Johan Heirman deed zijn ronde... Veertig Jonge Ridders van de Weg te Aalst Bij Iso Cleemput, ROCKFON plafonds: een lust voor oog en oor In de stad van Aalst Iso Cleemput 2 - 27.4.1990 - De Voorpost BVBA Iso Cleemput specialist in het isoleren van leidingen Thermische isolatie is een fundamenteel be standdeel bij installaties waar warmte-ener- giegetransporteerd wordt. De isolatie is niet alleen een energiebesparend element, maar moet daarnaast ook komfort en veiligheids eisen kunnen vervullen. Tot de vele funklies die isolatie moet vervullen, behoren: voor- komen van kondensvorming op koudwater- leidingen; verminderen van warmteverlie zen (warmteverlieskosten) door toepassing van een ekonomische isolatiedikte; bescher men van personen en konstrukties bij brand door het brandwerend uitvoeren van kon strukties; reduceren van het geluidsniveau; optimaliseren van de funktie van verwar mingslint (bv. blusleidingen) Op grond van deze funktie zullen er specifie ke eisen aan het isolatiemateriaal gesteld worden. De unieke eigenschappen van Rockwool rotswolisolatie en de technische know-how, maken het mogelijk om zowel een bijdrage te leveren aan de thermische isolatie, als aan het brandgedrag en geluidsi solatie van een installatie, waarbij de Rock wool isolatieprodukten worden gekenmerkt door: zeer lage warmtegeleiding over een groot temperatuurbereik, dus lage warmteverlies- kosten; hoge temperatuursbestendigheid (smeltpunt rotswol boven 10000 O; besten digheid tegen druk, stoot- en trillingsinvloe den, waardoor minder kans op mechanische beschadigingen, dus lagere exploitatiekos ten; vochtstabiliteil en sterke waterafsto tendheid, waardoor de isolatie te allen tijde, zijn isolerende werking blijft vervullenniet hygroskopisch en niet kapillair; veroudert niet; hoge geluidsabsorptie door de open vezelstrukluur; chemisch neutraal - niet kor- rosief: Rockwool produkten zijn geschikt voor toepassing op austenitische staalsoor ten volgens ACIQ135); eenvoudige bewer king en montage, dus lage montagekosten. Steekkaart Paardendries 14, Aalst Tel.053/70.18.89-77.61.75 Fax (053)77.74.07 Specialist in het isoleren van leidingen Specialist in Rockfonplafonds Jeugdige Waker Johan Heirman deed andermaal zijn ronde. En hij geeft een grote pluim aan schepen Patrick De Smedt voor de zorg die hij besteed heeft aan de speelpleinen ta Aalst. "Rome en Parijs zyn ook niet op een dag gebouwd", zegt Heiman. In november 11. werden alleszins de speelpleinen te Hofstade, Gijzegem en in het stadspark volledig hersteld. Ook Nieuwer- kerken maar daar is vandalisme er de oorzaak van dat er bijkomende werken moeten uitgevoerd worden. Voor Denderdal werden alle herstellin gen uitgevoerd aan de bestaande speeltuigen. Het kombinatietoestel was evenwel nog aan inplanting toe. En in het Astridpark moest nog een schommel worden afgewerkt. Bleven dan nog overRessebeke, Ten Rozen en Harding te Herdersem. Zoals gezegd is vandalisme er de oorzaak van dat men in Nieuwer- kerken extra werken moet gaan uit voeren. De tralies van het gebouw tje waren inderdaad helemaal afge rukt en op de speeltuigen zijn heel wat weinig passende teksten aange bracht. Meer kontrole dringt zich daarop. Ook in het stadspark moe ten nog herstellingen worden uitge voerd. Wellicht zouden de par kwachters eventuele defekten aan de schepen kunnen melden, zegt Heirman. Een achterpoortje De verbinding via een paartje tus sen het RIBSO en het SZ blijft Heirman interesseren. Graag ver nam hij waarvoor dit poortje er is gekomen. Wie de kosten ervan be taald heeft en of het de bedoeling OCMW-gronden zou zijn dat de leerkrachten van de school op de parking van ASZ hun auto kwijtraken en via het "achter poortje makkelijk hun school kun nen bereiken. Busvervoer naar ASZ Johan Heirman zag graag vermeld dat er bussen zijn die kunnen bijdra gen tot het al te bescheiden vervoer naar het ASZ. Er zijn er inderdaad die stoppen aan "De Appel" en an dere aan de Kredietbank aan de Gentsesteenweg. Uit persknipsels bleek echter dat deze mogelijkhe den wel vermeld werden door het stadsbestuur. Maar dan wel onvol doende duidelijk. De tekst werd te vaag gehouden en Heirman drong dan ook aan op meer gedetailleerde informatie. Johan Heirman herhaalde zijn vraag of het zo is dat de gronden waarop de gebouwen van de jon- genschirogroep staan, verkocht worden. Zo ja, aan wie? De Chiro gebruikt deze gronden reeds jaren en trok er zelfs de huidige gebou wen op met eigen middelen. Parkeren Hoe worden de foutparkeerders door de parkeerwachters genoteerd Wanneer komt de nieuwe par- keerregeling in voege Wordt de bevolking van die inveogetreding verwittigd of niet Kunnen er aan duidingen geplaats worden waar langparkeren kan? Brandweer en dienst 100 liggen vol gens Johan Heirman op de verkeer de plaats. In een te drukke buurt waar niet ultra-spoedig kan worden uitgerukt en bovendien veel lawaai hinder voor de buurt. Gesugge reerd wordt het brandweerarsenaal in te planten aan het ASZ of aan de Zwemkom, bij grote verkeersaders. Burgemeester De Maght stelt dat deze suggesties reeds menigmaal zijn geformuleerd en dat ze inder daad ter zake zijn. Alleen ontbre ken de nodige geldmiddelen om een nieuw kompleks te bouwen dat zou voldoen aan de van overheidswege zeer strenge normen. Schepen De Meerleer stelt dat het momenteel niet mogelijk is ultra zorg te besteden aan de Aalsterse standbeelden. Ingevolge het storm weer moet vooraf de scahde aan gebouwen, parken en landschappe hersteld worden. Op een timing i verband met de standbeelden ka hij zich dan ook niet vastpinnen. Wel telde hij dat er 23 miljoen i voorzien voor de restauratiewerekt aan het Belfort. Toch stelt Heirmat zijn akties verder te zetten. In me tegen de verkrotting van de gcbouj wen in het stadscentrum, in juni koj men de standbeelden weer aan bo<L en in juli zijn dat de straten en df pleinen. (LH) Omwille van hun positief gedrag als voorbeeld voor anderen in het verkeer werden verleden zaterdagnamiddag in de feestzaal van het stadhuis veertig jongeren tot "Jonge Ridder van de Weg" geslagen. Zowel meisjes als jongens die door de rijkwacht, de politie en leden van de V.O.B.K.W. op de openbare weg opgemerkt werden wegens hun voorbeeldig gedrag. Een aktie van de Vereniging van Ouders voor de Bescherming van Kinde ren op de Wegen. Aalst. In het Vredeshuis kwam Hubert Van Wambeke aan het woord over "de gebeurtenissen van de jongste maanden (a) Voor Aalst zijn dat Jo Cardom, Dr. Dc Moorstraat 47, Kristof De Schutter, Dendermondsesteenweg 63, Christophe Meganck, Wel vaartstraat 68, Orelte Grimonpont, Dendermondsesteenweg 59 en Phi lippe en Stefaan, Katleen Van Cau- wenberghe, Beukenlaan 49 en Ka- trien. Voor Herdersem Bram Steemans, Witgerstraat 32 en Tim Vinck, Har dingstraat 24. Voor Erpe-Mcre Cindy Lauwcreys, Bossestraat 29, Enn en Cardoline Slagmulder, Egemstraat 33, Kevin Schockaert, Kouterstraat 29 en Mi chael Van den Ecckhout, Kouter- gatstraat 16. Voor Lede Lieve De Spiegcleer, Stationsstraat 9, Jo Renctte, Rode Kruislaan 8 en Sven Vermassen, Dwarsstraat 23. En verder jongeren uit Aaigem, Burst, Denderleeuw, Haaltert, Her- zele, Liedckerke, Denderleeuw, Ni- nove en Herzcle. Kwarteeuw aktie In 1965 werd deze vereniging opge richt door ouders die in een ongeval een kind hadden te betreuren. In Wallonië waren dat de heren Schuurwegen in het Luikse en Dra- guet in Waals-Brabant. Voor Vlaanderen was dat de heer Ser- gant. Tot verdere uitbreiding over Vlaanderen is het bij gebrek aan middelen en aan vrijwilligers die zich onbaatzuchtig inzetten nog niet geraakt. In het begin was het streefdoel van de vereniging het verkeersonder- wijs in de scholen verplicht te ma ken. Toen dit het geval werd in 1977 bleek echter, en blijkt nog steeds, dat er geen deskundige opleiding voor leraars daartoe voorzien is. Die lessen worden dan ook ver strekt door vrijwilligers die alleszins geen deskundigen in deze materie zijn. Alleszins wordt getracht deze mensen dan toch in het bezit te stel len van de noodzakelijke didakti- sche materialen, graag ook eigen tijdse die de leerlingen des te beter aanspreken. De V.O.B.K.W. tracht zich reeds 25 jaar lang in en buiten de regio beter bekend te maken via omzendbrie ven, zelfklevers en lichtgevende at tributen. Ook via mededelingen langs dc media en kontakten met dc rijkswacht, de politie en de scholen. En niet in het minst door het orga niseren van verkeers- en andere wedstrijden. Zowel in Erpe als in Mere is er bovendien sinds 1967 een "weck vei lig verkeer". Aktiviteiten Dc V.O.B.K.W. richt naast de Aktie Jonge Ridder van de Weg en de specifieke verkeersaktics te Erpe- Mere en te Sint-Lievcns-Houtem zowat 24 maal per jaar konkrete verkccrsoefeningen met een mo biele verkeerspiste met alles derop en deran. De V.O.B.K.W. opteert inderdaad voor originele en voortdurende ak tiviteiten wetende dat alleen reeds in ons land per dag 1 kind de dood vindt en 30 ernstig en 60 licht ge wond worden bij verkeersongeval len. Wil U helpen? Word dan lid van de V.O.B.K.W. door storten van min stens 100 fr. op rekening 000- 0409859-34 op naam van V.O.B.K.W., Leedsestcenwegll3 te 9410 Erpe-Mere. Sprekers André Doorns, voorzitter Scrgant, creveldwachter Verlackt, rijkswachtkapitcin Laforcc en volksvertegenwoordiger Timmer mans belichtten de gevaren die zwakke weggebruikers, voetgang ers, fietsers, senioren en gehandi capten in de huidige verkeerssitua tie permanent lopen. De auto neemt een steeds belangrijker plaats in in het verkeer en de andere weggebruikers worden er niet al leen aan ondergeschikt maar ooj s - het slachtoffer van. Een al te agres* sief rijgedrag van automobilisten, kulminerend tijdenswcckcnds, oor zaak van vele verkeersdoden. Maai ook dc zwakke weggebruiker^ vooral de fietsers, zijn niet altijd var"- schuld vrij te pleiten. Hoe vaak ziel A men jonge fietsers in het stadsccn- J\, trum met twee, zelfs drie naast el- kaar. rijden. Een doorgedreven mentaliteitswijziging dringt zichjn e, dan ook op. even Gesteld werd dat jongeren niclzjttii steeds positief gestimuleerd wor den door het verkeersgedrag dal ouderen hanteren en vaak verre variGéén voorbeeldig is. pe fi Hulp om te komen tot een meeü. E gezonde situatie wordt dan ook ge-laan, zien in een meer doorgedreven ver-stads keersopvoeding in alle scholen, inin wi een strengere kontrole op het inde P; orde zijn van fietsen met dc vigercn-cebri de reglementeringen (bellen, rem-keer: men en strips laten het vaak afwe-piet ten), in het voorbeeld dat oudcrenLorc aan jongeren zouden moeten ge-éven ven, in een meer gedisciplineerd rii-jcan gedrag en in maatregelen van deging overheid ten bate van dc zwakkeWie weggebruiker. en v "Jonge Ridders van dc Weg" cnidat I "Klaarovers" leveren alvast een po-te A; sitievc bijdrage in deze prangendeavon problematiek. jvoor LHptem paar Voor ieder ontwerp een eigen plafond Postmodernisme,Memphis, Site, Architectoni- ca: nieuwe ontwikkelingen in de architectuur vragen om eigen interpretaties van het plafond. Rockfon heeft zijn collectie hierop aangepast, rekening houdend met twee eisen: voor elk soort interieur moeten er bijpassende plafonds zijn en de collectie moet alle ruimte bieden voor creatieve plafondontwerpen. Dit is uitgemond in een collectie met een grote variatie in reliëf, dieptewerking, vormen en kleuren. Wat de kleuren betreft heeft Rockfon het deskundig advies van architect H.M. Debije ingewonnen. Als basistinten koos hij een serie fraaie pastel: rustgevende en harmonieuze kleuren. Bij deze tinten zijn ton-sur-tons toegepast met als resul taat gedessineerde plafondtegels. De motieven op deze tegels, zoals marmer- en granietstructu ren, passen perfect bij de huidige retrotrend ('laten we het binnen weer warm en sfeervol maken') als reactie op de periode waarin alles strak, zakelijk en koel weggehouden. Tevens bestaat de mogelijkheid een dessin naar keuze op de tegels uit de Fibral-serie te laten drukken. De schoonheid van een systeemplafond wordt mede bepaald door de harmonie tussen pla fondtegels en -profielen. Daarom adviseert Rockfon bij een aantal nieuwe kleuren uit de collectie bijpassende profieltinten. Iedere gere nommeerde plafondplaatser kan U deze profie len leveren. den, zijn toegepast. Daar ontstaat snel hinderlij ke nagalm, wat de verstaanbaarheid van het gesproken woord vermindert en het totale ge luidsniveau doet stijgen. Rockfon plafondplaten hebben de eigenschap een teveel aan geluiden op alle toonhoogten te absorberen, waardoor er in iedere ruimte een prettig geluidsklimaat ontstaat. Kortom ROCKFON staat voor estheti ca, hoge geluidsabsorptie, brandveiligheid vochtstabiel en hygiënisch. Voor meer informatie wend U tot Iso Cleemput, Rockfon dealer van de streek, Paardendries 14, Aalst, Tel.(053)/70.18.89 of 77.61.75 Tijdens de Infobo-bouwbeurs in de Keizershallen stelde Iso Cleemput zich aan het grote publiek voor. Deze firma is gevestigd aan de Paardendries 14 Aalst. BVBA Iso Cleemput is specialist in het isoleren van leidingen, bovendien vind je er een enorm gamma Rockfon plafonds. Geluidsabsorptie Eén van die eigenschappen is het realiseren van een uitstekende geluidsabsorptie, wat onder andere belangrijk is in ruimten waar veel harde materialen, zoais vloertegels of scheidingswan- Perfecte bouwfysische eigenschappen Rockfon plafondplaten zijn gemaakt op basis van natuurlijke steenwol. Een perfect materiaal, want het geeft de platen een unieke combinatie van eigenschappen mee.

De Voorpost | 1990 | | pagina 2