Sportac Deinze wint Ros Beiaardcup Bekerschiftingen zijn gestart Werken Baart Kracht zorgde weer voor bj schitterend turnfestijn De Voorpost - 27.4.1990 - 25 Het wordt stilaan een traditie dat de Dendermondse turnvereniging Werken Baart Kracht jaarlijks een pracht van een Ros Beiaardbeeldje van de hand van beeldhouwer Jos De Decker naar voor schuift als inzet van de Ros Beiaardcup. Het is een wisselbeker die nu definitief bezit is geworden van Sportac Deinze, dat de zevende uitgave van de Ros Beiaardcup met een overdonderend meesterschap in de wacht sleepte. Sportac trad als allerlaatste aan op de turnvloer en onder de geïnteresseerde blikken van vijf Russische turnvedetten -een paar wereldkam pioenen en Europese kampioenen- demonstreerden de Deinzenaars dat turnen een heel komplete sport is lenigheid, elegantie, kracht en harmonie, het hele gamma kwam ruimschoots aan bod. Turn-, publieks- en persjury hadden er geen enkel probleem mee om Sportac regelrecht naar de overwinning te stuwen met een overvloed aan punten. De wedstrijd van de "groten" werd voorafgegaan door een mini-Ros Beiaardcup. Voorbehouden aan de allerkleinsten, jeugdploegen tot 12 jaar. Een organizatie die volgens WBK voorzitter Marcel Joos Tang Sfeer genoeg niet even goed blijkt aan te slaan bij letten op de aard van het nummer, de kwaliteit ervan, de presentatie en de manier waarop het nummer had gèboeid. de RB turnverenigingen als de grote Cup. Selchts vijf ploegen kwamen Dpdagen voor deze mini-cup die ge wonnen werd door Forza ritmica uit Gent, voor de WBK meisjes 3, Gy- manstische volksmaatschappij uit Gent, Rust Roest uit Sint-Niklaas en de meisjes 2 van het plaatselijke WBK. En toch waren al die jeugdige turnertjes even opgetogen met de behaalde bekers en vooral met het applaus. Drie forfaits Bij de voorstelling van de deelne mers aan de zevende Ros Beiaard cup deelde presentator Marcel Joos mee dat drie ploegen hadden afge haakt. Dat maakte dat het lijstje van de tien ingeschreven teams vermin derde tot 10. Gymnastica Melsele, Geraardsbergen dat kampte met een al te ruime ziekenboeg zodat de ingestudeerde oefening herleid werd tot een kruimel en Rust Roest Sint-Niklaas bleven dus aan de kant. De anderen waren er wel en Nauwelijks waren de ploegen voor gesteld en wais het spandoek "Tro fee voor GV" naar beneden ge haald, of Altis uit Eeklo werd aj opgeroepen om de wedstrijd in te zetten. Nooit een gemakkelijke op dracht, maar Altis zo bleek al spoe dig zou nooit in aanmerking komen voor de overwinning, de ritmische oefening met weliswaar enkele han denstandjes en acrogym was braaf jes en werd afgewerkt aan een al te sloom ritme om de toeschouwers en jury echt te kunnen boeien. Boven dien bleek dat de oefeningen niet altijs helemaal pasten bij de muziek keuze. Olympia Merelbeke 1 tapte uit een ander vaatje, met meer pit. Ook zij kozen voor een ritmische oefening, maar bouwen daar heel wat spelletjes uit onze jeugdjaren in. Haasje over springe, bievoorbeeld, op de knieën marcheren en zowaar handgeklap dat prompt door het entoesiaste publiek werd overgeno men. Het Koninklijk Van Neste Genoot schap uit Oostende miste het juiste Dendermonde. Ros Beiaardcup. Heel even laten zien wat acrogym inhoudt (foto Piet Hermans) Jan zijn dan ploegen uit Oost- en - West-Vlaanderen. En die maakten l tr een boeiend schouwspel van, Vaarbij het toch opviel dat vele j troepen zich vooral toeleggen op de fitmische gymanistiek, soms over tellen naar de dans in al zijn ver- 1 Icheidenheid. Iedere ploeg kreeg 12 minuten tijd ioegezegd om een nummer te pre- tenteren. Dat is veel en voor Olym- Dia Merelbeke was dat nog te wei- iig, want zij overschreden deze tijd- llimiet ruim. Wat strafpunten kost- e en hen uiteindelijk op de laatste llaats in de rangschikking liet ein- ligen. De jury kreeg de opdracht te ritme. Tussen twee stukken in werd er heel even een rustpauze ingelast en dat schaadt natuurlijk het geheel waarvan men nooit de indruk kreeg dat het vloeiend was. Overigens een keurige oefening, maar echt te braaf om in een wedstrijd als de Ros Bei aardcup respekt af te dwingen. Vermits de volgende twee ploegen verstek hadden gelaten, was het plots de beurt aan nummer 6 op het programmaboekje: Forza Ritmica uit Gent dat met zijn jeugdploég fors had uitgehaald in de Mini RB Cup en daar de hoofdvogel af schoot. De 18 meisjes van Forza Ritmica haalden er hoepels, vallen, springtouwen, linten en knotsen bij en maakten er een zeer verscheiden en opvallend mooie oefening van. Maar ze verliep niet helemaal vlek keloos want de evenwichtststanden liepen falikant af. Het betere werk op komst Voor de Gymnastische Volksmaat schappij uit Gent was een groepsoe- fening de opdracht en ook zij maak ten gebruik van springtouwen, bal len, doeken, linten, knotsen en hoe pels. Ook zij hadden last met de evenwichtsmomenten in hun oefe ning. Maar die eindigde op een hels ritme en dat maakte veel goed. Dat vond ook het publiek dat zijn ap- Êlaus niet spaarde. >an was het de beurt aan de tweede ploeg van Olympia Merelbeke die opteerde voor een koreografische oefening en als huppelende paard- jes het vierkant betrad op de tonen van een vrolijke mars. In hun num mer ook heel wat acrogym waarbij helaas een van de gevormde pyra- mides als een pudding in elkaar zak te. Een schoonheidsfoutje. De tum- blingreeks die gebracht werd kreeg heel wat bijval bij het publiek dat voor dit prachtig geheel heel wat applaus overhad. De jazzdans waarmee de in het do de zwart-wit geklede dames van het Koninklijke Van Neste Genoot schap uit Oostende uitpakte stond met de levendigheid van de vorige nummers in een schril kontrast. Het feit dat op de Ros Beiaardcup num mers van totaal verschillende aard aan bod kunnen komen, maakt dit tornooi ook boeiend. Maar om echt hoog op te klimmen op de waarde- ladder van de turnclubs moet men als deelnemer aan de Ros Beiaard cup; uit een ander en beter vaatje tappen, hoe mooi en elegant een jazznummer ook kan zijn. WBK, de thuisploeg, pakte zoals in het verleden uit met een enorm aan tal deelnemers. Van de allerklei nsten tot de dames van de turnver eniging. Alleen de heren veteranen ontbraken, maar die sloofden zich af om de nodige attributen aan te halen. WBK bouwde in zijn num mer ook een geslaagd stukje acro gym in en zorgde voor heel wat af wisseling. Bekoorden de dames met een ritmische oefening, de meisjes zorgden dan weer voor heel wat ani mo met een rock and roll nummer tje. Ook de tumblingreeks in een hels tempo en de pyramides moch ten gezien worden. Dendermonde. Elegantie, charme en lenigheid, ze hebben het allemaal (foto Piet Hermans) Dendermonde. Ros Beiaardcup. Aandachtige toeschouwers (foto Piet Hermans) het.nummer evolueerde werd OTM omgetoverd in een springlevend en kleurrijk geheel. Ook zij zorgden voor acrogym en een tumblin greeks. En dan kwam het hoogtepunt Sportac Deinze zorgde voor een spektakel van de bovenste plank. Boordevol afwisseling en met het ene open doekje na het andere acrogym, adembenemende even wichtsoefeningen, pyramides, dan- snummers, kortom het hele gamma aan turnoefeningen kwam aan bod. Bovendien in een tempo dat nie mand voor mogelijk hield. Prima geregisseerd en met zeer veel zin voor harmonie en discipline ge bracht. Een echt juweeltje. Het feit dat niet alleen het publiek maar ook heel wat juryleden spontaan in de Voorlaatste in de rii der deelnemers was OTM uit Mariakerke bij Gent die kozen voor het tema "In the War". We kregen dan ook aardig was marsmuziek te horen en zelfs een stukje oorlogsgeweld bleef ons niet gespaard. Met hun base-ball pet op het hoofd en een witte over all werd begonnen, maar naarmate handen klapten, bewees ten over vloede dat Sportac Deinze de beste van allemaal was. Uitslagen Terwijl het sekretariaat zich boog over de cijfermatige gegevens van deze prachtige turnavond, boden de dames van WBK een tussendoortje aan. Zij hadden gekozen voor een dansnummertje opgebouwd rond een verjaardagsfeest. En dan wer den de ploegen opnieuw op de mat geroepen voor de offiële prijsuitrei king. We geven U de resultaten zon der rekening te houden met de pun tenaftrek voor tijdsoverschrijding (Merelbeke 1 wordt dan overal de laatste) De turnjury leverde volgende uit slag af1. Sportac Deinze; 2. Olym pia Merelbeke 2; 3. OTM Mariaker ke; 4. Gymnastische volksmaat schappij Gent; 5. Forza Ritmica Gent; 6. WBK Dendermonde; 7. Olympia Merelbeke 1; 8. Altis Ee klo; 9. KVG Oostende en 10. KVG Oostende. De uitslag van de persjury1. Sport ac Deinze; 2. Olympia Merelbeke 2; 3. Gymnastische volksmaatschappij Gent; 4. Forza Ritmica Gent; 5. OTM Mariakerke en WBK Den dermonde; 7. Olympia Merelbeke 1; 8. Altis Eeklo; 9. KVG Oostende en 10. KVG Oostende. En dan de publieksjury 1. Sportac Deinze; 2. Olympia Merelbeke 2; 3. Gymnastische volksmaatschappij Gent; 4. OTM Mariekerke; 5. Forza Rimtica Gent; 6. WBK Dender monde; 7. Altis Eeklo; 8. KVG Oos tende; 9. Olympia Merelbeke 1 en 10. KVG Oostende. Dat gat als eindresultaat1 .Sportac Deinze; 2. Olympiua Merelbeke 2; 3. Gymanistische volksmaatschap- opij Gent; 4. OTM Mariakerke; 5. Forza Ritmica; 6. WBK Dender monde;' 7. Altis Eeklo; 8. Olympia Merelbeke 1; 0. KVG Oostende en 10. KVG Oostende. Sportac Deinze wordt daarmee de troste bezitter en eigenaar van de Ros Beiaardcup en krege boven dien als winnaar bij de turnhury ook nog de ereprijs Jos Joos. De Pers prijs, een beker geschonken door Theo Verleyen, ging naar Olympia Merelbeke 2 omdat het reglement zegt dat geen enkele-deelnemende ploeg twee bekers kan winnen. Dat maakte dat de publieksprijs, een be ker geschonken door Jef D'Hondt ging naar de derde in de rangschik king de gymanstische volksmaat schappij uit Gent. OTM kreeg dan nog de prijs voor de meeste deelne mers, de ereprijs Theo Van Stichel. Daarmee viel het doek over een schitterende zevende Ros Beiaard cup en allicht maken vele turnver enigingen zich nu al sterk om vol gend jaar bij een nieuwe organizatie met een sterk nummer naar voor te komen. Traditiegetrouw zijn in het kaatsverbond Hamme al de bekerschiftingen gestart die moeten uitmonden in een finale met drie ploegen. In de eerste schiftingsron de werden overal al afgetekende uitsla gen vastgelegd. Het ziet er dus naar uit dat de terugronde wellicht zal bevestigen dat De Keersmacker, Corner Boys, VAG Mijs, Ons Vermaak en Corner zullen doordringen naar de volgende ronde. Euro Trucks-Corner (4-12). Het derby van het Twee Bruggenplein werd een grote overwinning voor Corner. Vooral in de start van de ontmoeting was er weinig te doen aan Corner die aantraden met Goossens JP, Verlee L, D'Hondt E, Heirwegh L en Scheirs. Ze konden een fikse 0-6 vastleggen halfweg wedstrijd. Daarna kwamen de lokalen iets meer in de wedstrijd gestuwd door H. Walschap, Eeckhoudt en Bosman Mario. Ze kon den nog min of meer gelijke tred hou den maar een bedreiging voor Corner konden ze niet vormen. Ons Vermaak-Toyota (12-3). De bezoe kers uit Moerzeke hebben verrast opge keken van de tegenstand die ze van de lokalen kregen. Ons Vermaak zal nu ze gefusioneerd zijn met het vroegere Wembley niet het zwakke broertje zijn in deze reeks. In de start van de ontmoe ting konden Toyota af en toe goede spelbewegingen opbouwen, maar de af werking liep nogal eens verkeerd. On dertussen kon Ons Vermaak gestadig hun voorsprong opbouwen 6-2. Na de rust was er voor de bezoeker niets meer te rapen en gingen de lokalen zonder moeite naar een grote overwinning. Hollands Hof-VAG Mijs (4-12). De beker en kampioenen van verleden jaar VAG Mijs zullen dit seizoen wellicht opnieuw te duchten zijn. Ze hebben daarvan nu toch al een staaltje laten zien. In de eerste helft bood de thuisploeg toch een stevige weerstand met Eddy Willaert, Frank\' D'Hauwe en de drie Pletinck's Roger, Rene en Gerv. Het was erg spannend in het eerste stuk van de wedstrijd want de thuisploeg vocht stevig mee en met 6-3 aan de rust was het nog niet gedaan. Maar daarna ging het minder vlot voor de jongens van 't Hollandshof dat er nu veel minder bij te pas kwam en moest ondervinden dat VAG Mijs moeilijk te verschalken is. Cornerboys-Geemzicht (12-6). De loka le formatie kreeg nogal wat tegenwind in het eerste stuk van deze ontmoeting. De Geemzicht-jongens met Louis Colman als aanwinst zullen ongetwijfeld te duch ten zijn dit seizoen met Eddy Raemd- onck, Patrick D'Haese, Wery Willaert en Willem de Waegeneer. De thuisploeg was iets sterker en kon dat stilaan maar zeker uitdrukken 6-3. Na de verfrissing bleef het spannen, maar toch toonde Comerboys zich wat sterker alle goede pogingen van de bezoeker ten spijt. Maar met Geemzicht zal nog moeten afgere kend worden dit seizoen. Pluimvrienden-De Keersmacker (3-12). De jongens van Baasrode zijn er niet in geslaagd de bezoekers uit te schakelen. Wel moet worden gezegd dat De Keers macker met een vernieuwde samenstel ling optrad en het geweldig deed. Zullen ze hun machtig peil van vroeger op nieuw bereiken? In elk geval de Pluim- vrienden werden helemaal overklast door de bezoekers. In de eerste helft konden ze nog wat gelijke tred houden 3-6. Daarna was hun liedje uitgezongen. En won De Keersmacker met grote cij fers. HVC Vendermonde. De Meisjes van WBK 2 deden hel biezonder goed in de mini Ros Beiaardcup foto Piel Hermans)

De Voorpost | 1990 | | pagina 25