Herdersemse Toneelbond jubileert dit weekend Onschuld Zegepraalt De onrust van André Van Schuylenbergh en van Koen Stassijns Vip kaarten voor Lede Rock orig. Fidele Möltaler te gast in Lede CEflEEflTE HERDERSEfl Wilhelm Mechnig in de Belfortkelder op Zondagen 26 December en 2 Januari ANTIQUAIR DE 6 - 27.4.1990 - De Voorpost Ll'ISTJRKRlJK Orauw in 4b«<trtjvv* Uour,Mi Op vrijdag 4 en zaterdag 5 mei heeft Lede Rock plaats. Give Buzze steekt vrijdag het vuur aan de lont van het rockfestival en The Wolf Banes en De Kreuners nemen dan de fakkel over. En zaterdag 5 mei wordt het publiek verwend met optredens van Per W, The Skyblasters en niet te vergeten Bart Peeters en zijn radio's. De presentatie van dit unieke festival is toevertrouwd aan Dirk Van Schuylenbergh van Bien Cuit en Marc Pinte van Studio Brussel. De Voorpost reseiveerde voor Lede Rock een aantal VIP kaarten. Die kunnen afgehaald worden op het redaktieadres Dr. De Moor straat 6 te Aalst op woensdag 2 mei vanaf 13.00 uur. Van 28 april tot en met 13 mei expo- zeert Wilhelm Mechnig zijn werk in de Belfortkelder aan de Grote Markt te Aalst. De tentoonstelling zal zaterdag 28 mei om 20.00 uur worden ingeleid door professor Frans vybneke. Bezoekers kunnen er terecht op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 15.00 tot 19.00 uur en op vrijdag en zater dagvan 14.00 tot 20.00 uur. Op zon dag kan men er terecht van 10.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 20.00 uur. Op vrijdag 27 april zijn in de feest- Wie deze unieke showavond wil zaal Edelweiss de Orig. Fidele Möl- meemaken kan nog kaarten reser- taler te gast. Sinds jaren weten zij veren op het nummer 053/80.13.18.- met hun show het Zwitserse publiek te boeien. Hun eigen aparte klank heeft ze tot de meest populaire show en muzikale attraktie van Zwitserland gemaakt. Ook in het buitenland kent de groep een en orm sukses. De Fidele Möltaler kunnen buigen op een rijke disco grafie met niet minder dan 1 mil joen verkochte lp's. Tijdens de Topdag zaterdag 5 mei opent André Van Schuylenbergh zijn nieuw atelier aan de De Vis- scherestraat 16 nabij de Zeshoek. Doorlopende receptie met natjes en droogjes van 14 tot 22 u. Er wor den drie gelimiteerde shirts met ontwerp van Van Schuylenbergh voorgesteld bij gedichten van Koen Stassijns. André Van Schuylenbergh is een Aalstenaar van 38 lentes die reeds tal van tentoonstellingen meemaak te in binnen- en buitenland o.m. een bronzen Europaprijs in de wacht sleepte. Koen Stassijns is een Nino- vieter met bureel te Aalst in de Dui- vekeetstraat die reeds tal van ge dichtenbundels publiceerde waar onder 'T-shirts' met André Van Schuylenbergh. Voor wie het bruisende kroegenle ven van Aalst en omgeving kent in zijn meest nachtelijke uren, zullen André Van Schuylenbergh en Koen Stassijns geen onbekenden zijn. Het is ook daar dat zij elkaar enkele jaren geleden ontmoetten en eik aars werk leerden kennen en appre ciëren. Of je ze nu samen ziet of ieder apart, hun komst betekent al tijd: Onrust! André Van Schuylenbergh is onge twijfeld een onrustige figuur. Hij bezit een natuurlijke onrust die in de eerste plaats de mens Van Schuylenbergh eigen is. Zelden zie je hem onbeweeglijk zitten of staan, altijd is hij in beweging. Hij wandelt eigenlijk niet, hij danst op de toppen van zijn tenen en zijn lichaamstaal heeft de dynamiek van een panter. Hij straalt een lenige kracht uit alsof hij ieder ogenblik uit zijn spieren zal springen, praat als een sneltrein en danst als geen ander. Zo ook is de kunstenaar: André Van Schuylenbergh heeft een on miskenbare nood aan verandering, staat nooit lang stil bij elke stap in de evolutie die hij als kunstenaar harstochtelijk beleeft en nooit on dergaat. Zijn belangrijkste inspira tiebron is het menselijke wezen, een soort prototype met exotische trek jes dat jeugd en kracht bundelt. Dit menselijke wezen verschijnt mees tal onder twee gedaanten: als gelaat of als een volledig uitgewerkte ge stalte. Soms puurt hij uit tot enkele sterk gezette lijnen die de dromer alle kansen geeft. Kortom: zijn werk, of het nu tekeningen, skulptu- ren of schilderijen zijn, ze bezitten steeds dezelfde basiskenmerken: zij zijn krachtig, dynamisch, zwierig, kleurrijk, uitdagend, speels, agres sief en soms vrolijk. Het is niet toevallig dat het werk van André Van Schuylenbergh de laats te tijd meer om meer zijn weg vindt naar internationaal gereputeerde galerijen in binnen- en buitenland. De onrust van Koen Stassijns is van een geheel andere textuur. Het is de zwarte onrust van de kunstenaar die wanhopig op zoek is naar de lang geleden zoekgeraakte scherven van zijn identiteit. Hij is dakloos in zich zelf, hoort nergens thuis en kan noch wil dat eigenlijk zijn. Zijn ge dichten worden eigenzinnig ge noemd en sluiten als dusdanig niet aan bij de elkaar zo snel opvolgende poëziedtrends die vele dichters vaak doden voor ze goed en wel geboren zijn. Koen Stassijns gaat zijn eigen grillige gang, hanteert een klassieke vorm en een zwierig rit misch en bezwerend klankenrijk vers. Hierdoor winnen zijn donkere themate nog aan expressie en kracht. Centraal in zijn werk staat: het lichamelijke verval, de geestelij ke ontbinding, de existentiële on mogelijkheid tot een kommunika- tie, laat staan een relatie. Hij flirt met de doodsgedachte die hem uit eindelijk zin zal verschaffen na een verder zinloos bestaan. Deze ex istentiële eenzaamheid heeft hem de laatste jaren geleid tot 'een punt waarvan men nooit meer terugkeert', een nihilisme dat slechts af en toe doorbroken wordt in een exuberante levensstijl. Hij is een perfect voorbeeld van de 'fin de siècle-mens', altijd op zoek naar wat allicht niet is, hypernerveus, ner gens thuis, nergens veilig. Als een opgejaagd dier altijd op weg naar nergens. Alleen de gedwongen eenzaamheid en de schoonheidservaring van het schrijven verschaffen hem tijdelijk Aalst. T-shirts "Van Schuylenbergh - Stassijns" (Ih) enige rust. 'Aanmaaktwijgen van een vuur' (1988), 'Chateau La Passionata' (1989) en het binnen kort eveneens bij Lannoo verschijn ende 'De vergeethoek van de slaap' maken van hem een door de kritiek hoog geprezen en door het publiek in Vlaanderen en Nederland ruim gelezen en geappreciëerd dichter. Het atelier van André Van Schuy lenbergh is te klein geworden. Hij zocht en vond een prachtige ge schikte ruimte in de De Visschere- straat 16 te Aalst. Het is gebruikelijk dat een nieuw atelier bij de indienstneming op Eassende wijze en dus met het pu- liek wordt geopend. Dit gebeurt op zaterdag 5 mei 1990 vanaf14 u tot (officieel) 22 u, hoewel er ernstige twijfels moeten bestaan over de strikte toepassing van het sluitings uur! Iedereen is welkom voor een drank je en een hapje. Het spreekt vooi 1 zich dat de recentste werken van André Van Schuylenbergh worden tentoongesteld. Tijdens deze openstelling wordt het resultaat van de samenwerking tus sen André Van Schuylenbergh en Koen Stassijns aan het grote puj bliek voorgesteld. Drie verschillen-; de t-shirts met een verschillend ont-j werp van André op de borstzijde en een nieuw en bij het ontwerp pas send vrouwengedicht van Koen Stassijns. De oplage van de shirts is beperkt en genummerd van 1 tot en met 101 per ontwerp. De verkoopprijs be draagt 1250 frank en beide kunste naars hebben de shirts onderte kend. Tevens zijn er verschillende; maten verkrijgbaar. Wie er alles wil over weten, is dan ook van harte welkom op zaterdag 5 mei 1990. Aalst Pee KJakroute "De Vriendenkring" 110 jaar op de planken Rijksbasisschool De Arend organiseert in het kader van de sportmaand te Aalst een avondwandeling langsheen de Pee Klakroute op zaterdag 12 mei. Start en aankomst aan de school, Binnenstraat 308 tussen 17 en 19.30 u. Afstanden 6 of 12 km richting Moorsel. Deze wandeling komt in aanmerking voor de derde wan deltrofee "Land van Aalst". Iedere deel nemer ontvangt als herinnering een ori ginele postkaart. Er is na afloop gele genheid tot deelnemen aan een barbe cue aan zeer demokratische prijzen. Ie dereen welkom. Meer info bij Wilfried De Vos 053/70.10.01 Topweek in De Ridderstraat In "De Gele Limonade" op vrijdag 4 mei optreden van Crunch te 20.30 uur op zaterdag 5 mei te 15 uur kindernamiddag met video en koffie met vlaai en taart voor de ouders. Te 20 uur Top-fuif met DJ Fox. En op zondag 6 mei van 12 tot 20 uur presenteert Radio Katanga "dalla Limonata Gialla", spaghetti bolognese en napolitani sensa carne aan demokra tische prijzen. Met de Lange Wapper de Lesse af Morgen zaterdag 28 april wordt de Les se bedwongen vanop een groot vlot met de Lange Wapper, ATB natuurvrienden ter beschikking gesteld door ATB Kes- sel-Lo Ahoy. Plezant en sensationeel. U kan het ook wagen in een kayak. Vertrek aan de Zwembadlaan te aalst te 9 uur naar Camping Villa Toile te Anserem- me en dan met de trein naar Celles. Stroomafwaarts terug naar de camping. Piknik en regenkledij mee, eventueel ook reservekledij. Deelnemen kost 150 fr. Met een kayak 250 fr. Eigen vervoer. Meerijden kan aan taxistoptarief. In schrijven bij ATB-Aalst, Groenstraat 63,053/78.73.52 Op de Lange Wapper is plaats voor slechts 35 personen. L.P. Boonwandeling Op zondag 13 mei te 14.30 u. Louis-Paul Boonwandeling. Afspraak te 14.30 u. aan de Zwarte Man, brochure gratis. L.P.-Boon overleed op 10 mei 1979. Rommelmarkt Op het verkeersvrije gedeelte van de Dit weekend viert de Koninklijke Toneelbond De Vriendenkring zijn 110-jarig bestaan, eigenlijk bestaat de Vriendenkring reeds 111 jaar maar omstandigheden deden de festiviteiten een jaartje verdagen. Vandaag vrijdag 27 april zijn de kinderen te 14.30 u te gast in het Parochiaal Centrum waar alle festiviteiten van dit heuglijk jubileum plaatsvinden. Ze maken er "Het Hoofd van Hersens" mee en Poëzien. Lede. De Orig. Fidele Möltaler te Lede Grote Markt is er rommelmarkt op 19 mei, 2,16 en 30 juni, 14 en 28 juli, 11 en 25 oogst, 8 en 22 september en 6 en 20 oktober. Aardgas van Intergem-Intercom Intergem-Intercom biedt in 1990 aan de gebruikers van aardgas voor een verwar ming van de woning heel wat voordelgn. Nieuwbouwers kunnen op volgende extra's rekenen: de aansluitingskosten bedragen slechts 50% van de normale prijs: 500 fr. per maand gedurende 12 maanden. Bovendien krijgen zij een pre mie van 5.000 fr. bij het installeren van een centrale verwarmingsketel op aard gas en nog eens 2.000 fr. bovenop wan neer met aardgas wordt gekookt. Bij warmwaterbereiding op aardgas wordt een premie van 3.000 fr. uitbetaald. Met een beetje geluk kan men bovendien ook nog winnaar worden van de affichewed strijd. Elke maand, 1 gelukkige die 5.000 fr. wint. De neiuwbouwer kan ook gratis en vrijblijvend een warmteverliesstudie laten maken. Voorde nieuwbouwcrver warmingsklant ligt er bovendien een pracht van een bouwmap klaar. Voor een bestaande woning bedragen de aan sluitingskosten 1.000 fr. per maand ge durende 12 maanden. Deze klanten kun nen wel genieten van een zeer gunstig financieringssysteem. Bij de ombouw van een installatie van een centrale ver warming op aardgas geeft Intergcm-in- tercom een renteloze financiering terug betaalbaar op 2 jaar tot een maximum bedrag van 100.000 fr. Dat betekent dus: geen frank intrest. Er zijn dan nog de aardgaskachels die men kan huren vanaf 316 fr, per maand met optie tot aankoop na 5 jaar huren. Ook zij kunnen winnaar worden bij de affiche-wedstrijd: in 1990 is er ook goed nieuws voor de nieuwbou- wer die opteert voor elektrische verwar ming. Hij kan rekenen op een aanslui- tingsprijs "Alles in" vanaf 8.000 fr. De nieuwbouwer kan ook geheel gratis de warmteverliezen en de te installeren vermogens laten berekenen bij Inter gem-Intercom. Er is ook de praktische bouwmap die boordevol tips staat. De affice-aktie waarmee men met een be etje geluk nog eens 5.000 fr. extra kan winnen is er ook voor "elektrische ver- warmers" elke maand opnieuw. Ook voor de bestaande klanten worden er voordelen aangeboden. Wie een spaar- kachel of spaarboiler plaatst, krijgt de aangepaste metergroep gratis geplaatst. Ook voor hen geldt de affiche-aktic met een maandelijkse winnaar die 5.000 fr. cadeau krijgt. Wie bij zijn spaarboiler nog een kleine boiler van 10 of 15 liter installeert, ontvangt een premie van 1.000 fr. Reken dat alles bij de vele voor delen die elektrische verwarming zowie- zo biedt, dan is de conclusie vlug ge maakt. De moeite waard om even na te vragen. Voor meer informatie kan men steeds terecht in het Klanteburo: Tragel 8, 9300 Aalst (053/76.59.11) Open akademiedag De akademie voor schone kunsten Aalst, instituut voor dag-, avond- en weekendonderwijs zet haar deuren open op vrijdag 18 mei van 17 tot 21 uur, de Oude Vismarkt 13 en de Nieuwbeek- straat 3, op zaterdag 19 mei enkel aan de Oude Vismarkt van 10 tot 17 uur. Een unieke kans om een bezoek te brengen aan de ateliers in volle aktiviteit. U be komt er bovendien ruime informatie Morgen zaterdag 28 speelt De Vriendenkring voor de allereerste keer kabaret en zulks in eigen pro- duktie. Het worden o.m. twee gloednieuwe éénakterszang en ka- baret waarvoor de hele groep zich met geestdrift inzet. Ook de techni sche ploeg met voor het geluid Phi lemon Van den Bossche, Gilbert Pardaens, Jos De Brucker en Lu- dwig De Wolf en voor de belichting Wilfried Moens, Franqois PeirlincK en Bruno Macharis. Dit kabaret wordt dan de tweede produktie van het seizoen. Voor volgend seizoen programmeerde De Vriendenkring reeds "Ik ben er en ik blijf er" in november met huisregisseur Mare De Cock en in april "Klachten" van Aalstenaar Paul Coppens die zelf de regie voert. Op zondag wordt de plechtige hoogmis opgeluisterd door het Koninklijk Gemengd Pa rochiaal Zangkoor o.l.v. Jozef Cop pens en de Koninklijke Harmonie Concordia et Docilitas onder lei ding van Jos De Brucker en voorzit ter gilbert Van Geert die ook de voorzitter is van het Huldekomitee "110 jaar Toneelbond". Na de mis rond 11.15 uur is iedereen welkom op de receptie in het paro chiaal centrum waarna aangezeten wordt aan een feestbanket. Tijdens de receptie wordt het woord ge voerd door de voorzitter van de ju bilerende toneelbond Hugo Coo- man, door dr. Verseelc, voorzitter van het Koninklijk Nationaal To neelverbond en aan de dis door de organisator van het Koninklijk Landjuweel Flor De Medts. Beslo ten wordt met een gezellig samen zijn met disc-jockey. In het parochi aal centrum loopt tijdens de festivi teiten een tentoonstelling van do- kumenten en attributen in verband met de jubilerende vereniging ge realiseerd door Fons Dierickx. Die is bovendien de auteur van een merkwaardige brochure met de hi storiek van de vereniging. Deze bro chure wordt gratis ter hand gesteld aan iedere aanwezige op de recep tie. Tijdens de schoolstrijd 1879- 1884 beleefden ook te herdersem katholieke scholen een hachelijke tijd. Een groepje sympathisanten sloeg de handen in mekaar en de toneelbond "De Vriendenkring" zag het levenslicht. De naam dekt letterlijk en figuurlijk de ingesteld heid van deze vereniging die welis waar hoogte- en dieptepunten kent maar sinds 1983 een hernieuwde werking kent en ieder jaar twee pro- dukties brengt met groeiend sukses. In het Patronaat, nabü de Kerk. Ihrofv-n open om bilt 4 uor. I»«*m om 4 i NAAR E0E CONGO /art»>pil in 2 rvdrjjK.ii. Mn hi-fi Seaojf ónar Ratg Prrzer. PUfctcn :v-*; Titom

De Voorpost | 1990 | | pagina 6