O.M.P. en persbond steunen anti-drugcampagne B Erpe-Mere wenst resultaten \or leefmilieudossier Reusachtige vredesduif op Esplanade tijdens Topdag tan liftte Oiljsterse Muziekpromoties "Figuur van het Jaar" de vervuiling van de beken is niet te ontkennen maar ook de eigenaars zelf van de molens laten hun Jwm soms verkrotten en werken mee om een ziekelijke toestand te verwezenlijken (jv) kief van de KWB-afdeling van Burst hebben alle afdelingen van Te samen een hoorzitting georganiseerd onder het motto 'Leefmi- ftze gemeente'. I)e vier afdelingen Aaigem, Burst, Erpe en Mere looraf een milieudossier samengesteld met hun belangrijke be- lissen en het was de bedoeling om naar de intenties te peilen van Intcbestuur in verband met de problematiek van het leefmilieu in re. Het ging praktisch uitsluitend over gevallen die zeer goed Ijn bij iedereen maar waarvoor nog maar weinig gedaan is. Nu is Ihten of deze 'hoorzitting' binnen afzienbare tijd 'gehoor' zal kan inleiding gaf het orga- orgaan een vcrantwoor- de leefomgeving. Erpc- niet klagen over 'grote' blcmcn maar toch ont- 1WB niet 'dat onze Iccfom- lop achteruit gaat', dit met lc op een eventueel tweede lerrcin gaat', dit met een 1 een eventueel tweede in- rrcin waardoor het leven Mere zou beïnvloed wor- liardoor vooral de kansar- Incn, bejaarden en kindc- Jcrstc slachtoffers zouden rom stellen zij duidelijk in pudossicr dat 'enkel een i volgehouden milicubc- n ieder zijn verantwoor- |l opneemt hierin vcrandc- hrengen'. rangschikken zij de milieu- fee noodzakelijkheden van i en moet het een bckom- fczen met degelijke kennis ponomstandigheden. Men hor een rechtstreekse dial- Imenwcrking tussen de ge in de organisaties en deze is Iseerhaar door het orga- lun een hoorzitting met de j er een aantal voorstellen Beren om lot een degelijk leid te komen. Men geeft flat het milieudossicr uiter- Jpllcdig is maar zij zien het ■der van de bcleidsvcrant- fejkcn als een hulpmiddel jerstc stap om werk te ma- [een betere leefbare woorn e in Erpe-Mere'. pitting over leefmilieu in neente werd geleid door br Karei Van Guttc en zich Écrk aan de toegemeten tijd lor de bcleidsverantwoor- 1 waren aanwezig burgc- |G. De Langhe. Istc schc- Bliki, schepen van lecfmi- Eeckhout en schepen van Werken H. Van Wilder. Iscls ■erna nog aanschouwelijker It, hadden de organisatoren ■tal panelen opgesteld met diverse pcrsknipscls. Bij de keuze van de dagbladartikels had men zich helaas scctair opgesteld, misschien niet moedwillig maar toch was het opvallend dat men zich beperkt had tot een tweetal kranten en een paar weekbladen die gratis aan huis be steld worden. Het milieuprobleem in een gemeente is niet het pro bleem van de KWB alleen alhoewel dit andermaal tot uiting kwam door de visuele afwezigheid van de KAV die volgens de uitnodiging en de affiche haar medewerking verleen de aan deze hoorzitting. Milieudossier Het dossier over de milieuproble matiek werd door een drietal leden van de KWB tijdens de hoorzitting voorgelezen en dit ginggepaard met het vertonen van een diamontage om te bewijzen dat de problemen niet uit de lucht gegrepen waren. Sommige problemen waren intus sen al gedeeltelijk voorbijgestreefd en van andere kon men voelen dat de KWB-lciding de gemeenteraad niet volgt want bepaalde problemen waren reeds uitvoerig in een paar zittingen besproken. Stort te Burst Dat in het milieudossicr ook het stort van Burst uitvoerig aan bod komt is uiteraard logisch want voor al dit probleem is de laatste tijd sterk in de belangstelling gekomen. Volgens het KWB-dossicr is de in planting van een stortplaats zo dicht hij een bewondc kern en aanleu nend bij een open natuurgebied on- dunkbaar. Er zijn o.a. klachten over stankhindcr en onvoldoende kon- trolc op hetgeen gestort wordt, bij eventuele overtredingen worden bovendien geen sanktics getroffen, het stort vormt een bedreiging voor het grondwater en de op en afrij dende vrachtwagens zorgen voor al lerlei problemen die de ergernis van de omwonenden opwekt. Hinderlijke bedrijven De KWB-organisatorcn hadden hun milieudossicr opgesplitst in een Het Kinderatelier Vredeshuis met thuishaven Esplanadestraat 8 legt morgen zaterdag 5 mei, Topdag, op het Esplanadeplein voor de Sint-Jozefskerk een vredesduif vol muntstukken. Frank Liefooghe, gekend Gents kunstenaar, tekent er een reuze vredesduif van 4 m en een vleugeiwijdte van liefst 10 m. Door jongeren en volwassenen opgehaalde muntstukken zullen die vredesduif opvullen. De opbrengst gaat naar "De Tuinen van de Vrede". Met het geld worden korrels opgekocht ontwikkeld door de professoren Van Cottem en Motagu die de eigenschap hebben het water verschillende maanden te kunnen vasthouden en zo van onvruchtbare gebieden vruchtbare akkers te maken. Aan dit projekt wordt gewerkt van 9 tot 17u. Voor de vakantie gaat "het verkeersmannetje" met Kinderatelier mee naar het bos op zaterdag 12 mei en wordt op zaterdag 26 mei naar de manége gereden om de paarden te bekijken en eventueel te berijden. En op zaterdag 9 juni is er de grote Vredestocht voor alle kinderen en volwassenen ten voordele van Kinderatelier, Peace en Vredeshuis. Van vrijdag 29 juni tot en met zondag 1 juli wordt dan voor de reeds derde keer Kinderboerderij Diggie bezocht te Brakel. Vertrek op vrijdag te 18u30 aan het Vredeshuis en er terug op zóndag rond 18u. Eten, drank, logies, verzekering, verwarming, materiaal kosten samen 1100 fr. Voor het tweede kind van het gezin 1000 fr. Degelijke begeleiding door monitoren- en kookploeg. LH Tijdens een plechtigheid in de trouwzaal te Aalst overhandigde Willy Van Mossevelde van het opvangtehuis voor drugverslaafden "De Sleutel" de som van 105.000 F. Het boni van het koncert van Fats Domino in de Keizershallen enkele weken terug. En namens de Persbond van Aalst schonk voorzitter Frans Vanvolsem aan de voorzitter van O.M.P. Willy Van Mossevelde wegens de uitverkiezing van zijn groep tot "Figuur van het Jaar" 10.000 F. Een som die Van Mossevelde dan prompt overmaakte aan "De Sleutel" als ruggesteuntje voor de aktie "Witte Badge". vijftal rubrieken met telkens essen tiële problemen per deelgemeente behandeld. Men startte in Aaigem met een aantal varkensstallen en kwekerijen die 'verontrustende uit breiding nemen'. Daar sommigen zich op minder dan een halve kilo meter van de woningen vestigen brengt dit stankoverlast voor de buurtbewoners mee. Aal- cn visputten Op gebied van hinderlijke aktivitci- tcn hgt er in de Dicpestraat te Mere een stuk landbouwgrond dat door een aalputreiniger gebruikt wordt om er te lozen. De aanklacht van de KWB luidt hier een verpesting van de omgeving cn het betekent een bedreiging voor het grondwater door de overbemesting. Een ander probleem vormt een nieuwe visvijver aan de Beekkant- straat waartegen reeds vroeger door anderen geprotesteerd werd... op een ogenblik dat de vijver nog niet uitgegraven was. Waarom toen geen grootscheeps protest? Afval De bergen afval die allemaal produ ceren kan tot kleinere proporties herleid worden door een container park of sclektievc ophalingen, ten bate van het leefmilieu. Men wil speciale aandacht voor het afval probleem omdat Erpe-Mere zelfs nog afval 'invoert'. Hierbij wijst de KWB vooral op het sluikstorten in diverse gemeenten als Aaigem ('t Onderhof), Burst (verschillende straten, 't I leikcn cn langs de spoor weg in de omgeving van Ressegem). Erpe cn Mere waar de toestand het minst gunstig is. De KWB-organisatorcn vragen zich af wat de beleidsmensen er tegen doen en of er hard genoeg opgetre den wordt: 'Wc stellen ons ook de vraag of sommige mensen niet uit genodigd worden tot sluikstorten? Naar verluidt zijn er in Mere een dertigtal woningen- waarvan de overheid aanvaardt dat de bewo ners geen huisvuilbelasting betalen. Wat doen deze mensen met hun huisvuil?' Het sclcktcrcn van huisvuil be schouwt men als een strikte nood zaak voor de toekomst. Daarom trent stelt men zich heel wat in vraag: 'Opteert Erpe-Mere voor containerparken cn zo ja, waar denkt men die in te planten cn wel ke garantie is er dat zo een contai nerpark geen stort op zichzelf Vervolg op blz. 4 O.M.P. heeft zich in de regio in een mum van tijd, amper twee jaar, een stevige reputatie weten op te bou wen. Dat zowat overal in de regio en ook ver daarbuiten er kapers op de kust zijn is een duidelijk bewijs dat O.M.P. goed zit met het teruggrij pen naar de rock van vroegere de cennia. Tevens met het kansen bie den aan vroegere orkesten van ei gen bodem die destijds furore maakten en nu nieuwe kansen krij gen. Bovendien worden de herbo ren ensembles nu gekonfronteerd met formaties van nationale, zelfs internationale allures. Met de edities van "Beebopalula" en "Alleijong" mikt O.M.P. duide lijk in de roos. De kous is echter lang niet af. Inte gendeel. Niemand minder dan Chuck Berry is te Aalst op 15 juli aanstaande te gast. Een nieuwe uitdaging die de O.M.P.-ers weer voor nieuwe in spanningen stelt doch uitdagingen schrikken Erik, Hans, John, Jos, Michel, Rik en niet het minst Willy niet af. Deze nieuwe konfrontatie heeft wel haar konsekwenties. De voorziene tweedaagse einde juni wordt dan ook om praktische redenen tot een ééndaags geval gereduceerd en op 6 oktober volgt dan reeds de volgen de "Alleijong". En ook voor 1991 worden reeds tal van plannen ge smeed. Fats Domino Over de voorbije manifestatie met optreden van Fats Domino mocht O.M.P. heel wat felicitaties ontvan gen. Niet in het minst wegens de sluitende organisatie. 'Toen willen we niet gaan zweven'" zegt Van Mossevelde, "er waren duidelijk nog hiaten". Voor volgende edities wordt dan ook meer dan één toog tijdens de pauze voorzien want heel wat aanwezigen die even verpoos den bleven gewoon op hun dorst zitten. De tribulaties met de enorme zitap- paratuur die aan de Nederlandse grens werd opgehouden wegens sta king konden tijdig zonder enige hin der voor het publiek in extremis worden opgelost door een schitte rend staaltje van teamwork. Dat de zaal, alhoewel er zowat 2.000 aanwezigen waren, niet volledig be zet was, alhoewel er mensen waren opgekomen uit verre regio's, zelfs over de landsgrenzen heen, kan o.m. gelegen hebben aan de dan toch niet te lage toegangsprijs 1.100 of 1.000 F., eventueel het dubbele voor een koppel, plus de reis en de bijkomende onkosten is alleszins niet niets. De circa 250 leeg gebleven zitplaat sen vertegenwoordigen een som van ongeveer 300.000 F. Nu kon Willy Van Mossevelde aan "De Sleutel" 105.000 F overhandi gen. Met dezelfde kosten maar met een volle zaal ware dat 400.000 F. geweest. Dat werd o.m. allemaal mogelijk ge maakt door de steun van sponsors, van de media en van het stadsbe- sdat de Keizershallen voor het goede doel - de aktie "Witte Bad ge" tegen drugverslaving - gratis ter beschikking stelde. O.M.P. leverde er qua opstellen van de zitplaatsen dermate dat niemand ver van het podium zat een staaltje af van orga nisatorisch kunnen. Dat O.M.P. bovendien de BRT-TV haalde en er zowat 45 sekonden op het scherm kwam, weekte alleszins in bredere kringen heel wat los voor de aktie "Witte Badge". O.M.P. kon reeds anderhalf miljoen uitreiken aan instellingen voor zwakke medeburgers allerhande. Met haar diverse manifestaties wil ze dat verder blijven doen. Hoofd zaak voor de organisatoren blijft echter alleszins het inspelén op de retro-trend door het organiseren van passende optredens waarbij ook Aalsterse ensembles aan boa blijven komen. "O.M.P., Figuur van het Jaar 1989" Zoals reeds eerder gemeld ging de ze onderscheiding naar de ganse groep O.M.P.-ers. Normaliter orga niseert de Persbond dan een huldi ging van de kersverse "Figuur" met uitgebreide receptie en passend ge schenk. In het kader van de anti- drugcampagne zag de Persbond nu van dergelijke manifestatie af. De kosten die anders zouden worden gespendeerd aan receptie met tutti quanti werden nu via een cheque van 10.000 F. overgemaakt aan "De Sleutel". Frans Vanvolsem loofde de inspan ningen die O.M.P. zich getroost en die een weidse uitstraling geniet. Alhoewel de organisatoren alle maal "amateurs" zijn en beroeps halve andere katten te geselen heb ben bewegen hun organisaties zich quasi op het professioneel niveau. "De Sleutel" Namens het opvangtehuis voor drugverslaafden dankte Peer Van der Kreeft voor de valabele bijdrage aan O.M.P. en die van de Persbond in de aktie tegen drugverslaving. Steeds meer jongeren raken aan de drugs verslaafd. Dat schept proble men voor hen maar tevens voor de gezinnen, families, vrienden, voor de school, voor het uitgaansleven, voor heel de omgeving. Druggebruik heeft te maken met een wereld op zich zelf. Een wereld waarover U reeds heel wat hoorde vertellen maar die uit eindelijk dan toch nog helemaal an ders is dan U had vermoed. Niet spektakulair. Wel eenzaam, pijnlijk en doelloos. Druggebruikers lopen via injekties gevaar het AIDS-virus te betrap pen. VZW De Sleutel heeft een ves tiging in Deurne en een in Merelbe- ke. "De Sleutel" wijst naar de ma nier waarop men zich van de versla ving kan ontdoen. De sleutel naar de échte redding. Niet naar de on echte waarbij de "bekeerde ver slaafde" na korte tijd weer aan drugs toe is. In Merelbeke aan de Hundelgemse- steenweg 1 (091/31.54.45) heeft "De Sleutel" het (crisiscentrum "De Ark" voor opnamen gedurende korte tijd voor fysieke ontwenning en tot rust komen; het drugvrij pro gramma als langdurige behandeling te volgen in de therapeutische ge meenschap, het tussenhuis als an nex aan het langdurig programma voor de overgang van therapie naar eigen maatschappelijk leven; de fa miliewerking via gesprekken met ouders, familieleden, partner, broers of zussen van druggebruikers en de research voor wetenschappe lijk onderzoek rond oorzaken, ach tergronden en gevolgen van versla ving. En bovendien is er de drugtelefoon waar je dag en nacht terecht kan met uw persoonlijke of algemene vragen. In Deurle zijn er een ambulant cen trum; een dagcentrum en een vor mingscentrum.

De Voorpost | 1990 | | pagina 1