Deze week in TV-Ekspres t StSsss. Burgemeester van Dendermonde reikte Aalsterse karnavalprijzen uit I De Voorpost HEBT U EEN HUIS TE KOOP? V Subisidie voor Blijdorp II heimelijk droomt.. Onder vier ogen Babbel met Bé van Walter voor het pi in ^programmeren Alweer 100.000 tr cash te winnen ...en nog héél veel meer TV-Ekspres Het tv-magazine dat blijft boeien EKSPRES 16 - 27.4.1990 - De Voorpost LOL en Yvan-Willy laureaten Willy Van Mosseveldeprijs Provincie- en gemeenteraadslid Willy Van Mossevelde, maar niet minder karnavalist in hart en nieren, bovendien voorzitter van LOL ofte Lotjon- slos organiseerde reeds voor de zesde keer «zijn Prys» die het ludieke, de originaliteit en niet minder de duidelijke verstaanbaarheid van wat karna- valgroepen presteren wil honoreren. Bij de prijsuitreiking in zijn riante woning aan de Aalsterse Beekstraat is hij om geen stunt verlegen en in echtgenote Danielle vindt hij daar bij steeds assistentie. Hij zelf wil inderdaad demonstre ren dat iets origineels het steeds «doet». Eerder betaalde hij de zwa re prijzen - 10.000 fr. voor de lau reaat van de ingeschreven groepen en 5.000 voor die van de losse - reeds eens uit in muntstukjes van één frank. Een zware prijs inder daad. In de tijd van de «verschijnin gen» werden we eens gekonrron- teerd in een nis van zijn leefkamer met «Onze-Lieve-Vrouw van Haal- tert». Een andere keer werd er een hele muur gebouwd met kratten bier ter waarde van 10.000 en 5.000 fr. Zo mee te nemen. Of was het een bankje van 5.000, verstopt in gestold frietvet. En verleden jaar kwam er zelfs «Turks Fruit» aan te pas, maar dan wel écht fruit van een immigrant. Aalst - Dendermonde In het zicht van de Ros Beiaardom megang te Dendermonde op 27 mei en de eraan voorafgaande geplandè Paardenzitting van de Aalsterse Draeckenieren op 18 mei in het Aalsterse Belfort en na de nachtelij ke raid op Dendermonde waar tien tallen affiches «de Boerenomme- gang» aankondigden en het optre den van Lotjonslos als stevige over- telMMMtmk Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Feriorot;- informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 dat de «Paardepest» in de «Schutkring voor het Land van Dendermonde en Aalst» defini tief afgeweerd is. Gevreesd wordt echter, wegens overmatig gebruik zorgden. Voornaamste reden van het te laat komen was echter dat de Dendermondenaren, bij gebrek aan een landkaart en kompas en vooral omdat er geen degelijke bewegwijzering voor hun tocht was aangebracht op het grondge bied van de gemeente Aalst, de woning van Willy Van Mossevel de niet konden vinden in de duis ternis. Niet in de Beekveldstraat DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. DE CUYPER-ROBBERECHT naamloze vennootschap Drukkerijstraat 11, 9140 Zele H.R. Dendermonde 3259 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen die zal gehouden worden op dinsdag 8 mei 1990 te 17 uur, Oude vest 34, 9330 Dendermonde. AGENDA I. Verslag van de raad van bestuur 2. Verslag van de kommissaris-revisor 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 31.12.1989 en van de verwerking van de resultaten 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor 6. Rondvraag De aandeelhouders die de algemene vergadering wensen bij te wonen, worden verzocht zich te gedragen volgens de statuten. De raad van bestuur. >11 STER I E VAN LANDBOUW STOPZETTING VAN DE SCHUTKRING Hoe ze echter gezien de gulheid van de gastvrouw terug in de Ros Bei- aardstad geraakt zijn, is ons echter niet bekend... Yvan - Willy bij de losse groepen Namens de jury bestaande uit Jo- han Velghe, Ivo Van Cleemput, Alois Van der Heyden, Steraan Vinck, Roland Van Geert, Harry De Maeseneer en Lieve De Stroo- per (het eerste en uniek vrouwelijk westen maar ook in die van achter lid) stelde voorzitter Frans Vanvol- de vroegere «Muur», van Skandina- sem dat bij de losse groepen het duo vië en waarom ook niet die van Zaï- Yvan De Boitselier - Willy Berg- re met een geslaagde persiflage op hman de prijs van 5.000 fr. in de een toespraak van Mobutu, wacht sleepte. Met een sliert van Lotjonslos is steeds anders dan an- winkelkarretjes van Delhaize vorm- ders. 28 jaar lang blijft LOK karna- den ze een ketting van uitgerekend valminnend Aalst verrassen. Ze zijn 30 m. aldus het nieuw reglement en alvast de meest ludieke karnaval- de beperkingen op de korrel ne- groep van Aalst. Hun wekelijkse sa- Tenslotte overhandigde de burge* meester (van Dendermonde) de 10.000fr. aan de dienstdoende^-; voorzitter van LOL en werden relav tiegeschenken uitgewisseld. Den-, dermonde schonk een afbeelding van «'t Peird» van de hand van beeldhouwer Jos De Decker en da schepen overhandigde aan Vair Mossevelde een échte affiche vanS PAARDEPEST :omsten in De Coninck van de Ros Beiaardstoet. liën en de onderlinge kame- LOL haalde alles- bij de regle- jaarse Dendermondse boerentypes, had Willy Van Mossevelde burge meester Dierick en kuituurschepen Meulebroek van Dendermonde uit genodigd om in de Ajuinstad de kar navalprijzen die zijn naam dragen te komen uitreiken. Het werd een steekspel op ludiek, humoristisch vlak waarbij «die van Dèremonne» zich zeker niet onbetuigd lieten. Te laaL.. De Dendermondse delegatie kwam wel te laat in Huize Van Mossevelde maar had daartoe geldige redenen: - Samen met alle Oostvlaamse bur gemeesters was ook de Dender mondse burgervader naar het mi nisterie van Landbouw geroepen in verband met de varkenspest. Ondertussen kregen ze van het ministerie wel een officieel attest van Denderwater en van insekti- ciden voor een. op komst zijnde «Ajuinplaag»... Die zou roet in het eten kunnen gooien. Maar burgemeester en schepen belandden ook te laat in Aalst omdat ze de door Van Mossevel de gesuggereerde «reisweg» van Dendermonde naar Aalst te ge vaarlijk vonden. «Aalstenaars zouden ons andermaal een loer kunnen draaien», werd gevreesd. Daarom kwamen ze dan niet langs de boerendorpen Baarde- gem en Moorsel om in de «ge meente» Aalst te geraken zoals werd voorgesteld, doch langs ene minder boerachtig trajekt via Ap pels en «Aagem» waar evenwel wegomleggingen voor tijdverlies en evenmin in de Nieuwbeek- straat. Toen hen dan toch uitein delijk in het moeilijk verstaan baar Oiljsters werd diets gemaakt waar de Beekstraat was, waren ze duidelijk in de goede richting. «Rijd aan de tweede volgende draai schiëfrechtoever een rij woonhuizen een smal weggetje in en voorbij het beekje zult ge grote bobijnen zien liggen. Men gaat in deze straat ook telefoonlijnen aanleggen. En als ge daar ergens enkele auto's ziet, zijt ge mis schien aan het huis van Willy Van Mossevelde.» Einde goed, alles goed. Met ander half uur retard kwamen burgemees ter en schepen ter plekke. Uitslag van de winnende paren op donderdag 19 aprilrichting noord-zuid 1. Andrea Van Daele en Nelly Van den Abbee- le; 2. Yolande De Jonge en Mi chel Mathys; 3. Hubert Bon- droit en Henny Vandevelde. Richting oost-west 1. Jeanne Dierick en Magda Weymans; 2. Lucienne De Visscher en Mare Hofmans; 3. Magda Secretin en Paul Van Damme. Elke onderdag om 20.00 uur is er bridgeavond in het lokaal "De Drie Klokken", Van Lan- genhovestraat 1 te Sint-Gillis. Op dinsdag om 20.00 uur is er in hetzelfde lokaal een oefen avond voor beginners. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. mend. Van de 5.000 fr. moest Willy Van Mossevelde wel 1.000 fr. achter houden als schadevergoeding voor vreemd aan zijn. twee achtergebleven winkelkarre- zins de eerste tjes doch Delhaize-direkteur mentaire wagens beneden de Maar, «zoais het voor een stad past, schonk die graag aan het winnend 'TA— -*•-«-»- •-»- -« duo. Yvan is trouwens een rijzende ster aan het kamavalfirmament. Hij treedt daarmede in de voetsporen van grootvader Franski die Keizer- kamaval was en vader Jean-Paul die 30 m», stelde Van Mossevelde al leszins. Rap vereerd Burgemeester Dierick van Dender monde voelde zich vereerd met de uitnodiging om naar Aalst te ko- Van Mossevelde rondde af met eenui van de Aalsterse Draeckenieren enfll de andere kant de echte. - een affiche in een kader». Die van Dendermonde was dat alleszins niet. «Tot op de Paardezitting... te Aalst, in de Belfortzaal op vrijdag 18 mei.» (Lh.) karnavalprins was. Volgend jaar is men. «Maar een Dendermonde- naar is rap vereerd», voegde hij er aan toe. «De stad Dendermonde i hij allicht kandidaat-prins te Aalst. Lotjonslos «Men smeert me met mijn eigen vet», zegde Willy Van Mossevelde omdat de jury uitgerekend de groep waarvan hij voorzitter is heeft be kroond en gehonoreerd met 10.000 fr. LOL komt inderdaad ie der jaar uiterst origineel uit de hoek er gelukkig mee dat een aanpalende gemeente als Aalst zoveel publici teit maakt voor de Ros Beiaardstoet en zelfs komt helpen affiches plak ken in heel de stad, tot op de Markt toe». Burgemeester Dierick stelde alles zins dat Dendermonde het «dorp» en bewijst dat spirit en kreativiteit Aalst met alle mogelijke middelen belangrijker zijn dan realisaties van zal helpen als de Ajuinenplaag gaat buitenmaatse afmetingen. woeden. Dat LOK de jongste jaren plaats haald Op 7, 9 en 11 mei van 9.00 tot 17.00 uur zal op het bedrijf van Willy Van Muylem in dt Middenstraat 10 te Zandbergen een biele leswagen staan van het Praktijkcen trum voor Land- en Tuinbouw. Die dagen wordt het gebruik van de computer op hei varkensbedrijf aangetoond. Op 8, 10 en 14 mei wordt het gebruik van de computer op het melkbedrijf toegelicht. Inlichtingen op het nummer 051I2Z19.59). Van Steenberghen over Aalst als Europese kamavalstad en oogstte sukses met meertalige toespraken in de gebruikelijke landstalen in het Van 16 tot 20 mei heeft in de Waregem Happy Golf Club het "Golf Circuit Pron^ Namens LOL sprak spuiter Rik vier keer de tweede plaats haafde in 2000" plaats, een primeur voor de golf sporty. de klassering van de kamavalgroe- in ons land. Het is een internationaal tor pen, noemt hij een teken van hoffe- nooiover 72 holes voor de profs. Reeds 720j— lijkheid. «Ga maar voor», zo had het deelnemers hebben ingeschreven. Gemeenschapsminister Jan Lens- sens heeft zopas zijn principieel ak koord voor de subsidiëring van de bouw van een nieuw bezigheidstc- huis Blijdorp II Sint-Rocnusstraat 35 te Dendermonde gegeven. Het bezieheidstehuis voorzien in 40 bedden, op te splitsen naar "0 bed den voor volwassen mentaal gehan dicapten en 10 bedden voor moto risch en mentaal gehandicapten. Het gebouw zal wellicht worden op getrokken in de onmiddellijke om geving van het nieuw op te richten bejaardentehuis van het OCMW te Wichelen. Presentatrice Alexandra springt uit vliegtuig Mieke laat Vlaanderen niet los I Waarvan Jessica Lange Walter Demeyere toont zijn verborgen talenten eskodes ju^r» Luc Appermonts herinneringen aan riet Eurosongfestival Handige weekoverzichten van alle pop hitparades, sportprogramma's, films en tekenfilms i I En tel Sti po ve zit in sp da de 0c te door Willy Vandersteen Drie superpuzze s TV-rubriek van Louis De LenW®c^r F Kursiefjes van Jos Ghysen en Michel Follet Nu bij je dagbladverkoper Mmottenen keiharde

De Voorpost | 1990 | | pagina 16