m Nieuws van het Aalsters schepencollege Oost-Ylaanderen promoot de eigen Toeristische troeven AALST 32 - 20.4.1990 - De Voorpost Lede Geboorten Saartje De Boeck, Keibergweg 69 te Le de; Lien De Smet, Wijmenstraat 125 te Impe; Wouter Schockaert, Molenstraat 56 te Impe; Kirsten Lemeire, Koning Albertlaan 10 te Lede; Dries Van de Walle, Hofstraat 1 te Wanzele; Sam Criel, Benedenstraat 33 te Papegem; Jelle Van Uffel, Oordegemkouter 89a te Oordegem; Eline Hebbrecht, Beek straat 14 te Oordegem; Charlotte Ver- beke, Langeweestraat 12 te Lede; Lynn Van Tittelboom, Nieuwstraat 37 te Le de; Tim Rasschaert, Grotekapellenlaan 70 te Lede; Stephanie Adriaens, Bre- menhulweg 79 te Lede; Brecht Ras schaert, Keiberg 25 te Lede; Tim Van der Heyden, Benedenstraat 43 te Pape gem; Joke Lyckx, Dries 14 te Oordegem; Cynthia De Mol, Barrevoetsehoek 1 te Lede; Jasper Coppens, Groenstraat 17 te Lede; Kenneth Plettinckx, Kasteel- dreef 107 te Lede; Ine Van de Velde, Vrijdagmarkt 13 te Lede; Katinka Eeck- hout, Openveldstraat 3 te Lede; Marie ke Van Acoleyen, Olmendreef 19 te Le de; Jens Smekens, Damstraat 50 te Le de; Ewout Goedgezelschap, Hulst 32 te Lede; Samantha Moerenhout, Koning Albertlaan 56 te Lede; Thelassa Van; Driessche, Rammelstraat 55 te Lede; Joke Van Winghem, Grote Steenweg; 107 te Oordegem; Elien Van de Velde, Wanzeledorp 6 te Wanzele; Cindy De Wolf, Keibergkerkweg 118 te Lede; Ma- thildc de Moor, Oud-Smetlede 7 te Smetlede; Tom Vlerick, Hulst 117 te Lede; Ruben Van Steen Essestraat 130 te Impe; Marieke Bekkers, Bergstraat 3 te Lede; Thomas Naeyaert, Serskamp-- straat 9a te Smetlede; Buddy Van den- Broecke, Essestraat 57 te Impe; Manuel Mané, Bredestraat 29 te Wanzele; Ke- nenth Bovendaerde, Langehaag 10 te' Impe; Joachim Verdonck, Nonnenbos- straat 127 te Wanzele; Quiten Lagaert, Klinkaard 37 te Oordegem; Pieter Roye-j menas, Vossedreef 9 te Lede; Iwein De Smedt, Blikstraat 22 te Lede; Joshua Vandamme, Heiplasstraat 56 te Lede: Sam De Maesschalck, Bellaerstraat 4 tc Lede; Joanathan Bracke, Watermolen straat 8 te Wanzele; Benjamin Van We- semael, Grotekapellelaan 65 te Lede Aalst. Ook langsheen de oevers van de Dender wordt er nogal wat afval gestort (a) Kredietbank Gent organizeert in het Ont- een "vertrekbarpmeter" voor het Belgisch moetingscentrum het Toreken aan de vrij- Wegennet opgesteld die de vakantiegangers dagmarkt een tentoonstelling van Meissen- moet toelaten hun datum van vertrek c'Hoo porselein, de tentoonstelling is van 5 tol 27 terugkeer deskundig te kiezen. Men kanong{ mei vrij toegankelijk op de weekdagen van ook bijkomende inlichtingen bekomen^jn^ 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 16.30 uur, over de toestand van het wegennet, de ver-,jan op zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op keersdichlheid enz. Deze informatie fcfl"volk zon- en feestdagen van 10.00 tot 13.00 uur. men bekomen op het nummer 02/"He 642.66.66. Hij De Generale Staf van de rijkswacht heeft lger Het gerecht heeft beslist dat de geplande motorcrossen voor april en september niet mogen doorgaan. Er is bovendien een dwangsom van 200.000 fr. aan verbonden te betalen bij niet-naleven van dit vonnis. Uiteraard blijft beroep tegen deze uitspraak mogelijk bij een hogere gerechtsinstantie maar beroep zou het betalen van de dwangsom niet schorsen. Zolang er geen tegenovergestelde beslis sing door het gerecht wordt genomen, moet die dwangsom bij niet-naleving betaald worden. Jaagpaden langsheen de Dender zijn op het gebied van Dender leeuw en Dendermonde reeds geamenageerd. Aalst blijft ten ach ter. Samen met vele andere zal ook dit klaarliggend dossier bespro ken worden met minister Sauwens, minister Openbare Werken bij zijn bezoek aan Aalst. Volgende week zal dc datum van dat bezoek kunnen medegedeeld worden. Het zal dan gaan over een heel pakket openbare werken. Vanzelfsprekend wordt dat bezoek reeds geruime tijd door besprekingen voorbereid. Na het bezoek zal via een perskonferentie de bevolking op de hoogte worden gebracht van de resultaten van dit ministerieel bezoek. Te Hofstade worden wegeniswerken gepland in het gebied Leo- poldstraat, Kerk, Bergweg en Steenweg. Waar nodig zal de riolering vernieuwd worden en komt er een asfaltbedekking. De Leopold- straat krijgt een rijweg en voetpaden in betonklinkers. Parkeer plaatsen zullen worden afgebakend met zwarte betonklinkers. Een aantal huisjes zullen worden gesloopt. Voor wie er nog in woont, zal voor een andere woongelegenheid worden gezorgd. De Merestraat komende uit Nieuwerkerken blijft een probleem. De openstelling van het ASZ heeft deze problematiek nog verscherpt. De straat ligt inderdaad bezaaid met putten en is veel te smal. Bovendien is er een haakse bocht te nemen. Vroegere bestuurders zouden dat "vertragende elementen", "natuurlijke verkeersdrem pels" hebben genoemd, zei schepen Hooghuys. Voor hem kunnen de putten best gevuld worden. De straat verbreden en de bocht eruit halen door rechttrekking acht hij inopportuun. Eens op snelheid aangelokt door een recht stuk, zijn ongevallen bij eht kruisen van de Siesegemlaan bijna onvermijdelijk als men het cowboy-achtig rijge drag van een aantal bestuurders mee inkalkuleert. Het wegdek van de Aalsterse en Affligemdreef blijft de berijders tarten. Wel wordt er met de regelmaat van een (tragej klok allerlei al dan niet warme materie in de putten gedeponeera doch funda menteel is er nog niets gewijzigd. Onder meer omdat er geen samenwerking is met de gemeente Affligem die een deel van de kosten voor naar rekening moet nemen en bovendien weet dat bewoners van Hekelgem eerder met mondjesmaat deze "weg" gebruiken. Ook omdat de toestand van de Affligemse gemeentekas dergelijke uitgave niet zou hebben kunnen dragen. - Momenteel zou er, althans voor de Affligemse gemeentekas, een meer gunstige wind waaien alhoewel een groot aantal bewoners zich verzet tegen de geplande onteigeningen en realisaties te Essene. Alleszins werd op de perskonferentie gesteld dat de besprekingen met het Affligems gemeentebestuur worden hernomen. Komt er nu schot in de zaak? Het ware alleszins niets te vroeg. Ook burgemees ter De Maght weet er bij haar dagelijkse trips van mee te spreken. - Op dinsdag na Pasen worden de werken aan de Boudewijnlaan gestart, er komt een brede middenberm met uitwijkmogelijkheden aan kruispunten, één rijstrook in beide richtingen en een voetpad dat men kwalificeerde als "voet-fietspad". Voor een fietspad is er geen ruimte? Ook niet voor de bestaande beplanting die moet verdwijnen en niet vervangen wordt. De vernieuwing betreft de strook tussen de kruising Boudewijnlaan Gentsesteenweg en die met de Ledebaan aan de verkeerslichten. De werken zouden 5 maanden duren. Mei oor wor stra de 100- ong ne- wac om; bor den Soc E< hui Dai del stei ver terj elk der - In de der hor De Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen met zetel te Gent, Maria- Hendrikaplein 64 (bij het Sint-Pietersstation) mocht verleden maandag een 75-tal journalisten en persmedewerkers van nationale, regionale en specifiek toeristische bladen te Aalst ontvangen. Ook medewerkers van de BRT, van vrije radio's, van toeristische verenigingen en filmprodukties. Het werd, na verleden jaar de Zwalmstreek nu een dagtrip met als pleisterplaatsen de keizerlijke Stede Aalst, Gasthof Vonck te Baardegem in de Faluintjes, Dendermonde dat dit jaar na 15 jaar weer zijn Ros Beiaard van stal haalt en na een boottocht op de Schelde Temse met een massa toeristische informatie op een info-markt in het statige stadhuis. Een gekombineerde bus- en boottrip onder een weldoend lentezonnetje getemperd door eerder schrale winden. Ondertussen werd tevens kennis gemaakt met de streekgastronomie: een Faluintjestafel te Baardegem en paling te Temse. Of wat dacht u? Bedoeling was het toerisme in Oost-Vlaanderen te bevorderen. Vermits onbekend onbemind is werd dan ook in ruime mate infor matie op alle mogelijke vlakken aan de deelnemers verstrekt. Een goed jaar Gedeputeerde J. Vallaeys bevoegd o.m. voor toerisme, tevens voorzit ter van de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen noemde 1989 een goed toeristisch jaar. De goede zomer zal daaraan allerminst vreemd zijn geweest. Maar boven dien vaart de toeristische trein in onze provincie een snelle koers ook al is dat nog lang geen TGV-snel- heid. Pluspunten zijn alleszins het meer inschakelen van toerisme door de gemeenten in hun beleid, en de ge zamenlijke aanpak om een attrak- tief toeristisch pakket aan de re- kreant aan te bieden; Zo speelden 19 van de 21 gemeenten van de ar rondissementen Aalst en Oude naarde in om een EFRO-projekt om de regio in binnen- en buiten land te promoten. Eigen initiatieven De federatie zelt wil de rekreatieve funktie van Zuid-Oost-Vlaanderen promoten door o.m. het ondersteu nen van jumelageprojekten in Eu ropees verband, door het uitschrij ven van een Provinciale Prijs voor Toerisme en door een reglement waarbij uitzonderlijke initiatieven die de grenzen van de provincie overschrijden kunnen worden be kroond. Gedeputeerde Vallaeys stelt dat voor begeleiding, inbreng van nieu we ideeën, uitwisselingvan initiatie ven en centralisatie en verspreiding er een 5-tal koördinatoren zouden moeten kunnen komen. Voorlopig wordt er gestart met één. En omdat hij ervan overtuigd is dat een toeristisch beleid niet kan wor den uitgestippeld op goed valle 't uit wordt een studiebureau ingescha keld om een vijfjarenplan op te stel len. Beleidsstudie Vooreerst dringt een inventarisatie zich op. Wat heeft Oost-Vlaande ren aan de toerist te bieden? Eens verzameld moeten de verschillende gegevens geanalyseerd en geëvalu eerd worden waaruit doelstellingen kunnen worden gedistileerd. Grote Oostvlaamse manifestaties De provincie Oost-Vlaanderen be leeft dit jaar een aantal manifesta ties met internationale allure. De Floraliën te Gent, de Ros beiaar dommegang te Dendermonde, de Cabntaclaerstoet te Deinze en ter gelegenheid van de 60ste veijaardag van Koning Boudewijn de Dag van de geklasseerde monumenten; Een aanbod dat er alleszins mag zijn voor een provincie die zich niet kan beroemen op uitschieters van for maat doch die het eerder moet heb ben van het eigen kuituur historisch erfgoed en het eigen kunstpatrimo nium in zoverre dit dan geen geweld wordt aangedaan. Cijfers Voor direkteur van de Federatie Daniël De Moor wordt het werk- ingsveld van de F"ederatie steeds ruimer en worden de promotionele akties steeds meer praktisch en be ter gericht op doelgroepen. Dagtrips blijven het duidelijk doen: 2238 groepen waren goed voor 94.948 toeristen. Zeven jaar terug waren dat amper 144 groepen met 7083 toeristen. De socio-kulturele verenigingen en de autocaristen zijn de belangrijkste aanbrengers. Van de Vlaamse provincies scoort Lim burg laagst en in de provincie zelf lokt Oudenaarde best in de markt voor het aantrekken van Waalse re- kreanten; Fietsvakanties werden als experi ment aangeboden met verblijf in half pensioen in één hotel van waar uit de omgeving met de fiets kon worden verkend. Of ook van hotel naar hotel volgens een vastgesteld schema. Het overbrengen van de bagage van de fietsers naar het vol gend vormde een struikelblok. Om het experiment dan toch van de grond te doen komen zou de Fede ratie zelf 9 fr. per kilometer aan de hotelier betalen. Maar het bleef bij plannen. Het aanbod kon door de Federatie niet worden gerealiseerd. Wat in het buitenland wel kan,n kan duidelijk bij onze hoteliers (nog) niet. De respons op de fietsvakantie was zeer mager. Maar wie eraan deel nam was wel vol lof. Voor 90 worden de fietsvakanties in een ander kleedje gestoken en wordt de maling vooral gericht naar Vlaanderen en Nederland. Er doen nu wel 4 hoteliers mee aan het pro- jekt doch het vervoer van de bagage blijft onopgelost. De Federatie kon die 9 fr. vanzelfsprekend maar beta len als experiment. De 9 fr. blijft dus te betalen door de toerist in kwestie. Wat betreft uitwisselingen wil men verder geraken dan wederzijdse be zoeken voor Oost-Vlaanderen is gebleken wat volgt: - Waalse toeristen hebben wel eni ge weet van Gent maar alleszins van wat Oost-Vlaanderen elders hen kan bieden. - Ze opteren alleszins voor zorg vuldig uitgebalanceerde toeristi sche projekten - Ze hebben meer interesse voor Vlaamse kuituur, folklore en gas tronomie dan voor het doorsnee Vlaams Landschap. - Walse jongeren willen van hun verblijf in Vlaanderen gebruik ma ken om hun kennis van het Neder lands aan te zwengelen. Alleszins bleef de samenwerking met de provincie Luxemburg de meest vlotte en meest intensieve Tenslotte wees direkteur De Mooi op het belang van het driemaan delijks tijdschrift «Toerisme ii Vlaanderen». Namens het stadsbestuur belichtti schepen Gracienne Van Nieuwen borgn de stad Aalst en de Faluin tjes. Aalst als historische stad, kar navalstad, stad met musea en bios kopen en winkelstad met een ruin hinderland. Dc Faluintjes als noj relatief gaaf gebleven landelijk ge bied dat de rekreant onder meet he Kravaalbos, tweede grootste bos van Oost-Vlaanderen, aanbiedt Aalst zelf is trouwens de tweede grootste stad van de provincie. De schepen kreeg wel enige tegen wind vanwege die Aalst niet kendei en wiens allereerste indrukken e waren van reukhinder, niet onder houden monumenten en industrie le vestigingen die het stadscentrun ontsieren. «Een situatie die histo risch gegroeid is en waarvoor he huidig stadsbestuur alleszins nie verantwoordelijk is» verklaarde d< schepen. LI Aalst. Ook in het volkshuis wordt er wekelijks gebelot (a) Lede. Op tal van plaatsen worden nieuwe voetpaden aangelegd of hersteld. Ze hebben de voorbije jaren heel wat schade opgelopen (a) Aalst. Op het nieuwe industrieterrein Lion d'Or verrijzen de eerste gebouwen uit de grond (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 32