Heizijde wint in finale, RC Grembergen derde na bitsig derby 28 - 20.4.1990 - De Voorpost tNGEj VOETBAL Het derde paastornooi van AVC De Vlasbloem dreigde letterlijk in het water te vallen, maar de weergoden waren gunstig gezind en we hebben genoten van een uitstekend voetbalweertje. Weer of geen weer, gevoetbald werd er, en hoe! Gedurende de drie dagen van het tornooi kregen we mooi voetbal voorgeschoteld. De finaledag had alle ingrediënten in zich om de toeschouwer te bekoren: doelpun ten, gele en rode kaarten, spektakel en een verdiende winnaar. De finale werd gewonnen door Heizijde, dat hiermee zijn prestatie van vorig jaar evenaarde. De publiekstrekker was ditmaal niet deze finale, maar wel de derby 't Hof van Grembergen - Racing Grember- gen voor de derde en de vierde plaats. Een wedstrijd met een merkwaardig einde dat de spanning ten top dreef. Het derde tornooi van AVC De Vlasbloem kende ondanks het wisselvallige weer een enorm sukses. De eerste wedstrijd was een Grembergs derby tussen RC Grembergen en Venco. RC Grembergen - Venco 5-3 (strafschoppen 5-3) In de eerste wedstrijdhelft zet RC Grem bergen Venco onder lichte druk, maar de verkregen doelkansen blijven nut. In de eerste minuut wordt een mooie voorzet van Wim De Clercq in één tijd overgenomen door Wim Van Dam me, maar de bal suist nipt naast. In de negende minuut lanceert Hoornaert Sergio Deliso, die alleen voor de keeper komt, doch deze laatste niet passeert. In de 12e minuut is het weer Sergio Deliso die in de diepte wordt gestuurd, maar de keeper is het eerst op de bal. We moeten wachten tot de 19de minuut voor het eerste wapenfeit van Venco. Peter Ver- anst verspeelt de bal aan Venco's spits Franky Coolen die echter op de doelman stuit. De tweede helft heeft nog minder te bieden dan de eerste. Sergio Deliso, de gevaarlijkste speler van RC Grembergen, liet nog twee kansen onbenut. Eerst ziet hij zijn kopbal op de deklat belanden en enkele minuten later wordt hij alleen voor de keeper afgezonderd, maar hij besluit naast. In de slotminuten moet Venco's keeper Luc Bosman plat op een mooi gezette vrije trap van Wim De- clercq. De wedstrijd eindigt op een bril- score en het is RC Grembergen dat rustiger blijkt bij het nemen van de strafschoppen. Moerheide - Heizijde0-4 Heizijde domineerde de wedstrijd van bij de aanvang. Toch moeten de suppor ters wachten tot de 15e minuut voor de eerste gevaarlijke aktie. De Heizijdse speler Patrick Van Overberghe is alleen door, doch zijn aanvalsdrift wordt ge stopt door een uitstekend keepende Guy De Mot. Het is pas in de 2 le minuut dat Moerhei de iets kon terug doen. Een individuele aktie van Vanderstock noopt de Heizijd se keeper tot een prachtige save. Twee minuten later is het Hugo Tas die de Moerheidse doelwachter verrast met een subliem afstandsschot en alzo de 0-1 op het bord brengt. In de tweede helft wordt de Heizijdse druk nog groter. Afstandspogingen van Frank Van Boven en Patrick Van Over berghe missen maar ten hun doel. In de zesde minuut wordt de score verdub beld. In een verwarde spelsituatie is het Willy Vermorgen die de bal in eigen doel werkt, 0-2. In de volgende tien minuten moet de Moerheidse doelman Guy De Mot een beroep doen op al zijn kunnen om zijn ploeg van een verdere afgang te behoeden. Maar halfweg de tweede helft is hij kansloos op een gekruiste pas van Hugo Tas, 0-3. In de slotminuten van de wedstrijd verkijkt Guy De Mot zich op een botsende bal, waarvan de Heizijdse speler Guy Mannaert profiteert om de eindscore op 0-4 te fc Tripoli - Liliane Boys In de 12e minuut draait Guy Veranst van Tripoli zich goed vrij, maar hij ziet zijn doelpoging gestuit door Patrick De Smedt. Dan zijn het de Liliane Boys die komen opzetten, waarbij Ivo Van Keer tot tweemaal toe te zwak op doel besluit. Het is echter Tripoli die in de 23e mi nuut op voorsprong komt dankzij een klasrijke aktie van Dominique Pieters die enkele Baasroodse jongens in de wind zet en daarna de bal mooi naast keeper Patrick De Smedt in doel depo neert, 1-0. De aangeslagen Liliane Boys moeten drie minuten later een tweede doelpunt slikken. Koen Gijssens verlengt een verre uittrap op de bal en het is Luc Bergmans die kan hernemen en in doel besluit, 2-0. In de slotfaze van de eerste helft kijkt Patrick De Troetsel nog tegen een rode kaart op, zodat de Liliane Boys met 10 man verder moeten spelen. Alhoewel Tripoli in de meerderheid was, zijn het toch de Liliane Boys die in de tweede helft het spel bepalen. Doelpo gingen van Danny en Jean-Pierre Van Keer worden geweerd door een utiste- kende Guido Minnebo, de ruststand wordt dan ook de eindstand. Liejhebbersvoetbal. Op het tornooi van De Vlasbloem werd Racing Grembergen derde (xl) noteren we enkel nog een gevaarlijk schot van Arthur Verschelden (Moerhei de), dat de staak als eindpunt heeft. In de tweede helft gaat Moerheide op zoek naar een tweede doelpunt, maar vele kansen worden de nek omgedraaid. Een dubbelspel Vincke-Van Eetvelde wordt door laatstgenoemde nipt naast getrapt. Ook Arthur Verschelden heeft pech bij de afwerking, ditmaal is het de lat die Venco van een grotere achterstand be hoedt. Liliane Boys - Kleinzand 3-2 In de 1 le minuut lobt Etienne Van Keer uit een moeilijke positie de Kleinzandse keeper 1-0. Vijf minuten later heeft Kleinzand een antwoord klaar. Bart Van Cauwenberghe slingert de bal op het hoofd van Marcel De Brabander, die de stand op 1-1 brengt. In de 26e minuut ziet Pascal D'Hondt (Kleinzand) zijn schot nipt naast gaan. Liliane Boys countert en Etienne Van Keer brengt met een afstandsschot keeper Tempels in de problemen. De Baasrodenaars houden er een hoekschop aan over. Twee minuten later wordt een inzenden van Danny Van Keer door een Klein- zands verdediger met de hand geweerd. De strafschop wordt feilloos omgezet door Fran$ois Van de Sande, 2-1. In de tweede helft vonden de Liliane Boys nog tweemaal de paal op hun weg en tot overmaat van ramp wordt een flateren van hun defensie in de 22e minuut afgestraft door Geert Verberck- moes, 2-2. Drie minuten voor affluiten wordt een aktie van Danny Van Keer foutief gestopt in de grote rechthoek. Francois Van de Sande bracht met zijn tweede penalty de eindstand op 3-2. RC Grembergen - Heizijde 0-3 Heizijde was in de eerste helft de betere ploeg, maar doelpogingen van H. Brus selmans, F. Van Overberghe en v^n M. Kindermans werden ofwel door de kee per ofwel door de paal gestuit: 0-0 was Liejhebbersvoetbal. FC Moerheide uit Hamme werd zesde op het tornooi van De- Vlasbloem in Grembergen xl Liefhebbersvoetbal. Venco uit Grembergen tijdens het tornooi van De Vlasbloem (xl) met dan ook de ruststand. mez< De tweede helft begint zeer evenwichtig ten. tot in de 18e minuut Heizijde aan haar moc slotoffensief begint. Eerst is er een puike Noch reflex nodig van Yvan De Cock om een Heizijds schot te stoppen. In de 23e minuut gebeurt het dan toch. Een in-j|y zenden van P. Van Overberghe wordt door Johan De Ridder met het hoofd in doel verlengd, 0-1. Twee minuten daar na werkt Hugo Tas een solo van Mare Stuerebaut af: 0-2. En in de slotminuut zorgt een misverstand in de Grembergse verdediging ervoor dat Hedwig Brussel- mans de eindcijfers kan vastleggén op 0-3- Liejhebbersvoetbal. Opnieuw won Heizijde het tornooi van A.V.C. De Vlasbloem (xl) Kleinzand 1 't Hof van Grembergen 3 De wedstrijd is zeer gelijkopgaand. Na een studieperiode van 15 minuten is het 't Hof van Grembergen die het sterkst naar voren komen, hetgeen resulteert in een doelpunt van Patrick De Koning. In de 19e minuut wordt de bal nipt overge- kopt door Eric De Decker ('t Hof). In de tweede helft is het weer 't Hof dat het gevaarlijkst komt opzetten Een schot van Luc Segers slaat op de lat te pletter. In de zesde minuut van de tweede helft is het dan toch raak. Een hoekschop van Luc Segers wordt door Lecock met het hoofd in doel verlengd, 0-2.14 minuten daarna verhoogt Franky Rawoens de score eveneens met het hoofd, 0-3. Het eerreddend doelpunt komt er van Cesah Boone Tripoli 't Hof van Grembergen Al in de derde minuut kan Alain Lecock profiteren van een verkeerde terug speelbal en zo 't Hof van Grembergen op voorsprong brengen. Diezelfde Lecock krijgt nog twee kansen maar telkens bleven deze onbenut. Tripoli, dat wel goed meespeelt, kan in de eerste helft niet gevaarlijk uithalen. Onmiddellijk na de rust brengt De Waegenaere, die de Grembergse keeper mooi uitspeelt, de ploegen op gelijke hoogte. In de 13e minuut van de tweede helft kan Tripoli op voorsprong komen via een licht toe gekende strafschop, maar Danny Ver anst besluit op de doelman. Twee minu ten later wordt Tripoli dan toch beloond voor zijn aanvalslust. Koen Gijssens laat met een prachtig schot de Grembergse keeper het nakijken, 2-1. Een aangesla gen Grembergen ziet drie minuten later een vrije trap van diezelfde Koen Gijs sens door de deklat geweerd, maar het is Danny Van den Brempt van Tripoli die het eerst weer bij de bal is en met het hoofd de stand op 3-1 brengt. Tripoli waant zich veilig en laat de laatste 10 minuten over aan Hof van Grember gen, dat echter maar één keer gevaarlijk kan zijn viajurgen Iluylebroeck, die zijn schot op de paal ziet stranden. Verliezers: Venco - Moerheide Liliane Boys - Kleinzand Halve finales: RC Grembergen - Heizijde Tripoli - Hof van Grembergen Venco - Moerheide 0-1 Reeds in de 4e minuut wordt een door steek van Willy Vermorgen afgerond door Patrick Vincke, die mooi de doel wachter omzeilde, 0-1. Venco laat zich niet wegdrummen en in de 13e minuut draait Franky Coolen zich goed vrij, Kaatsen. Toijdens het tornooi van Baasrode was ook de ploeg uit Brussegem maar besluit naast. In de eerste helft paraat en deze jongens wilden zo graag eens in de krant staan (vh)

De Voorpost | 1990 | | pagina 28