-vAalsters stadsbestuur schafte subsidies af Prijs "de jeugdige waker" voor aktiegroep Rozendreef Agalev: "Wordt Aalst met beton geringd?" Leren ademhalen en ontspannen De Voorpost - 27.4.1990 - 3 ien. oen ij erekj irmat n mej ebouj ni koi n bo| en dt| reven zichin een persmededeling neemt Joost Callebaut namens Agalev-Aalst de eventuele sluiting van de Aalsterse ring op de korrel. In de gemeenteraads- niclzitting van verleden dinsdag werd die inderdaad reeds aangekaart. wor- l dal cvariGéén mirakeloplossing Pe files aan de Zeebergbrug, aan de meetL Hartkerk en op de Boudewijn- 'k ge4aan, het zwaar verkeer door het i ver-ptadscentrum, het drukke verkeer brengt, de winkelende zaterdag- ;n, inln woonzones als de Leopoldlaan, mensen hebben aan de sluiting van et inde Parklaan en de H. Hartlaan, het de ring géén boodschap. File-pro- sren^ebrek aan de noodzakelijke par- bleem heeft dan ook weinig te ma- rem-Jceerruimte in de binnenstad zullen ken met "doorgaand verkeer", tfwe-niet als bij toverslag van de kaart Icrcniworden geveegd omdatde Ring i ge-eventueel zou gesloten worden. Dat d rijban onmogelijk een mirakeloplos- n deking worden! akkeiWie obteert voor sluiten van de ring stadscentrum zijn, zal het zwaar ver en voor betonbaronnen vergeten keer nog steeds door het stadscen- enjdat het kwestieus fileprobleem zich trum rijden en ten bate van Amylum i po-.te Aalst beperkt tot ae ochtend- en of De Wolf-Cosyns en zal de klein- endeavondspits en dat opstoppingen handel nog steeds moeten bediend jvooral te maken hebben met be- worden. LHstemmings- en woon-werk-verkeer Het sluikverkeer via verschillende jnaar en van Aalst. woonzones zal niet verminderen. Wie werkt in Aalsterse bedrijven of administraties in het stadscentrum, wie schoolloopt te Aalst, wie zijn kinderen naar school of naar huis Ook na de sluiting... Ook na eventuele sluiting van de ring moeten mensen nog in het Bewoners van de H. Hartlaan, Leo poldlaan en Boudewijnlaan zullen hinder blijven ondervinden van het verkeer naar het industrieterrein Wijngaardveld. Minder dan 10% Uit een recente enquête blijkt dat er van de chauffeurs die in file de Bou dewijnlaan berijden minder dan 10% zouden bereid zijn de "Osbroe- kring" te nemen. Op de keper beschouwd zou het doortrekken van de ring doorheen of langsheen het Osbroekgebied slechts ten goede komen aan een aantal chauffeurs die tijdens de spit suren sneller de file op de autosnel weg zullen bereiken. Voor- deze "vooruitgang" zou dan wel een waardevol natuurgebied moeten sneuvelen. Schijnoplossing Volgens Joost Callebaut zou men door het sluiten van de ring wel de simptomen bestrijden en een schijn oplossing bieden zonder evenwel het eigenlijk probleem bij de wor tels aan te pakken: het autogebruik. Wil Aalst een leefbare stad zijn dan zoekt het stadsbestuur naar een op lossing voor de binnenstad en moet tegelijkertijd een natuur- en mens vriendelijke mobiliteit bevorderd worden. Echte oplossingen Omdat het verkeersprobleem in Aalst vooral te maken heeft met woon-werk-verkeer, moeten échte oplossingen op een heel andere leest geschoeid worden: - uitbouw van een komfortabel, fre- kwent en fijnmazig openbaar ver voer; - aanleg van veilige fietsroutes van de randgemeenten naar het cen trum; - inrichten van parkings aan de rand van de stad, bediend door openbaar vervoer; - algemene invoering van zone 30; - verkeersarm maken van het cen trum binnen de wallenring. Deze voorstellen zouden een werk elijke bijdrage voor de verkeerspro blemen te Aalst leveren. En boven dien verwezenlijkbaar zijn op plaat selijk vlak. Maar volgens Callebaut heeft het stadsbestuur daaraan geen boodschap en zou zelfs de SP het laten afweten als het er op aan komt de belangen van de zwakste bevolkingsgroep te behartigen. 50% van de bevolking rijdt immers met de auto. Wie heeft dan wél belang by het sluiten van de ring? Voor Agalev, niettegenstaande het duidelijk milieuverlies en het niet valabel zijn van de oplossing, enkel politici die er zouden tuk op zijn een groot prestige-projekt aan hun naam te koppelen. Als die lijn aangehouden wordt ko men er steeds meer wegen, sneuve len er steeds grotere happen na tuur, wordt steeds meer landbouw grond opgeslorpt en raakt Aalst vol beton. Als in deze zin verder gewerkt wordt is de binnenstad van Aalst binnen de dertig jaar één grote par king, komen er drie prachtige be- tonringen rond Aalst maar zal nie mand nog in Aalst willen wonen. LH De Mikisklub reageerde tegen het afschaffen van subsidies aan vereni gingen door het Aalsters stadsbestuur. Aalsterse verenigingen hadden recht op een financiële tussenkomst voor werkingskosten vanwege de stad. Deze toelagen werden echter niet door raden op dezelfde wyze verstrekt wat reeds vragen kon oproepen. Toch was die steun welkom voor verschil lende kleinere organizaties. Zonder in- of afspraak met of van leze verenigingen werden deze toe lagen nu afgeschaft zegt de mikis- fclub. Door het kwasie algemeen protest werd het stadsbestuur ertoe genoopt een gespreksavond over deze afschaffing te beleggen, samen met de protesterende organizaties. Een honderdtal vertegenwoordi gers van verenigingen daagden op in de stadsfeestzaal. Het schepen college was op twee uitzonderingen na, volledig present. De inleiding van burgemeester me vrouw De Maght was vaag en weinig zeggendnoodzaak om minder geld uit te geven, fakultatieve uitgaven moesten eerst aangepakt worden. Op de vraag of de besparing dan zo groot was, was men vanuit het be stuur lichtjes verveeld een klein procentje van het geheel, maar de som zich was toch belangrijk ge noeg, schijnt het. Men spreekt van 9 miljoen. Schepen Redant van finan ciën die met cijfers goochelde zon der duidelijke Vaststellingen en schepen De Smedt die het alterna tief uitleendienst" moest aansme ren, gaven verdere "informatie". Een ding werd tijdens de vergade ring duidelijkde organizaties wen sen geen wijziging, zij zijn voor het behoud van de betoelagingen. Wat is nu het alternatief dat door1 het stadsbestuur wordt doorge voerd Men zal AJO, de vzw die opgericht is in de schoot van Jeugd raad van destijds, overnemen. Aio stond in voor de aankoop, het on derhoud en het uitlenen van allerlei materialen aan jeugdorganizaties. De financiële middelen werden ge leverd door de jeugdorganizaties zelf die gedurende jaren hun subsi die afstonden aan deze dienst. Het is dus niet met de gelden van het stadsbestuur dat AJO werkte, maar met de gelden van de jeugdorgani zaties. De overname van AJO zal ook geld kosten, men weet nog niet te zeggen hoeveel precies, of wil men dit nog niet zeggen Om de uitleendienst, die ook een vzw zou worden, ten dienste van allen te kunnen stellen, is er een uitbreiding van materieel en een grote diversi teit nodig dus veel geld. Meer dan de 500.000 fr die dit jaar is voorzien. Hoe kan men voorzien dat alle, of bijna alle organizaties deze dienst op een of andere manier zullen kun nen gebruiken Men heeft zelfs nagelaten de verschillende advies raden hierover om "advies" te vra gen, zoals door de Mikisklub werd voorgesteld op een bijeenkomst met de kultuurraad. Hier tast men klaarblijkelijk in het duister. Aan organizaties die dan toch geen ge bruik kunnen maken van de uitleen dienst zou dan "iets anders" in de plaats gegeven worden. Wat Daar moet men nog over nadeken. Het komt erop neer dat de organizaties met een kluitje in het riet werden gestuurd, want er zijn nog heel wat vragen die op een antwoord wach ten Er zijn ook nog andere "fakulta tieve uitgaven" die nog niet zijn af geschaft of verlaagd werden. Zijn er uitgaven waaraan niet werd ge raakt, zo wordt de vraag gesteld. Hoe komt het tocht, zo vraagt de Mikisklub zich af dat de burgemees ter nu de subsidies afdoet als een onbenullig iets voor de organizaties "Zij weet het, want ook de leden van de bestuursmeerderheid wer ken in andere organizaties, zegt ze". Kortom, de oplossingen die het stadsbestuur voorstelt, zijn geen op lossingen. Het zijn nog mazar eens de kleinere organizaties die het ge lag zullen betalen. "De SP en haar mandatarissen alsook de liberalen nemen werkelijk zeer 'volkse' en 'gezonde' maatregelen. Waakzaam heid blijft geboden. En niet alleen waakzaamheid protest", zo besluit de Mikisklub. (LH) Johan Heirman die zich in navol ging van "Wakkere Burger" And- ré-Emiel Bogaert inzet om een aan tal mistoestanden aan te klagen ge eft aan zijn permanente aktie een supplementaire dimensie. Hij stichtte inderdaad de "Wakers- prijs" want noemt zichzelf "De Jeugdige Waker". Met het toeken nen van deze Prijs wil hij niet-poli- tieke verenigingen in het licht van de schijnwerpers brengen wegens lovenswaardige initiatieven die ze op hun aktief hebben. In het Vre- deshuis werd verleden zondag de allereerste "Wakersprijs" uitgereikt aan de aktiegroep Langzaam Ver keer Rozendreef die zich reeds een paar jaar inzet o.m. voor het invoe ren van het systeem Zone 30 in de Rozendreef te Aalst en elders waar zulks bevorderlijk is. Deze groep lag trouwens mede aan de basis van het tot stand komen van het 'Aalsters Forum voor meer Verkeers veiligheid' dat zich heeft weten te ontpoppen tot een valabel ge sprekspartner voor het stadsbe stuur. Niet voorzitter Dr. Andreas Verleysen doch ondervoorzitter Dahny Van den Bossche haalde de prijs af, en aanziet die als een steun tje in de rug om de akties verder te zetten. Niettegenstaande al hun ak ties, petities en palabers is er aan de veiligheid in de Rozendreef nog maar weinig veranderd. Men deed wel reeds een ingreep zonder enige voorafgaande inspraak doch de ge-, plaatste attributen verdwenen door het stadsbestuur op dezelfde ge heimzinnige wijze als ze er gekomen waren. Met toezeggingen en belof ten allerhande wil de Aktiegroep zich niet verder meer laten in slaap sussen maar wil blijven aandringen tot de Rozendreef een minder on veilige buurt is geworden door geëi gende verantwoorde ingrepen. LH Aalst. Een kijkje op de mineralen- en fossielenbeurs (a) Aalst. Zeldzame fossielen kregen heel wat belangstelling (a) gres f Aalst. Fiskaal adviseur M. Bontinck kwam spreken over "macht en onmacht van de belastingskontrole" en dat was een druk bijgewoonde bijeenkomst (a) jdvaif k ziel Iscen- ist el- Aalst. CMBVAalst organizeerde in kasteel De Roserie een gespreksavond over "Macht en onmacht van de belastingskontrole" (a) In zes lessen kan men vanaf 7 mei in het kultureel centrum De Werf aan de Molenstraat te Aalst leren hoe men moet ademhalen en hoe men zich moet ontspannen. De lessen reeks wordt georganizeerd door de vzw Groene Dag. Aan de hand van oefeningen, voor beelden, korrekties en observaties, maakt deze kursus duidelijk hoe men zelf meer kan halen uit de ei gen ademhaling. De ontspannings oefeningen lopen daarmee gelijk. De kursus richt zich naar mensen met ademhalingsklachten en naar iedereen die met een juiste inge steldheid gezond wil ademen en le ven. Spanningen in aaftgezicht, nek, schouders, ruggegraad, bekken, enz, maar ook organen als het hart, de maag, de darmen, enz. kunnen goed geholpen worden door te Ie ren ontspannen. De data de maandagen 7,14,21 en 28 mei en de dinsdagen 5 en 12 juni van 13.30 tot 16.00 uur of van 20.00 tot 22.30 uur. Voor meer informatie vzw Groene Dag, Woestijnveld te 1760 Roosdaal (054/33.20.46.) Aalst. Belangstelling genoeg voorde tentoon gestelde mineralen en fossielen (a

De Voorpost | 1990 | | pagina 3