isteelkoncert met het >aganini-duo te Herzele w Teugels te Affligem Tom Deneckere con brio Tentoonstelling "Zonder grenzen" te Aalst Ook Clouseau op «Rock-Affligem» Tejater 80 met "Nacht der Tribaden" Prism in De Werf te Aalst De Voorpost - 27.4.1990 - 11 Lede.Johan Van uKrPaul Aalst. Hoger Op speelde "Plotseling thuis" wat wel eens verrassingen kan opleveren (a) Jgoplc t verlc teert, i •ranke humo spiegc cn wc draag zittinj >p vriji ds cci se de i in di is wc lOCtC Aan het Bellekouterkompleks organiseren de plaatselijke Kerkstraat vrienden hun tweede Rock-Affligem. Dit ten voordele van heel wat sociale organisaties waaronder ook de Nierdialyse Aalst die het mogelijk maakt dat ook nierpatiënten eens op vakantie kunnen en het Centrum voor gehandikapenn Schoonderhage. Deze organisatie is gegroeid uit akties van de Kerkstraatvrienden ten bete van kansarmen. Een roek-festival organiseren werd dan ook een reële uitdaging. Het werd een schot in de roos want liefst 830.000 fr. kon aan sociale verenigingen worden overgemaakt. Dit jaar wordt het projekt nog grootser opgevat. Het festival heeft plaats op zaterdag 26 mei, de zaterdag na O.L.H. Hemelvaart. Men is er in geslaagd een bonte pleiade ensembles naar Rock Affli- fem te trekken met als Belgische formaties Rhiana, De kreuners, De kyblasters en uiteraard Clouseau. Uit Nederland komt het gerepu teerde Golden Earring, uit het Verenigd Koninkrijk Ruby Turner en Mud en uit de U.S.A. Clarence Clemons. Een dus duidelijk zeer attraktieve affiche die de massa naar Affligem zal lokken. Voor de goede afloop van deze grandiose organisatie staan 250 medewerkers borg. Uiteraard allen vrijwilligers. Ook «Mama's Jasje» uit het Brusselse krijgt de kans tot optreden en voor de presentatie tekent Francesca Van Thielen, de presentator van VT Top 50. Een toegangsticket kost in voorverkoop 700 fr. Aan de kassa betaalt U 100 fr. meer. De NMBS schenkt aan ieder festivalganger een gratis spoorticket mits de speciale toegangstickets aan te kopen in een spoorstation. Houders van een jongerenpaspoort of Affligemnaren jonger dan 18 jaar betalen slechts 500 fr. De NMBS legt speciale treinen in uit Oostende, Deinze, Sint-Niklaas, Antwerpen, Zoersel, Hasselt en Brussel. Autobussen brengen de spoorreizigers van het station van Liedekerke nar de festivalweide. Nadere info via 053/66.70.59, 66.03.95 of 66.15.44. Na het suksesrijk koncert van vorig ■jaar in het prachtig gerestaureerde Tkasteel van Steenhuize, brengt de [Werkgroep Muziek van Gamma, de r kulturele vereniging uit Herzele, op vrijdag 4 mei om 20.30 uur het Paga- nini-duo o.l.v. Jean Van der Schue- ren. jjHDit duo brengt werken uit de laai- ^■klassieke en vroeg-romantische pe- ^■riode met komposities van C.G. ^^Schneider. J. Küffner en natuurlijk Paganini. Ook staat er een werk van möafde hedendaagse Vlaamse kompo- nist M. De Jonghe op het program ma, waarin de viool- en gitaarpartij ;elijkwaardig naar voor komen. )e uitvoerders zijn gitarist Jean van Ier Schueren en violiste Hilde Van "eer. Van der Schueren is bekend lom zijn veelzijdigheid. Hij behaalde J -jverscheidene eerste prijzen en ver- JË jvolmaakte zich bij de wereldbeken- P Jde gitarist Alinio Diaz. Hij treedt als -solist op met diverse ensembles, lijn begeleidingen zijn bedacht op en homogeen samenspel. /ioliste Hilde Van Keer studeerde •ij Georges Octors en behaalde •aast de regeringsmedaille en de :elden uitgereikte Virtuositeitsprijs nog tal van andere eerste prijzen. Zij maakt deel uit van het Bach-en- semble, het Vlaams Kamerorkest van Brussel .en het Collegium In strumentale Brugense. Zij stond ook mee aan de wieg van het Nieuw Belgisch Kamerorkest van Jan Caeyers, waar ze trouwens nog steeds de funktie van koncertmees- ter waarneemt Als assistente viool is zij, aan de zijde van Georges Oc tors, verbonden aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Brussel. En dit is maar een greep uit haar rijk' gevuld curriculum vitae... Dit koncert is dus zeker en vast een aanrader! Vermits de zitplaatsen beperkt zijn, is snel wezen dus gebo den om zeker een kaart te kunnen bemachtigen! In voorverkoop betalen Gamma-le den slechts 250 BF, niet-leden 300 BF en aan de kassa kost een toe gangskaart 350 BF. Deze kunnen aangeschaft worden bij de leden van de Werkgroep Muziek van Gamma én in het kantoor van het Gemeen tekrediet te Herzele (053/62.39.20). L. Het solistentornooi van Rotaract- Aalst heeft duidelijk de wind in de zeilen. Waren er bij de eerste uitga ve een 200-tal aanwezigen, bij de tweede was dat aantal reeds ruim verdubbeld en verleden vrijdag reikte het aantal belangstellenden naar de 500. Veel meer kan de schouwburgzaal van De Werf niet meer slikken. Rotaract biedt aan jongeren van 16 tot 18 jaar de gelegenheid voor een belangstellend publiek hun ontlui kende talenten te demonstreren in een tornooi dat bovendien begiftigd is met waardevolle prijzen. Het uit te voeren stuk mag er een zijn naar eigen keuze doch, de te bespelen instrumenten zijn piano, viool en dwarsfluit. Steeds individueel op tredend. Uiteraard met begeleiding aan de piano voor fluit en viool. Rotaract-Aalst ziet haar initiatief duidelijk inslaan en hoopt als pi lootgemeente binnen de Rotaract- gemeenschap - de jongeren van de Rotary-afdelingen - over één of twee jaar de beste musici van het hele land in een districtstomooi te mogen ontvangen. Rotaract Rotaract is een serviceklub voor jongeren van 18 tot 28 jaar en be hoort tot een over de hele wereld verspreid netwerk van 5.495 klubs. Elke Rotaract engageert zich for meel een bijdrage te zullen leveren tot meer humanisering via kulturele initiatieven allerhande. Onlangs organiseerde Rotaract- Aalst nog een karnavalbal met ruim 400 aanwezigen waarvan de hele opbrengst integraal naar sociale projekten werd overgedragen. Elf kandidaten Zes vrouwelijke en 5 mannelijke kandidaten stelden zich voor. Thuus De Gelder wiens uit te voe ren werk niet werd medegedeeld liet verstek gaan. Wel opvallend dat alle elf deelne mers studenten zijn van katolieke onderwijsinstellingen: de Dames van Maria, het Sint-Jozefs- en het Sint-Maartenkollege en het Sint- Jozefsinstituut, allen te Aalst en Sint-Vincentius a Paulo van Gijze- gem. De jury bestond uit musici die auto riteit hebben verworven als direk- teur van de stedelijke akademie Herman Van Santen, lerares viool Erna Van der Meirsch, lerares dwarsfluit Lieve Weymeis, koordi rigent Michel Ghijs, strijker Gaston De Maeseneer, dirigent Octaaf Boone plus vanwege Rotary Aalst Luc Van der Heyden en Aalst- Noord Willy De Graeve. Toondichter Victor Van Frachen uit Affligem was belet wegens ge zondheidsredenen. Tom Deneckere out-standing Tom Deneckere haalde con brio de eerste plaats op piano en kreeg bo vendien de eerste prijs van het hele tornooi. Hij klasseerde zich aan de top vóór Johan Schapé, Anneke Van der Speeten, Jan Cami, Ilse Van de Veere en Katrien De Meyer. Bij de violisten haalde Karolien De Poyer de eerste prijs vóór Patrick Peynsaert en Ilse Delait en op dwarsfluit was de klassering 1. Kathleen Van de Kerckhove en 2. Veerle Van den Brempt. LH «De schilder van de landelijkheid» P*| Andermaal kan U in kultureel cen- irum Affligem werken van de schil der van het landelijke en de fine portrettist komen bewonderen in talen A. Dit tijdens weekends, za terdag en zondag van 14.30 tot 20 u. Het landelijk leven met typische volkse types, ploegende werkpaar den, neerhoven en boerderijen, veldruikers en stillevens liggen hem ïls niet één. De te Lebbeke wonende Dender- mondenaar werkte zich op tot een autoriteit op het vlak van de pasto rale schilderkunst. Zijn scholing in den lande, en zijn vervolmaking in de Ville Lumière bezorgden hem de noodzakelijke maïtrise om de beel den die hij in zich opneemt of fanta- Li Jeert gestalte te geven op een su blieme manier. Hij is een romanticus met uiterste Op zaterdag 28, zondag 29 en maandag 30 april speelt Tejater 80 in Netwerkcentrum, De Ridderstraat 28 te Aalst "Nacht der Tribaden". Telkens te 20 u. Gekreërd in 1975 kende het stuk "un succes fou". Binnen de zes maand werd het in liefst 12 talen vertaald en in maart '76 was het mee te maken gelijktijdig in twee schouwburgen. Het NTG bracht het in 1977 in een regie van Jean-Pierre De Decker. Aalst. Een soliste aan het werk tijdens het Rotaract solistentornooi (a) Derde Solistentornooi van Rotaract-Aalst Met de uitvoering op piano van "Dansen in Hongaars ritme" van Bela Bartok toonde Tom Deneckere, een 26-jarig volbloed muzikant, de primus inter pares. Hjj stak inderdaad naar het oordeel van de jury wat zich door het publiek duidelijk bevestigd werd met kop en schouders uit boven de pleiade jonge musici die zich aandienden in het derde Solistentornooi van Rotaract Aalst. Verleden jaar haalde hjj reeds de tweede plaats doch laatste vrydag zette hy de kroon op het werk met een briljant optreden. Nu laat Tejater 80 U te Aalst deze "Nacht" beleven. Een spel met Rus sische poppetjes. In de grootste pop zit een kleine verborgen en in die kleine dan een nog kleinere. De grootste pop is de ruimte, in casu het Netwerkcentrum. En in deze Netwerkpop wordt een stuk opge voerd, realistisch, quasi dokumen- taristisch over een authentieke ont moeting van August Strindberg met Siri von Essen, de vrouw waarvan hij aan het scheiden is. En in deze toneelstukpop zit nog de kleine éé- nakter "De Sterkste verborgen. Als publiek zit U achter de coulis sen en neemt een kijkje in een repe titie van "De Sterkste". "De Nacht der Tribaden" is niet verankerd in 1890 doch is tijdloos modern. Daarom opteerde regis seur Dirk Van Vaerenbergh voor een onbestemde tijd waarin drie mensen de absolute noodzakelijk heid en de absolute onmogelijkheid van de liefde aan den lijve ervaren. Het stuk is van de hand van Per Olov Enquist, een vijftiger die lite ratuur studeerde aan de universiteit te Uppsala en er tevens verbonden aan was als lesgever. Zijn stuk over Strindberg is zowat een persoonlijke visie, een verkla ring ten opzichte van de hem aange wreven 'negatieve visie" t.o.v. Strindberg, Zwedens grootste schrijver. Regisseur Dirk Van Vaerenbergh is licentiaat Germaanse talen en haal de een eerste prijs woordkunst aan het Kon. Konservatorium Gent. Met een beurs voor de universiteit te Uppsala volgde hij aldaar Strind- bergkolleges en diverse kursussen moderne Zweedse dramatiek. Bij zijn terugkeer werd hij leraar diktie en voordracht in de muziek- akademies Aalst en Deinze en do ceerde zeven jaar Zweedse taal- en letterkunde aan RU Gent. Zijn ta- len-verzamelwoede bracht hem te vens in Finland, Italië en in de Sov jet-Unie. Gedurende tien jaar was hij akteur bij PACT en regisseerde er o.m. "De Sterkste". Met "Nacht der Tribaden" maakt hij zijn debuut bij Tejater 80. Voor wie het nog niet zou weten "Tribaden" staat ongeveer gelijk met "lesbiennes". De cast bestaat uit Pat Ongena (Strindberg), Claudine Lanckman (Marie Caroline David), Nadia Mo rel (Siri von Essen), Erwin Van Herreweghe (Voggo Schiwe) en Jo ris Klinck (de fotograaf). De toegangsprijs bedraagt 200/170 fr. Voor DF-leden en groepen van minstens 15 personen 160 fr. Derge lijke groepen dienen wel vooraf kontakt op te nemen. Reserveren is aan te raden. Dat kan via 053/78.89.81 (Netwerk, tijdens de kantooruren) of 053/21.83.70 (Tejater 80, 24 u. op 24 via een antwoordapparaat). Wie eerst re serveert krijgt de beste plaatsen. Lede. Jean Van Vlaanderen stelt tentoon in 't hof te Puttens (jmh) zin voor elk détail en met een tech niek onze oude Meesters waardig. Elk van zijn werken is een juweeltje qua inhoud, beeldschikking en ge- perfektioneerde uitwerking. De tal rijke prijzen die hij zo in binnen- als in buitenland in de wacht mocht slepen liegen er immers niet om. Hij is inderdaad een kunstenaar die steeds de bakens verzet, nooit opti maal tevreden is over het gebrachte en steeds uitkijkt naar nog beter. Ook zijn portretten zijn kunstwer ken van formaat met naast optimale gelijkenis het duidelijk gedreven engagement om te komen tot een ideale uitstraling van meestal Bra bants aandoende landelijke figuren die men, eens terdege bekeken, nooit meer vergeet. LH De groep Prism bestaat uit een 80-tal jonge adventkristenen uit Vlaanderen, Wallonië, Brussel en Luxemburg. Samen brengen ze een jong en dynamisch programma met gospelsongs, koreografie en mi me. Een leuk en fris geheel dat getuigt van entoesiasme en levens vreugde. Sinds een viertal jaar reeds maakt een deel van de groep tijdens de zomermaanden een tournee langs kmpaings en vakantiecentra in de Ardennen. Op zaterdag 5 mei brengt Prism haar programma in de kleine teaterzaal van het kultureel centrum "De Werf' aan de Molen straat te Aalst. Aanvang om 20.00 uur en de toegang is gratis. Aalst. De nieuwbouw aan de Kastanjevesten krijgt stilaan vortn (a) Vanaf 27 april tot en met 20 mei heeft in het Oud Hospitaal te Aalst een tentoonstelling "Zonder Gren zen" plaats. Ze wordt georgani- zeerd door de Akademie voor Scho ne Kunsten van de stad Aalst. Het wordt de vierde organizatie na "Konfrontatie", "In delen" en "Klein formaat". De tentoonstel ling "Zonder Grenzen" heeft een internationaal karakter en brengt werk van kunstenaars uit Neder land, Italië, Engeland, West Duits land, Ijsland, de Verenigde Staten van Amerika, Noorwegen en uiter aard ook uit eigen land. Naast beel den ziet men er ook foto's en wer ken op doek of papier, evenals een installatie en een video-opstelling. Op de openingsavond bracht de Ijs- lander Thorvaldur Thorsteinsson een performance, terwijlk saxofo nist Ben blankaert zorgde voor de nodige omlijsting.

De Voorpost | 1990 | | pagina 11