ronffmnufl Samen Kerk voor de Wereld Paardrijden ten voordele van gehandikapten Bedrijfssportwerking ook te Aalst Bump Party, de knaller van het jaar Is signalizatie "op proef' opportuun Kerk in Aalst vandaag en morgen Muzikale benefietdag voor verenigingen ÖQQ 0Q QQflflfl Q0Q Gemeenteraad vervangt AJO door DAY Een nieuwe stedelijke uitleendienst voor alleman Knelpunt Zwarte Hoekbrug 14-11.5.1990 - De Voorpost De tweede grote paardenrally geor ganiseerd door de 'De Winter- Boys' ten voordele van 'Het Be- schermkomitee voor het Gehandi- kapte Kind', Molendreef 27, heeft plaats op zondag 20 mei. Een unie ke gebeurtenis die geen enkel ruiter mag missen. Alle verenigingen, alle ruiters en alle gespannen zijn er welkom. Die worden verwacht in 'Winterhof, Smetledesteenweg 142, te 9200 Wetteren. Men kan inschrijven van 8 tot 9 u. Start vanaf 9 u. Rond 12u30 wordt iedereen verwacht in "t Kasteeltje' aan de Zijpstraat nr. 39 te Hofstade. U krijgt er een middag maal voor amper 200 fr. Deelnemen aan deze paardenrally kost 150 fr. 's Avonds wordt iedereen verwacht in 'Winterhof waar elke deelnemer een prijs ontvangt die op zijn minst hoger is dan de inschrijfprijs. Verle den jaar kregen Mare Schuddinck en zijn staf ruim 100 deelnemers aan de start en kon voor de gehandikap ten de som van 60.000 fr. worden De organisatoren werken allen to taal belangloos. De vereniging is in derdaad gewoon uit idealisme ont staan. Enkele individuele ruiters bundelden hun krachten en orga niseren nu voor de tweede maal een paardenrally. Vragen moeten wor den opgelost en opdrachten uitge voerd. Voor nadere informatie: Winter hof, Smetleedsesteenweg 142, Bos kant 9200 Wetteren, tel. 091- 69.73.39 Het RIBSO, Rijksinstituut Biezon- der Sekundair Onderwijs doet reeds vele jaren aan hipotherapie. Paarden worden ter beschikking ge steld van gehandikapten teneinde hun houding te korrigeren. Naar blijkt uit de ervaring is dit een ade- kwaat middel. Ook Gari Tang is een man die het RIBSO daadwerkelijk steunt. Een eerste benefietdiner in Tangs Gar den bezorgde aan het RIBSO de kokette som van 80.000 fr. in 1987. Verleden vrijdag werd dat initiatief herhaald en weer werd het een vala bele inbreng ten bate van gehandi kapten. Gari Tang maakte zich bo vendien verdienstelijk met de pro- duktie van de plaat 'Gevende Handen' met tenor Kurt Fleming. Ook ten bate van RIBSO-De Hori zon. LH In kasteel Terlinden stelde sport- schepen Patrick De Smedt de be- drijfssportwereld in de stad Aalst voor. De moderne bedrijfswereld is inderdaad meer en meer de mening toegedaan dat goed opgezette sportaktiviteiten bevorderlijk zijn zo voor de werknemer als voor de werkgever. Sport zou positief in werken op de produktieresultaten en de motivering. In heel wat onder nemingen, ook in het Aalsterse, heeft men deze meningen reeds in de praktijk omgezet. De rol en de inbreng van de Provinciale Inspek- tiedienst van Bloso is gegroeid uit de aktie 'Sportief Bedrijf 84-85'. Bij de laureaten van de provincie Volvo Gent en Bekaert Aalter was ook Callebaut Wieze. In het Gentse werd dan ook met de allereerste bedrijfssport van wal ge stoken. Een opgerichte werkgroep wil bedrijven informeren en de akti- viteiten koördineren zowel qua kompetitie- als wat betreft rekrea- tiesport. Van de 210 aanvankelijk aange schreven bedrijven reageerden er 50 positief. Dat werden er in 1988 echter reeds 85. Bloso stelt daartoe volgende mid delen ter beschikking: 1. Gratis Sportverzekering voor éénmalige aktiviteiten. Abonne- Aalst. Deken De Smet (a) mentspolis 204 fr/jaar/persoon, 250 fr. 2. Gratis uitlening sportmateriaal: vraag - aanbod. 3. Gratis promotiemateriaal: affi ches, prijzen en trofeeën. 4. Lesgevershulp: 10 uren: nieuw: gratis. Follow-up: betaling (de- mokratisch). Per bedrijf. Geza menlijk voor meerdere bedrij ven. 5. Hulp van de Blosokonsulente voor het uitwerken, ondersteu nen en adviseren van bepaalde initiatieven. 6. Gangmaker: binnen het bedrijf kan een sportverantwoordelijke aangeduid worden die de organi satie van de sport binnen het be drijf op zich neemt. Deze treedt Een kwarteeuw na het eerste Vatikaan Concilie (1965) en 20 jaar na het eerste dekanaal concilie te Aalst, destijds een voorloper, wordt 'Kerk in Aalst, Vandaag en Morgen' door eminente sprekers belicht Dit in het kader van 'Samen Kerk voor De Wereld'. Deze avond die de waardige opvolger wordt van die met Kardinaal Danneels in '88 en Phil Bosman en Paul Deleu in '89 heeft plaats in kultureel centrum De Werf op dinsdag 29 mei e.k. te 20 u. dan op als tussenpersoon tussen Bloso en het bedrijf. Deze per soon krijgt dan een gangmakers- kaart welke hem enkele facilitei ten biedt zoals korting bij ge bruik Bloso infrastruktuur en korting bij deelname aan LCK- kursussen. Het stadsbestuur Aalst stelt de ste delijke sportinfrastruktuur gratis ter beschikking, wat een onmisken bare stimulans moet zijn voor het welslagen van deze aktie. LH Om de Aalsterse verenigingen een financiële steun te verlenen organi- zeert "SAV", wat staat voor Steun Aalsterse Verenigingen en gerugge- steund wordt door Chris Lievens- Borms de vroegere schepen van kui tuur van de stad Aalst, een muzikale benefietdag waarvan de opbrengst integraal ten goede komt aan de verenigingen zelf. De muzikale benefietdag zal gehou den worden op 9 juni in de keizers- halien te Aalst. Het feest begint om 14.30 uur met een namiddagpro gramma waarvoor de toegang 100 fr bedraagt. Men start met een mu- ziekcocktail waaraan de sopraan Katrien Gallez en de bartion Willy D'Heere meewerken. Zij brengen onvergankelijke melodieën en mu zikale herinneringen. De tenor Franky Bodet brengt een evokatie van de grootste suksessen van Luis Mariano die 20 jaar gelden over leed. Om 17.30 uur begint de Aal sterse apoteose met de Kamillekes en Kamiel Sergant. De presentatie is in handen van Dirk Everaert. Voor het avondprogramma betaalt men een toegang 200 fr. Om 20.00 uur treden "The Falling Stones" op. Deze big band verzorgt een muzi kaal eerbetoon aan de golden six ties. Om 22.00 uur wordt het start sein gegeven van het programma 'Twintig jaar liedjes" en hiervoor heeft men niemand minder dan de groep Johan Verminnen uitgeno digd. Met natuurlijk Johan Vermin nen zelf, zijn vaste begeleider Tars lootens en Bert Candries en Johan Vandendriessche. De presentatie van dit avondprogramma gebeurt 0 RESTAURATIE - ATELIER JOHAN VAN LIERDE Openingsuren: dinsdag tot vrijdag 14.00-19.00 u. zaterdag 10.00-19.00 u. en na afspraak I^Ü: Pontstraat 65 - 69 9300 Aalst tel. 053/ 70 02 31 Kaarten zijn te bekomen aan 50 fr. bij E.H. Deken J. De Smet. Tijdens deze konferentieavond wordt het woord gevoerd door Jef De Kesel, professor aan het seminarie te Gent en door Aurelien Thijs over 'Samen Kerk voor de Wereld'. Aurelien Thijs was voorzitter van het Inter- pastoor Beraad en is nu voorzitter van Pax Christi. Leken in de Kerk De dekanale raad waarin afgevaar digden van parochieraden zitting hebben kent een nieuw élan. Een zestigtal leken zullen eerlang naar de parochies worden gestuurd om de plaatselijke priester te helpen. Volgend jaar komt er bovendien een kursus liturgie zodat leken een grotere rol zullen kunnen spelen in de vieringen. Er komen inderdaad tijden waarin elke parochie niet meer zal kunnen rekenen op een in de parochie wonend priester. Le ken zullen dan kunnen voorgaan in gebedsvieringen. De tijden veranderen. 'Dat een kind moet gedoopt worden is voor ieder een lang niet meer vanzelfsprekend' zegt Deken De Smet. Op dergelijke situaties moet de Kerk inspelen. Vernieuwing Het dekanaal pastoraal beraad is een initiatief van de dekanale pasto rale raad in samenwerking met de priesterkonferentie. De synode spoort de parochies aan tot een meer besliste vernieuwing. Om echt christen-gelovigen te zijn moeten ze werken aan een aanpassing van de parochiestruktuur en vooral aan be vordering van de deelname van le ken aan pastorale verantwoorde lijkheid. Kleine, zogeheten kerkelij ke basis- en levensgemeenschappen moeten tot stand komen en vormen dan samenwerking tussen verschil lende parochies van één dekanaat moeten geïnstitutionaliseerd wor den. Met het oog op de komende tien jaren moeten de leden voorbe reid worden op hun taken. Er moet worden nagedacht op elk niveau hoe meer parochiaal en dekanaal kan worden samengewerkt. En men moet komen tot een reeds konkrete afspraken in parochies en dekanaat op net vlak van de geheel pastoraal. Dus meer interparochiale en deka nale koördinatie. Pinksteren 90 tot Pinksteren 91 Wat losgeweekt wordt op 29 mei mag géén ééndagsgebeuren wor den. Er wordt inderdaad een reeks feprogrammeerd die loopt van de omende Pinksteren tot de eerst volgende. Met de Pinksterdagen 2-3 juni zul len alle vieringen in de kerken van het dekanaat in het teken staan van Op 3 september 1988 organizeerde LJM Aalst met biezonder veel sukses een "Schooltime Party". Ruim duizend jonge mensen namen eraan deel en waren biezonder entoesiast over deze new lok party. Aangespoord doordat sukses pakt LJM Aalst nu uit met een zo mogelijk nog betere fuif die men de "Bump Party" heeft genoemd. LJM viert niet voor niets dit jaar zijn 25 jarig bestaan. Het feest heeft plaats op zaterdag 12 mei en begint om 20.00 uur in de Keizershallen. De toegang is voor zien via de parking aan de Beelveld- straat. De Bump Party" richt zich vooral tot de schoolgaande jeugd uit de regio Aalst. Het oude gedeel te van de Keizershallen zal ingericht zijn als een partyruimte en staat he lemaal in het teken van de kermis. Men kan er dus foorattrakties, de praalwagen Euro-Foeir van AKV de Toerenbijoekes en kermisversie- ringen allerhande verwachten. Men heeft ook gezorgd voor speciale be- lichtingseffekten met onder andere rook, phasers, zwaailampen, draai- bollen en een lichtbrug. Bij de aan vang zullen er op een reuzescherm videoclips worden gepresenteerd. Videoclub Videomanie zal ter plaatse met een aantal professione le kamera's opnamen maken en die worden dan via een regie- en mon tagekamer rechtstreeks geprojek- teerd op het scherm. Omstreeks 21.00 uur zal Danny De Bruyn van Radio Contact de muziekpresenta- tie in handen nemen en om 23.00 uur is er een optreden voorzien van de Belgische formatie "Bingo" en dat betekent dat ambiance verze- I kerd is. Het hoogtepunt blijft evenwel de I indoor-autoscooter die non-stop gedurende het gebeuren voor amu sement zal zorgen. Vanaf midder nacht zijn er tal van verrassingen voorzien sportkampen, reduktie- bons, sweaters en t-shirts worden verloot met een gratis tombola. De hele avond door is er animatie via j de video-keten met onder meer ska ting, surfing en snowboard. Uniek is ook het groot assortiment aan alkoholvrije en alkoholarme drankjes die worden geserveerd aan demokratische prijzen. U heeft het j ondertussen al begrepen de "Bump Party" wordt het feest van j het jaar. Een toegangskaartje kost j amper 100 fr in voorverkoop en 150 fr aan de kassa. D.A.V., vzw Dienstverlening aan het Aalsters Verenigingsleven wordt de opvolger van A.J.O., vzw Aalsterse Jeugdor 'Kerk in Aalst'. Op 14 juni volgt dan een gezamenlij ke vergadering van de priesterkon ferentie en dekanale raad. Op 28 september pleit Vikaris W. De Smet in het SMI, Vrijheidstraat, voor meer interparochiale en deka nale samenwerking en start het be zinningsproces over nieuwe en be staande dekanale groepen. In maart en juni 1991 buigen priesterkonfe rentie en dekanale raad zich over de werking en de koördinatie van de kanale groepen. En moderator van de dekanale raad J.P. Vermassen besluikt het jaar op 25 mei in het Technisch Instituut van de Dames van Maria met een ontmoetings- en gespreksdag. Voorzitter van het IPB Agnes Pas zal haar ervaringen met dekanale samenwerking in net bisdom Antwerpen belichten waar na besluiten en afspraken moeten worden gemaakt in verband met sa menwerking of koördinatie. Ook met deze aktiviteiten neemt de dekanale pastorale raad Aalst het voortouw. Ook Aalst zal inspelen op de dina- miek van de Vlaamse Kerk. In 1991 100 jaar Rerum Novarum, in 1992 'Jaar van de Zondagskuituur' en in 1993 de 'Vlaamse Katholiekendagen'. L.H. en met personeel van de stad een totaal vrije weg bewandelde. De ge meenteraad heeft de oprichting van deze nieuwe vzw en de grondregels van de overgang van AJO naar DAV reeds goedgekeurd. Daarmee komt er dan een einde aan de vele tribulaties, misverstanden en on tevredenheden rond vzw AJO. Aanvankelijk na de fusie van ge meenten opgericht met de subsidies van de verenigingen die samenge houden werden niettegenstaande heel wat protesten was de samen stelling van het bestuur van deze vzw gelijkaardig met dat van de jeugdraad. Geleidelijk echter ging AJO zonder aanziens des persoons zijn eigen weg niettegenstaande strubbelingen en zelfs interpellaties in de gemeenteraad, tot het sche penkollege opteerde voor het ver vangen van vzw AJO door vzw DAV. Aalsterse verenigingen en in stellingen uit de non-profitsektor zullen materiaal ter beschikking krijgen via deze nieuwe vzw. Dat was vroeger met AJO ook zo de bedoeling doch in de praktijk draai de de werking allerminst gesmeerd. Hopelijk komen de verenigingen die nu reeds hun toelagen moeten derven nu beter aan hun trekken. De vzw bestaat uit afgevaardigden van de gemeenteraad en afgevaar digden van verenigingen en instel lingen. Het lidgeld wordt jaarlijks door de algemene ledenvergade ring vastgesteld. Het mag voor de gebruikers alleszins de 1000 fr. niet overtreffen. Zes leden van de raad van beheer komen uit de gemeente raad en zes uit de gebruikers waar bij ernaar zal gestreefd worden de verschillende strekkingen zo even- Omdat rechts afslaan als men van- Na heel wat diskussie werd het uit de richting Zeshoek de Zwarte voorstel aanvaard maar dan wel "op Hoekbrug overreed heel wat moei- proef'. Maar toen in de gemeente lijkheden veroorzaakte, besprak de raadszitting van 20 december 11. verkeerskommissie op 7 december acht door de verkeerskommissie 11. deze situatie. Het rechts afdraai- voorgestelde maatregelen ter goed en, vooral voor vrachtwagens, was keuring werden voorgelegd, was het dermate moeilijk dat herhaaldelijk punt in kwestie er niet bij. voetpad en beugels werden bescha- Totaal onverwacht verschenen er digd. En wegens de te beperkte op 29 maart verkeersborden en ruimte werd men er vaak gekon- werd de wegmarkering gewijzigd, fronteerd met opstoppingen. De Zonder dat het punt in openbare verkeerskommissie stelde voor één- zitting van de gemeenteraad ter richtingsverkeer op de Pierre Cor- sprake kwam. Niettegenstaande de neliskaai richting Zwarte Hoekbrug verkeersborden werden aange- in te stellen, het verkeer te leiden bracht, gebeurden er toch heel wat langs de Tramstraat en op de linker- overtredingen. Ware het punt in de kant van de straat parkeren te ver- gemeenteraad besproken geweest, bieden. dan was alles "volgens het boekje" redig mogelijk vertegenwoordiging te bieden. Daaraan worden twee ambtenaren toegevoegd evenwel Jeugdorganisaties. Een zonder stemrecht. Als men weet vzw die reeds heel wat inkt deed welke tribulaties er te pas kwamen vloeien en opgericht met toelage aan de samenstelling van de raad van de stad, in lokalen van de stad van bestuur van De Werf waar ook de evenredige vertegenwoordiging per strekking moest gerealiseerd worden staat ons nog een en ander te wachten. Om rechtsgeldig te kun nen stemmen, moet minstens de helft der leden tegenwoordig zijn. Is dat niet het geval dan zal de eerst volgende vergadering geldig kun nen stemmen om het even hoeveel leden er dan tegenwoordig zijn. Voor het bepalen van de aanwezi gen komen de ambtenaren niet in aanmerking. Voor de algemen'e ver gadering worden er 12 leden van de gemeenteraad en 12 uit het vere nigingsleven aangeduid plus twee ambtenaren. Deze algemene verga dering is de soevereine macht van de DAV. AJO-DAV Ten voorlopigen titel worden de AJO-bestuursleden nu leden-ge bruikers van DAV. Tegen de na kende zomervakantie moet de DAV operationeel zijn. De stad zal de eigen materialen overdragen aan DAVDe nog bruikbare materialen van vzw AJO zullen door vzw DAV opgekocht worden doch de betaling ervan wordt in de tijd gespreid. Te gen eind december moet er echter een zuivere toestand geschapen zijn. DAV wil ook ieder jaar een aantal nieuwe materialen aankopen teneinde een zo ruim mogelijk aan bod waar te kunnen maken. Daar toe is in de begroting van de stad reeds een half miljoen ingeschre ven. Volgens schepen Patrick De Smedt betreft het met vzw DAV een instantie die openstaat voor ieder een. Dus niet alleen voor de jeugd. Alle verenigingen moeten er op ge lijke voet behandeld worden. LH Tijdens de jongste gemeenteraadszitting interpelleerde Luc Van Lierde verlopen en zou er via de pers meer namens Agalev in verband met het instellen van éénrichtingsverkeer weerklank zijn aangegeven zodat de Pierre Corneliskaai - Zwarte Hoekbrug. Momenteel is het dus zo dat, bevolking beter geinformeerd zou komende uit de richting Denderstraat, men over de Zwarte Hoekbrug niet meer dadelijk rechts mag afdraaien. Met moet gewoon rechtdoor en neemt dan de eerste straat rechts, de Tramstraat. Over het feit zelf gaat het hier niet, wel over de manier waarop deze beslissing tot stand kwam. Over het feit zeifis echter ook heel wat te zeggen want er stonden als deze beslissing reeds door het college was genomen nog en/of goedkeuring van de nieuw in- verkeersborden die elkaar tegenspraken. Geen wonder dat heel wat wegge- gevoerde verkeersregeling, bruikers die van de wijziging niets afwisten, verkeerd reden en onwetend in de val liepen. zijn geweest. Van Lierde vraagt zich nu af of het niet-bespreken in openbare verga dering het gevolg is van het advies op proef, en komt er een evaluatie Op proef De burgemeester antwoordde dat het hier inderdaad om een proefpe riode van drie maand gaat om kon- kreet de ervaring te kunnen opdoen over de passendheid van deze nieu we regeling. Daarna kan dan een definitieve beslissing door de ge meenteraad worden genomen. Juri disch ziet de burgemeester geen en kele moeilijkheid. Reeds ie geble ken dat op amper een kwartier ern 217 wagens over de brug reden en dat 43 ervan de nieuwe signalizatie negeerden. Na drie maand kan een evaluatie volgen en kan de gemeen teraad beslissen. (1H)

De Voorpost | 1990 | | pagina 14