Johan De Feyter reeds in goeie doen Quiévrain in het Dendermondse Noyon in het Dendermondse VOLLEYBAL Pierre Van Rossem. De Voorpost - 20.4.1990 - 27 ATLETIEK I Vorige week woensdagavond werd op het Hermans, beiden AC Lebbeke. o.a. Steven Cooreman (12.2) en Koen Poelman (Eendracht Aal Vorige week woensdagavond werd op het Lebbeekse Gemeentelijk Sportkom- pleks het pisteseizoen 1990 ingezet. Tra ditioneel waren flink wat AC Lebbeke-at- leten van de partij. Hun outfit zag er in vergelijking met enkele weken geleden cverigens gewijzigd uit, vermits de klub gesponsord wordt door de ASLK en het logo van deze financiële instelling nu op de shirts prijkt. Het seizoen werd voor de klub van voor zitter Koen Biesemans overigens veelbe lovend ingezet, want speerwerper Johan De Feyter verbeterde meteen zijn per soonlijk rekord en vestigde met een worp van 6lm40 tegelijk ook een nieuw klubrekord. Van Johan De Feyter wordt dit seizoen overigens veel verwacht, vooral wanneer hem door de klub een 90 m-speer ter beschikking zal worden gesteld. Pupillen en miniemen Bij de meisjespupillen was Erika Buyie (Eendracht Aalst) iedereen te snel af in de 800 m. Zij zette een tijd neer van 2.36.8, voor Kelly Van Gucht, Sarah Van Landuyt en Sofie Dierickx, allen AC Leb beke atleten. Een Aalsterse overwinning ook bij de jongenspupillen over die afstand. Bart Van der Straeten won dit nummer in 2.43.5, voor Bert Michiels en Robin Hermans, beiden AC Lebbeke. Over dezelfde afstand bij de miniemen- jongens noteerden we een derde plaats voor Arnold Le Compte van Eendracht Aalst (2.45.4). Kadetten en scholieren Lebbeeks overwicht bij de kadettenjon- gens over de 100 m. De overwinning ging naar Joeri De Meester (12.6) voor zijn broer Dimitri (13 0). Goed presteerden ook Ronny Davidt, Dirk Van Campen- houdt, Danny Dierickx en Gino De Cock, allen AC Lebbeke. In het hoogspringen vinden we haast dezelfde namen terug. Joeri De Meester eindigde in dit nummer tweede met een wip over lm40; Dimitri eindigde derde met een gelijke hoogte; Gino De Cock, Davy Dierickx, Ronny Davidt en Dirk Van Campenhoudt moesten zich tevreden stellen met lm20. In het kogelstoten voor kadetten eindig de Joeri De Meester tweede (8m08). De resultaten van de overige Lebbeekse ka detten: Dirk Van Campenhoudt (7m56), Ronny Davidt (7m44), Dimitri De Mees ter (7ml4), Gino De Cock (6m32) en Dany Dierickx (6ml0). In het spurtnummer (100 m) voor scholieren stond geen maat op Steven Van de Plas (AC Lebbeke). Hij won dit nummer in 11.6, in zijn kielzog volgden o.a. Steven Cooreman (12.2) en Koen Heyvaert (12.8). Steven Van de Plas was ook de sterkste Lebbeekse diskuswer- per: 30m92. Koen Heyvaert haalde 26m48 en Steven Cooreman 19m02. Johan Vermeiren (AC Lebbeke) sprong 1 m60 hoog, hoogte die ook overschre den werd door Steven Cooreman. Koen Heyvaert wipte over lm50. In het 1500 m voor scholieren, stond geen maat op Tim De Cock (AC Lebbe ke). Hij legde die afstand af in 4.25.3, klubgenoot Koen Verhulst had 4.44.3 nodig. Bij de meisjesscholieren noteerden we een overwinning voor Helga Brandt (AC Lebbeke) in het speerwerpen (26m66). Zij eindigde voor klubgenote Ilse Mi chiels (18ml0). Terry Michiels (AC Leb beke) wierp de diskus 20m42 ver. Katia Seymoens (Baasrode) won het 400 m- nummer (66.0). Junioren en senioren Overtuigend winnaar van de 100 m werd Aalstenaar Thierry Van Impe, in een goeie 10.8. Stijn Blot (AC Lebbeke) liet 11.4 over die afstand afdrukken, zijn klubgenoot Marc Van den Berghe 13.2. Over de 400 m horden kreeg Rudy Pies- sens (AC Lebbeke) 60.8 achter Tijn naam. Kristof Van Damme, ook al AC Lebbeke, liep de 400 m in 51.2, Pascal Poelman (Eendracht Aalst) had er 51.9 voor nodig. Aan de 1500 m namen dertien atleten deel. Overwinnaar werd Luc Van den Steen (Eendracht Aalst) in 4.08.0, voor zijn klubgenoot Hans Van Holsbeeck (4.08.6). De tijden van de overige regio nale atleten: Herman Boodts (AC Lebbe ke - 4.12.2), Stany Michiels (AC Lebbeke - 4.13.4), Jozef Claessens (Hamme - 4.18.8), Luc Van Buggenhout (AC Leb beke - 4.28.6), Christoph Van Laer (Een dracht Aalst - 4.35.0), Gustaaf De Witte (4.47.9), Omer Vercammen (Dender- land - 5.15.8) en Louis Van Spitael (5.28.5). Frankie De Feyter (AC Lebbeke) was de beste kogelstoter: 12m05. Klubgenoot Antoine Van Gucht wierp de kogel 10m6l ver. De overige uitslagen: Marc Van den Berghe (AC L. - 7m78), Kris Saeys (Denderland - 7m39) en Wer ner Smekens (Denderland - 7m28). Het meesterschap van Johan De Feyter in het speerwerpen was overtuigend De plaatselijke atleet wierp de speer 6lm40 ver. Tweede in dit nummer ein digde Antoine Van Gucht, ook al AC Lebbeke, met 44m76. Werner Smekens en Kris Saeys, beiden AC Denderland lieten resp. 40m20 en 32m30 noteren. VOETBAL Gerard De Wandel, Georges Christiaens, Philemond Staes, Jean Baekens en Patrick Hillaert Te Zele Eerlijk Duurt Langst ging de fel begeerde overwinning bij de oude duiven naar Gerard De Wandel. We no teerden een sterke prestatie voor kamiel Heirman die met de 2de, 4de, 13de drie van zijn vier duiven vroeg klokte maar ook goed was voor de eerste aangeduide serie van twee duiven. Gilbert De Witte met de 3de en 7de en Eddy Van de Velde met de 5de en 8ste prijs stonden met twee duiven in de top tien in de belang stelling. Vroege duiven voor William Ver- laeckt, Weduwe en zoon Tackaert. Andre Van Puyenbroeck begon aan de 10de prijs. Gaston en zoon Snoeck hadden vier oude duiven ingekorfd en aan de 68ste prijs stonden ze er alle vier op enh dit betekende de eerste series van drie en vier aangeduid. De jaarlingenzege ging naar Marcel De Schoemaecker. Ook Luc Van Elsuweghe is weer paraat. Hij begon aan de 2de prijs en zette een zes op zes neer. Kopduiven stonden er voor Gerard De Gucht, Weduwe en zoon Tackaert, Leo pold De Decker, Philip De Ridder, Gu staaf Baert, Gilbert De Witte en Alois Van de Cauter. Jos. D'Hollander met de 7de en 12de prijs was goed voor de eerste serie. Aan de 34ste prijs won Gustaaf Baert de eerste van drie aangeduid, en Luc Van Elsuweghe won de eerste van vier aangeduid. Bij de duivinnen won Firmin Rombout voor Jos D'Hollander, 2de en 4de en Louis D'Hondt stond samen met Jean Pierre De Backer voor aan. Te Zele De Snelvliegers ging het paas ei bij de oude duiven naar winnaar Georges Christiaens. Pierre De Vijlder, G. en A. De Maesschalck, Maurice De Maesschalck, Gaston en Luc Snoeck, Jules Christiaens (8ste en 12de en twee de serie) en André Van Puyenbroeck waren deelnemers aan de toptien. Het beste resultaat voor Luc De Maesschalck met de 5de, 7de en 10de prijs en dit waren ook al zijn drie eerste afgegeven duiven en goed voor de eerste serie. Hij werd ook de winnaar bij de duivinnen voor Cyriel Van der Haeghen, Jan Roels, Alfons Blancquaert en Schiettecat - Col- lewaert. Te Zele - Huivelde kwam Philemond Staes als de hoofdrolspeler bij de oude duiven naar voor. Hij klokte de 1ste, 6de, 16de en 21ste prijs meteen de eerste series en een vier op vier. Een vermeldenswaardig resultaat voor de tandems Van den Branden - Blomme met de 2de en 8ste en De Backer - Vehent met de 5de, 9de en 14de prijs. Kopvliegers van de hokken van Danny Van Puyvelde, Jozef Lauwaert en Adolf Heirweg. De jaarlingen vlucht ging naar het pal mares van de gebroeders Roels voor Jozef Lauwaert, Emiel en zoon Naudts, Achiel Koeckelkoren, Maurits Van Moe- seke, Eugeen Baert, die aan de 20ste prijs reeds vier duiven klokte.? Het wa ren de vier eerst afgegeven. Adolf Heir weg met de 9de en 10de kreeg ook zijn deel. Philemond Staes was ook in deze reeks de grote winnaar met de 5de en 5ste en de eerst serie van twee aange duid. De duivinnen vlucht ging naar Achiel Kockelkoren voor Emiel en zoon Naudts, Danny Van Puyvelde, Antoine Bracke (4de en 7de), Frans De Beule en Van der Straeten - Van Driessche. Te Denderbelle maakte Jean Baekens een goede beurt met de 1ste en 5de prijs. Kopduiven voor A. Van den Broeck, Pe trus Pieters (4de en 7de), Albert Van Nuffel, Adolf Daelman, Louis Van den Abbeele, Als uitblinker citeren we Jozef Boelens met de 3de, 9de, 156de en 16de. Met de 1ste en de 5de prijs kwam Albert Van Nuèffel bij de jaarlingen goed aan zijn trekken. Vroege meldingen noteer den we voor Kare Hendrickx, Mare De Saert, Paul Albrecht, R en Y De Man, Jozef Boelens (7de en 10de), Eduard Peleman en Arthur Hofman. Te Schoonaarde scheerde Patrick Hil laert hoge toppen. Hij begon met de 1ste prijs, klokte tot de 17de prijs vier duiven en won aan de 13de prijs niet alleen de mieze tot 500 maar ook de beste series. Eddy Govaert met de 2de en 5de prijs en Kamiel Ringoet met de 6de en 9de prijs zetten twee duiven in de toptien. Vroege prijzen voor Alfons De Vuyst, die aan de 3de prijs begon en 7 op 12 op de uitslag zette. Verder bovenaan Freddy Moer man, Maurits Van Zwalm en Maurits De Groeve. In de kategorie jaarduiven wa ren het de broers Geeraert die zich op hun sterkst toonden met de 1ste en 6de prijs en de ganse rij series van twee aangeduid. Domien Piscador won ook met de 4de en 5de twee vroege prijzen en de meest konkurrentie kwam van Romain Bogaert, Geert Van Hauwermei- ren, Leo Tackaert, Eddy Govaert en Re- mi Ruysbergh. BENO Robert Verdonck, Theo Van Elsuweghe en Van Den Branden - Blomme Te Buggenhout - Den Belg kon het hok Goedgezelschap de suprematie van de tandem Obus Vergauwen enigszins afremmen, die hen van de eerste prijs te houden. Maar vanaf de tweede prijs was er geen stoppen aan. Bij de oude duiven opnieuw een 7 op 7 met de 2de, 3de, 4de, 5de, 19de en 24ste prijs. Nog een plaatsje in de eerste tien voor Rene De Batselier 6de en 8ste, Frans Vermeri en Roger Meskens. Met de 10de, 14de, 15de prijs kreeg Pierre Van der Schrieck nog een deel van de serie-koek. Robert Verdonck klokte de hoofdprijs bij de jaarlingen en dan volgde het forme hok van Obus - Vergauwen met de 2de, 4de, 8ste als vroegste meldingen. In deze kategorie ging de meeste aandacht naar Pierre Van der Schrieck, die met de 3de en 12de prijs het meest won. Johan Lievens met de 5de en 6de en Pierre Van Ransbeeck mochten samen met Alois Heymans hun voet naast de beteren zetten. In het verbond Berlare - Zele zorgde Theo Van Elsuweghe voor een uitmun tend resultaat met de 1ste, 7de, 9de, 17de prijs en vier op vier. Een kolonie die een vroege konditie demonstreert is die van Antoine en Gert De Corte met de 3de en 4de prijs en als onmiddellijk de eerste series. Goede prestaties van Cesar Dauwe, Gilbert De Vijldern Emiel Boffé (8ste en 19de), Van Doorslaer - Chris tiaens, Luc De Maesschalck (11de en 12de). Bij de jaarlingen waren opnieuw Antoine en Gert De Corte paraat met de lste, 3de en 14de prijs en dat was goéd voor de eerste serie. G. en A. De Maes schalck, Julien Bonnaerens, Maurits Van de Velde, Luc Quintelier, Cesar Dau we en Jozef Van de Wielle klokten vroege duiven en dat deed ook Christiaens - De Coninck met de 4de, 8ste en 21ste, drie op drie en de eerste serie van drie Te Zele - Huivelde ging de hoofdprijs naar Waasmunster bij de tandem Van den Branden - Blommaert voor Van Doorslaer - Christiaens met de 2de en 5de prijs. Ook in dit lokaal demonstreer den Antoine en Gert De Corte de kwali teit van hun duiven met de 3de, 8ste, 20ste en hier ook de eerste serie. Roger Van Garsse, Alfons Moens en De Backer - Vehent waren bij de pinken. Ook Gilbert Van den Hof was daar al met zijn kleppers of niet soms: 7de, 10de, 11de, 12de of 4 op 4. Bij de jaarlingen wie anders dan Antoine en Gert De Corte met de lste, 3de en 5de prijs van vier maar wel de drie eerst getekende duiven en dan hoeft er geen tekeningetje meer te worden bijgemaakt. Bingo met de series. Vroege meldingen voor Freddy Troch, Alfons Moens, Cesar Christaens, Gustaaf Ongena, gebroeders Van Laere en Emiel en zoon Naudts. Bij de duivin nen won Danny Van Puyvelde voor De Grote en zoon (2de en 3de). BENO Volleybal. Kangoeroes Aalst won met 1-3 tegen Buggenhout (a) Volleybal. De herenploeg van Buggenhout speelde een minder goede weastrija tegen Wetteren (1-3). Het scherp is wat van de snee (a) Kaatsen. De bezoekende ploeg uit Welle (da) Kaatsen. Rap en Vlug II uit Kastel speelde een oefenwedstrijd tegen de tweede KAVD-Geraardsbergen6-0. De Bruyn, die een zeer goede wedstrijd speelde, KAVD-Geraardsbergen 6-0. Van Nieuwenhuvse scoorde het eerste doelnunt ploeg van Baasrode VA. (vh) maakte gehakt van de Geraardsbergse linkerflank (vh) (vh) r$1 OU

De Voorpost | 1990 | | pagina 27