TU-FKSPRES CLOUSEAU De Voorpost Dendermonde en Aalst bij de koplopers Prentkaartenclub Aalst met tweeëntwintigste internationale ruildag Bijna kwarteeuw kultureel centrum Affligem Veertiende Scheldemars in Baasrode 5 weken Internationale prijs voor Zeelse kunstfotograaf Guy Senave HEBT U EEN HUIS TE KOOP? TV-Ekspres, het tv-magazine dat blijft boeien 16-11.5.1990 - De Voorpost Zeienaar Guy Senave die drie jaar aan de Koninklijke Akademie voor Schone Kunsten te Sint-Niklaas fo tografie studeerde, heeft nu inter nationale erkenning gekregen. Hij kreeg een erevermelding op het pal mares van The International Fe deration of Phographic Art tijdens het twaalde internationaal fotofes tival "Humorfoto" te Knokke Heist. Senave expozeerde vroeger al in groepsverband en nam deel aan tentoonstellingen in het Franse Colmar, het Nederlandse Brielle en in eigen land in Knokke-Heist, in Sint-Niklaas en in Berlare. Minder Mobielen Centrales evolueren gunstig Uit het jaaroverizcht van de Minder Mobielen Centrales is gebleken dat zij het ontzettend goed doen. Spek- takulair is de toename van het aan tal afgelegde kilometers en dat wa ren er voor 1989 120.811 kilometer of een toename van 40 Het bete kent dat de kaap van de 500.000 kilometer niet veraf meer is, want het totaal bedroeg 422.611 kilome ter. In 1985 waren er 35 centrales. In 1989 zijn er 7 nieuwe bijgekomen. Er waren ook 478 nieuwe inschrij vingen zodat hun aantal is opge klommen tot 1.789. Het aantal chauffeurs steeg in 1989 met 121 zodat hun totaal 518 bedraagt en ze legden tesamen in 1989 16.575 rit ten af 21 Het gemiddelde van elke rit bedroeg ongeveer 25 kilometer tegenover 22 km het jaar voordien. De chauffeurs legden ge middeld 815 km af tegenover 760 km in 1988. Wat de inbreng van de steden be treft, vechten Leuven en Genk nog steeds om de eerste plaats. In 1988 was Genk de absolute topper, maar Leuven heeft nu de fakkel overge nomen met 52.890 kilometer. Op vallend is dat Wetteren zich hele maal vooraan handhaaft. Net als j Aalst en Dendermonde, op de voet I gevolgd door Gent, Kruibeke, Oos tende, Merelbeke en Peer.Feit is dat de minder Mobielen Centrales blijven groeien. Dat de onaantrek kelijkheid van het openbaar vervoer daar wat mee te maken heeft, ligt voor de hand. Liefhebbers van oude prentkaarten zijn andermaal welkom bij de Prent kaartenclub Aalst van voorzitter Danny Denayer, Baron Moyer- soenpark 12 te Aalst (053/21.79.87). Op zondag 10 juni heeft er inder daad de reeds 22e grootste interna tionale ruildag plaats in de Sint-An- nazaal, Roklijfstraat in de omgeving van het kruispunt van de Gentse steenweg en de Boudewijnlaan. U kan er terecht van 9.00 tot 16.00 uur en er zijn parkeergelegenheden en een bar voorzien. Tafels voor expo- zanten kunnen uitsluitend bespro ken worden door storting van 300 fr per strekkende meter op rekening nr 297-0031183-38 van "Prentkaar tenclub Aalst" en dit uiterlijk 8 da gen vooraf. Nadere informatie bij dc voorzitter op het reeds vermeld adres. Ter herinnering aan deze manifestaties wordt een nieuwe prentkaart uitgegeven met beperk te oplage voor 40 fr. Uiteraard is er niet de minste verplichting tot aan koop ervan. Zoals vorige jaren wordt ook een oude prentkaart in het zonnetje gezet. Deze keer is de stad Dendermonde aan de eer. Zoekertje Voor haar archief zoekt de Konink- De ruim 9 eeuwen oude Benediktijnerabdij Affligem, destyds Wan alle cloostren spieghel' heeft in de loop der eeuwen op de hele omgeving, het Aalsters en een deel van West-Brabant, meer bepaald de uitlopers van het Pajottenland, een grote invloed uitgeoefend op velerlei gebieden. Met de tand des tijds zwakte deze invloed wel af. Het kultureel centrum, een voorloper in Vlaanderen, heeft het t(j doen keren. Ontelbare mensen hebben de weg naar dat kultureel centrum met zijn vele mogelijkheden en tegelijkertijd naar de abdij zelf teruggevonden. Het hoeft gezegd dat de Benediktij- enorm met de vele exposities van nerpaters, inzonderheid Dom Ides- werken van merkwaardige schilders bald Verkest, prior, wijlen Dom Jo- en met de opening van het Museum lijke Aloude Rederijkerskamer De Catharinisten een doodsprentje of doodsbrief (eventueel fotokopie) van volgende personen Jan Buys feboren te Aalst op 28 mei 1854; laurits Van Caelenbergh geboren te Aalst op 10 november 1868; Ka- mie 1 Kieckens geboren te Aalst op 6 mei 1861; Benedikt Van der Vorst geboren te Aalst op 4 september 1870 en Camiel Van de Water gebo ren te Aalst op 29 oktober 1866. Uw reaktie wordt dankbaar aan vaard bij Mare Uytersprot, Tulp straat 1 te 9308 Hofstade (053/ 70.21.79 na 19.00 uur). Eventuele onkosten worden vergoed, (lh) Dom Joris. 'De kruidenpater' ver wierf nationale renommée door zijn medewerking aan de BRT-TV in 'Leven en laten leven'. Het nieuwe museum bevat een fragment uit diens herbarium dat circa 1500 ver gespaard om, onder de bezielende schillende kruiden bevat, een ge deelte van zijn verzameling zaden, een deel van zijn postzegelverzame ling gewijd aan 'abdijen en heel wat foto s uit zijn beide lijvige boekde len 'Hortus Deliciarum'. Ook platisch werk van Dom Joris en zijn boeken gewijd aan de geschie denis van de streek. Voor het komend werkjaar liepen De topper van het wandelseizoen van WSV Baasrode is zonder meer de Scheldemars, altijd goed voor een massa wandelaars die zoals steeds het geval is bij een organizatie van WSV Baasrode genieten van de goed afgepijlde wandelwegen langs rustige paden. De veertiende Scheldemars die in aanmerking komt voor de Wisselbekertocht van de Vlaamse Wan del- en Joggingliga heeft plaats op zondag 13 mei Tradtioneel vormt de feestzaal van de gemeentelijke school aan de Mo lenberg 1 te Baasrode de start- en aankomstplaats van deze Schelde mars waar wandelaars van zowat Weekblad van Deader - Dormt - ei Kebeldei treek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredacteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Abonnemenfendiensl: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 het hele land aan deelnemen. WSV Baasrode is zelf een van de meest aktieve wandelclubs in ons landje en is altijd van de partij. Tussen 8 en 15.00 uur worden dan ook weer vele honderden wandelaars -men mikt zoals steeds op het magisch getal 2000- verwacht in de gemeente school waar de ploeg van WSV klaar zit om de administratieve for maliteiten snel te laten verlopen. Zoals steeds heeft men de keuze uit verschillende afstanden de 5 en 8 kilometer wandelaars trekken via rustige wegen naar de centrale kon- troleplaats in het VP van Baasrode, gelegen in de rustige omgeving van het broek. De deelnemers aan de 14, de 21 en de 30 kilometer krijgen al even mooie wandelwegen voor geschoteld. Zij doen de hele Vlas senbroekpolder aan om via de Scheldedijk Vlassenbroek te berei ken. Vervolgens gaan ze richting Dendermonde, waar de 21 en 30 kilometer wandelaars via de Schel- debrug nog naar Grembergen en Moerzeke trekken om dan terug te komen. Kortom, wandelen in de mooie natuur van het Scheldeland- schap. Niet te versmaden dus. Ver melden we ook dat al deze wandel wegen ook door minder-validen kunnen gevolgd worden. Voor de clubs met 20 deelnemers en meer zijn er zoals steeds prachtige tro- feëen voorzien. De inschrijvings prijs bedraagt amper 30 fr voor alle afstanden. Er is gezorgd voor een post eerste hulp bij ongevallen van het Rode Kruis afdeling Baasrode die met plezier de zere voeten en de blaren zullen verzorgen. Vermelden we ook nog dat op vrij dag 6 juni de volgende wandeling van WSV is voorzien. Dat wordt de traditionele avondwandeling, dit keer hopelijk niet geteisterd door een enorme regenval. Op zondag 9 september volgt dan nog de Dub- bel-B-Tocht en de eigen organiza- ties worden afgerond met de wan- del-mee-dag op zondag 11 novem- ris Vertongen, 'de kruidenpater'. wijlen Dom Servaas-Visser, de ele gante Nederlander die in de abdij kommentaren leverde en wijlen Dom Bernard met zijn muzikale ta lenten tijd noch moeite hebben FeiJing van Heer Abt Joannes Goetghebeur, aan de abdij weer de glans te verlenen als in de tijd van toen. Nu het kultureel centrum zijn drie ëntwintigste werkjaar ingaat wordt dan ook reeds druk de viering van het zilveren jubileum voorbereid. De abdij en het kultureel centrum blijven gonzen van de diverse aktivi- teiten die duizenden mensen naar Affligem lokken. Men doet er aan godsdienstige, kul- turele en artistieke vorming in di verse disciplines maar ook de socia le rol van de abdij kan niet worden overschat. Evenmin de inzet voor de missionaire werking voor de 'vierde wereld onder ons'. Het hele jaar door voert Affligem een 'kledingsaktie' ten voordele van de abdij Subiaco in Noord-Transvaal en ook voor 'Cariatas Basilica' on der de bezielende leiding van mede pastoor van Hekelgem Hellinckx. Tentoonstellingen De interesse voor de tentoonstellin gen gaat verder in stijgende lijn. Tij dens de paasdagen was de toeloop reeds 27 aanvragen tot tentoonstel len binnen zodat de diverse zalen en de kunstkelder permanent zullen bezet zijn. Verder heugt de abdij er zich in dat zowat alle kulturele verenigidngen in de lokalen van het Centrum hun thuishaven hebben. Een blijk van Benediktijnse gastvrijheid waarvan de stichter van de orde in zijn 'regel' gewaagt. Ook de godsdienstgesprekken wor den gezien de ervoor bestaande in teresse verder gezet. Nu het hele 'Geloofsboek' besproken werd wor den bijbelse temata aangesneden. Materieel Ook materiaal gaat het kultureel centrum erop vooruit. De nieuwe toiletten komen er eerlang. De door de stormen aangerichte schade wordt hersteld. Er komt dubbel glas wat de tentoonstellingsruimte ten goede zal komen en ae verlichting in 'zalen B' wordt geoptimaliseerd. Affligem zit dus, niettegenstaande 23 jaar aktiviteit, nog steeds in de Sturm- und Drangperiode. LH Op 18 juni verschijnt er een postzegel ter waarde van 25 fr over "de slag om Water loo". Op de zegel staal een panorama van het slagveld. Men kan deze zegel in voor verkoop aanschaffen op 16 en 17juni van 10.00 tot 17.00 uur in de Rijksmiddelbare School aan de Binnenstraat 308 te Aalst. In het kader van de 500e verjaardag van de "eerste postverbinding Innsbruck-Meche- len "heeft Studio Vondersteen een prachtig album uitgegeven. Samen mei Suske en Wiske en hun vrienden herbeleeft men een stukje historiek van de post. De post zal de genummerde lukse editie van dit album verkopen vannaf21 juni. De prijs bedraagt 500fr. Van 2 tot 10 juni heeft in de tentoonstel lingszalen van de Heizei "Belgica 90" plaats. De toegang tot deze beurs is geheel gratis en men kan er terecht van 10.00 tot 18.00 uur. iï<?tertz Buggenhout. Tijdens de opendeurdag in het Sint-Vincentiuscollege kon c prachtig gerekonstrueerde mastaba bewonderd worden (foto Guy) i \/ioarns6 Beatles Het verhaal van de Vlaamse Openhartige gesprekken met Bob, Tjen, Karei, Kris en Koen Over roem, sukses en fortuin, talent en kreativiteit, opdringerige fotografen en zwijmelende meisjes... en nog héél veel meer Ook nog deze week in TV-Ekspres Walter Grootaers en De Kreuners krijgen ze niet klein Laat u gerust de das omdoen door dassenkoning Wouter Vanden- haute Ingrid De Vos in de ban van... het paranormale Daarom zetten Helmut Lotti en Tars Lootens hun moeder in de bloemen Thierry Boutsen over het Formule 1 -circus is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 'Deze week bovendien., een VDI veranda te winnen, helemaal gratis, Irf ter waarde Im van 500.000 fr Plus 20 luxe rotan meublementen Plus 50.000 fr cash Buggenhout. Lerares Lieve Piron samen met enkele leerlingen die voor de I realizatie van de mastaba instonden (foto Guy) En zoals altijd Drie pagina's pop-aktualiteiten Kursiefjes van Jos Ghysen en Michel Follet Suske en Wiske-strip door Willy Vandersteen Kinderrubriek door Anne De Baetzelier TV-rubriek van Louis De Lentdecker Drie superpuzzels

De Voorpost | 1990 | | pagina 16