[nfobo: «Niet de ekonomische-, doch wel de personeelskrisis» 'De Achterlinie' vijfendertig jaar aktief Baardegemse scouts "Het eerste zicht voorbij" De Voorpost - 20.4.1990 - 3 ringvi food aan degelijk geschoold, gemotiveerd personeel ïriste reet^s negende Infobo, beurs voor bouwen en wonen, kende in de laam talsterse Keizershallen een weergaloos sukses. Andermaal is gebleken, kkers owe' U'1 het aanbod van de vele exposanten als uit de respons van de vele tetocl,e'angste"enden, dat dergelijke beurs in de regio aan een reële behoefte :s (o, 'oldoet. ld va üjna 200 exposanten boden er een ruim gediversifieerd aanbod van waren oofrit dlerhande en bovendien waren er demonstraties mee te maken van nieuwe stelo< echnieken allerhande, o.m. wat betreft verwarming, verlichting, dakbe- in ee lekking, keukeninrichting, interieurafwerking, droog maken van kelders ent...en vanzelfsprekend, alles wat de bouw zelf betreft tot en met het bouwen is ron ileutel op de deur. ar ee rkoze herder bescheiden van start gegaan wort n de lokalen van het Vrij Technisch eskoi Instituut Aalst, moest worden over s zur ;eschakeld naar de ruime Keizers- lallen. Finaal bleken die ook nog te opge dein, want als men de ruime wan- lskoojelwegen en het attraktief uitzicht Bnsp«[lie de beurs kenmerken wilde be -Affli jouden, was een grote aanbouw- ent noodzakelijk. en...»£oals deze beurs opgevat werd, kon ï'ronl nen er a"es rustig bekijken en kon- jden standhouders de bezoekers rus- lig van man tot man te woord staan En vermits het hoofdzakelijk gaat jj jm firma's van de eigen of van aan grenzende regio's, is de mogelijk- ïeid van service na verkoop aan aanvaardbare prijzen, ingebakken. reeds talrijke opkomst, dan ook zeer bemoedigend en een kompen- satie voor de vele dagen en uren voorbereiding tussen de eigen akti- viteiten in. Hij had woorden van dank voor de inbreng van het stadsbestuur en re fereerde reeds naar 1991, wanneer Infobo zijn tiende beurs houdt, wat dan ook biezondere attentie zal krijgen en waarvoor de stad reeds nu om valabele medewerking werd verzocht. Tijdens het voorbije jaar ontvielen Infobo twee waardevolle mede- Velen zullen er allicht hun «paasei» hebben gevonden of althans de smaak ervan hebben aangevoeld al watertandend, terwijl naam en ad res van de firma werden genoteerd. Voorzitter Hubert Vinck noemde Aalst. En waarom niet even verpozen in de gemakkelijke tuinzetels die op de start op vrijdagavond met een Infobo te zien waren (a) werkers: Jozef De Neef uit Lede en Roger De Ridder uit Hofstade. Bei den hebben ze zich jarenlang on baatzuchtig ingezet voor het bouw salon waarvan ook zij hechte pro motoren waren. De bouw... Hubert Vinck draaide de gekende slagzin om en stelde dat «als het overal goed gaat, gaat het ook in de bouw £oed». Alleszins gaat het momenteel goed in de bouw in de privé-sektor. Openbare werken blijven nog veel achterwege. Voor de voorzitter ligt het pro bleem dus nu minder in de hoeveel heid werk dan wel in de beschik baarheid van geschoold personeel. Er is duidelijk te weinig belangstel ling voor het bouwbedrijf dat wel eens als vuil en wel ook als iets minderwaardig wordt aangezien. Weinig schoolverlaters richten zich inderdaad naar de bouwsektor. Anderzijds is het voor de scholen moeilijk de beste instrukteurs aan te trekken, omdat die normaliter in de privésektor een betere bezoldioino kunne krach Aak' non voor het klaarstomen van dege lijk personeel. Na de ekonomische krisis is er nu de dreiging van de krisis van het perso neel, het ontbreken van mensen met degelijke vakbekwaamheid. Hubert Vinck vraagt zich dan ook af, of het niet aangewezen zou zijn dat beroepsverenigingen en de bouwbedrijven zelf de handen in elkaar slaan met de scholen om de bouwsektor een meer attraktief beeld aan te meten. Nieuwe mogelijkheden Hubert Vinck verheugt zich reeds Aalst. Infobo kreeg weer heel wat bouwlustige bezoekers over de vloer anu ^at v00r iu^ileumbeurs van 1991 de Keizershallen totaal ver nieuwd zullen zijn en dus nog meer mogelijkheden zullen bieden. Info bo zal daar dankbaar gebruik van maken en bereidt reeds nu de nodi ge aanpassingen daartoe voor. Ver wacht wordt dan ook dat Infobo '91 een verdere stap voorwaarts zou zijn tegen de trend in dat heel wat beurzen, mede door hun menigvul digheid, eerder aan een dalende trend toe zijn. Infobo zelf mag zich blijven verheugen aan interesse tot ver buiten de eigen regio. «Bouw in form» Eerste schepen Edgard Hooghuys, onder meer bevoegd voor openbare werken, bij de vernissage juist jarig, uitgedost in een nieuw kostuum en naar de Keizershallen gekomen in een nieuwe wagen, maar nog steeds met dezelfde Christiane, verdraai de Info-Bo tot Bo-In Fo, wat voor hem «Bouw in Form» betekent. Hij immers blijft bij de oude slogan «Als 't in de bouw goed gaat, gaat het overal goed». Hij herinnert zich uit zijn jeugd en zijn burgemeesterschap te Nieu- werkerken dat zeer veel mensen er hun boterham verdienden in de bouwsektor. En dit voor elke leef tijd en in elke positie. Nu is het zo dat goede stielmannen zeldzaam worden. Vroeger ging de stiel over van vader op zoon. Nu zijn het de scholen die het moeten doen. Aalst. Op Infobo werd gezoigd voor muzikale ontspanning (a Toch heeft de schepen daarbij vra- Aalst - heeft nood aan degelijk en gen. Jongeren gaan steeds langer en gemotiveerd personeel. «Boze ton langer naar school. De schuld kan dus bezwaarlijk aan de opleiding in de school worden gezocht. En om dat een firma staat of valt met de kwaliteit van haar personeel, is deze vraag dringend aan een gemoti veerd antwoord toe. Ook het stadspersoneel - de stad is de grootste werkgever van Groot gen beweren dat ook daar door sommigen minder inspanningen worden geleverd en dat meer gepro fiteerd wordt, waar het maar enigs zins kan». En echte mentaliteitsver andering is bij dit soort werknemers dan ook brood-noodzakelijk. LH ;aam Aalst. Ook aan de allerjongsten werd gedacht op Infobo (a) Aalst. In Erembodegem organizeerde het ACV een feestavond in deAlfons Van de Maelezaal a nd* iap Thuishaven van welzijnswerkers 'De Week van de Achterlinie' wordt dit jaar gehouden van zondag 22 tot zondag 29 april. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan, wordt er a.s. zondag 22/04, een plechtige dankmis gecelebreerd, met als voorgangers Monseigneur Jan Van Cauwelaert en Deken Jozef De Smet en koncelebranten Pater Sa- plala, Filippijns Scheutist en de Aal- sterse missionarissen Baert, Carlo Bayens, Cobbaut, Druwé, Me- ganck, Van Nuffel en Antoon Van de Vijver. Tevens present, de Ar gentijnse zuster Vega, de zusters De Stobbeleir en Van Hauwe en broe der Bart Bosteels, juffrouw Elsa Van der Taelen. De homilie wordt gehouden door missionaris Devillé en de zang wordt gebracht door het Sint-Martinuskoor o.l.v. Johan Haezaert en op het orgel begeleid door Kristiaan Van Ingelgem. Na de viering receptie in het Sint-Jo zefscollege, Pontstraat 7. De «week» zelf wordt besloten met een gezellig samenzijn in de lokalen van het S.M.I., Vrijheidstraat 34 waar een 300-tal ingeschrevenen aanzitten aan een vriendenmaal. Ter gelegenheid van deze «week» van de Aalsterse missionarissen, en welzijnswerkers, verschijnt een bro chure van de hand van Jan Limpens, onder de titel «Wat de voorlinie ervan denkt». In deze brochure leest u een korte levensbeschrijving van elk van de Aalsterse missionarissen met gebe den en liederen uit iedere streek en een lijst van de overleden of niet meer aktieve zendelingen. Deze brochure kan U, mede door sponsoring, worden aangeboden aan de prijs van amper 100 fr. Ze is te bekomen a.s. zondag na de mis, tijdens de receptie, maar eveneens bij de raketbrigadiers en bij de be stuursleden van «De Achterlinie». 35 jaar in de voorste linie van «De Achterlinie» «De Achterlinie» wil de thuishaven zijn van zendelingen ver weg van huis. Toen oud-KSA-ers in 1955 afscheid namen van Pater Carlos De Vuyst, lanceerde Herman Blen deman «De Achterlinie». Via wa felslagen en andere festiviteiten zou men Aalsterse missionarissen gel delijk steunen. Samen met oud scout en nu voorzitter van «De Ach terlinie», Jan Limpens, werd uitge keken naar andere bronnen van in komsten. Oud papier, vodden en kledingstukken werden georgani seerd, omhalingen werden gedaan aan kerkportalen doch met de «Ra- ketaktie» lukte men een schot in de roos. Vrijwilligers zouden per straat een blaadje uitdelen en er 5 fr. voor terugkrijgen. Iedere maand. En als er 1.000 fr. was verzameld, werd die som beurtelings naar een van de 54 Aalsterse missionarissen opge stuurd. Deze raketten volgden el kaar vlug op, want in 1969 was het duizendtal raketten reeds lang overschreden. Een ander initiatief waren de in ge zinnen geplaatste spaarvarkens, waar munten werden in gedepo neerd, de spreuk indachtig dat vele kleintjes, een groot maken. Momenteel heeft De Achterlinie 4.100 leden, 127 brigadiers die geld gaan ophalen en een 15-koppig be stuur. Per jaar wordt zowat 1.750 miljoen naar Aalsterse missionaris sen (45) of andere welzijnswerkers verstuurd. Dit door de zorgen van zij die voor aan staan in «De Achterlinie». de scouts van Baardegem het voorbije weekend de aandacht van hun dorpsgenoten gevestigd op het moois en het minder fraais dat in de gemeente te zien is. In een extra editie van 't Kastrolleke zetten ze uiteen dat Baardegem heel wat te bieden heeft. Er is meer dan de Sint-Margarethakerk, de parochie kerk van Baardegem dat al op 10 maart 1257 een zelfstandige paro chie was geworden. De kerk is on dertussen gerangschikt als monu ment en dat wil heel wat zeggen. Wie Baardegem zegt, die heeft het ongetwijfeld over de Faluintjes- streek, over het Kravaalbos en over de Meysberg die de laatste jaren herhaaldelijk in het nieuws kwam omwille van de motorcrosswedstrij den die er werden georganizeerd. Zeer tot ongenoegen van de milieu bewuste jongens die herhaaldelijk hun ongenoegen daaromtrent ken baar maakten. Ook het stadsbe stuur was het met die wedstrijden op de Meysberg niet eens en maakte meerdere procedures aanhangig bij de Raad van State. En, zo staat te lezen in het krantje, toen kwam er 24 mei 1989, een zwarte dag voor de ïers aan de oostzijde van Jegem, want die dag werd het voorstel om een industriegebied in te richten vanaf de Steenweg op Aalst tot aan de grens met Mazen- zele unaniem goedgekeurd en over gemaakt aan de gemeenschapsmi nister van binnenlandse zaken en ruimtelijke ordening. Bij die goed keuring werden een aantal faktoren over het hoofd gezien en dat betreu ren de scouts die het liever anders hadden gehad. Op de tentoonstel ling legden ze uit waarom, (da) Baardegem. De Baardegemse scouts hadden ook belangstelling voor het leefmilieu (a) ,ODTSt <Sfc£ Aalst. De scouts van Baardegem met hun tentoonstelling "Het eerste zicht voorbij" (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 3