Doelpuntenconcerto in mineur S.K. OUDEGEM K.A.V. DENDERMONDE Met kampioenenallures Geen vechterstemperament meer Jongeren maken een goede beurt bij Hamme GROTE BENEFIETWEDSTRIJD Zonder Wim De Wolf Lierse-Lokeren 4-3 voor Rik Van Paepeghem e.a. (lste elftal) Op zaterdag 28 april AFTRAP TE 19.00 U. Supporters op post- Steun onze spelers Eendracht Zele - VK Oostende 2-6 Volgende kompetitiewedstrijd: Lokeren - Beveren E. Aalst: E. Aalst: 18 - 27.4.1990 - De Voorpost VOETBAL Met nog drie speeldagen te gaan lijkt het pleit in eerste klasse beslecht: met de overwinning van Club Brugge (met iden tieke cijfers als tegen Lokeren) op An- derlecht is de kampioenstitel in eerste afdeling zo goed als zeker voor de West vlamingen. Onderaan is nu ook een kloof gevallen tussen de twee laatsten, Beveren en RC Mechelen, en Waregem. Door de ongelukkige nederlaag van wat ooit Lokerens eeuwige rivaal genoemd werd tegen de rode lantaarn in het klassement zijn de ticketjes tweede klas se ook al gereserveerd. De kans dat Beveren de driepuntenachterstand op haalt is misschien niet geheel ondenk baar (in het hypothetische geval van een overwinning op Daknam volgende week, en een logische nederlaag van Waregem op Antwerp, nadert Beveren tot op één punt), maar de waarschijnlijkheid van een verlengd verblijf in eerste klasse is toch wel gering. Wat Lokeren zelf be treft, door de nederlaag op het Lisp valt het terug op de twaalfde plaats, met evenveel punten als Beerschot en Char leroi (27). Dat Lokeren al een tijdje niets meer te winnen of te verliezen heeft in de lopende kompetitie is algemeen be kend, maar deze wedstrijd moest eigen lijk beschouwd worden als een algeme ne repetitie voor de aartsmoeilijke be kerterugwedstrijd op het veld van FC Luik. Positieve vaststelling is misschien dat de Daknammers opnieuw hebben leren scoren (3 doelpunten, het was geleden van de thuiswedstrijd tegen Charleroi). Negatiefis uiteraard het aan tal geïncasseerde doelpunten. In eerste klasse is er slechts één ploeg die meer doelpunten incasseerde dan Lokeren (uitgerekend Lierse). Het roept toch wel een aantal vragen op. Lokeren begon de partij zonder Naudts, Meszaros en Jans sen, om de voor de hand liggende rede nen. Iedereen die een kaartje had ge kocht voor deze partij (zo'n 4000 zielen) verwachtte waarschijnlijk niet al te veel van deze typische eindeseizoenwed- strijd. Het werd inderdaad geen spekta kel 'pur sang', daarvoor was de inzet te beperkt, maar er zullen weinig toe schouwers ontevreden naar huis gegaan zijn. Van bij de aanvang trokken beide teams onvervaard in de aanval. Niet voor niets zagen we twee ploegen met een ontstel lend hoog aantal binnengekregen doel punten: de beide verdedigingen konden de vergelijking met authentieke Zwitser se Gruyèrekaas met glans doorstaan. Het begon al met een kans voor Lierse helemaal aan het begin van de partij. Door een ongelukkige fout van Danny D'Hondt kwam de bal terecht bij Jacky Boonen, die echter niet kon doordruk ken. Rond het kwartier was het wel raak al was het dan aan de andere kant. Taïbi kon gepast anticiperen op een verdedi gende fout, en startte de doelpuntenker- mis. Nog geen volle vijf minuten later hingen de bordjes opnieuw in even wicht, toen Heylen van dichtbij de bal in de netten deponeerde. Zeven maal zes tig seconden later was het opnieuw raak: Stalmans, eens te meer de meest solide pion in het Lokerse team (hoewel deze reputatie op het einde toch wel wat deuken moest incasseren), omzeilde op een intelligente manier de Lierse bui- tenspelval (één van die typisch verou derde concepten) en bracht zijn ploeg opnieuw op voorsprong. Wie had dat de Lierenaars het daarbij zou den laten, moest zijn mening aJ vlug herzien, want twee minuten later was de stand terug gelijk: Zovko (de Lierse te genhanger van Stalmans), kopte een hoekschop keihard binnen. 2-2 dus, en de gemiddelde kijker wist niet wat hem overkwam. Vier doelpun ten op minder dan een kwartier, wie had dat ooit durven verhopen? Dat het spel nadien een beetje stilviel zal u waar schijnlijk niet verwonderen, maar des ondanks bleef Lierse aandringen om nu ook eens op voorsprong te komen. Eerst kreeg Pauwels de kans om Lierse op rozen te zetten, maar hij schoot fallikant naast H doel van Danny D'Hondt. Even later kwam diezelfde Pauwels nog dicht bij een doelpunt, maar opnieuw kwam hij tekort. De rust kwam ondertussen stilaan in het vizier, zodat beide ploegen zich beperkten tot het consolideren van de gelijke stand. Toen de scheidsrechter (Grayet) het daartoe geschikte fluitsi gnaal liet horen, waren de spelers dan ook al mentaal in rustpositie. Een kwar tiertje later mochten de Daknamsup- porters hun beste juichkreten bovenha len, want amper was de tweede helft op gang gefloten, of de pas ingekomen John Etim prikte nummer drie tegen de geel zwarte netten. Een paar seconden later werd er ook eens een kans gemist: Bouwmeester schoot op de paal in plaats van in het doel. Het zou de laatste vermeldenswaardige actie worden tot tien minuten voor het einde. Toen, op een moment dat de Daknammers de buit binnengehaald waanden, schoot Zovko de Wase illusies aan dig>elen. 3-3 en vijf minuten later viel dan nog de ultieme beslissing: Stalmans beging een onnozele verdedigende fout, en ver plichtte aldus keeper D'Hondt een fou tieve ingreep op Boonen toe te passen. Een strafschop was het logische gevolg en Viscaal (die waarschijnlijk volgend seizoen naar onze noorderburen zal terugkeren) bezorgde Lierse de overwin ning. Gevleid? Misschien wel, maar de cijfers liegen niet. Zo dacht trainer An- thuenis er ook over: 'Het publiek zal ongetwijfeld een mooie avond beleefd hebben: veel goals en nog een aantal gemiste kansen, het gebeurt toch niet al te vaak. Negatief is echter dat we hier vanavond veel te veel cadeautjes hebben uitgedeeld aan de Lierenaars. Op die manier kan je natuurlijk onmogelijk winnen. Wie zoveel slordigheden begaat, moet vroeg of laat het deksel op de neus krijgen', aldus oefenmeester Anthuenis. Woensdag speelt Lokeren de laatste wedstrijd met gewicht op het veld van Luik. Bij een eventuele overwinning (niet meteen de meest waarschijnlijke hypothese) komen er alleszins verlen gingen (de 0-1 die Luik haalde op Dak- nam maakt dat ook een Lokerse over winning met de kleinste cijfers absoluut noodzakelijk is om tot die verlengingen te komen). Laten we echter niet verge ten dat Lokeren het in een eventuele bekerfinale (de inzet van deze partij) zal moeten opnemen tegen 'zwarte beest' Standard. De schaapjes zijn zeker nog niet op het droge... Tom DE BACKER TEGEN De komst van titelkandidaat Oostende is nen de kampioenstitel en brachten hier voor de Eendrachtkassier niet onver wacht een hoogdag geworden. Liefst 1.500 toeschouwers waren in de Elststraat getuige van een duel waarin acht doelpunten vielen en de kustploeg duidelijk zijn suprematie en titelaspira- ties onderlijnde. Eendrachttrainer Rudy Haleydt sleutel de door de schorsing van libero Peter De Vleeschauwer noodgedwongen aan zijn defensie. Mare Bourdeaud'hui een on misbare pion in het steunvak organi seerde voor het eerst als libero de Zeelse defensie. Tot de 25ste minuut bleef Eendracht prettig meevoetballen. Toen oriënteerde het kopbalsterke Oostende de wedstrijd in amper tien minuten tijd. Twee puik getrapte hoekschoppen en een doelpunt van Bonomi effenden het zegepad voor de Westviaamse kustploeg. Na de rust vergat Essende de score verder uit te bouwen tot een verrassende schuiver van Frank Van den Broeck voor animo zorgde. Doelman Lycke hield daarop een te voorzichtige leidersploeg overeind toen Van den Broeck en Sey- mortier dicht bij de 2-3 kwamen. Hin- deryekx verloste Oostende van de onze kerheid omtrent de definitieve afloop. Essende na een flagrant buitenspel en Bonomi in een onverantwoorde blessu retijd legden uiteindelijk de overdreven eindscore vast nadat Van den Broeck met een tweede treffer voor enige op luchting had gezorgd. «Oostende beve stigde zijn status van sterkste ploeg van de reeks» verkondigde Rudy Haleydt. «Even zag het er naar uit dat we nog een vuist konden maken. Een 2-3 tussen- score hoorde tot de mogelijkheden. In dien dit was gelukt achtte ik een gelijk spel haalbaar temeer omdat Oostende even naar het juiste ritme zocht. Dit doet niets af van hun overwinning. Ze verdie- van de bevestiging. Voor ons is dit duel een leerrijk gegeven. Wil men volgend seizoen naar de top spelen is er beslist nog een stuk meer nodig» Joost Arens Over de precaire toestand van Beveren hebben we het hierboven al uitvoerig gehad. Door de 3-4 nederlaag tegen RC Mechelen zijn de geel-blauwen in wel zeer slechte papieren terechtgekomen. Voor Lokeren is het belang van deze partij miniem. Zeker, er is die extra-geladenheid van het streekduel, maar de echte derbysfeer zoals we die nog kennen van een paar jaar geleden zal deze keer wel niet al te veel aan de oppervlakte komen. Lokeren beslist over leven en dood: wint het tegen zijn eeuwige konkurrent, dan kunnen we 100% zeker stellen dat Beveren volgend seizoen een trapje lager zal spelen. Verliest het, dan blijft er nog een sprankeitje hoop voor de streekgenoten. Dame Justitia kan soms verdomd hard zijn... (TDB) Liefhebbersvoetbal. De veteranen van SK Berlare, ook wel 'Goud van t genoemd waren te gast tergelegenheid van de viering van het twintigjarig bestaan van de ploeg (xl) Na de nederlaag tegen Seraing stak het trainersduo Poortvliet-Ruiter zijn ont goocheling niet onder stoelen of ban ken. 'Ik ga er weinig woorden aan vuil maken', aldus Jan Ruiter. 'Het is nog maals gebleken dat deze Eendracht- ploeg zo ziek is als een hond. De jeugd is ingepast geweest, maar die kan het team niet dragen omdat ze omringd is door spelers die de naam voetballer niet waard zijn. Het is beschamend dat men tegen een degradatiekandidaat als Se raing onderuit gaat. Ze kunnen nu wel de 'zwarte piet' naar de trainers schui ven. We hebben er alles aan gedaan om die wedstrijd voor te bereiden, maar als men met een dergelijke mentaliteit een wedstrijd aanpakt, inkasseert men ui teraard de nare 'Ik hoop dat het bestuur de ogen gaat opentrekken en beseffen wat er aan de hand is in dat team. Ik ben de vierde trainer die het niet in mekaar kan zet ten. Dan zit het allemaal dieper dan men kan vermoeden. Het zou onrecht vaardig zijn te beweren dat we ook geen fouten hebben gemaakt. Eén zaak weet ik, dat we de trainingen naar de men selijke kant toe hebben opgevat, zowel buiten als op het veld. Maar het zit allemaal bij de mentaliteit in het spe- lersheir. Als men zelfs niet meer de moeite opbrengt om een winstpremie te verwerven, ja dan weet men welk vlees men in de kuip heeft', zegt Jan Poort vliet. Duivensport. Na de lossing worden de lege duivenmanden aan de lokalen te rugbezorgd (da) E. Aalst speelt zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en ontvangt te dier gelegenheid P. Eisden. 'Het is noodzakelijk dat we onze supporters nog even plezieren met een steengoede wedstrijd. Derhalve zal de sterkste ploeg opgesteld worden, met uitzondering van Wim De Wolf, die voor één wedstrijd is geschorst', aldus klubsekretaris J.P. Van Droogenbroeck. Droeven (nekpij nen) en Derijck (licht spierletsel) misten een paar trainingen in de loop van de week, maar algemeen wordi verwacht dat ze tegen zondag weer fit zullen zijn. Chunga, die tijdens de maandagtraining van het terrein was gestuurd omdat hij eens ronduit zijn mening zegde tegen de trainers, zal op aandringen van het direktiekomitee in 'ere' hersteld worden. Ondertussen is ook de kalender bekend geworden voor de strijd om de Beker van Vlaanderen. Voor Eendracht ziet die er uit als volgt: woensdag 25 juli: Aalst-St. Niklaas, zaterdag 28 juli: Beveren-Aalst, woensdag 1 augustus: Aalst-Lokeren en zaterdag 4 augustus: Eeklo-Aalst. De halve finales hebben plaats op zaterdag 11 augustus en de finale op dinsdag 14 augustus. Voetbal. In feestzaal Zonnebloem te Sint-GiUis werd kampioen FC Lutterzele gehuldigd (vh) VW Hamme heeft in de laatste match voor eigen publiek een dege lijke inzet betoond en een verdien de zege behaald. Van in de aanvang was de thuisploeg meester van de situatie, dwong de betere kansen af maar zou pas in de tweedehelft tot scoren komen langs Claudio De Paep. Aan het doelpunt ging een mooie voorzet van Philip Joos voor af. Oefenmeester Harry De Roos toon de zich tevreden. 'Er werd goed gevoetbald en met overtuiging van stapel gelopen, al dus de afscheidnemende Hamse trainer. De jongeren lieten een goede in druk. De klubleiding heeft allicht kunnen vaststellen dat ze aan Philip Joos, Stalpaert en Bart Malfliet nog plezier kan beleven. Aan hen om er rekening mee te houden. Claudio De Paep werd auteur van het enige doelpunt. 'Het is de tweede keer in deze kom petitie, dat ik tot scoren kom, zegt Claudio. Wat die kompetitie in haar geheel betreft moet ik stellen dat de sport ieve verrichtingen minder zijn ge weest dan in vorige twee seizoen. Het feit dat we vaak met onbeschik bare voetballers hadden af te reke nen, is er de oorzaak van dat we minder punten hebben behaald dan was vooropgesteld. Op een 1 ogenblik ontbraken 6 tot 7 basis pionnen. Ik meen dat geen enkel ploeg zich dat kan veroorloven. Voo mij was de jongste match er een al een ander. Ik heb er naartoe ge leefd zoals ik dat altijd doe, zelfs hadden we niets meer te winnen Het publiek heeft recht op een alge hele inzet van de spelers en daa komt het zeker bij mij op aan'. Claudio De Paep zal dezer dage met de klubleiding onderhandelin gen voeren over een verlenging va zijn kontrakt. Er zijn tot nu toe geel gesprekken gevoerd. E.C

De Voorpost | 1990 | | pagina 18