Meerse Vinkeniers zingen seizoen fors in iBelotters ook beste kwisvereniging in Erondegem Samen naar de Ardennen Rode Kruis Veertiendaagse in Aalst De Voorpost - 27.4.1990 - 5 kSi^i Vorige zaterdag was de officiële start van het vinkenseizoen bij de Meerse Vinkeniers die onmiddel lijk blijk gaven van hun intenties en de zangvogels lieten fluiten voor wat ze waard waren. Voor de Assen en evenzeer voor de "promotie" was het alvast een bliksemstart want Rapit van W.Janssens haalde er voor de eerste keer al 757 deuntjes uit waardoor hij met kop en schou der toch boven de anaere uitstak want Bert van EdM.Matthieu zong er 560, gevolgd door Juul van G.De Cock (479), Dorus van H. De Lat (463), Cesar van R. Van Tittelboom 456, Louis van M.M.Coppens 418, Peter van S. De Waegenner 409, Brio van L. Van De Sijpe 358, Dorus van Gr. De Brouwer 353, Barren van Et. Van Den Hautte 352, Pifvan J.Peerlinck 336 Bij de promotiejagers zong Arnold van M. De Leeuw toch nog 294 deuntjes, Orkaan van J.P. Van Den Bremt 237, Atalava van N. De Swaef 140. Tijdens de zondagzetting kwamen maar liefst veertig vinke niers opdagen en allen werden bij de aanvang door pastoor Wouters gezegend. Er waren trouwens ook vinkeniers uit de streek van Worte- gem-Petegem die in Mere hun vink kwamen testen. Dit wordt vooral gedaan ui wederzijdse sympathié want met de prijs die men bij een vinkenzetting kan opstrijken kan men zich slechts een stevige pint veroorloven...van een echte hobby gesproken. Onder de deelnemers zijn er natuurlijk weer de oude ge trouwen en het moet gezegd dat zij toch nog altijd het goede weer ma ken tijdens de wedstrijden, wat be tekent dat de vinken goed verzorgd werden tijdens de kalme winter- De Kamillekes vertrokken met meer dan 50 personen voor een lang weekend naar de Ardennen. Geen afzondering voor een wedstrijd, maar een leuke ontspannende trip na karnaval 90 en na een toch wel geslaagd seizoen in eerste nationale waar de dames een zevende plaats in de rangschikking lieten noteren. In de provinciale voetbalafdeling eindigde een Kamillekesploeg tweede en de nationale eindronde voor de jeugdploegen leverde een kwartfinale op. Die wordt gespeeld op het terrein Zandberg op 6 mei om 16.00 uur. de tegenstanders zijn de Henegouwse kampioenenploeg Gerpinnes. Bij eventuele winst wordt de halve finale gespeeld te Herk op 12 mei tegen de Limburgse kampioen, (jmh) Erpe-Mere. Elke zondagnamiddag kan men de Meerse vinkeniers terug aan het werk zien en horen in de Kleine Steenstraat. Tijdens de offiële openingsrit werden de vinken door pastoor Wouters gewijd (jv) maanden, daarbij kwamen zich op merkelijk enkele nieuwelingen aan melden die niet zodanig in de voor ste prijzen vielen, maar toch be hoorlijk scoorden met als uitschie ter Spoel van O. De Groot die er amper 12 deuntjes kon uitpersen. Bij de "Assen" was Lemond weeral bij de pinken en de vink van Fr. Bisback liet weer 595 deuntjes opte kenen. na hem volgden nathalie van M. Corthals 523, Jef, G. De Cock 452, Marva, R.Sorgeloos 367, Tan ga, R. Van Tittelboom 379, Jef, M.M.r Impi 364, Bruno, N. De Frenne 309, Flip, A. Verhofstadt 307. In de promotie reeks zong Femmey van C.Roe- landt nog 200 deuntjes, Ronny, A. De Vrieze 195 en Barren van E. Van Den Haute 194. JV Aalst Gratis inenting tegen kinderver lamming Door het stadsbestuur worden gratis in entingen tegen poliomyelitis georgani seerd. De inentingen hebben plaats in het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis, Me- restraat 80, Aalst elke laatste woensdag van de maand tussen 14 en 15 uur. Een dokter is steeds aanwezig. Voor bijkom ende informatie kan men steeds terecht bij de dienst Volksgezondheid, Grote Markt 3, Aalst. Tel.: 053/77.11.11. toestel 267. Kamer Van Koophandel Jaarlijkse statutaire algemene vergade ring op maandag 7 mei te 18.30 u. in de Salons Carlton, Zonnestraat te 17.30 u. Aperitief te 18.30 u. en gelegenheidstoe spraak door prof. dr. Marcel Anselih, direkteur Seminarie voor Survey én Ruimtelijke Oldening bij RUG gevolgd van diner. Parkeerwachters Ze zijn reeds in funktie wat betreft fout- parkeerders, nog niet voor de nieuwe tarieven want de parkeermeters zijn nog niet aangepast. Hun kledij is ook nog in de maak. Verleden maandag maakten ze toch reeds 110 processen-verbaal. In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 Meiavondfeest op maandag 30 april te 20 u. met expo van politieke cartoons, teksten van Brecht en Anton Cogen en C° en animatie met het orkest John Wol- ley met muziek uit het begin van de zeventigerjaren. Op 4,5 en 6 mei opvoering in de Mikus- club van Café Terminal door de linkse theaterunie. In verband met de verdere paeuropese ontwikkeling, de verdere ontwapening en de afbouw van de militaire uitgaven om die aan te wenden voor ontwikke lingsdoeleinden ligt op en rond 8 mei in de Mikis een petitie klaar ter onderteke ning. Op zaterdag 19 mei is het "Al Reggea wat dc klok slaat" met Raggamuffin Sound System, een onmogelijke naam met een onweerstaanbare reggaysound, inkom 60 fr. Op vrijdag 8 juni vragen Ludo Loose (KP), Ida De Queecker (SAP) en Filip De Bodt ('t Uilekot Herzele) zich af of links "lam of tam" is. Hoe zien ze de toekomst? Of zien ze niets? Kom mee luisteren en debatteren. Familie De Vis In "De Bathyscaaf' werden opvoerin gen noodgedwongen afgelast van "Fa milie De Vis" wegens een ongeval van één der hoofdrolspelers. Er komen bij komende opvoeringen op 11,12,13 en 14 mei. Tentoonstelling Morgen zaterdag 28 april in Vredeshuis, Esplanadestraat 8, te 20 u. vernissage van de tentoonstelling van schilders- werk van Eric Capiau en keramiek van Wim Mechnig. Vandalisme Inbraak in het café van Nadine De Maesschalck aan de Langestraat 180 via de achterdeur. 10.000 fr. en sigaretten werden meegenomen. Inbraak ook in een onbewoond huis aan de Kwalestraat 8, niets zou echter zijn meegegraaid. In de Onderwijsstraat inbraak in de wagen van Koen amant met ontvreemding van dokumenten. Inbraak ook in het cafeta ria van het Osbroek waar geld en eetwa ren werden meegenomen. Bromfietser Véronique Van Belsen (19) kwam op een wagen terecht en werd gekwetst. Recreatiéspel met het Aalsters Schepencollege Op de topdag zaterdag 5 mei wordt een rekreatief volleybaltornooi gespeeld in sporthal ten rozen. Gemengde en heren- ploegen die deelnemen zijn Hydra II, Normaalschool gijzegem, PVV-JO Gij- zegem-Hofstade, Mimosa Gijzegem, Ronsevaalvrienden, Alewin II, Falos, Maeleveld, Rijkswacht Aalst, Turnkring Aalst, Alewin I, Hodorii Hcrderscm, Blijf Fit, Veteranen Kaatsverbond, WTC Den Blok, Juventus, Atletickklub KA., Maeleveld II, Zwemklub Den Blok, Fair Play, Comar, Gym Niewerk- erken, het schepenkollege Aalst, Bad minton Gijzegem, Hydra I en Yukio Taii. Bij de dames zijn dat Kon.Athene- um I en II en DBC Erembodegem, en in de georganiseerde rekreatiesport Vol leybal Gijzegem, Falos I, Gerpla, Smashterop en Kon. Atheneum I en II. Wie de aalsterse burgemeester en sche penen in aktie wil zien met de bal komt te 13.05 u. Het CBS neemt het op tegen Gym Nieuwerkerken. Bliksemschade in de Denderstreek De bliksem zorgde de jongste dagen voor heel wat schade. Te Herdersem leed de kapel van den Boskant aan dc Pontweg heel wat averij en dat was ook het geval met de gebouwen van de firma Marcoen aan de Kouterbaan. Ook in het stadhuis sloeg de bliksem in en een zen der van de stadspolitie raakte buiten dienst. Schade ook te Moorsel aan de gemeenteschool op de Tinnenhoek in de Herbergstraat en in Erembodegem aan de toren van de parochiekerk. Het me chanisme van uurwerk en klokken raak te onklaar. In de lange Zoutstraat kwam een lichtreklame in de vlammen. La France op zijn best Op woensdag 9 mei maakt U van 11 tot 19 uur op de Aalsterse Grote Markt Frank rijk op zijn best mede. Op zijn buitenstë- best. De officiële Franse Dienst voor Toerisme brengt U 400 letterlijk buiten gewone vakantie-ideeën buiten de klas sieke circuits waarbij U het echte hart van Frankrijk vindt. Frankrijk op zijn buitenstebest. Dit gepresenteerd in liefst drie prachtige showcars. Alleszins uw bezoekje waard. Gratis toegang. Bo vendien wordt U de kans geboden een gratis reis te winnén helemaal in de lijn van deze originele vakantieformule. Formulieren voor deelname vindt u in de car. Nadere info via 02/485.44.51. Jeugdtheaterfestival Signaal Het Jeugdtheaterfestival Signaal is op 22 mei aan zijn vijfde editie toe. Op de Signaaldag worden in De Werf de eerste Vlaamse kinder- en jeugdtheatervoor- stcllingen gespeeld en wordt tevens het signaalrapport voorgesteld en de Si- gnaalprijs uitgereikt. Het is een initiatief van de Federatie van Vlaamse Erkende Kulturele Centra. Kinderopvang jOok heeft Jara met zijn jaarlijkse kwis hoogten en laagten gekend tijdens 3 de zeven vorige uitgaven, dan toch mochten zij deze keer tevreden zijn over |de opkomst. De organisatoren konden deze keer een twaalftal plaatselijke groeperingen inschrijven, wat niet bepaald een sukses was maar toch genoeg om er nog mee door te gaan. Een nieuwe aanpak kan misschien Svoor verbetering zorgen en ook een beetje meer bekendmaking zou hier geen kwaad kunnen want ook dat ligt aan de lage kant vermits geen publiciteit gemaakt wordt in de kranten, tenzij de organisatoren de mening toegedaan zijn dat er beter met een zeer beperkt aantal ploegen gekwist wordt. ^^De Belotters die hun thuishaven hebben in De Klok, waren deze keer de meest pientere met hun ant- aatca woorden en konden de overwinning in de wacht slepen. Na de vier schif tingsreeksen zou het pleit gaan tus- ""sen de winnaars ervan: Libel, de ien 9 Collega's, Girls en de Belotters. 1° d Daarbij werden nog twee teams ge- !g e voegd die als beste verliezers uit de :gd. I vragenreeksen kwamen: de Mu- ;ome ziekfanfare en Sparrenhof. Na deze En i afvallingsrit bleven de Belotters en invei de Girls over om de finale te betwis- vrouwelijk team, samengesteld uit gemeentepersoneel kwam hier iets te kort om de beker naar Steenberg mee te nemen. De wisselbeker van de Jara-kwis kon bijgevolg terug mee naar De Klok waar hij vandaan kwam. Vorig jaar werd hij er geplaatst door de pétanqueclub die er eveneens haar lokaal heeft en in 1989 de kwis won. Na de Belotters en de Girls kreeg men volgende uitslag: Fanfare Erondegem, de Collega's en Libel, Sparrenhof, Gold Stars, KWB Er- ten, de Pétanquers en Jeugdzorg Ottergem. Om de Jara-kwis ook de volgende jaren levendig te houden en meer dere verenigingen aan te lokken zal heel wat propaganda nodig zijn met daarbij misschien een interessant prijzenpakket. Vergeleken met an dere organizatoren van kwistor- nooien is er maar een pover deelne mersveld dat mits de nodige inzet sterk kan aangevuld worden maar daarvoor heel wat inspanningen no dig zijn. Ze beschikken over een gezellige ruimte in het Ontmoe tingscentrum in Erondegem waar veel volk binnen kan. Het is nu aan hen om er wat aan te doen opdat hun aktiviteit niet eerlang ter ziele zou gaan. JV ten met het gekende gevolg. Hetondegem, Alexander, de Majoret- Aalst. De Kamillekes vertrokken naar de Ardennen (jmh) Op donderdag 3 mei om 20 u. in het ACV-lokaal te Erembodegem, Kaai 1 gcsprcksavond over Kinderopvang met Anne Cnuddé. Andermaal een bommelding Verleden dinsdagmiddag was er ander maal bommelding in het Lyceum aan de Pontstraat. De redaktie van het Laatste N ieuws kreeg die melding van een zware basstem te horen. Via de rijkswacht werd dc schooldirektie gewaarschuwd en dc school werd ontruimd. De bom zou ontploffen te 14 u. doch het bleek andermaal een vals alarm te zijn ge weest. Een uurtje later konden de stu denten terug de schoolbanken op On dertussen hadden ze gelegenheidson- dcrwijs biologie en plantkunde gekregen in het stadspark. Bommeldingen volgen elkaar te Aalst in tempo op. Het VTI en het Atheneum kregen er reeds. Ook De Werf. Karnaval en Eendracht. Te Baar- degem was het geval bij de festiviteiten van dc Vlugge Jongeren. Een 20-tal agenten en rijkswachters kwamen er aan te pas en ook de burgemeester kwam ter plekke. Rockconcert in Terlinden Morgen zaterdag 28 april in Jeugdhuis Tcrlindcn te 19.30 u. rockconcert met "Ze Noiz" cn "Gorky", toegang 150 fr. in voorverkoop 180 fr. aan de kassa. Op vr(jdag 27 april start de jaarlijkse veertiendaagse van het Belgische Rode Kruis. Elk jaar opnieuw, eind april begin mei, licht het Rode Kruis de bevolking in en vraagt het om steun. Dit jaar heeft de aktie plaats onder het motto "dicht bij jou, dicht bij huis" en wordt de nadruk gelegd op een van de minder bekende aktie- jterreinen van het Rode Kruis, na melijk de sociale aktiviteiten of Welfarc. In Aalst bestaat die vooral uit de uitleendienst voor sanitair materieel en de ziekenhuisbiblio- teek. Vorig jaar leende deze laatste dienst 2.800 boeken uit in het Sint- Elisabethziekenhuis en nu is hij ak- tief in het nieuwe stedelijk zieken huis. Het Aalsterse Rode Kruis werkt ui teraard ook op andere gebiedende Hulpdienst trad in 1989 preventief op bij 49 gelegenheden, gemiddeld met 7 vrijwilligers en presteerde al dus meer dan 2.200 werkuren. In het kader van de geïntegreerde zie- kenwagendienst 1911 werden 265 opdrachten uitgevoerd, waarbij /■meer dan 8.000 km werd afgelegd. Voorts werden meerdere EHBO- kursussen georganizeerd, onder an dere in scholen. Het jaar 1989 werd passend afgesloten met de grote in- zamelaktie ten bate van de Roe meense bevolking. Al deze aktiviteiten, zowel op plaat selijk als op provinciaal en natio naal vlak, kosten echter geld. Daar om is de veertiendaagse van het Ro de Kruis niet alleen een informatie campagne, maar ook een grote fondsenwervingsaktie. Duizende De Belgische Vereniging voor Mensen met een Kleine Gestalte bestaat 10 jaar en heeft als doel de integratie te vergemakkelijken van personen getroffen door dwerggroei. Op 12 mei komt de vereniging in vergade ring bijeen en wie daar meer informatie over wenst kan terecht op het adres RVMKG. Brouwersstraat 11 te 3350 Lin- ter 1 of Sint-Jansdreef 10 te 9900 Eeklo. vrijwilligers zullen opnieuw, over het hele land, zelfklevers te koop aanbieden, waarop dit jaar Roger Rabbit prijkt als Rode Kruis vrijwil liger. De opbrengst van de verkoop gaat voor ae helft naar de plaatselij ke afdeling en de andere helft wordt verdeeld onder de hogere echelons van het Belgische Rode Kruis. Op die manier verwerft ieder niveau de nodige werkingsmiddelen. Zoals de vorige jaren is aan de sti ckerverkoop ook een wedstrijd ver bonden waarmee prachtige reizen te winnen zijn. Radio 2 Oost-Vlaanderen wil tijdens de zomer weer een aantal toeristische aspek- ten in eigen provincie belichten. Na de evenementen, de dorpen en de s'portna- rnen, wordt nu alle aandacht besteed aan dc mooiste en interessantste rekreatiecen- tra van Oost-Vlaanderen dat 17 van die domeinen bezit. Lede. Het gemeentehuis van Lede kreeg een nieuw uitzicht (a)

De Voorpost | 1990 | | pagina 5