/IBS! Na Gent ook Hedrijfssportwerking f e Aalst Zag U reeds tropische koraalriffen in België? Paul Deboelpaep, Mijlbekenaar in hart en ziel Stille getuigenis van honderden. "Voor verbrandingsoven zijn er andere mogelijkheden dan Zottegem" RESIDENTIES BEEKVELD 09 LUXE APPARTEMENTEN Tekoop 3.450.000 gelegen te Aalst hoek Beekveldstraat - G. Papestraat De Voorpost - 20.4.1990 - 5 formi lam e edrijfssportwerking Aalst organiseert in het sportcentrum Osbroek op Ie wir ater()ag 12 mei van 13.30 tot 18 u. een Bedrijfssportnamiddag voor de us veiegj0 Aalst. Op het programma een zaalvoetbaltornooi, een tennistornooi m d ubbelspel heren en gemengd, een volleybaltornooi en een atletiekwed- trijd 1.500 m. lopen, kogelstoten, verspringen en een aflossingswedstrijd aarvaj x 200 m. en zi keken'oor familieleden van deelnemers mers namen er aan deel in aerobic, n stad n voor niet-sportende werknemers squash, tennis, volleybal en zwem- nd tiji er een aangepast programma, men. estem'oor kinderen van 2 tot 6 jaar is er De sportnamiddag vorige zomer erd. en spelnamiddag voorzien en ver- kreeg 45 deelnemers. En in septem- waaier is er ondertussen een begeleide ber werd van wal gestoken met een 1 me 'andeling door het natuurgebied kalender zaalvoetbal waaraan 7 be- met )sbroek. drijfsploegen deelnamen, ichiaa nschrijven bij uw bedrijf of bij de Het ijs was dan ook duidelijk gebro- ;n, tij tedelijke sportdienst, Kattestraat ken. Andere bedrijven worden ech- 2 juni 3 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.11.11, ter steeds opgewacht om de groep Paro oestel 282. te komen versterken, n vai Oost-Vlaanderen blijft Sportief» amen een aktie die de steun geniet van Mot,veren iliaan Vlaanderen leeft», het Provincie- Vanzelfsprekend moeten bedrijven lestuur van Oost-Vlaanderen, het gemotiveerd worden om deel te ne ven ii tadsbestuur van Aalst en BLOSO, men aan de bedrijfssportwerking. Ie ver Volgende bedrijven nemen reeds In Japan, de States en in de Skandi- ig uwfnet een aantal werknemers deel navische landen is men reeds heel an dit treffen: Amylum, ASLK, wat verder. Daar doet men sport in Chocolaterie Callebaut, Dart Indu- de bedrijven tijdens de werkuren. LH tries Belgium, Brandstoffen De Voorlopig blijft dat bij ons nog een Cegel NV, Gates Europe, N.V. Li- utopie. Werkgevers zijn bij ons nog horex, N.V. Minit, NMBS, Pioneer steeds van mening dat sporten tij- ilectronics Manufacturing, het Mi- dens de uren tijdverlies is en dat - listerie van Financiën, het OCMW zulks gelijkstaat met minder pro- n het Stadspersoneel van Aalst. duktie. En anderzijds leeft bij een sen werkgroep werd reeds opge- aantal werknemers de vrees dat het icht met afgevaardigden van ver- nelde bedrijven, plus van BLOSO, ntercom en KBOV. In Aalst kan dat De Vereniging voor mineralen en fosielen Xenophora organiseerde reeds te Aalst haar niet-kommerciële ruilbeurs. Dat in de stadsschool aan de Binnenstraat 157. Omdat gedacht werd dat het sukses wellicht groter kon zijn werd uitgewe ken naar de provinciehoofdplaats. Twee keer kwamen ze echter van een eerder kalme reis terug. Xenophora is nu terug in de thuishaven te Aalst. A.s. zondag kan U er kennis maken met heel wat mineralen en fossielen. Niet in het minst met heuse koraalriffen in België. Aalst. Paul Deboelpaepeen Mijlbekenaar in hart en ziel (a) voor de werkgevers de bedoeling zou zijn via betere training te ko men tot een hoger arbeidsritme. Maar in Japan is reeds lang uitgewe zen dat sporten tijdens de werkuren zowel de werknemer als de werkge ver ten goede komt. Bovendien is het zo dat sportbeoefenen een ade- kwaat middel is tegen stress en in de huidige werksituaties verliezen heel wat werknemers door hün isole ment vaak het kontakt met de bui tenwereld wat dan leidt naar stress. Cén jaar bedrijfssportwerking Aalst ichepen Patrick De Smedt eva- ueerde de bedrijfssportwerking na ién jaar werking. Die kwam in Aalst >p gang in navolging van het ge- tagd pilootprojekt te Gent, onder ipuls van BLOSO - Oost-Vlaan- Ideren en van de Vlaamse Liga Be- jdrijfssport. lAlle bedrijven met minstens 20 (werknemers werden aangeschre- Pr°gramma :nie- wen. Een 20-tal ervan reageerden Op zaterdag 12 mei kan u in Sport- ens- positief. Tijdens een eerste infor- centrum Osbroek terecht vanaf 13 Op- jmatievergadéring werden de moge- u. Van 13.30 u. tot 17 u. zijn er jlijkheden en logistieke hulpmidde- zaalvoetbaltornooi, tennistornooi, ond jen van Provincie, Stad en BLOSO volleybaltornooi en atletiekproe- 10H" toegelicht. Bevorderen van de sport ven. Te 17 u. is er de aflossingswed- rang in bedrijfsverband enerzijds en be- strijd op de atletiekpiste en te 17.30 tere kommunikatie tussen de be- u. volgen de prijsuitreiking en de ver- drijven onderling anderzijds, liggen receptie. ;che aan de basis van de Bedrijfssport- Familieleden kunnen deelnemen Lering. Initiatieven groeiden, tre- ppeelkalenders werden in pn over het gebruik van de" infra- ang istruktuur werden praktische afspra- en gemaakt. Bovendien kwamen r initiatie- en vervolmakingskur- Isussen op het getouw. 156 wefkne- aan geleide wandelingen van 14 tot 17 u. en voor kinderen van 2 tot 6 is er een spelnamiddag. Nadere informatie via 053/77.11.11, toestel 281, Sportdienst der stad Aalst, Kattestraat 33. LH ™.e Veertigste kruisweg door de stad Als rasechte Mijlbekenaar weet Paul Deboelpaep beter dan wie ook hoe het verenigingsleven in de wijk er vroeger aantoe ging en vandaag aantoe gaat. Vroeder kende ieder een, iedereen, iedere inwoner van de wijk had zijn bijnaam. En wan neer het zomer was, dan vonden de buurtbewoners elkaar op de hoek van de straat om een praatje te slaan. Dat alles is nu voorbij. Men sen vervreemden van elkaar en Mijlbeek ontsnapt evenmin aan die trend. Op vele plaatsen begroeten de men sen elkaar al niet meer. Wat in eigen omgeving niet kan, dat is best moge lijk wanneer men elkaar bij toeval elders ontmoet. Tijdens de vakantie bievoorbeeld. Dan kent men plots elkaar. Paul Deboelpaep vindt dat men he- dentendage als organizator van feestelijkheden niet voldoende ge waardeerd wordt. Van een organi zator wordt gevraagd dat hij een diplomaat van het zuiverste water is. Hij moet veel kunnen verdragen, veel kritiek kunnen horen en een brede rug hebben. Paul kan het we ten, want de "Rozenkermis" op Mijlbeek is een van zijn realizaties. Centraal in de "Rozenkermis" staan het Beukenhof en 't Apostel ken. Het zijn allicht ook de meest bekende punten van de wijk. Er zijn tal van komitees in de wijk die el kaar hebben gevonden in wat men zou kunnen noemen een kermis- komitee. Daar wordt eendrachtig gewerkt en dat is ook voelbaar aan het programma van de Rozenker mis dat voorligt. Op vrijdag 27 april start het feest met een belotwedstrijd die om 20.00 uur aanvangt. Met liefst 6.000 fr vooruit en de inleg. Het inschrij vingsbedrag is bepaald op 50 fr. Za terdag 28 april om 20.00 uur is er de verkiezing van de Miss en Mister Beukenhof. Op zondag 29 april worden dan alle registers open ge trokken. Van 14.00 tot 19.00 uur is er een rommelmarkt. Om 20.00 uur een TD met vooral muziek uit de zestiger jaren. Maandag 30 april is er om 15.00 uur een koffietafel voor de 60 plussers. Om 20.00 uur is er een grote play-backwedstrijd voor zien met kategorieën van 6 tot 12 en van 12 tot 18 jaar en van 18 jaar en ouder. In iedere kategorie is er ge zorgd voor een kanjer van eert beker en waardevolle prijzen. Vermelden we ook nog de leden van het "kermiskomitee" "Alfons Sab- be, Werner Callebaut, Norbert Ver hulst, Eddy Daelman, Pierre Dael- man, Paul Deboelpaep, Pierre Goossens, Lucien Schollaert, Cyriel en Sooi De Backer, (ad) Vóór 37.000.000jaar werd de plaats waar zich nu België situeert ingeno men door een zeestraat tussen het Old-Red-Vasteland en een eiland dat zich uitstrekte van het huidige Normandië tot Bohemen. Tijdens het Eifelinaan begonnen er zich in deze zeestraat echter riffen te ontwikkelen. Een 'rif is een lange, smalle ondiepte in de zee dat uit een rotsachtige bodem steil op rijst, al dan niet bezet dan met ko raal. De groei van die riffen duurde verder, enige tussentijd niet in acht genomen tot in het Fransiaan. De zee die België toen overspoelde kan opgesplitst worden in twee zo nes. Het noordelijk deel was heel wat stabieler dan het zuidelijke. Dat noordelijk deel overspant wat nu het bekken van namen plus de noordkant van het Dinantees be kken heet te zijn. Daarin ontwikke len zich biostromen, platte riffen. De top van deze riffen lag nauwe lijks onder het peil van het waterop- iervlak. laar in het zuidelijk gedeelte ont- ?e- De reeds veertigste "Kruisweg door de Stad", een unicum in Vlaande ren waarmee "De Ghesellen van het H. Kruis" traditioneel uitpak ken, werd op Goede Vrijdag een indrukwekkende openbare geloofs belijdenis in een stille stad. Geen Saturday night fever. Wel een stille getuigenis van vele honderden gelo vigen. Men raamde ze op zowat 800. In elk geval alleszins meer dan ver leden jaar. Halfweg kwam enige re gen wel de plechtige optocht versto ren doch ook op Goede Vrijdag op kalvarie was de weermaker evenmin ;oed gunstig. Deze boetetocht die haar oor sprongvond wat betreft de statische beelden met kledij in attributen al les in sneeuwwitdoch beschenen door fascinerende kleuren bij "Les pleurantes" de Dijon kreeg vooral zijn huidige gestalte door de in breng van wijlen Frans De Koninck. Na hem zorgde Gilbert Eelbode voor de kontinuïteit en uiteraard ook voor een aantal vernieuwingen en aanpassingen. Nieuws is alleszins de -tekst van Wouter De Bruyne waarbij de links wordt gelegd in fijnbesnaarde be woordingen van het passiegebeuren in het Oosten naar onze Westerse maatschappij. En dat gebracht door Francis Verdoodt en Wilfried De Bruyne met beiden een merkwaar dige zeggingskracht. Ook de gebeurtenissen die de we reld beroeren in het Oostblok kwa men aan bod. O.m. door typische muziek van daar. Nieuw ook de brochure die verwijst via o.m. een aantal vergeelde foto's aan de historiek van dit enig gebeu ren. Hoogtepunten waren andermaal de kruising in '"t Klein Parksken" en het apoteose in de Sint-Jozefskerk waar ook als inzet "Het Laatste Avondmaal" een zeer sfeerschep- pend beeld vormde. LH Aalst. Traditioneel werd in het centrum van de stad een kruisweg gehouden piet levende heelden (a) Op de Gentse Floraliên is een van de meest spektakulaire planten te zien uit Monaco. Men zal er ook in wereldpremiere de nieutv gekreëerde waterlelies met bloemen op ho ge stengel kunnen bewonderen. Brussels International Trade Marl groe peert nu reeds de kolieklies van 7.500 mer ken in -de mode, binnenhuisinrichting en speelgoed, verdeeld door een 1.500 fabri kanten, agenten of invoerders. Op 21 april start de campagne Industrieel Erfgoed Vlaanderen. De bedoeling is de belangstelling voor dit patrimonium te doen toenemen en om de nodige middelen en mogelijkheden los te weken voor de studie, het behoud en de valorisatie ervan. Zestig gemeenten in Vlaanderen werken mee aan de campagne. M; wikkelden zich biohermen, lens- en koepelvormige riffen. Soms in de vorm van een atol, een koraalei land. Op de randen van deze bio hermen waren vaak koralen aanwe zig. Kalkstenen uit deze biohermen werden niet zo lang geleden nog in de regio Philippeville in tussen "Samber-en-Maas opgehaald als ro de marmer. Riffen uit het Devoon vindt men nog in de Duitse Eifel nauw verwant met onze Ardennen, in het Engelse Devon, in het Spaanse Asturië maar ook in Marokko, Senegal, New- York en Canada. Tijdens de beurs kan U kennisma ken met dergelijke zeldzaamheden. Deze beurs kwam tot stand door de samenwerking van Xenophora met Nautilus-Gent, de Belgische Ver eniging voor Conchyliologie en die voor Paleontologie. U kan er terecht op zondag 22 april van 10 tot 17 u. en dit zonder in uw geldbeugel te moeten tasten. LH Voorzitter van de Interkommunale Land van Aalst (ILVA) Hector Petit neemt afstand van de vermoedens, geruchten, berichten, perscampagne als zou het reeds vaststaan dat de verbrandingsoven voor de regio Aalst en Oudenaarde in Zottegem zou komen te staan. "Niets is minder waar, het blijven gewoon loze geruchten", zegt de voorzitter. "Wel is waar dat de diverse inter- kommunales uitgenodigd werden in funktie van het Masterplan hun vi sie mede te delen". Dat Masterplan opteert duidelijk voor verbranding van het afval dat niet recycleerbaar is. Dat zou bvb kunnen met één verbrandingsoven per provincie. Die zou dan voor Oost-Vlaanderen in de Gentse kanaalzone kunnen komen. Het is immers wenselijk dat dergelijke verbrandingsoven op een industrieterrein zou komen dat makkelijk bereikbaar is. Zoniet zou men toe zijn aan een wijziging van het Gewestplan en dat vraagt snel drie jaar procedure. Bovendien zou een oven op een industrieterrein minst protest opleveren. Dergelijke oven moet zijn geproduceerde ther mische energie rechtstreeks kunnen overhevelen op het hoogspannings net en dat kan ook best opreen industrieterrein. En ten derde wordt die oven best gerealiseerd waar ook de geproduceerde warmte best kan gebruikt en aangewend worden. Veel verbrandingsovens Een andere alternatieve oplossing zou erin kunnen bestaan meerdere kleinere ovens te realiseren. Bv. acht waarvan twee in Oost-Vlaan- deren, 2 in West-Vlaanderen, 2 in Brabant en 2 in het Antwerpse. De. SP-Oost-Vlaanderen verzet zich echter duidelijk tegen dergelijke versnippering wetende dat een "kleinere oven" ook 1,2 miljard kost en dat versnippering van de krach ten duurder en minder efficiënt zal uitvallen. Nog niets definitief Voorzitter ILVA Hector Petit be nadrukt andermaal dat nog niets geregeld is. Alleen hebben Inter communales, en dus ook die van Aalst, geantwoord op de vraag van OVAM. Dat er een oven zou kun nen komen in Aalst, in Zottegem, in Dendërmonde, in Erpe-Mere, in Schendelbeke, in Ronse e.d.m. be hoort slechts tot het rijk van de ver onderstellingen en vaak zijn die vals.. (LH) Aalst. Kruisweg. Naar jaarlijkse gewoonte werd de kruisweg door de straten van de stad druk bijgewoond (a) autoberging en kelder (inbegrepen BTW; architect, bouwgrond) voor inlichtingen zich wenden tot WONINGEN- 091/24.29.89 053/77.95.93

De Voorpost | 1990 | | pagina 5