PORT Vierde Dendermondse Sportbeurs lokte heel wat bezoekers Beker pronkt in ajuinenstad Weer starten vanaf nul Legerdienst hindert Steven Van Aken niet Steven Persoon makkelijk spurtwinnaar Finale Beker van de Denderstreek Sint-Lievens-Houtem 1 SK Aalst 2 Ue Voorpost - 11.5.1990 - 17 Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.4a60 WIELRENNEN Steven Van Aken vervult momenteel zijn legerdienst in het Limburgse Houthalen. Hij is er lid van een artillerieeenheid en maakt een betrekkelijke zware opleiding mee. Niettemin ondervindt hij er weinig hinder van. In het provinciaal kampioenschap liet hij een goede indruk maar eindigde niet binnen de prijzen. Vader Van Aken voor zoonlief: 'Tot halfweg was Steven bestendig vooraan te vinden. Het zag er naar uit dat hij een reële kans maakte om met de besten te eindigen. Toen er zich een leidersgroepje vormde was hij niet mee. Blijkbaar kon hij niet tijdig reageren en dat maakte hem zenuwachtig. Knokken voor een dichte plaats zat er dus voor hem niet in. De laatste tijd levert hij degelijk werk. Vrijdagavond werd hij in Zele eigenaar van de bloemen. Pas een goed uur voor de wedstrijd kwam hij thuis van het leger. Daarna was het snel wegwezen naar Zele. Niemand geloofde dat in die omstandigheden een zege mogelijk zou zijn. De vreugde was na afloop des te groter', aldus vader Van Aken. Drie overwinningen en een reeks ereplaatsen heeft de Buggenhoutenaar inmiddels op zijn palmares staan. E.G. Steven Persoon kwam zondagmiddag in Haasdonk behoorlijk aan zijn trekken. In de spurt toonde hij zich duidelijk sneller dan de anderen. Heel in het begin zag her er nochtans niet naar uit dat de winnaar van de Ronde van het Meetjesland de zege in de wacht zou slepen. 'Een aantal renners waren vroegtijdig in aktie geschoten, vertelt Steven. Ik was van mening dat ze nooit in hun opzet zouden slagen. Op een bepaald moment riep «onze pa» dat zij veertig sekonden hadden verworven. Ik was VOETBAL SK Aalst trachtte reeds vroeg in de partij het laken naar zich toe te halen. Dit lukte zeker wat het balbezit betrof maar het besluiten op doel was minder oppor tuun te noemen. Toch kwamen er kan sen of moeten we het eerder kansjes noemen. Zo knalde Bruno Cooreman tegen portier Cooman aan. Ook zouden Van Den Berghe en Arijs het vertikken om te scoren zodat Aalst toch wel be drogen uit kwam na een halfuur voetbal. Dit was ook het moment waarop Sint- Lievens-Houtem het welletjes vond. Stil aan trok groenrood in de richting van doelman Van Den Steen. Gunther Perre- man was hierbij tot tweemaal toe ge vaarlijk zodat de blanke score aan de iedereen wel verbaasde. Ook de tweede helft bleef van een hoog gehalte. Sint-Lievens-Houtem zat met een goed in de wedstrijd en het werd voor iedereen stilaan duidelijk dat beide doelen niet maagdelijk zouden blijven. Dit werd ook bewaarheid rond het uur. Dirk Fosselle lanceerde sluw de vlugge Gunther Perreman die het karwei alleen afmaakte. Hij besloot, diep doorsnij dend op de linkerflank, onder doelman Van Den Steen. Aalst liet het daarbij natuurlijk niet zitten. De Wilskracht, zeker tijdens de eerste helft, had reeds aangetoond dat de Ajuinen de beker maar al te graag zouden meenemen. Inderdaad, de gelijkmaker kwam er. Tien minuten diende men bij de Ajuinen Met een demonstratie cyclobal waaraan onder meer de Belgische kam pioenen in deze specialiteit deelnamen, haalden de organizatoren van de Vierde Sportbeurs van Dendermonde tijdens de openingsavond in elk geval een zeer spektakulaire en flitsende sporttak in huis. helaas verliep de opening van de vierde sportbeurs nogal lang, veel te lang uit. Het was wachten op de komt van enkele personaliteiten en die "dode" tijd werd opgevuld met cyclobal. Maar ondertussen heel wat genodigden de tribunes al de rug toegekeerd en hadden ze hun heil gezocht in de bar waar geen stoel onbezet bleef. Aan voorzitter Hugo De Clerck van de stedelijke sportraad was het niet gelegen. Hij begon stipt op tijd, zoals dat van een sportman met al lure mag verwacht worden. Liet hij eerst nog even de Train Jazzband zijn laatste noten uitblazen, dan zei de voorzitter dat de sportraad de voorgaande editie had doorgelicht en tot de vaststelling was gekomen dat de beschikbare tentoonstel- lings- en animatieruimte moest uit gebreid worden. Wat ook gebeurd is, aldus de voorzitter die zei dat men ook de aanpalende turnzaal in beslag had genomen. Dit keer na men niet minder dan 50 sportclubs deel aan de sportbeurs en ook die toegenomen belangstelling is een sukses. Bovendien kan men de be zoekers nu een brede waaier aan sportieve mogelijkheden aanbieden en dat zal een positief effekt hebben op het aantal bezoekers. Een voor spelling die bewaarheid werd. Vol gens de voorzitter van de stedelijke sportraad heeft de beurs tot doel "op een gekoördineerde manier de mogelijkheden die de stad biedt om aktief aan sport te doen, te promo ten". De periode waarin de beurs wordt georganizerd is ideaal: vlak voor het zomerseizoen en net wan neer de eerste lentekriebels hun uit werking vertonen. Samenwerken Schepen van sport Jan Van Damme zei dat men bij het organizeren van de vorige sportbeurzen steeds een ook een ideale gelegenheid om een roud-up te maken van het gemeen telijk sportbeleid. Volgens bepaal de kritici moet het gemeentelijk sportbeleid in eerste plaats gericht zijn op het scheppen van voldoende en aangepaste sportinfratruktuur in de onderscheiden lokaliteiten. De ze politiek moet stilaan afgebouwd volking, anderzijds niet remmend werkt voor de wervingskracht van de clubs en dus hun toekomst in gevaar brengt. Dat mag het in geen geval worden of zijn, aldus de sche pen die pleitte voor een gemeente lijk sportbeleid waarin de gemoti veerde beoefenaar die niet binnen het clubgebeuren aan zijn trekken Sportbeurs in Dendermonde. Een algemeen zicht op de stands van klubs, federaties en handelaars (foto Piet Hermans) samengaan tussen privé- en over heidsinitiatief had nagestreefd en dat men aandacht besteedde aan de kommerciële wereld die een ekono- misch en financiële funktie vervult in de sportsektor. Voor hem is het samenwerkingsverband tussen het verenigingsleven en het beleid en de promotie die de sportclubs via de beurs kunnen voeren van zeer groot belang. Voor de schepen was deze beurs worden omdat de nu bestaande sportakkomodatie als voldoende wordt ervaren, zo stelde schepen Van Damme die erop wees dat de overheid ook aandacht moet heb ben voor de rekreatiesporten, de vrijwilligers en de begeleiders van de sportpromotie voor kleinere doelgroepen. Hij stelde zich de vraag of het gemeentelijk sportbe leid in zijn bekommernis om de sport te bevorderen bij de hele be- hierdoor verrast en zette mij dadelijk aan het werk. Binnen de korste keren kreeg ik de leiders te pakken. Voor het ingaan van de finale waren we met tien voorop. Uiteindelijk bleven er vijf over die de strijd aanbonden. Ik won de spurt waarin ik niet echt bestookt werd'. Steven Persoon heeft geen reden tot klagen. Vijf overwinningen en een eind zege in de Ronde van het Meetjesland is niet niks. Vrijdagavond zet hij aan in een wedstrijd te Beveren waar hij uiteraard ook het beste resultaat wil nastreven. Sportbeurs in Dendermonde. Toch wat belangstelling voor de demonstratie cyclobal (foto Piet Hermans) te wachten vooraleer de bedrijvige Ivo Arijs het slordig uitverdedigen kon af straffen. Verder kwamen de Aalstenaars echter niet ook al drong Arijs nog vaak aan. Verlengingen dus. De eerste was alvast een maat voor niets. Daar geen van beiden het penalty-gedoe leuk vond werd in de tweede verlenging alvast plankgas gegeven. Invaller Eeckhautwas gedurende deze kansenrijke periode de fortuinlijkste. Hij scoorde hoog in de kruising. Zo viel het bekerdoekje in de 117de minuut en werd Aalst de trotse winnaar. S.K. Aalst: Van Den Steen, Swinnen, Cooman van Lokeren, Matthijs, Piron, Van Oost, Arijs, Keymolen, Van den Ber ghe, Geeraerts, Eeckhaudt, De Pauw, Galle. G D T SPortbeurs i" Dendermonde. Op vele stands konden de bezoekers jun handigheid even uittesten (foto Piet Hermans) De bij de aanvang van het seizoen gekoesterde dromen n.l. doorstoten naar de eerste klasse, zij het rechtstreeks of via de eindronde, zijn in rook opgegaan. Men mag wel degelijk spreken van «broken dreams». Als we het zo mogen uitdrukken staat Eendracht momenteel weer op «nul». Het afgelopen seizoen heeft nogmaals bewezen dat men geen ploeg «koopt», maar dat die dient «uitgebouwd» te worden. Die taak rust nu op de schouders van de nieuwe trainer Laslo Fazekas, die Harelbeke, dat hij weer in tweede klasse bracht, verlaat voor Eendracht Aalst, dat hij een paar jaar geleden ook al onder zijn hoede had. Waarom verlaat Fazekas het suksesrijke Harelbeke? De intussen tot Belg genaturaliseerde Hongaar zegt kortweg «omwille van de sfeer in Aalst». Fazekas was een aandachtig toeschouwer tijdens de wedstrijd Boom - Aalst en fronste na de afloop ervan duidelijk de wenkbrauwen. In een kort vraaggesprek zei hij o.m.: «Die ploeg mist duidelijk kwaliteit en snelheid. Er wacht mij veel werk en het is duidelijk dat Eendracht versterking zal moeten laten aanruk ken. Ik hou niet van zogenaamde vedetten, maar van spelers die zich met hart en ziel inzetten. Te Harelbeke weet ik zo'n paar mannetjes huizen die ik gerust kan gebruiken. In de loop van deze week zal ik hierover eens rustig praten met het bestuur». Ondertussen heeft Juan Lozano onderdak gevonden bij de eerste provincialer Hekelgem. Voorzitter Jacques De Baquer, die al enkele jaren sterke bindingen heeft met E. Aalst, wierf hem aan als spelertrainer, nadat hij bij Eendracht geen nieuw kontrakt kon versieren. komt, moet worden opgevangen in de gemeentelijke omnisport-aktivi- teiten. Het beleid mag alleen niet dezelfde fouten maken als sommige kompetitiesportclubs. Mij zei ver der dat de sportdienst zich speciali- zeert in een klantvriendelijke bena dering van de rekreatiesporter en in het gebruiksgemak van de aanwezi ge sportakkomodatie. En dan blijft nog het probleem van de jeugd waarom keert die zich af van de kompetitiesport en neemt die aktief deel aan de door de gemeenten ge promote rekreatiesporten. De schepen had het ook over sporttoe- risme, over sportkampen, de jume- lage uitwisselingen tussen clubs, de zwemdoortochten en nog veel meer. Dendermonde doet het sportief zeer goed op dit ogenblik en dat in uiteenlopende sporttak- ken. Hij hoopte dat de vierde sport beurs een forum zou worden waar op iedere burger, begaan met de sport in de stad, zijn wensen en ver wachtingen zou kunnen verduidelij ken. Sportgebeurtenissen bepalend Burgemeester Dierick stelde dat dit sportgebeuren een uitstraling bete kent voor de hele stad. Het prachtig resultaat is zeker toe te schrijven aan de zorg die besteed wordt aan het sportbeleid. Hij dankte alle me dewerkers aan de sportbeurs en merkte op dat er doorlopende ani matie is voor alle leeftijden gaande van een springskasteel tot duiken met het zeepaardje, van krachtbal tot schaken, van bridge tot de Alpe- nistische klimmuur. Verder op het programma van deze sportbeurs een praakshow met vedetten als Robert Van de Walle, Lucien Van Impe, Stan Tourne, Freddy Raem- donck. Vanzelfsprekend bleef hij even stilstaan bij het behalen van de kampioenstitel door KAVD Den dermonde om vervolgens het be lang van de rekreatiesporten te be nadrukken. "Sport is niet meer weg te denken uit onze maatschappij. Sportgebeurtenissen zijn soms meebepalend gebleken in onze mensen wereld", aldus de burge meester die de sportbeurs voor ge opend verklaarde. Uitgebreid assortiment Zoals voorzitter De Clerck van de sportraad van de stad Dendermon de het stelde, namen meer dan 50 verenigingen deel aan deze vierde sportbeurs. Aan verscheidenheid dus geen gebrek. Dat bievoorbeeld de Nederlandstalige Doven Sport bond een stand had ingenomen, zal voor velen een aangename kennis making zijn geweest. Ook verschil lende dansclubs hadden een plaats je veroverd op de beurs, net als de hondenclub Fidelitas. Daarnaast stelden ook bedrijven en firma's die aktief zijn in de sportbis zich uitge breid voor. En dan was er maandag de vertoning van de prachtige film "Olympische Spelen Seoul 1988", een uniek overzicht van al even u- nieke olympische spelen met een vliegende "Flo" Griffith en een ge- dopeerde Ben Johnson. Naast de vele andere sportieve hoogtepun ten die deze spelen te bieden had den. Prachtig van opnamen en van montage, was deze film een waardig slot van de vierde sportbeurs van Dendermonde die heel wat bezoe kers heeft mogen verwelkomen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 17