Nieuwe toonzaal bij b.v.b.a. DE COCK Nieuws van het Aalsters schepencollege Jan Caudronmisbruiken uit de wereld helpet 1 °ok ■U^^_voor b.v.b.a. DE COCK, Brusselbaan 235 Erembodegem '4 - 27.4.1990 - De Voorpost het wegdek da ■♦fflff ^SHP( ydeze YwHf *sV3deo' 1 groe gene H^rWgeen ■m Upubl fpöjjt]} men gekv "^De hebl *h had het in het politiek praatca™ van abortus (a) ind' ting: Gracienne De Ring sluiten? Het Aalsters schepencollege stelde dat het sluiten van de Ring weer bespreekbaar moet worden gemaakt. Dagelijkse verkeersproblemen wij zen er op dat deze sluiting moet worden overwogen. Het CBS heeft als optie de Ring te sluiten. Hoe dat kan gebeuren is een ander probleem. Er werd aan de gemeenschapsminister van Openbare Werken en Verkeer gevraagd te willen onderzoeken op welke wijze deze sluiting kan gerealiseerd worden. Daarbij wordt aandacht gevraagd voor de opmaak van een milieu-effektenrapport (MER), de inspraak van de stad bij deze opmaak en permanent overleg tijdens de studie en het voorleggen van adviezen over mogelyke tracés aan de gemeenteraad teneinde een definitief standpunt te kunnen innemen. Met het huidig tracé op het gewestplan kan het stadsbestuur zich niet akkoord verklaren. Het stadsbestuur stelt alleszins dat het sluiten van de ring noodzakelijk wordt. Op welke wijze zulks kan gebeuren wordt in vraag gesteld. Uiteindelijk moet de stad zich be perken tot het verstrekken van ad viezen. De sluiting zelf is een pro bleem voor Openbare Werken. Met minister Sauwens zal ook daar omtrent worden gesproken. De da tum van het bezoek van de minister kan worden vastgelegd zodra de ge meenteraad een standpunt zal heb ben ingenomen. Japanse kerselaars Op de Boudewijnlaan zijn de mooie Japanse kerselaars uitgeroeid. Her plant kunnen ze niet worden. Daar toe is volgens het nieuw wegschema geen ruimte voorzien. Eventueel zouden ze in verplaatsbare bakken kunnen worden aangebracht- De begroting Nu de gouverneur van Oost-Vlaan deren in beroep is gegaan tegen de goedkeuring van de Aalsterse stads- begroting door de Bestendige De putatie is men in de stadsadminis tratie doende aan een onderzoek naar punten waarop kan gesaneerd worden. Men doet net departement per departement. Een aantal zaken werd reeds onder de loupe geno men: kinderopvang, politie, brand weer, tewerkstelling. De andere zullen volgen. Iedere schepen moet in zijn departement na de analyse dan passende voorstellen formule ren. Wellicht ging de gouverneur in beroep omdat Aalst enerzijds de optie heeft genomen de twee be langrijke belastingen alleszins niet verder op te drijven en anderzijds de gestelde normen (4%) heeft on derhouden wat niet in alle gemeen ten het geval zou zijn geweest zodat de vergelijkingen met meer opgaan. Het gaat over de cijfers van de ver moedelijke rekening van 1989. Saneren is onvermijdelijk. De pers oneelsuitgaven slorpten reeds 58,5% van de totaliteit op. Het geld moet toch van ergens komen. De definitieve beslissing over het lot dat de Aalsterse begroting bescho ren is zou vallen op 5 mei. Er was reeds vorige vrijdag een inspektie bij diverse ambtenaren om meer klaarheid te scheppen in de ver strekte cijfers. 'Tien voor Taal' Na o.m. showvedetten, weerman nen en TV-figuren komen ook Vlaamse burgemeesters uit tegen Nederlandse collega's. Mw. Anny De maght, burgemeester van Aalst, zal deel uitmaken van het trio Vlaamse burgemeesters. De opna men hebben plaats in juli in Hilver sum. Nieuw parkeerreglement Het reeds enige tijd geleden goed gekeurd parkeerreglement is nog niet in voege. Gewoon omdat de parkeermeters nog niet zijn aange past en niet de nieuwe tarieven ver melden. De firma die daartoe werd aangesproken is momenteel duide lijk overladen met werk. Zodra deze meters in orde zijn gaat de nieuwe regeling in voege. De parkeerwachters zijn echter wél reeds in funktie. Hun kledij is ook nog in bestelling en voorlopig stel len ze enkel processen-verbaal op voor wie niet parkeert volgens de regels. Van die pv's komt echter niets in de stadskas terecht alhoe wel de parkeerwachters door de stad betaald worden. Dat zal uiter aard veranderen als de parkeerme ters (veel) meer zullen opleveren aan de stad zelf. 'Het parkeerreglement is goedge keurd en afgekondigd. Maar de in- frastruktuur belet de uitvoering ervan'. Parking in Dr. De Moorstraat Mensen op zoek naar een parkeer- plaatsje ergeren zich aan het feit dat de grote parking van het vroegere Sint-Elisabethziekenhuis dicht is. Van in de Dr. De Moorstraat ziet men de enorme parkeermogelijkhe- den doch de toegangshekken zijn dicht. Daaromtrent gevraagd werd door het schepencollege gesteld dat met het OCMW daaromtrent wordt on derhandeld. Evaluaties 'Denderend Aalst' bestaat één jaar. Een, evaluatie daaromtrent werd door het stadsbestuur (nog) niet op gemaakt. Wel werd gezegd dat er weinig respons ten stadhuize daar omtrent binnenliep. Ook de evaluatie van karnaval 1990 laat op zich wachten. Er zijn reeds besprekingen geweest met de kar- navalgroepen die gaan verder. Ge steld werd alleszins dat nog 'voor de grote vakantie het nieuw karnaval- reglement voor 1991 in de gemeen teraad aan bod zal komen'. De animatie voor Aalst Kermis werd geëvalueerd en men is mo menteel doende aan verdere pro motie ervan. De ingezette trend wordt inderdaad verder uitge bouwd. Asfaltlaag weggefreesd Er is bij de wegeniswerken aan de Houtmarkt gebleken dat de asfalt laag niet voldeed aan de gestelde eisen. Bij de produktie van deze materie zouden er fouten in geslo pen zijn. De bovenlaag werd dan ook, tot grote verwondering van de omwonenden, gewoon wegge freesd. Er komt uiteraard een nieu we laag op. De samenstelling van het asfalt zou niet normaal zijn ge weest. Er doen zich inderdaad in de laag holle ruimten voor. De proble matiek wordt er alleszins door ver gemakkelijk omdat er naast de hoofdaannemer ook een onderaan nemer werkzaam is. 'De stadsschouwburg' Op het Vredeplein hangt nog steeds Enkele weken geleden opende b.v.b.a. DE COCK haar nieuwe toonzaal aan de Brusselbaan 235 te Erembodegem om haar ruim bestaand kliënteel nog beter te dienen. Bij b.v.b.a. DE COCK kan men echt spreken van een huis van vertrouwen. Momenteel is de derde generatie in de zaak aan het werk. Je vindt er exclusieve faiënce en een ruim assorti ment vloertegels. Zeer speciaal te vermelden zijn de 100 verschillende soorten marmeren en gra nieten vloeren. Voor grafzerken moet je bij DE COCK zijn. In het atelier ontwerpt en fabriceert men zelf unieke marmeren tafels. Echte piece-uniques zijn het qua design. In de toonzaal vind je ook schouwen. Men maakt je daarvoor al te graag gratis een prijsofferte. Wie houdt van kunst, zal zeker zijn aandacht geven aan de sculptures van Philippe Van Eeckhout. Kom eens langs, het loont zeker de moeite. Sculpturen van Philippe Van Eeckhout Exclusieve faiënce en vloertegels Gratis prijsofferte voor schouwen Unieke marmeren tafels Sierstukken in marmer Speciale verkoopsvoorwaarden Marmere vloeren 100 verschillende soorten marmeren en granieten vloeren tSPflV' het uithangbord 'Stadsschouwburg'. Voor de konti- nuïteit grapjaste schepen Bogaert. Tegen net oprichten van een 'vzw Stadsschouwburg' waar groepen o.m. zouden kunnen repeteren heeft het stadsbestuur geen enkel bezwaar. Voor het stadsbestuur is het wel wenselijk dat in deze vzw zoveel mogelijk verenigingen be trokken worden. Men wil inderdaad elke mogelijke monopoliserende funktie uitsluiten. Aan het projekt wordt trouwens ge werkt. Er zijn reeds plannen en er is reeds een begroting. Wat de oprichting zelf betreft is dit een taak van de vzw mensen zelf al wil het stadsbestuur op diverse wij zen wel een helpende hand reiken. Cafetaria De Werf Het kontrakt voor het uitbaten van het cafetaria van kultureel centrum De Werf was er een van een proef periode van twee jaar. Te evalueren naderhand en eventueel met zeven jaar tot een totaal van 9 jaar te ver lengen. Wanneer de huidige koncessionaris zich akkoord verklaart met de nieu we 'voorwaarde kan de koncessie verlengd worden door de gestelde periode. Bij verlenging blijven de geldelijke voorwaarden de zelfde. Alleen kunnen er indeksaanpassin- gen komen doch dat was reeds in net initieel kontrakt voorzien. Werken te Hofstade De werken konden beginnen op donderdag 26 april. Ze kunnen 9 Col! werkdagen in beslag nemen. In d Daa Leopoldstraat komt riolering e voej worden betonstraatkeien gelegd. I Vra§ de Bergweg en rond de kerk komel zjek riolering en KWS-verharding. En i afva de Doorsteekweg komt betonveideC harding. ten LI Volksvertegenwoordiger Jan Cau dron zet zich reeds jaren in tegen misbruiken van artsen. Vooral dat van specialisten die exorbitanten hoge prijzen en erelonen durven vragen onder voorwendsel dat de patiënt in een kamer voor een per soon is ondergebracht. Hij ziet geen enkel verband wat betreft heelkun dige ingreep of verzorging die er die er zou kunnen zijn tussen de soort kamer die men betrekt en de ge neeskundige behandeling. Heeft niet ieder patiënt recht op optimale gezondheidszorg om het even in welke soort kamer hij werd ge plaatst. Er werd dan ook gesteld dat een patiënt slechts één keer betaalt. De officiële faktuur dus. Alle andere nakomende briefjes met kosten al lerhande moeten gewoon niet be taald worden. Heel wat gevallen zijn reeds bekend van mensen die die toch betaalden doch ze achteraf te rugeisten en ook kregen. Terugvragen kan via uw mutuali teit. Beter is echter te voorkomen dan te genezen en U vooral duide lijk en volledig bij uw mutualiteit te informeren. Mutualiteiten zijn er ook om aan hun leden alle mogelij ke informatie in verband met vaak zich wijzigende reglementeringen te verschaffen. "Leden moeten zich meer weerbaar opstellen". Aldus een bidjrage van Panorama op de bRT beeldbuis waaraan de Aalstei se volksvertegenwoordiger Jai Caudron meewerkte. "In het parle ment sta ik als het erop aankom bijna alleen", betreurt hij. "De ovei heid durft het duidelijk niet aan de ze materie eens en voor goed duide lijk te stellen en misbruiken uit di wereld te helpen" (LH) »T~ A-"6" Aalst. In de stad worden heel wat herstellingen uitgevoerd aan inderdaad op vele plaatsen veel te wensen overlaat (a

De Voorpost | 1990 | | pagina 4