De vloedgolf is niet te stuiten! p Liefhebbers in Berlare Beker van België, primeur voor Aalst V.W.F. - Wielrennen RT m ÊL> *£"Lr(w a.s., bovendien tj'& in bloemenveiiinjva tlaan 78 te 9301m super CONFE BOOGSCHIETEN WIELRENNEN 20 - 27.4.1990 - De Voorpost VWF-wielrennen. In Sint-Martens-Lierde won Frans Van Eyck de D-reeks en Jan Sergoris de C-reeks (xl) St.-Martens-Liede, zondagnamiddag 13u00 uur. Café - Taverne Tempelhof wordt als het ware belegerd. Niet alleen het café, ook de feestzaal zit gemodelijk vol supporters. De talrijke gargons heb ben de handen vol en de uitbater glun dert. Dat heeft hij nog nooit meege maakt met een nieuwelingen-, juniores- of liefhebberskoers, weet hij. Vijf uur later legt hij reeds een datum vast voor volgend jaar! Het is overal hetzelfde liedje, waar een VWF-karavaan ver schijnt is het opnieuw koers. Het lijkt een ware vloedgolf. Voorzitter Verpaelst glimlacht. Nooit gedacht, zegt hij en iets zachter: Het is nog maar een begin. Reeks D Frans Van Eyck Het werd hard knokken in de D-reeks en wie een mindere dag had moest er onvermijdelijk af. Chris Michiels bezie ler van de eerste helft kon er van mees preken, een kleine inzinking werd ook hem fataal. Halfweg koers waren er nog dertien renners vooraan, toen moest ook Ronsmans nog begeven en met hem Franky Aerts, Steenssens en Prové. Naar het einde toe waren vooral Frans Van Eyck, Wymeersch en lison de herrie schoppers maar het pleit werd in de spurt beslecht en het was Van Eyck die het haalde, voor Wymeersch en Lison, de vlugge Gabriëls zat erdoor en ook Willy Ruys kon zich niet meer in het debat mengen. VWF-wielrennen. Serafien Lovery uit Buggenhout en Paul De Bijbel uit Aalst Reeks C Jan Sergoris VWF-wielrennen. Eric Anckaert (A) en Helmuth Tas (B), winnaars in Sint- Martens-Lierde (xl) Weer enkele nieuwe aansluitingen en ook streekrenner Raoul Verbraeken nam de start. Het werd een zeer levendi ge en boeiende wedstrijd met als eerste onruststokers Sergoris, De Rijbel, Stam- meleir, Jooris, Rolus, Lovery (meer maals in de aanval), Julien en Alois Van Renterghem, Alfons De Schepper, Van Den Hoecke en Ben Moens. Toch zou alles steeds weer samenkomen en wie tipte op een sprint van een twintig man sterke groep had buiten Lovery gere kend. Op twee kilometer van het einde ging Serafien weer in de aanval en deze keer leek het te zullen lukken. Hij nam gezwind een vijftig meter voorsprong, maar de groep wou niet begeven en hield het tempo strak. Hoe sterk Lovery ook fietste, toen Sergoris er op 500 meter van de streep alles uitperste, ging hij tot bij en over Lovery. Slechts één renner kon hem nog bijhouden, de aal- vlugge Van Den Hoecke, in blakende forme en meteen waren er twee ronners met 20 meter voorsprong op de groep. Sergoris hield stand tot aan de meet met Van Den Hoecke aan zijn zijde en met in hun zog de spurtende meute. Die spurt werd gewonnen door Hugo Van de Velde die meteen bewijst dat hij er aan het doorkomen is. Reeks B - Helmuth Tas Helmuth Tas, de man in de vorm van zijn leven, maakt de wedstrijd hoe en wanneer hij wil en iedereen moet mo menteel boor hem buigen. Reeds van in de start ging het er keihard aan toe en een verrassend goede Gilbert Dryoul ging aan de haal in gezelschap van Bart Pieters en Scheirlinck. Deze drie legden er de pees op en ze goten meteen de wedstrijd in een beslissende plooi. Ach ter deze drie ontbond Helmuth Tas zijn duivels en achter hem volgden nog een paar anderen. Zo kregen we negen lei ders, te veel voor Tas, die nog eens aan de boom schudde en Scheirlinck en Dalle meekreeg. In het zicht van de meet trapte hij nog wat harder en kwam alleen toe, voor Scheirlinck en Dalle. Vervolgens Ronny De Wilde, Pascal Bat- selier en het verbrokkelde peloton. A-reeks - Eric Anckaert Eric Anckaert heeft volledig zjn stempel gedrukt op deze koers. Reeds na amper één ronde togen zes renners in de aan val. Anckaert, gebrand op de zege .haal de er alles uit. Daarachter kwam een groepje van zes in de tegenaktie met De Glas, Paridaens, e.a. Kort daarchter het nooit afgevende peloton. Vooraan kre gen we twaalf leiders, maar toen het peloton dreigde terug te komen, gingen Anckaert, Burggraeve, Amelinckx en De Glas in de aanval. De anderen werden weer gegrepen maar de vier bleven bui ten schot. Zelfs een felle reaktie van het duo De Vits-Van handenhove kon het tij niet doen keren, wel bleven ze buiten schot. De spurt van de vier werd gewon nen door de sterke Anckaert, voor Burg- grave, Amelinckx en De Glas. Van Cau- wenberghe won de sprint van het pelo ton, voor Tummeleer en Goossens. Volgende wedstrijden Zaterdag 28 april te Waarschoot, café Nieuw Volkshuis. C D starten om I4u00 voor acht ronden over 54 km. A B om I6u00 voor ten ronden of 67 km. Zondag 29 april te Baasrode, café Pinte- liersvrienden. C C voor 9 ronden over 58 km; A B om lóuOO voor 11 ronden en 71 km. Omloop van kategroie 1 met 12.000 fr prijzen. Verzekerde deelname van de gastren- ners Serafien Lovery, Stefaan Laureys, Ronny Leemans, Benoit Vereertbrug- gen, de negen Grembergse renners on der leiding van Gaston Van Den Hoecke en Theo Van Handenhove en verder nog een pleiade streekrenners uit het Den- dermondse. Supporters, op post! Dinsdag 1 mei in Onkerzele, caf-zaal Manolito. C D om I4u00 voor 8 rond en en 53 km; A B om lóuOO voor tien ronden over 67 km. Omloop van katego- rie II met 12.000 fr prijzen. Uitslagen A-reeks: 1. Eric Anckaert, 2. Burggrat^W" ve, 3. Amerlynckx, 4. De Glas, 5. De Vit) I 6. Van Handenhove, 7. Herreman, f Van Cauwenberghe, 9- Tummeleer, 1( Goossens. Ai B-reeks: 1. Helmuth Tas, 2. Scheii-U linckx, 3. Dalle, 4. De Wilde, 5. Batseliei 6. Maldrie, 7. Tempels, 8. Pieters, 9- Vai-, den Haute, 10. Matthijssens. C-reeks: 1. Jan Sergooris, 2. Van Dei hoecke, 3. Van de Velde, 4. Scheirlinckx 5. Moerenhout, 6. De Rijbel, 7. Scheir gSSl linckx A., 8. De Ben, 9- Verbraeken, 10Vnn A. Van Renterghem. D-reeks: 1. Frans Van Eyck, 2. Wynatj meersch, 3. Lison, 4. Gabriëls, 5. Jans on(j sens, 6. Ruys 7. Seghers, 8. De Kocker doe 9. De Staercke, 10. Maes. gen BW' spel - TBst-: vela *L ook 4 j WAI het ons nin wel Wielrennen. In Berlare werd een wedstrijd voor nieuwelingen gereden. P. Va den Bossche uit Kapellen werd er winnaar (vdwg) Op tweede Paasdag had in Berlare een amateurswedstrijd plaats met 41 deelnemers. Er moesten 116 km afgelegd worden, wat niet mals is. Johai De Batselier werd winnaarvóór Ronny Westerlinck, Walter Ongena et Willy De Backer. Gunther Van den Abbeele was vijfde. Aalst geniet andermaal een primeur. De Belgische Nationale Federatie De organisatie van deze Beker be- Liggende Wip organiseert er in bloemenveiling Flora bij de kerk van rust bij de afdeling DDS, Dender- Mijlbeek, de allereerste «Beker van België» voor handboogschutters op Durme en Schelde die zelf zowat liggende wip. Een prijzenaantal ter waarde van 100.000 fr. is gewaarborgd 300 leden telt. plus 13 ereprijzen (beker plus 2.000 fr.). De finale winnaar ontvangt naast Voor deze organisatie kwam DDS de beker nog 23.500 fr. in kompetitie met de sektor Oude- - naarde doch DDS haalde het. Ieder deelnemer krijgt 20 beurten, ter van de Federatie is 9 jaar. De Het gaat te Aajst voor a|je katego- De wip staat reeds volledig volzet, oudste telt echter 95 (vijfennegen- rieën) doch njet voor de «blankb- De waarde der afgeschoten vogels tig) lentes. oog>) zal bekomen worden door de Ook niet bij de Federatie aangeslo- Blankboog is de ongesofisticeerde 100.000 fr. te delen door het aantal ten schutters kunnen meedingen boog van weleer, zonder enige ei- afgeschoten vogels. Als er bvb. 500 naar deze Beker mits lid te worden gentijdse supplementaire appara- afgeschoten werden is elke vogel (400 fr.). De Federatie telt momen- tuur Voor de liefhebbers van 200 fr. waard. Wie in zijn reeks het teel zowat 5.000 aangesloten leden, blankboog heeft de schieting naar hoogst aantal punten schiet, wint de De inleg bedraagt 225 fr. Kadetten de Beker van België plaats te Brug- Beker van België. Er wordt gescho- en miniemen betalen 125 fr. ge op 7 jujj ten in 13 kategorieën onderver- Het tornooi vangt stipt te 9 u. aan, nationaal kampioenschap deeld volgens leeftijdsgroepen doch u kan reeds proefschieten van- boogschieten zal plaatshebben te (schijven van 10 jaar) en dan nog in af 8 u. De hele dag door is er gele- Sint-Niklaas op 14 oktober, dames en heren. De jonaste schut- genheid tot lekker eten en drinken. Boogschieten. Peter De Jaeger werd koning in de maatschappij 'Voetbal' te Berlare (vdwg) Voor de schieting te Aalst zijn mo menteel reeds meer dan 500 schut ters ingeschreven. Aalst, Mekka Wielrennen. Een doortocht van de liefhebbers in het dorp van Berlare (xl) Schepen Patrick De Smedt noemt Aalst het «Mekka voor de sport mensen». Alle mogelijke sporten komen er aan bod. En wat betreft boogschie ten heeft Aalst zelfs de zeer speciale disciplines in meervoud: bafboogs- chieten met zelfgemaakte loden ko geltjes. Balboogmaatschappij «De Ware Vrienden» vierde recent haar 125-jarig bestaan en de Koninklijke Balboogmaatschappij Sint-Serva- tius is reeds anderhalve eeuw aktief. Aalst kan verder bogen op Figuren van nationale envergure: zwemster Carla Galle, loper Reno Roelandt, tennisspeelster Sabine Appelmans, turnster Lieve Brijs, karateka Jean- Pierre Meert en in het boogschieten de jeugdige Kurt Temmerman. Boogschieten als rekreatiesport is zo oud als de straat, alhoewel eer der de boog gebruikt werd als wa pen. Met de opkomst van de vuur wapens was de boog als wapen niet meer gegeerd. De eerste sporen van het boogs chieten zijn te zien op rotsschilder ingen in de Cueva Vieja in het Spaanse Aljera. Ze dateren van zo wat 6000 jaar terug. Tijdens de paasdagen zond de BBC een Indiaans epos uit waarin jonge ren werden ingewijd in de nobele kunst van het boogschieten. In het Verre Oosten werden 2000 jaar vóór Christus de bogen reeds gebruikt als wapen. De kruisboog werd door onze kruisvaarders mee gebracht uit het Oosten en raakte nier te lande fel verspreid tijdens de 14* eeuw. Gilden Boogschutters verenigden .zich in gilden die destijds grote invloed uit- Wielrennen. Sportapater Dom Hildebert aan de start van de amateurskoers Berlare (xl) ]J|j oetenden op het gebeuren. Vanaf de 15"° eeuw was de boog herleid tot een rekreatie-instru- ment en alleszins de oudste sport discipline van heel Europa. Deze sporttak ontwikkelde zich tot een internationale discipline waar aan zowel dames als mannen be- fonnen deel te nemen, n 1972 verwierf het boogschieten terug zijn plaats in de Olympische Spelen. Magische dimensie De boog is het zinnebeeld van de levenskracht en de pijl verwijst naar intimiteit en liefde. Boogschieten heeft dan ook iets hartveroverends, iets magisch. maledijdingen». En wie zich aan niet onderwierp, moest «zijj^ hoed op de spille zetten zodat iedeL er drie schoten kon naar - Met een hoed vol gaten was schutter dan wel deemoediger nederiger. Schepen De Smedt er bovendien op dat in het archief zeer interessante ten in verband met de schuttersgilden voorhanc Beker van België Momenteel telt België dan ook wat 50.000 aktieve schutters. 5.000 leden van de Federatie verspreid over 16 sektoren in hele Vlaamse land. De Federatie geeft u Volgens de schuttersgilden moes- vous op 5 mei ten de wedstrijden plaatshebben in Aalst Topdag, in een zeer serene sfeer. Zo was het Flora, Albrechtlaan «ten strengste verboden te vloeken Aalst, of zichzelf te bedienen van andere kwaadwillige malefactiën ofte ver- 78 te

De Voorpost | 1990 | | pagina 20