De traditionele "tweedracht" Aalst - Dendermonde Feniks hernieuwt zege in Idea-kwistornooi Affligemse school expozeerde in Baardegem Brochure en Paardezitting A10B6 0 «1 I u I I 33VJ UC UUI (JUOl MEUBELEN MEUBELEN MEREN Tl KOOP: Lederen salon 3 zit 2 zit, zeer goede staat. Prijs 0.t.k. Tel. 054-33.76.87 17/720-N A11F4 Tl KOOP: antieke kast, don ker. Prijs 10.000 fr. Kinder park mooie nieuwe kin derstoel. Tel. 052-22.38.39 Tl KOOP: eetplaats, stijl Breu- gel, zo goed als nieuw. Te bevragen: Eegenen 57, Ou- degem. Tel. 052-42.37.8817/ Tl KOOP: wegens verhuis, sa lon 3-1-1, notelaar, beige mo hair, als nieuw, 2 persoons slaapk., kolenkachel Efel, serveertafel, twee-deur kleerkast. Tel. 052-47.02.66 17/013-0 Tl KOOP: Salon, als nieuw. 3 2 1 zit, In gebloemde mohair. Tel. 052-22.10 83 17/ 793-D Tl KOOP: 2 persoonsslaapka mer, zwart. Spotprijs 15.000 fr., lattoflex inbegrepen. Tel. 03-889.50.13 17/680-k Tl KOOP: ronde keukentafel met vier stoelen. Karrestraat 148, Lokeren. Tel. 091- 48.89.36 17/827-L Tl KOOP: direktiebureel, dak- tylotafel, 1 hoge en 2 lage kasten, 1 zetel kleur grijs, als nieuw: 35.000 fr. Tel. 054/ 41.25.71 - 053/77.36.48. 17/ 086-GA Tl KOOP: stoffen salon, 7.000 fr. Bevr.: Rozenstraat 95, Lo keren, na 5 uur. 17/aie-L A11D3 Tl KOOP: Eiken eetplaats (Vlaamse eik), dressoir ta fel 6 stoelen buffetkast. Oude slaapkamer (2 pers.), geen antiek. Elektrisch kook- vuur oven AEG. Inlichtin gen: tel. 091-48.20.62 of 48.58.75 (tussen 9-12 u14- 19 U.) 17/04064. Tl KOOP: Lassies (zwarte en bruine) Tel. 03/778.01.72. Tl KOOP: pracht, sneeuwwit Maltezer-pups bij part. vr. ook nog 2 Shihtzu-pups m. De ouders zijn van beide te bez. Tel. 052/47.66.59. 16/ 344-vs DIEREN Tl KOOP: prachtige mer rie, Haflinger, 6 j. oud. Rijklaar. Tel. na 17 u. 053/21.53.71. 17/142-ga Tl KOOP: Duitse herdershon den, 7 w. oud. Van De Waele Maurice, Ruilare 153, Zeve neken Tel. 091-55.66.46 17/ 76S-D-L Tl KOOP: Schapen: ooi 2 lammeren, ras: Zwartbles 8.000 fr. Geiten: 3 1 bok 5.000 fr. D'Haen, Dijkstraat 4, 9100 Lokeren. Tel. 091- 48.49.36 17/603-L Tl KOOP: Hondjes, gevacci neerd ontwormd. Prijs 3.000 fr./stuk. Partikuller. Tel. 053-80.70.15 Tl KOOP: koppel herten 1- jarig jong. Prijs: 15.000 bfr. Inl. 21.11.38, tijdens kantoor uren. 17/228-PG Tl KOOP: Poedertjes abri koos, zwart, zilvergrijs, Yorkshire Terriers, keesjes. D'Hooghe Gilbert, Ropstraat 42, Haasdonk. Tel. 03- 775.99.54 81322-B Tl KOOP: Witte mattezertjes en mini-Yorkshires, goede beharing, ook mini boomer hondjes, langharig, echte kindervnenden, ruiven niet betaalbare prijzen. Tibe taanse Terriers, langharig. Te reserveren: 03/755.11.50, thuisbrengen mogelijk. 17/ 0455 BL Tl KOOP: Honderen panelen 2 en 3 m. br., hoogte 1,80 m. Supermeeneemprijs: 950 fr/ m. Bij Plastiek Van Acker, Gentseweg 329,2750 Beve- ren-Waas, (viadukt Beve- ren). Tel. 03-775.43.53 49365- De Meldertse kunstschilder Maria Cuper was samen met de Affligemse School waarvan zij de voortrekster is, en een aantal afgestudeerden van de Akademie voor Schone kunsten van Aalst, present in een groepstentoon stelling in "Ons Huis" aan de Hoogstraat te Baardegem. In 1928 kwam de S.M. "Ons Huis" tot stand met als doel onderdak te verlenen aan Baardegemse vereni gingen. Opdat het initiatief niet zou doodbloeden aan geldgebrek, werd er als inkomstenbron een drankhuis aan gekoppeld. De aandeelhouders die opzettelijk minimaal gehouden worden om er veel mensen te kun nen bij betrekken, kozen als eerste bestuur Oscar Joostens tot voorzit ter, Benoit De Gerck tot sekretaris, Jozef blindeman tot ondervoorzit ter en tot bestuursleden Karei Moortgat, Frans Van Lembergen, Hubert Ruyssinck, Remi Joostens, Aloïs De Clerck en Alexis Roels, beheerders. Er kwam een kaat- splein bij, er werd toneel gespeeld, er werden (bloemen)bals georgani- zeerd en er werd op de wip gescho ten. Via kapitaalsverhogingen kon steeds worden bijgebouwd en werd aangepast en gemodemizeerd waar nodig. Heel wat verenigingen vonden er een waar tehuis. Zo onder meer Toneelkring "Hoop in de Toe komst", kickerclub de Stormvogels, voetbalploeg De Vlugge Jongeren, kaatsclub SK Baardegem, wieler en supportersclub Baardegem Sportief, spaarmaatschappij de Lustige Potters, de turnende da mes, de wipmaatschappij Sint-Jo zef, de duivenmaatschappij Rap zijn Wint, de scouts en de chiro, de Vonckruiters, de Katolieke Vereni ging voor Gehandicapten, de Lan delijke Gilde en de Katolieke Bond voor Gepensioneerden. Tentoonstellingen De jongste jaren werden er ten toonstellingen georganizeerd om "Ons Huis" meer weerklank te schenken in de regio. In 1988 waren dat werken van Baardegemse kun stenaars van allerlei disciplines en in 1989 kwamen Baardegemse ver enigingen aan bod. Tijdens de voor bije paasdagen was er de Affligemse School te gast, samen met oud-stu denten van de Aalsterse akademie. Kuituurschepen Gracienne Van Nieuwenborgh zag in de oud-leer lingen van de Aalsterse akademie de link tussen Aalst-stad en de deel gemeenten. Ze zei ook dat wat de deelgemeenten betreft Baardegem weliswaar de kleinste is, maar op artistiek gebied in geen geval de geringste is. Het tegendeel is eerder In het zicht van de Ros Beiaardommegang te Dendermonde op zondag 27 mei, door de Aalstenaars smalend versleten voor "Boerenommegang in het dorp van Dendermonde", smeden de Aalsterse Draeckenieren weer groot se plannen in het teken van de traditionele "tweedracht" tussen de twee Dendersteden. De "Kaiserlycke Souvereine Caemere der Draeckenieren tot Aelst" plant inderdaad een unieke publikatie die wellicht een hoogstandje wordt van typisch Aalsterse spirituele humor. Alleen blijft het vinden van een passen de titel voor deze publikatie nog een nachtmerrie voor de Draeckenieren met onder meer Opperdraak Frans Wauters en Geheimschrijver Herman Louies. Paardezitting op vrijdag 18 mei De wedijver tussen Dendermonde en Aalst bestaat reeds lang. Volgens P.G. De Maesschalck zou die ont staan zijn toen Aalstenaren vroegen het Dendermonds Ros Beiaard eens te mogen lenen. Iets wat eeu wen terug eerder gebruikelijk was. Steden hielpen elkaar met attribu ten allerhande voor hun folkloristi sche stoeten. Zo kreeg Dender monde in 1540 van Rupelmondc eens twee grote kemels en een een hoorn in bruikleen om een kermis- ommegang op te fleuren. Maar de vraag van Aalst om het Ros Beiaard te mogen lenen, werd afge wezen. Een kwestie gewoon van af gunst en naijver. Uitgezonderd de perioden van Iwein van Aelst en Daniël van Dendermonde, leefden beide steden sinds onheuglijke tij den zonder het onderhouden van enig vriendschappelijke of gewoon fatsoenlijke hoffelijkheid. Zelfs toen het Aalsters stadsbestuur be reid was de kop van het Ros Beiaard met goudstukken te zullen vullen, bleven de trotse Dendermondse poorters vasthouden aan hun wei gering. Ze wilden en zouden dc naam "Ros Beiaardstad" waardig zijn. Dat die van Aalst dat nog steeds benijden, zou blijken uit Aalsterse pogingen de jongste decennia. Zo wilde Aalst op 26 april 1952 het Ros Beiaard gewoon ontvoeren. En verscheen er in 1953 een nieuw Ros in de Aalster se karnavalstoet waaraan Aalst zelfs spottend de naam "Ros Bala tum" nad gegeven. Maar bekrom penheid en chauvinisme zijn met de vooruitgang verdwenen. Hoogoplc pende ruzies behoren tot het verlc den. Als rivaliteit zich nu manifesteert, i die de uiting van gezonde, sprankc lende, onuitroeibare volkshumo die zoals de geest van Uilcnspiegc steeds zal blijven leven, doen wc derzijdse waardering en verdraag zaamheid allerminst uitsluit. Het is in die zin dat dc Paardczittinj van 1975 een staartje krijgt op vrij dag 18 mei e.k. Naar het schijnt zou nu reeds cci hoogdravende Dendermondse dc legatie staan te trappelen om in dj arena te treden. Dc toegang is wc gratis. Dcndcrmondcnarcn moctci wel één frank betalen (Ih) Aai vrie SOC! moj Cei De; bet Eei wei ver Dit pla Me ger Sk) tee Mi Ee zal Vo me Oc vo< VI Ee U Dc de vai sle Dc Ai Al Dat het kan verkeren wist Bredero maar ook de leden van kwisploeg Podorie ondervonden tijdens het zesde Idea-kwistornooi die volkswijs heid. Podorie, dat de tweede avond met een kleine voorsprong begon, kreeg op zaterdag met zijn «Paljassen» geen voet meer aan de grond en het sterk spelend Feniks zag de weg vrij om de zege van vorig jaar te hernieuwen. waar, aldus de schepen. Voorzitter Henri Joostens en sekretaris Gu- staaf Temmerman hadden heel wat voorbereidend werk verricht om deze expo tot een goed einde te brengen en mochten dan ook woor den van dank en van gelukwensen in ontvangst nemen. Affligemse School Deze vereniging stelt zich vooral ten doel haar leden de gelegenheid te schenken in kontakt te komen met een breder publiek via tentoon stellingen her en der. Maria Cuper die wekelijks een kunstatelier leidt in de kunstkelder in het kultureel centrum Affligem, heeft 43 ten toonstellingen achter de rug waar van een aantal individueel en heeft een breed gamma aan werken. Al leen portretschilderen ligt haar dui delijk minder. Ze volgde zes jaar akademie te Aalst, volgde drie jaar schilderles sen bij Permeke te Sint-Martens La- tem en werk ook professioneel als letterschilder of reklematekenaar. Affiches heeft ze reeds bij de vleet ontworpen. Een voornaam lid van de Affligem se School is alleszins de 55 jarige Louis Robijns die de allereerste Prijs Valerius De Saedeleer in de wacht sleepte. Andere leden ervan zijn onder meer Monique Stijle mans wiens voorkeur gaat naar akwarellen en Magda Van den Steen die nog in haar debutanten periode is. Bij de oud-studenten van de akademie, niet aangesloten bij de Affligemse School, springt het keramisch oeuvre van Tnessa Van den Brempt uit de band. Via klei geeft Thessa gestalte aan haar dro men. Vele jaren zoeken, experi menteren en steeds herbeginnen leidden haar naar een persoonlijke stijl kwam vorming en kleur, waarbij de mens steeds centraal staat. Verder toonde Francois Van de Velde met fineerhout van diverse kleuren en formaten onder meer de kerk en het waterkasteel en Pierre Van Holbeeck maakte mooie reali saties met het pistool in de airbrush discipline. Piet De Brandt hield het bij wit-zwart pentekeningen en Mark Temmerman toonde zich een ware belofte met zijn olieverfschil derijen. (LH) Weekberichten van de Kredietbank heeft het in zijn jongste nummer over de omke ring van de renlestruktuur in de meeste Oesolanden. De eerste maanden van dit jaar maakte de stijging van de lange rente een einde aan de omgekeerde renlestruk tuur. Weekberichten is verkrijgbaar in de KB-kantoren. Agalev Lokeren heeft een brochure van 40 pagina 's uitgegeven onder de titel ..en we rijden de aarde naar de maanDe bro chure kan besteld worden bij Michel Kuy- pers, Zamanstraat 16 te 9100 Lokeren (091/48.89.27.en kost 20 fr (plus verzen dingskosten). Similes Regio Sint-Niklaas organizeert op maandag 28 mei om 20.00 uur in de Rein- aertzaal van de stadsbiblioteek aan het H. Heymanplein nr 3 te Sint-Niklaas een in- fo-avond over "de verschillende vormen van depressie". De avond is uitsluitend bedoeld voor familieleden van psychisch zieken. Voor meer informatie Diane Edel- ynck, 091/24.23.05 tijdens de kantooruren. Het feit dat Feniks uit Opwijk al weer meer gerenommeerde kwis- sers achter zich hield, bewijst dat de Idea-kwis wat anders blijft dan kei hard denkwerk. Ook bij de zesde editie bleven de organisatoren van het buurtkomitee Blauwe Steen trouw aan de doelstellingen van bij de start. Idea blijft een totaalspek takel, een kwisshow die ziin plaats op de Dendermondse kwiskalender volledig wettigt. Dertig entoesiaste ploegen bouw den de zesde editie van het Idea- kwistornooi en kwismaster Herman Van Molle kon slechts de Gasstui- vers en KWB-Keur als nieuwko mers herkennen. Wie eens van Idea proefde, wil er ook volgend jaar weer bijzijn. De feestzaal van het Dendermondse H.Maagdcollege zat stampvol want de publieke be langstelling was nog groter dan de jaren voorneen. Podorie Vorig jaar werd het duel slechts na tweemaal 40 vragen beslecht. Fe niks gokte toen beter op de schif- tingsvraag en Podorie, in 1988 nog winnaar, werd naar de eerste ere plaats verwezen. Dit jaar zouden Feniks en Podorie opnieuw de toonaangevende ploegen worden. De ploegen bleven de eerste avond erg dicht bij elkaar en na twintig vragen zaten een tiental ploegen binnen een speling van vier punten. Feniks voerde de bende aan. Alleen de Paljas-joker op sport deed nogal wat ploegen pijn. .Als «Mystery-gast» verwelkomde Herman Van Molle Jacky Morel van de TV-reeks De Collega's en de kwisploeg met die naam kon na de pauze met een extra kracht aan het kwiswerk beginnen. De Collega's zouden de eerste avond vierde ein digen. Het werd trouwens een stuk moeilijker met de slakken uit de Kalenaijk en de «Bostroëneir» als ongeëvenaarde scheepslamp. Po dorie (73 p.) ontliep Feniks (72 p.) dankzij dc rode draad-vraag waar Vlassenbroek het gemeenschappe lijk element was. Feniks Toen Herman Van Molle in het prachtige Idca-dekor de tweede avond opende, hoopten alle ploe gen dat net minstens even vlot zou lopen. De onbekende figuur was nu radioman Chris Van den Durpcl die als entertainer bewees veel meer in zijn mars tc hebben dan velen ver moedden. Maar de imposante prij- zcntafel prikkelde de zenuwen cn scherpte dc kwissmaak. Voor de pauze liep het voor Podorie al ccn eerste keer verkeerd met dc Bib-bib Hocra-prijs waar dc eerste Paljas, goed voor acht punten, verloren ging. Feniks kwam halfweg duide lijk aan dc leiding. Podorie bleef tweede. Fremantlc en striptekenaar Johan Dc Moor bleken ook zware struikelblokken. Van Molle gaf geen tussenstanden meer maar dc spanning om dc eind zege viel definitief weg toen Podo- vorigjaar, de Idea-kwisformule lijkt wel gesneden brood voor de kwis- sers uit Opwijk, die met 157 punten nog fors uitliepen op de Dender monde Rugbyklub, Eindelijk d'Erbii, De Collega's en het onfor tuinlijke Podorie. Het entoesiasme waarmee de spon sors het prachtige en waardevolle prijzenpakket verdeelden lijkt een garantie voor het Idea-kwistornooi. De 50 gemotiveerde mensen van het buurtkomitee cn kwismaster Herman Van Molle maakten alvast afspraak voor volgend seizoen. De uitslag 1. Fenix 157 2. Dendermondse Rugbyclub 145 3. Eindelijk d'Erbij 144 4. De Collega's 143 5. Podorie 138 6. De Verkwissers 136 7. T.G.V. 133 8. V.T.I. 131 9. IC/IR 131 10. Libido 125 11. The Pink Panters 124 12. Allrounders 123 13. Postscriptum 122 14. Huilen met de pet op 121 15. Doeternietoe 120 16. Pakna 118 17. Placebo 118 18. Hermes 112 19. De Gasstuivers 108 20. Jeugdhuis Zenith 108 21. Dubbelspel 105 22. Troel 103 23. Kopvlees 103 24. 'Kwis'tWel 101 25. Lerbonthuys 99 26. De Knokkers 98 27. Denderfeeën 96 28. Primulantus 86 29. K.W.B. Keur 82 30. De Jolly Kwistcrs 79 Hugo Aerts Dendermonde. Ideakwis. Op het meesterschap van Feniks stond geen maal (foto Piet Hermans Dendermonde. Ideakwis. De Zenithploeg blaast even uit tussen twee vragen in\ (foto Piet Hermans) "60 perspektief' is de titel van een bro chure die gemeenschapsminister van Wel zijn en Gezin Jan Lenssens heeft uitgege ven. De nota schetst op basis van de re centste gegevens de maatschappelijke kon tekst en perspektieven voor een globaal beleid ten aanzien van de 60-plussers in de jaren negentig. De nota kan schnfielil aangevraagd worden op hel Kabinet vak Gemeenschapsminister Jan Lenssenf l.a.v. Persdienst, Jozef II straat 30 te 10' Brussel, per eksemplaar twee postzege van 14 fr insluiten voorde verzendingski ric ook ziin tweede Paljas, nu met een waarde van tienpunten, verloor met Reinout van Montalbacn. Fe niks struikelde niet meer cn dc rode draad-vraag met dc Vier Heemskin deren als bindteken bleek een mak kie. Feniks hernieuwde de zege van Dendermonde. Ideakwis. Een nokvolle feestzaal van het Heilige Maagdcollege (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 10