Appels nog steeds in strijd tegen de degradatie Steven Persoon: titelren wordt een loterij [iniemen van SK Berlare: kampioen! Berlaarse preminiemen en miniemen pgKQËj w'nnen tornooi Sëïifofi^ oF" a i*1 Beervelde Tweede groot Jeugdtornooi van Wilskracht Hofstade Frans Van Eyck wint vierde lenterit Nieuwelingen in Appels Eddy Rombauts wint spurt Jurgen Van Den Brempt de snelste in Buggenhout JEUGDVOETBAL De Voorpost - 27.4.1990 - 19 WIELRENNEN KORFBAL eugdvoetbal. Op de valreep werden de preminiemen van SK Overmere kampioen (mt) |0p zaterdag 21 april werden de jonge Berlaarse voetbalkampioenen ontvangen door burgemeester Van Sande, schepen van sport Vercruyssen en andere prominenten op het Berlaarse gemeentehuis. Men zegt dat deze prille voetballers uit het goede hout gesneden zijn en geen enkele ploeg uit de omgeving zal dat tegenspreken. Op de viering, waarop uiteraard ook de trainer aanwezig was met zijn belangrijkste medewerkers, kwamen ook de ouders van de jonge sterren in groten getale opdagen, (xl) Appels kwam aanvankelijk moeilijk in de wedstrijd. Het startte, ingevolge een kwetsuur van Dirk Van Royen, met ju nior Nicolas Van den Broeck in het fanion-twaalftal. Feit dat de Appelse ju nioren ongetwijfeld de nederlaag tegen Ganda en de titel kostte. Espero scoorde de eerste korf, maar in de zesde minuut maakte ann Schuddinck gelijk. De be zoekers liepen toen uit tot 1-4, maar dankzij Nicolas Van den Broeck (af standsworp), die dan blijkbaar zijn draai begon te vinden en tweemaal Dirk Duym - een korf van onder de korg en een afstandsworp - gingen beide teams op een 4-4 stand de rust in. Tijdens de tweede speelhelft zou Espero nog één keer de leiding van de wedstrijd in han den nemen (4-5), maar nadat Appels gelijkmaakte via annette Verstraeten, liep het uit tot 8-5, dankzij twee korven van Nicolas Van den Broeck en één van Dirk Duym. De bezoekers kwamen in de slotfase van de wedstrijd nog tot 8-6 terug, maar in de slotminuut legde Chris Van den Steen, van onder de korf, de eindcijfers vast. Een verdiende overwin ning van de thuisploeg. De wedstrijd tussen tweede gerangschik te Joki en Atlantis Lebbeke groeide voor al dan van de kant van de Lebbekenaars, uit tot een futloos gedoe, waarin het gebrek aan inzet resulteerde in slordig- WIELRENNEN In deze wedstrijd kwam er snel een aktie op gang. Na twee van tien ronden gingen in twee schuifjes vijf renners voor het peloton rijden. Chris Smits, Nico Stuer, Christophe Ponnet, Philippe De Nil en Eddy Rombauts. Eén ronde later moest Stuer lossen en ook voor De Nil bleek het tempo te hoog. Vanuit het peloton kwam er nog een reaktie van Christophe Cuylits maar die bleef op 200 meter hangen. De drie overblijvende leiders bleven netjes samen en zouden in de spurt de strijd om de bloemen uitvech ten. Rombauts haalde het daar makkelijk, Smits werd tweede voor Ponnet. Cuylits eigende zich de vierde plaats toe voor De Nil. Mario Bonami won de groepsspurt voor de zesde plaats. E.G. De Paladijnvrienden kregen 41 nieuwe lingen aan de start. Die maakten er een snelle wedstrijd van zodat de talrijke aanvalsakties meestal geen lang leven beschoren waren. Toen de plaatselijke Christophe De Backer ten val kwam, roken de andere favorieten meteen hun kans. Zo konden vijf renners zich afzon deren. Dennis Moons, veruit de aktiefste in de vlucht, Jurgen Van den Brempt, Dirk Van Praet, Mario Robin en Stefaan Joris. De Backer kwam nog wel terug in het peloton maar kon daar de achtervol ging niet meer tot een goed einde bren gen. Vooraan bleef het vijftal netjes sa men zodat het een spurt werd. Van den Brempt haalde het vlot voor Joris, Moons, Robin en Van Praet. Christophe De Backer won de spurt voor de groep en werd meteen zesde. E.G. VoetbalPaul De Prins is reeds vijftig jaar vurig supporter van Eendracht Aalst (JMH) Op het tomooivan Beervelde waren de Berlaarse preminiemen duidelijk de sterksten. In de finale ontmoetten ze hun leeftijdsgenoten van SK Overmere en ze wonnen met 4-0, wat duidelijk bewijst dat ze als geheel bijzonder goed akteerden. Ook de miniemen behaalden een mooie uitslag in de finale: 5-1. Binnen het kwartier was het al 1-0 dankzij een strafschop die puik werd omgezet.De rust werd ingegaan met 3-0. Tegenstan der Beervelde kende in de tweede helft een kleine opflakkering en maakte er 3-1 van maar het Berlaarse antwoord liet niet op zich wachten en Beervelde moest nog twee doelpunten inkasse- ren.(xl) Steven Persoon zet zondagnamiddag aan in het provinciaal kampioenschap dat te Buggenhout georganiseerd wordt. De nieuweling uit Stekene en huidig leider in de Ronde van het Meetjesland hoopt op een degelijk resultaat maar waagt zich niet aan voorspellingen. 'Een favoriet naar voren schuiven is onbegonnen werk', zegt Steven. Weet je, vorig jaar kwam er ook een nobele onbekende om de hoek gluren. Dat kan nu evenzeer het geval zijn. Hoe groot mijn eigen kansen zijn valt niet in te schatten. Ik vertrek geenszins als favoriet. Ik wil afwachten hoe de koers evolueert. Kom ik in aanmerking voor de overwinning, dan zal ik zeker niet op mijn remmen dumen. Steven Persoon wil eigenaar blijven van de leiderstrui in de Ronde van het Meet jesland. 'Komende dinsdag wordt de laatste etap pe betwist, vervolgt de Waaslander. Ik heb een riante voorsprong en hoop die natuurlijk te behouden. Belangrijk is dat flinke ploegmaats mij dapper onder steunen. Tijdens de jongste rit kwam hun werklust en inzet nadrukkelijk aan de oppervlakte. Op iedere uitval volgde een gepaste reaktie. Ik heb echt veel aan mijn maats te danken. Indien ik de trui tot de finish kan behouden, dan is dat grotendeels ook hun werk. Steven Persoon hoeft niet te blozen over zijn recente verrichtidngen. Hij behaal de tot nu toe vier overwinningen. In Beveren was hij met vier anderen voorop en won de spurt. In Kemzeke Jeugdvoetbal. Ook de preminiemen van eenEracht Aalst zijn kampioen (jmh) Ook de vierde van de zes Lenteritten werd gewonnen door Frans Van Eyck in de spurt, al was het maar met een millimeter, tegen zijn rivaal Julien Lo- gier. Er werd om drie uur stipt gestart en na een gezamenlijke studieronde trok Frans Van Eyck er vandoor, onmiddel lijk gevolgd door Julien Logier, die de vluchter vervoegde. Na de leiders vorm de zich een groepje met Eugeen Beelen, Jean Spenders, Louis Mans en Merella. Dat groepje volgde halfkoers reeds op één minuut van de leiders en het mocht meteen een kruis maken over de eind zege. Uit de achtergrond kwamen Jean Steen- put, Omer Van Molle, Jaak Goossens en Victor Herck. Op een ronde van het einde vervoegden deze renners het twee de groepje. In de sprint was het zelfs de onverwachte Omer Van Molle die het haalde. De uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Julien Logier, 3. Omer Van Molle, 4. Jean Steenput, 5. Louis Mans, 6. Jaak Goossens, 7. Jean Spenders, 8. Jean Merella, 9- Eugeen Beelen, 10. Victor Herck, 11. Stefaan Vinck, 12. August Delaen. Stand na 4 ritten 1. Julien Logier (10), 2. Frans Van Eyck (13), 3. Omer Van Molle (20), 4. Jean Steenput, 5. Eugeen Beelen, 6. Pierrot Dewit, 7. Stefaan Vinck en Jean Spen ders (32), 9. Benny Van Eyck, 10. Jean- Pierre Van Belle (35), 11. Georges Mar lens (36), 12. Luc Goethals (37), 13. Jean Merella (42), 14. Stefaan Goossens (43), 15. Victor Herck (44), 16. August Delaen (50). muisde hij er moederziel alleen vanon der. In het Waalse Eghézée schudde hij iedereen uit de wielen na tal van pogin gen. Dan was er de zege in de vierde etappe van het Meetjesland. 'Ik hoop nog een tijdje deze konditie aan te houden', zegt Steven Persoon. Een eerste vereiste is zeker te kunnen gespaard blijven van zware tegenslagen. In een wedstrijd spelen vele faktoren een rol, niet het minst in een kampioen schap waar de hele bende paraat zal staan'. In het gezelschap van zijn broer en renner Bert Persoon is de jongste van het Wase rennersgezin het parcours in Buggenhout gaan verkennen. 'Het sportieve gebeuren zal zich afspe len op lichtlopende wegen. Vandaar dat het moeilijk zal zijn om een kloof te slaan. Bovendien zullen de favorieten elkaar wel naar hartelust beloeren. Wanneer ik het dan toch heb over kans hebbers dan treden Andy Cabboor, Dan ny Baeyens, Geert Claeys en Koen Be- eckman zeker en vast voorop; Het kan echter ook dat geen van hen, noch ik er maar enigszins bij te pas komen. Een titelren als deze kan je met een loterij vergelijken. Ook hier is pas na afloop bekend wie winnaar is, besluit Steven Persoon. De Waaslander blijft overigens nog het hele seizoen lid van de nieuwelingen. Indien hij de prestaties van zijn oudere broer evenaart, wachten er allicht nog een aantal overwinningen. E.G. Van januari tot september van vorig jaar heeft 23,04 procent van alle West-Europeanen bij aankomst in de Verenigde Staten Florida aangeduid als eerste bestemming. Dat is een toe name met 34,23 in vergelijking met dezelfde periode in 1988 Met nog drie speeldagen voor de boeg, is KC Appels nog niet mathematisch zeker van het behoud in de eerste klasse van de veldkorfbalkompetitie. De Dender- mondenaars tellen nu 13 punten, twee meer dan de voorlaatste gerangschikte Deume. Met nog wedstrijden tegen 'aartsrivaal' Neerlandia, tegen ATBS en Deume - drie mede-degradatiekandida ten - voor de boeg, zal het erop aanko men nog een paar puntjes te sprokke len. Vorige zondag zette Appels alvast een belangrijke stap in de richting van het behoud door een thuisoverwinning, met Espero als tegenstander, te behalen. Atlantis Lebbeke van zijn kant is zeker van behoud, vermits het nog wel kan worden bijgebeend door Boethout, maar het zich buiten bereik van hek kensluiter Loenhout bevindt. heden in alle kompartimenten: het doorspelen van de bal, de verdediging, de afwerking. De Lebbekenaars waren in deze wedstrijd duidelijk op het veld ge komen met de bedoeling zich vooral niet te vermoeien, allesbehalve een zege na te streven en beschouwden de match van tevoren dan ook al als verloren. Hoewel Joki overduidelijk meer inzet demonstreerde, toch konden de bezoe kers op geen enkel ogenblik verrecht vaardigen dat ze in de bovenste regionen van de rangschikking evolueren. Het zou dan ook een kwartier aanslepen, voor aleer de eerste korf viel. Lebbekenaar Steven Callaert scoorde van halfver. Na 33' spel maakten de bezoekers gelijk en het gebrek aan afwerking waarvan ze tijdens de gehele beginfase van de wed strijd getuigenis hadden afgelegd, bleek nu voorbij, want voor de rust liepen ze nog uit tot 1-4. Lebbeke stond erbij en keek ernaar. De tweede speelhelft zou een identiek spelbeeld vertonen. Lebbe ke zou nog één keer skoren - Sandra Van Rossem, via een afstandsworp - en Joki vond nog vier maal de weg naar de korf. Voor de rest was het huilen met de pet op. Enig lichtpunt kwa inzet, was trainer Damien De Rouck. Hij demonstreerde hoe je je als speler op het veld moet inzetten, maar predikte blijkbaar in de woestijn. Wil atlantis Lebbeke blijven rekenen op de steun van zijn (al schaar se) sympathisanten, zal het uit een an der vaatje moeten tappen. (Pierre van Rossem) De schiftingen van de preminiemen hebben plaats op zaterdag 28 april vanaf 13u30 met Anderlecht, Diegem, Terjoden, Gijzegem, Nieuwerkerken, Herder- sem, Welle en Hofstade. Schiftingen voor de miniemen op zondag 29 april vanaf 13u30 met Gizegem, Herdersem, Erpe, Vlierzele, Wieze, Welle, Oordegem en Hofstade. De finalewedstrijden hebben plaats op dinsdag 1 mei van lOuOO tot 19u00. Jeugdvoetbal. Jeugdvoorzitter Hutse- baut neemt ontslag bij Eendracht Aalst (da)

De Voorpost | 1990 | | pagina 19