Hardy St. Anna vierde feest Jeugd beheerst finales te Beveren Drieverbond: Aalst-Liedekerke- St.Katherina-Lombeek Dourdan Vierde zaalvoetbaltornooi sportraad Lebbeke n ZAALVOETBAL Boksen op wereldniveau 26 - 27.4.1990 - De Voorpost VOETBAL De liefhebbersvoetbalklub van Hamme Sint-Anna heeft zaterdag de bloemetjes buiten gezet om het veroveren van de titel in de ereklasse van het KVS. En dat er ook een ontvangst gepland was op het gemeentehuis lag voor de hand. Voorzitter Antoine IJsewijn, zei wel voor af tegen de burgemeester, we zijn zeker met teveel mensen gekomen want de raadszaal was volgelopen. Wat Louis Baert deed zeggen als het om feest te vieren is ben je altijd met te weinig. Burgemeester Baert wenste de Hardy Club proficiat met het verwerven van de hoogste titel in de KVS kompetitie. Dit geeft altijd een grote uitstraling naar Hamme toe. Sint-Anna, ging hij verder, is zo wat een buitenbeentje. Ze leven en werken zo wat op de grens van Hamme en Waasmunster. En daarom proberen ze van elke gemeente, Hamme en Waas munster, wat betoelaging en steun te krijgen. Sint Anna doet alles in het dubbel. Ook nu weer zijn er twee sche penen van sport, Francois De Graef van Hamme en André Ternest schepen van Waasmunster. Het leven van een club kan mooi zijn en op dagen van vandaag zeker. Maar laten we toch van het idee vertrekken dat we alles langs de mooiste kant moeten bekijken en dat verlies en winst zeer dicht bij elkaar liggen. Vandaag haalt u de titel een bekroning van 21 jaar hard werken. Momenteel heeft iedereen veel vrije tijd en we moeten er naar streven om deze tijd zeer positief op te vullen. U hebt dat ongetwijfeld gedaan. En daar voor onze gelukwensen. Het behalen van de titel is ongetwijfeld de som van medewerking van vele men sen van voorzitter, bestuur, trainer, spe lers en vele vrienden. Van mensen die zich naamloos inzetten om de kantine te doen, de was te verzorgen, vele men sen die dat doen en dat blijven volhou den vele jaren lang. En zoiets kan niet genoeg gewaardeerd worden. Mensen die zich ten dienste stellen van de ge meenschap. Antoine IJsewijn, de voorzitter van Har dy, was de spreekbuis van de hele ge meenschap. Hij herinnerde er aan dat 22 jaar geleden Oscar Malfliet een ploeg uit de grond stampte van allemaal ge trouwde mensen die af en toe vriend- schapelijke wedstrijden gingen spelen. Vijftien jaar geleden stelde pastoor boel voor om aan te sluiten bij de KVS om zo regelmatig kompetitie te spelen. Wat men ook graag deed. Na twee jaar werd de eerste titel binnen gehaald. Maar men wou verder. En on der leiding van trainer Hugo De Malsche veroverde men in 80/81 de Oost-Vlaam- se beker 82/83 en dan haalde men de titel in de overgangsklasse. Maar de ere-klasse was wat te hoog gemikt. Het jaar daarop kwam men terug. Maar het volgend jaar stond men er weer in ere klasse. Want de titel was binnen. Een paar jaar behoorde men zo wat tot de middenmoot van de klassering. Voor dit seizoen zei Albert De Bondt, de eigenaar van het terrein, laten we maar gauw kampioen worden. Want als het nog 10 jaar duurt zal ik te oud zijn om de dans te openen op het kampioenenbal. We hebben ons dan schrap gezet en de titel binnengehaald ook al heeft het ons veel inzet en zweet gekost. Op de laatste wedstrijd op Nederzwalm is het dan gebeurd. De titel was binnen. Twintig jaar lang besloot Antoine IJsewijn heb ben we alles belangloos gedaan zonder iemand te betalen. En dat willen we ook in de toekomst blijven behouden. Als aandenken van deze mooie bijeen komst overhandigde schepen De Graaf aan de kapitein van de club een ere- schaal van de gemeente. Dat in het lokaal kan prijken als een bijzondere gedachtenis aan het verwerven van deze titel. Het bestuur van S.V. Hardy bestaat uit voorzitter IJsewijn Antoine, ondervoor- BADMINTON Beveren - Met een kleine 150 deelne mers slaagde Beverse er wel in om alle disciplines in C1 geldig te maken, maar eigenaardig genoeg waren dan in de C 2 alleen de mannen enkel en dubbel gel dig. Alain Berckmoes (Drive jeugdteam) be reikte ook nu weer de finale. Nadat de l6-jarige Berckmoes op het tomooi van de Flying Shuttles C 1 was geworden, won hij een week later ook het tomooi van Danlie. Onbegrijpelijk dus dat een C 2 speler drie weken nadat hij C 1 is geworden nog verplicht wordt in een lagere reeks uit te pakken. Logisch dus dat Berckmoes in finale tegen dubbelpartner Sven Van Delsen (Nilston) ongemotiveerd speelde. Van Delsen won dan ook vrij gemakkelijk met 15-7 en 15-8 en is dus C 1. Samen wonnen ze ook voor de derde keer de dubbelfinale. Hoewel die een raar verloop kende. Na in de eerste met 13-3 een vlotte voorsprong te hebben opgebouwd, wisten ze toch pas in ver lengingen met 17-14 te winnen. De twee de set verliep dan weer onevenredig want daar wisten de twee jonge spelers een 5-10 achterstand om te buigen in 15-12 winst. Dat de jeugd onstuitbaar de tomooifina- les begint te bevolken bewees ook de 15-jarige Ira Coomans (Olve). In finale zag ze zich geplaatst tegenover de twee weken geleden C 1 geworden Annick Peeters (Danlie). Die liep in de eerste set onmiddellijk 1-6 uit en stevende af op een gemakkelijke overwinning. Maar Coomans herpakte zich gepast en maak te er in bijna een rush 11-6 van. Na de kantwissel ging de Edegemse er direkt keihard tegenaan en kwam met 10-2 op matchpunt. Peeters vocht dapper terug, maar strandde op 11-8 verlies. Danlie ziet de jeugdwerking trouwens wel zitten. Want clubtrainer Muljo Karsi- lo (B 2) werd gekontakteerd om vanaf augustus die taak op zich te nemen. Tomooiorganisator Johan Hulstaert ver loor in halve finale mannen C1 van Guy Delforge (Dropshot), maar was toch zeer tevreden met zijn drie halve finale- In finale wist eerste reekshoofd Delforge weinig in te brengen tegen tweede reeks hoofd Johan Muller (De Lieve). Een erg op een B 2 klassement gebrandde Mul ler maakte er met 15-5 en 15-3 korte metten mee. Het tornooi van Lokeren volgend week end is dus de laatste kans voor Johan Muller. Sofie Merciny (Nijlense) en Kim Bos- schaert (Torpedo) speelden de enige finale driesetter van het tornooi. Na 3-11 winst voor Bosschaert pakte Merciny de C 1 trofee met 11-3 en 11-8. Te samen speelden ze hier trouwens ook de dub belfinale. Maar die verloren ze van De Cauwer-Exteens. Een prachtprestatie trouwens voor de pas sedert 9 april - zelfde datum als Alain Berckmoes die in de C 2 moest spelen - officieel C 1 geworden Sofie Merciny om zo snel weer een geldige enkel te winnen. Ook voor de 18-jarige Kurt Nijs (De Nekker) gaat het allemaal veel te snel. Nijs werd immers pas op 5 februari B 2. Te Beveren bereikte een zeer hard spe lende Nijs zijn eerste B 2 finale. Maar voor een rustig anticiperende Sven Vle- rick (Maspo) was dit een buitenkansje. Met 15-4 en 15-12 versloeg hij een toch zeer tevreden Kurt Nijs. Meteen is dit de eerste B 2 finale die Vlerick op zijn palmares mag schrijven. DUIVENSPORT Volgende lokalen maken deel uit van dit drieverbond: het land van Aalst, Pont straat, 75-9300 Aalst (053/211763), De Verenigde Vrienden, Bombardonstraat 1-1770 Liedekerke (053/666690) en De Toekomst, Meerstraat 176 - 1742 Kathe- rina-Lombeek (02/5221349) Vluchtkalender 1990 Vanaf 5/5 t.e.m. 25 augustus elke week Dourdan, met als uitscieter de bon- vlucht voor jonge duiven op 21 juli 1990. Op zaterdag 4 augustus "Bourges". Van af 23.6.90 worden de jonge duiven inge schakeld. Afhankelijk van de weersom standigheden kan de aanvangsdatum met de jonge duiven een week vervroegd vorden. /luchtomtrek Vaigem-AaJst-Aspelare-Asse-Appelter- e-Baardegem-Baasrode-Bambrugge- 3eert-Bellingen- Bekkerzeel-Berlare- Boomgaarden-Brussegem-Brussel- Irochtlombeek-Buggenhout-Dender- loutem-Dendermonde -Denderwinde- ce-Dilbeek-Drogenbos-Eichem-Erem- )odegem-Erondegem-Elingen-Erpe-Ess :ne-Galmaarden-Gooik-Grembergen- Jriminge-Groot-Bijgaarden-Haaltert- lalle-Gijze gem-Heikruis-Heldergem- lerfelingen-Hamme(Wemmel)-Hekel- ^m-Herdersem-Hofstade (Aalst)-Id- lergem-Impe-Idegem-Itterbeek-Kers- ken-Kester-Kobbegem-Lebbeke-Lede- Le erbeek-Liedekerke-Lieferinge-Lon- derzeel-Malderen-Mazenzele-Meerbe- ke-Meise-Mere -Medert-Merchtem- Mespelare-Mollem-Moorsel-Neigem- Nieuwekerken-Nieuwenhove-Nino ve- Oetingen-Nederhasselt-Oudegem-Ou- denaken-Outer-opwijk-Ottergem-Oke- gem-Onkerz ele-Pollare-Pepingen-Rele- gem-Roosdaal-Ruisbroek(Brussel)- Schepdaal-Schoonaarde -Steenhuffel- Strombeek-Serskamp-Smetlede- St.Kath.Lombeek-St.Laureins Ber- chem-St.Pieters-Leeuw-St.Kwintens Lennik-St.Ulriks Kapel le-Smeerebbe- Vloerzegem-Temat-Teralfene-St.Mar- tens bodegem-tollembeek-Oudegem- Wichelen-Voorde-Vlezenbeek-Volleze- le-Waarbeke-Wambe ek-Welle-Wieze- Mekkem-Wolvertem-Zellik-Zandber- gen. Inkorving Elke donderdagavond van 19 tot 21.30 u. in de drie lokalen. Los zaterdag om 7 u. Vergezellen Lathouwers Gebr.-Wolver- tem. Intekentabel Dourdan 1990 Spelsysteem Miezen 10-20 en 30 per tweetal. Van 40 t.e.m.5000:Miezen per drietal Poelen per viertal. Specials per vijftal. De onkosten van 40 fr. per duif zijn in alle zetnummers inbegrepen. De grote pot aan 50fr. is vanaf nr. 333 in de zetnummers begrepen. Lakduiven 25 fr. Gedubbelde duiven die minstens voor de vrije serie vliegen in de kategorie waar ze in gedubbeld worden betalen geen onkosten. Bonserievlucht op 21/7/90 (in 1989 3.100 duiven) 500 bons te verkopen aan 300 fr. per bon voor 2 duiven aangeduid. Gewaarborgd 100 series van twee duiven aangeduid. Verdeling le serie: 10.000 2e series van 7.000 3e series van 50.000 4e series van 4.000 5e series van 3.00010e series van 2.000 25e series van 1.000 30e series van 500 fr. Reserveer tijdig uw bons des noods telefonisch. Verdeling van grote pot (inleg 50 fr.) 1/5 de van de ingelegde gelden aan de eerste 10 prijzen, 4/5 van de ingelegde gelden aan de 40 laatste prijzen. Vanaf 1.000 duiven 1/5 van de inleggelden aan de eerste 20, 4/5 van de inleggelden aan de 80 laatste prijzen. Zetstukken per drietal Zetnr.10.kost 20, wint 60;20-60-180; 30-120-360; 40-200-600; 50-300-900; 100-500-1500. Seriekens (per 7-tal) Aangeduid, onaangeduid en rakend van 10,20,30,40,50 en 100 in prijzen van 70-140-210-280-350 en 700 fr, Gewaarborgde klopprijzen aan 50 fr. per duif Zowel bij de oude als bij de jaarlingen: 1.500-1.000 verder rest in 1/6 van de inleggelden in prijzen van 500, 2/6 van de inleggelden in prijzen van 250 en 3/6 van de inleggelden in prijzen van 150 fr. Bij de duivinnen: 700 verder 1/6 prijzen van 500,2/6 in prijzen van 250 en 3/6 in prijzen van 150 fr. Individueel kampioenschap lidgeld 200fr. Gewaarborgd 30.000 fr. te verspelen met de twee eerst afgegeven duiven dubbe lingen tellen, le duif twee punten- 2e duif 1 punt. Alle inschrijvingen bovenop de 150 leden worden aan de 30.000 fr waarborg bijgevoegd. Vluchten tellen voor de oude duiven van 5/5 tot en met Bourges van 4/8. Jaarlingen van 5/5 t.e.m. Bourges van 4/8. Jonge tellen van 23/6 tot en met 25 augustus. Het ge waarborgd bedrag wordt gedeeld door het totaal aantal gespeelde punten van de leden. De aldus bekomen waarde per punt wordt vermenigvuldigd met het aantal punten bekomen per liefhebber. Wie inschrijft aan 200 fr. telt mee voor de geldprijzen alsmede voor de massa natuurprijzen Liejhebbersvoetbal. S.V. Hardy behaalde Hamse gemeentehuis (vh) zitter Paul De Bonte, sekretaris en trai ner De Malsche Hugo, schatbewaarder Van Hecke Pierre en de bestuursleden Boon Alfons, Van Damme Wilfried en Jan Van Geyte (tevens hulptrainer). SV Hardy kon putten uit de volgende spelers: kapitein JackyDanijs, onderka pitein Walter Peelman en de spelers Van Hese Tom, Vermeire Guy, Maes Luc, De Kerf Marjo, Lissens Dirk, Kockelkoren Dirk, Van Hemelrijck Mare, De Waele Erik, Malfliet Eddv, Pletinck Gery, D'Hollander Lieven, Berckmoes Frank, De Bus Chris en Van Uytvanghe Robby. K/- -J de kampioenstitel in het Katholiek Sportverbond en werd ontvangen op hefee 1 1 veilige HVi Thierry De Decker (Drive jeugdteam) speelde te Beveren zijn tweede B tornooi en moest pas in halve finale, sukkelend met een lieskwetsuur, in Nijs zijn meer dere herkennen. Traditioneel, zegt organisator Hulstaert, bracht onze eigen superster Jo Van De Perre er in eigen zaal niets van terecht. In B 1 enkel ging hij er genadeloos in eerste ronde uit tegen De Decker, die even later met setting in de tweede set verloor van een verbaasde Chris Deckx (Vosselaar). Bij de dames had de sedert 9 april met een B 1 klassement gezegende peggy Mampaey (De Klamp) geen enkel pro bleem met de op dezelfde datum B 2 geworden Hilde De Brenne (Flying shuttles). Uitslag: tweemaal 11-1. Poule met vier bij de mannen B 1. Hoewel feitelijk twee daarvan, De Dec ker en Van De Perre, B 2 waren. Chris Deckx die meer en meer naar een A 2 nominatie dingt won voor Patrick Cop- pens (Flying shuttles). De onderlinge konfrontatie tussen beide spelers werd door de sympathieke Deckx met 15-8 en 15-1 gewonnen. De Lebbeekse Gemeentelijkse sportraad organiseert, in samenwerking met de sportdienst, voor de vierde maal zijn zaalvoetbaltornooi. In het Lebbeekse Gemeentelijk Sportkompleks vanzelfsprekend. In totaal zestien teams nemen aa dit tomooi deel. De wedstrijden liggen verspreid over de periode 7 mei -1 juni. De ploegen werden verdeeld in vier reeksen, samengesteld als volgt: Reeks 1 Bistro Christal Team Oude Bareel Sporthoeve boys Reeks 3 Zwamberboys Atomico Moratex 't Voetlicht De wedstrijdkalender Maandag 7 mei Dinsdag 8 mei Vrijdag 11 mei Zaterdag 12 mei Maandag 14 mei Dinsdag 15 mei Vrijdag 18 mei Zaterdag 19 mei Maandag 21 mei Dinsdag 22 mei Vrijdag 25 mei Zaterdag 26 mei 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. 19 u. 20 u. Reeks 2 Rapide Hamse Liga Juventus Swat-boys Reeks 4 Goalgetters Reds Maxim's Zolderken Bistro-Christel Rapide-Hamse Liga Zwamberhof-Atomico Maxim-Zolderken Oude Bareel-Sporthoeve Juventus-Swat boys Moratex-Voetlicht Reds-Goalgetters Juventus-Rapide Voetlicht-Atomico Oude Bareel-Bistro Swat boys-Hamse Liga Maxim-Reds Sporthoeve-Christel Goalgetters-Zolderken Zwamberhof-Voetlicht Zolderken-Reds Moratex-Zwamberhof Hamse Liga-Juventus Bistro-Sporthoeve Atomico-Moratex Maxim-Goalgetters Christel-Oude Bareel Rapide-Swat boys Kwartfinales Maandag 28 mei Dinsdag 29 mei Halve finales Donderdag 31 mei 19 u. Wedstrijd A: winnaar reeks 1 tegen 2de reeks 20 u. Wedstrijd B: winnaar reeks 2 tegen 2de reeks 19 u. Wedstrijd C: winnaar reeks 3 tegen 2de reeks 20 u. Wedstrijd D: winnaar reeks 4 tegen 2de reeks 19 u. Winnaar wedstrijd A - winnaar wedstrijd D >ecki 20 u. Winnaar wedstrijd B - winnaar wedstrijd C De finale wordt betwist op vrijdag 1 juni te 19 u. Pierre Van Rossem BOKSEN frnii Volgende week brengen we u het verhaal van de belangrijke boksmeeting ithul Waasmunster, waaraan de Oegandezen Nyakama (goud in de Commonweals Games) en Wanyama zullen deelnemen. We zien ook voorzitter Walter t Kint et duivel-doet-al Wies Carmeliet

De Voorpost | 1990 | | pagina 26