-40 leverde Danny Hulboj de bal over de achterlijn en bezorgde aldus de thuis ploeg een kostbare en verdiende over winning. Het bestuur wenst zijn 120 voortreffelij ke spelers een denderend kaatsseizoen en wil allen nog even herinneren aan de Kaatsen. Half-Time uit het kampioenschap van Lebbeke (foto guy) hoofdprincipes van het verbond: puur uit ter minne, onbetaald, in vriendschap eir uit gezondheidsoverwegingen, kort om... jong en fit blijven door de kaats sport, onze hobby!!! J.B. me twe stel laei Var prij vier 68s dit en De Sch is prij Hogere II

De Voorpost | 1990 | | pagina 26