Aalst op de Italiaanse toer Duizend donors geven zesduizend liter bloed Koncert, rally en toerisme Erpe-Mere beschikt nu ook over regio-sportdienst fe Tiende Ronde van Oost-Vlaanderen voor W.A.O.D.-renners te Aaigem 4 - 20.4.1990 - De Voorpost Etpe-Merc. Huldiging van de bloedgevers in Steenberg vorig jaar (jv) De Topweek wordt muzikaal fee stelijk geopend op zaterdag 28 april te 20 u. in de schouwburgzaal van De Werf, met een optreden van het Orchestra Boccherini, onder lei ding van dirigent Octavian Anghel Luigi Boccherini, een van de grote artiesten van de 18de eeuw, groeide op in armoede, werd op het hoogte punt van zijn karrière gevierd als niet één, maar overleed in armoede. Het verlies aan macht en prestige van zijn land, trachtte hij te kom- penseren door zijn reële inbreng voor de heropleving en de verdere bloei van de muzieldcunst. Als komponist en niet minder als cellist, was hij een uitert verdienste lijk man. Het «Orchestra» dat zijn naam draagt, brengt werk van Vivaldi, Pergolesi en uiteraard van Bocche rini. Aan het tot stand komen van dit groots koncert ligt ook de Italo-Bel- gische Vereniging A. Vivaldi aan de basis. Het is een te Aalst opgerichte vereniging, die de vriendschap tus sen België en Italië wil bevorderen, door een aantal jaarlijkse manife staties, waarvan eventueel boni wordt aangewend voor het goede doel. Op zondag 29 april wordt de hele regio Groot-Aalst betrokken bij een «Italian Car Rally», een old-timers- rally die in elk van de Aalsterse deelgemeenten te zien zal zijn met van de woon- en winkelwijk KooL de vele Fiats, Alfa-Romeo's en straat. Toegang kost 200 fr. IJl Laneia's uit de tijd van toen. Een Na 01 u.: 100 fr. uniek spektakel, want de chauffeurs en passagiers tonen zich in de kledij aangepast aan de periode van hun wagen. Kleurrijk en gedistingeerd tot en met. De cars verzamelen op de Grote Markt van 8.30 tot 9.30 u. en starten te 9.30 u. voor een door de politie begeleide rondrit door de stad. Te 11 u. vangt dan de toeristi sche rally aan over een afstand van 70 km. met middagpauze te Mel- dert, aan het Faluintjeshof, aan de Na 01 u.: 100 fr. Ga zelf naar Italië Mits gewoon één deelnameformuf lier in te vullen met uw naam ei adres, kan U behoren tot de wiiLj( naars van één van de zes gratis verLpj blijven voor twee personen, in diub Italiaanse Provincie Salerno. 'tri. Hoogstraat. Ze zijn terug op de Grote Markt te Aalst te 17 u. en te 18 u. wordt de uitslag bekend ge maakt en worden de prijzen bij een receptie in het stadhuis uitgereikt. Deelnemen kost 100 fr. per voer tuig. Het is een organistaie van het stads bestuur in samenwerking met de Fiatclub België. Notte Italiano Een Italiaanse nacht kan U meema ken op zaterdag 28 april in de feest zaal t Kapelleken», in de Meules- chettestraat vanaf 20.30 u. Non stop en gratis bedeling van alle be schikbare dranken en Italiaanse versnaperingen spontaan aangebo den door de leden-winkeliers van de Koolstraat, door financiële in stellingen en door dienstverleners Dergelijke formulieren, waarvai meer dan één invullen geen zit heeft, want dat wordt nagekekewoc zijn te vinden in winkels en ten stad huize. Ze moeten uitsluitend tij dens de Topdag in daartoe bestemde de bussen worden gedeponeerd. Uitzonderingen zijn Hofstade, w, dat zal gebeuren op dinsdag 1 m<_ tijdens de Italiaanse Avond met «j)st Campagnoli» in het Parochiaajnsc Centrum en te Nieuwerkerken, tijjtec dens de marktdag woensdag 2 juniJ3 l met eveneens te 20 u. in het Paro] chiaal Centrum een optreden vat «Colettivo Pulcinella» in samen-, werking met de BBL en de ItaliaanfVl se dienst voor toerisme. De toekenning van de verblijven ii Salerno wordt gespreid over de verf ol schillende aktiviteiten. Waag m kans. Vervolg van blz. 1 Rode Kruis en om het kontakt niet te verliezen evenals om de waarde- tieven was het splitsen van de inza- ring uit te drukken worden regelma- melcentra. Men schrikte er niet tig een zeker aantal bloedgevers voor terug om ook in een herberg vereremerkt. Gaf men vroeger een van een afgelegen wijk bloed af te diploma aan de gelauwerden voor nemen maar de beste reklame was de spontane aanbieding vanwege renner Lucien Van Impe om als do nor de uitgebreide schare bloedge vers te vervoegen. Naar een dieptepunt BTC-voorzitter P. De Cock vertelt een bepaald aantal bloedgiften, dan huldigt men nu, om de twee jaar, de trouwe donors. Het is alleen als te ken van erkentelijkheid en een ma nier om eens de dankbaarheid uit te drukken ten overstaan van de talrij ke mensen die via de prik een mens enleven redden. Thans wordt hen dat de opkomst te Mere zo groot een herinnring aangeboden, een was «dat een zondagmorgen soms kleine attentie voor hun belangloze tot 14 uur uitliep en daarom besloot prestatie als symbool voor hun inzet men er in 1968 een volledig weekend dat meer betekent dan een financië- van te maken en ook de donors op le beloning. Bloedgeven is boven- zaterdagnamiddag te laten bloed dien onbetaalbaar voor het gestelde geven». Dit was echter de aanlei- doel en niemand denkt er trouwens ding dat er wrijvingen ontstonden aan vergoed te worden, vooral omdat sommigen de voor- De uitreiking van brevetten op be keur gaven ook in een andere zaal paalde tijdstippen is werkelijk niet de bloedafname te doen dan altijd bedoeld als betaalmiddel maar een in het Patronaat. Toen trachtte men vriendelijke tegemoetkoming voor ook andere gelegenheidszaaltjes de gestelde daad gedurende vele maar zonder sukses evenwel omdat jaren. Het is meer bedoeld als een het er aan de gewenste akkommo- stimulans om verder te blijven datie ontbrak en de daaraan ver- bloedgeven alhoewel de bloedge- bonden «verhuis» niet de ideale op- vers van Mere dergelijke stimulans lossing bleek te zijn. De initiatiefne- niet nodig hebben maar het maakt mers kwamen bedrogen uit want het alleszins de donors blij dat af en toe aantal donors begon stelselmatig te aan hen ook eens gedacht wordt, slinken. Toch ging men naar een Elk jaar is meer vraag om bloed en andere zaal maar dan waren weer plasma en Mere zal alleszins, met of anderen niet akkoord met het ge- zonder eretekens nog veel liters volg dat er wrijvingen ontstonden in bloed geven. Daarom tracht het be de groep en in 1971 nog slechts 270 stuur, onder voorzitterschap van bloedgiften genoteerd werden. Ge- Annie Baten, nieuwe initiatieven in twintig lessen voor Rode Kruis- In een kwarteeuw heeft men in de Topdag en Topweek afdeling Mere twee piekjaren ge had, nl. 1977 en 1988 toen men het zelfde aantal bloedgiften noteerde: 799. Louter toeval, maar sedert 1985 blijft men steeds ruim boven de 700, waarmee de afdeling van Mere, sa men met de autonome afdeling van Burst, tot een van sterkste afdelin gen uit de regio behoort. Misschien ongeloofwaardig maar in die tijd spanne tapte men in Erpe-Mere maar liefst meer dan 6.000 liter bloed af, een getal waar de jubile rende afdeling zeker fier mag op zijn. Tijdens de huldiging werden ruim Vervolg van blz. 1 dertig bloedgevers vereremerkt voor tien bloedgiften maar ook een dertigtal anderen hadden er al een 25-tal op hun aktief. Niettemin wa ren er opnieuw vrij veel donors te huldigen die al met veertig giften achter hun naam staan: G. Blon- deel, P. De Groot, C. De Lathau- wer, J. De Punt, N. De Saedeleer, M. De Schrijver, J. De Vroe, H. Gabriëls, G. Houbracken, F. Meu- leman, E. Ottoy, A. Van Boxtael, Cl. Van Hoorebeke, M. Van Impe, J. Van Kerckhoven, J. Van Kerck- hoven, Et. Vermeulen. Toch zijn er talrijke donors die gedurende ver- Ele •bist Zondag 6 mei: Grote Markt: 11 uur: slotkoncert met Bruno Vetu- rini Topdag zaterdag 5 mei Programma Vanaf 9 uur: rondgang van de pro minenten met muzikale begelei ding. Animatie in alle deelnemende dekenijen: Dekenij Kattestraat: optreden "I Campagnoli"-voormid- Straatzangers Optreden diverse popgroepen DekcnU Hoveniersstraat - Molen- markt. Meikramerij vanaf 14 u. Öp-Ima dries - Varkensmarkt: nT ropagnoli Jlijk Dinsdag 1/5: Dekenij Hovenie-I rsstraat, Molendries cn Varkens-p lukkig was deze diepgang maar van betrekkelijk korte duur. Onder impuls van Dr. Matthieu uit te werken die ook andere men sen moeten overtuigen varr de noodzaak om bloed te geven. Daar- werd een «nieuwe» ploeg gevormd enboven worden elk jaar kursussen waarvan talrijke medewerkers van in dit verband ingericht in de ver- het eerste uur opnieuw bedrijvig schillende deelgemeenten. De les waren. Iedereen was er mee ak- sen worden door de plaatselijke koord dat een zoveel belovende bloedinzameling van Mere niet mocht teloor gaan door innerlijke onenigheden. De grote hervormer was toen P. De Cock die gelukkig kon rekenen op «stichtende leden», pioniers die er voor zorgden dat de afdeling van Mere weer de vroegere glorie zou mogen smaken, wat trou wens ook gebeurde... in 1975 be droeg het totaal aantal giften maar liefst 709. Nadien verhuisde de bloedinzameling naar een «neu traal» lokaal, nl. de oude turnzaal van de gemeenteschool en weinig later was het Chiroheem de centrale plaats voor de bloedafnamen. Met de stichting van een plaatselijke Ro de Kruisafdeling gaat het steeds be ter en in 1978 krijgt de afdeling mere de trofee van de verdienstelijkste bloedgeversvereniging. Dit vindt P. De Cock het geschikte ogenblik om de afdeling te verlaten en dit met een speciale reden: hij wordt door het Rode-Kruishoofdbestuur van Brussel tot voorzitter benoemd van het Bloedtransfusiecentrum Aalst en moet zich verder ten dienste stel len van de talrijke afdelingen die tot dit centrum behoren. Zijn vertrek betekende geen vaarwel want hij hield voortdurend kontakt met zijn vroegere medewerkers die zelfs po gingen ondernemen om ook in de buurtgemeenten Erpe en Eronde- gem voet aan wal te krijgen maar zonder het verhoopte resultaat. De dokters gegeven want ook zij zetten zich in voor de bloedtransfusie dienst in Erpe-Mere. In dit kader bestaat er een basiskursus EHBO, een kursus voor nijverheidshelper die georganiseerd wordt in de be drijven zelf en vooral bedoeld om hulp te bieden bij arbeidsongeval len. Er is bovendien ook een kursus schillende jaren regelmatig aanwe zig zijn op de bloedafnamen te Me re; vandaar ook dat er opnieuw en kelen met zestig giften konden ge huldigd worden: L. Baeyens, L. Coppens, J. De Boeck, F. De Win- ne, H. Fahy, W. Van De Sijpe, M. Van Den Bremt, H. Van Den Steen, R. Van Impe. De rij van de donors met tachtig giften en meer wordt thans aangevuld door E. D'Hondt, R. Iliano, L. Lievens, A. Renne- boog en A. Sienaert. De vereremerking van al deze do nors, op 29 april in het Administra^ tief Centrum Steenberg, gaat ge paard met een korte viering ter ge legenheid van het jubileumjaar. JV optreden "Collettivo Pulcinella"- namiddag Dekenij Nieuwstraat: straatanimatie met wandelkoncert Dekenij Geraardsbergsestraat: pizzamarkt op het Colinetplein optreden "Folk Italia" Dekenij Pontstraat: Musica Capello Italiano Gondola Veniziana Dekenij Zeshoek en aanpalende straten: Italiaase Topkraampjes op zes- hoekse wijze Dekenij Zoutstraten: optreden "I Campagoli" -namiddag Dekenij Vlaanderenstraat - Gentse straat: Mini-motorrace 14 uur: loopwedstrijd Dekenij Houtmarkt - Hoogstraat: Barbecue op de Houtmarkt. Kinderanomatie met springende draak Gratis rondrit met jeep Old-timer show Dekeng Hopmarkt en aanpalende straten: Optreden fanfares "Niets zonder Arbeid" - "Sint-Cecilia" - "Kunst en Vermaak". Kinderrommelmarkt. En ook nog dit! Zaterdag 28/4: Dekenij Koolstraat: Italiaanse nacht in zaal 't Kapelle ken, aanvang 20 uur. Dekenij Hofstade: Italiaanse avond len met optreden van "I Campagnoli" toe in het parochiaal centrum, aanvang in 20 uur. tei Woensdag 2/5: Dekenij Nieuwer- dri kerken: Italiaanse toeristische avond i.s.m. de Italiaanse Toeristi sche Dienst en de BBL met optre den van "Collettivo Pulcinella" in het Parochiaal Centrum - aanvang 20 uur. Donderdag 3/5: Dekenij Molen straat, Kapellestraat en Werf. Meiboomplanting vanaf 18.30 u. en Italiaanse avond. Met medewerking van Regione Campania, de provinciale toeristi sche dienst van Salerno. LH. >pt kei Ve De Williamsvrienden van Aaigem een klassieker die de belangstelling hebben er voor gezorgd dat de tien- van vele sportmannen wegdraagt de ronde van Oost-Vlaanderen dankzij de interessante prijzenpot voor renners aangesloten bij van 40.000 fr. W.A.O.D. in een deelgemeente van Erpe-Mere, kan doorgaan. Het een noodzakelijkheid geworden in onze huidige leefgewoonten, vooral omdat men vroeger aangewezen _viiuiiuui was op een bepaalde persoon, die jaren tachtig begonnen suksesvol sP°ridienst moest behartigen en met zelfs een inzameling in 1985 te P160 maar a'tc vaak te doen had met Aaigem. Het jaar daarop richt rnen |mProv'satie. In het nieuwe systeem een plasmaferesecentrum in te Me- ^an men rekenen op een wel omlijn- re dat intussen bewezen heeft niet en gestruktureerde dienst, waar nutteloos te zijn opgericht vermits men J*16* allerlei sportproblemen men dit jaar zeker de 20.000 zakjes ferechl kan. Ook voor wat recreatie plasma zal overschrijven, een jaar- ,n groePsverband betreft, worden er gemiddelde van meer dan 5.000 "teer mogelijkheden geboden, plasmagiften. A"e betrokkenen waren het er over iiniiiininni», 661,8 d31 een regionaal overlegor- Huldigingen gaan voor Zuid-Oost-Vlaanderen Alle donors hebben bijgedragen tot voor alle aangesloten gemeenten het sukses van de afdeling van het van groot nut kan ziin in de toe- De sport staat nog altijd vooraan bij de massa maar vaak beperkt de belangstelling zich tot de meest gekende en bijgevolg meest populaire takken ervan. Om ook de minder bekende sporten aan bod te laten komen, heeft men zich op gemeentelijk vlak trachten te organiseren om samen de belangstelling op te wekken voor de minder beoefende sporttakken. In het administratief centrum Steenberg, heeft nu ook Erpe-Mere zich bij de regio-sport gevoegd om er samen nog veel meer van te maken. Nu zyn ze met zeven: Geraardsbergen, Ninove, Zottegem, Sint-Lievens-Houtem, Le de, Haaltert en nu ook Erpe-Mere. Van elke gemeente was de schepen van sport vertegenwoordigd om zowel een beperkt programma, als de organi satie voor te stellen. Hierbij vergat men echter niet de financiële kant die ermee gepaard gaat, want een zekere samenwerking kan tot speciale uitgaven leiden. Bovendien waren de schepenen ook bereid tot een inten tieverklaring in verband met de toekomst van de sport in hun gemeente. De oprichting van een sportdienst is komst. Het ligt in de bedoeling van de zeven schepenen om een onder linge samenwerking te bewerkstelli gen maar daarnaast ook met Bloso. vroeger al enkele opmerkelijke Prestaties geleverd, let beperktere middelen organis eerde men vorig jaar o.a. een senio rendag, een waterspel zonder gren zen, een andere namiddag voor ge pensioneerden met daarnaast ook een studiedag over automatisatie op de verschillende sportdiensten. Met de nieuwe formatie heeft men voor dit jaar al bepaalde plannen uitgewerkt voor manifestaties die men samen wil organiseren. Dit neemt niet weg dat elke gemeente op zichzelf de nodige initiatieven kan nemen om afzonderlijk te wer ken. De eigen sportdienst kan trou wens zaken inrichten waarbij men Deze uitgebreide sportraad of de hulp van de buurgemeente kan dienst legt de nadruk alleszins op inroepen, waar dit nodig blijkt. Zo laire maar meestal met spektakulai- re sporttakken. Hierbij vernoemt men kayak, rafting en speleologie waarvoor een publiek bestaat aat niet altijd even suksesvol is qua be langstelling, maar dit zijn dingen die moeten groeien. Men spreekt overal van marketing en sponsoring, en vooral dit laatste heeft de laatste jaren ingang gevon den bij de sport. Daarom zal wel licht ook een studiedag georgani seerd worden, waar men richtlijnen zal geven over het aantrekken van sponsors en wat de sport hen te bieden heeft, zelfs via kleinere ma nifestaties. Alhoewel men verder moet afwach ten wat er door de gemeenten sa- Op zondag 29 april wordt aan de kerk de start gegeven om 13.45 u. voor een afstand van 135 km, waar van een grote ronde en acht kleine plaatselijke ronden. De aankomst is voorzien rond 17 uur in de Ratmo- lenstraat waar de kleedkamers ge vestigd zijn in het ontmoetingscen trum. Uiteraard is er een palm en trofee voorzien voor de winnaar, maar ook de tweede en de strijdlus- tigste renner zal een trofee ontvan gen. JV. Op 26 en 27 augustus hebben in Trade Marl te Brussel de Fashion Days plaats waarop 2000 merken uit 14 verschillende landen de laatste snufjes van de herfst- en wintermode zullen voorstellen. Ook de nieuwe zomerkollekties worden er ge showd. het uitwisselen van ervaringen, het verlenen van materiële en logistieke steun, het doorspelen van informa tie waarbij men niet vergeet om sa men sporten te organiseren, die normaal minder aan bod komen of zeer weinig bekend zijn en dus min der beoefend. Vermits samen met Erpe-Mere, dit jaar ook Haaltert en Lede tot de nodigt de stad Ninove nu al de geïn teresseerden uit voor een rekrea- tie-volleybaltoernooi, waaraan twaalf gemengde ploegen kunnen deelnemen, op het einde van de maand mei. Een datum staat nog niet vast, maar toch voorziet men nu al een alternatieve sportdag. Hier mee heeft men de bedoeling om de sportmenen uit de regio de kans te North Sea Ferries bestaat 25jaar en wil zijn kliënteel laten mee genieten van deze ver jaardag. In de nieuwe brochure zitten dan ook heel wat interessante aanbiedingen. Men kan deze brochure bekomen bij North --- - Sea Ferries (050/54.34.30) en bij alle goede men onderling kan gedaan worden, reisbureaus. heeft men toch al een intentiever- klaring ondertekend en voor Erpe- Op saterdag 28 en zondag 29 april heeft in Mere was dit schepen H. De Waele. het gemeentelijk sportstadion van Den- De goede voornemens zijn er en nu ierleeuw het eerste tomooi groot-Dender- is net afwachten in hoeverre een leeuw i - dergelijke regio-sportdienst m rea liteit zijn vruchten zal afwerpen. JV huidige regio toetraden, zal men de geven hun minder beoefende sport- aktiviteiten nog kunnen uitbreiden, tak aan een ruimer publiek kenbaar De groep van vier heeft als dusdanig te maken, soms met minder popu voor amateurvoetbalploegen plaats. Zaterdag hebben de schiftingswedstrijden plaats, zondag de halve finales, de troos ting en de finale. Voor de 13e keer heeft in het Rogier Cen trum te Brussel het Salon voor Reklame Marketing en Promotie plaats van 24 tot 27 april. Er nemen 250 expozanten aan deel.

De Voorpost | 1990 | | pagina 4