Den Bond baas in eigen huis op de elektrokutieband. K.A.V.D.-kampioenen op het stadhuis Als een stel onmondige zwijntjes Patro veroverde weer de titel 'De Verenigde Hamse Boogschutters' Versterking voor K.A.V.D. Luik - Lokeren 4-0: Vijftien jaar 'Verenigde Hamse Boogschutters' 18-11.5.1990 - De Voorpost VOETBAL Voetbal. Nog eens gehuldigd: de eerste ploeg van KA.V.D. (foto Piet Hermans) Naar aanleiding van het behalen van de kampioenstitel in eerste provinciale werden de KAVD-spelers en het bestuur op het stadhuis ontvangen, in aanwezig heid van gemeenschapsminister Nor- bert De Batselier. Vermits ook de préminiemen als num mer één eindigden in hun reeks, werden ook zij in de hulde betrokken. Voor KAVD-voorzitter Jef Nijs was deze ontvangst een gelegenheid om de wer kingvan zijn klub uit de doeken te doen. Hij loofde in de eerste plaats de inzet van trainer Toon Pfaff en dankte het spelers- potentieel voor de eendracht die werd betoond tijdens het afgelopen seizoen. Voorzitter Nijs wees verder op het feit dat het opstijgen naar bevordering nieuwe financiële inspanningen zal vragen om versterking te laten aanrukken. Hij dankte in ieder geval het stadsbestuur dat zich op korte termijn aktief wil inzetten voor de renovatie van het hoofdterrein en het B-terrein. Hij zei verder dat de klub bijzondere inspan ningen zal leveren om een ploeg samen te stellen die volgend seizoen zeer goed de middenmoot aankan. Sportschepen Jan Van Damme van zijn kant fungeerde als gastheer op het stad huis. Zelf oud-KAVD-doelwachter en -sekretaris van de klub, herinnerde hij aan het feit dat het elf jaar geleden is dat KAVD nog in bevordering speelde. Hij zei verder: 'Als schepen van sport ben ik goed geplaatst om te weten dat het stadsbestuur de verrichtingen van KAVD van nabij volgt en helpt waar het kan. Nu zijn er besprekingen bezig over de aan passing van de terreinakkommodaties. We weten: de installaties zijn niet meer van de jongste, maar daaraan zal zeker gewerkt worden. Wij willen dat KAVD een grote uitstraling krijgt, een topploeg wordt in de regio, en dat kan alleen maar door samenwerking tussen privé- initiatief en overheid. Een klub als KAVD is méér dan een ploegje voetballers. Het is een instituut. Dat moeten wij nu samen verder gaan uitbouwen'. Schepen Van Daifime dankte verdei speciaal het bestuur onder voorzitter schap van Jef Nijs, met Louis Tas als ondervoorzitter, Fernand Van den Ber- ghe, sekretaris, Johan Macharis, pen ningmeester, Eddy De Mulder, sportbe stuurder en Roger Buyle, terreinafge vaardigde. Op vrijdag 11 mei staat in de Appelse sporthal om 21u00 het kampioenen- feest met Bart Kaëll op het programma. K.A.V. Dendermonde heeft Peter Van De Graaf, een voorstopper en Jan Heirman, een aanvaller voor een periode van één jaar aangewor ven. Beide boetballers kwamen tij dens de voorbije kompetitie uit voor Kallo. E.G. Voetbal. Kampioenenviering op het stadhuis van Dendermonde. Trainer Toon Pfaff, sportschepen Jan Van Damme, voorzitter Jef Nijs en hulptrainer Ray mond Van Boven van KAVD zijn blijkbaar in hun nopjes (foto Piet Hermans) De vierde schifting tellende voor het Hamse schutterskampioenschap 1990 kreeg nu zijn verloop in het lokaal van Den Bond. De favorietenploeg van Eddy De Schepper maakte van deze gelegen heid gebruik om hun voorsprog uit te diepen terwijl De Wuitens verder van den top wegzakken. Het waren De Wuitens die de eer hadden deze schifting te openen maar deze nochtans gereputeerde schutters brach ten er gedurende de eerste zes ronden weinig of niets van terecht. Bij de panacheschutters was het Alfons Ringoot (bast.) die zich in de kijker schoot en lukte na de kop nog 2 extra punten voor zijn ploeg. Ondertussen hadden ook Eddy De Schepper (db), Eric De Loose (eil.) en Leo Willaert (4 gekr.) zich geplaatst voor het dagklasse ment der panacheschutters, tijdens de ze spannende afkamping toonde Eric De Loose dat hij niemand hoeft te vrezen en schoot tweemaal raak op drie wat hem meteen de dagprijs opleverde. Proficiat Ericü! André Laureys (wuit.) die zo beloftevol startte in dit kampioenschap krijgt het zwaar te verduren en moest zich nu ook weer tevreden stellen met enkel den hogen net als Alain Van Den Broeck (kast), Ronny D'Haese (kast.) en Ronny De Witte (wuit.), graag geven wij nog een eervolle vermelding voor Frans Willaert (eil.) die met den hogen 1 zijvogel toch mag terugblikken op een mooie prestatie. In de rangschikking blijven Leo Willaert en Eddy De Schepper de lijst aanvoeren terwijl de rest naar ons gevoel een te grote achterstand heeft opgelopen om nog aanspraak te kunnen maken op den titel. Bij de latschutters verkeerde leider Leo Van Kampen (wuit.) andermaal in moeilijkheden en slaagde er deze keer niet in om de situatie recht te zetten zodat hij gelaten moest toezien hoe Eric Lambrecht en Luc Ost (eil.) zich met 4 punten aan de leiding schoten. Van Kampen zijn achterstand is zeker niet dramatisch te noemen, samen met een goed op dreef zijnde Patrick Rousseau (db) volgden zij beide leiders op slechts 1 puntje. Eddy De Witte (wuit.) blijft aandachtig in hun spoor. De held van den dag werd de sympathieke sigaren- paffer Patrick Verhelst (kast.) die met zijn zes treffers het dagklassement in de wacht sleepte PROFICIAT Patrick!!! Bij de panacheschutsters was er nie mand in staat zich in de belangstelling tge schieten zodat de stand ongewijzigd is gebleven. Bij de lattenschutsters was het eveneens een kalme namiddag met zeer weinig punten, enkel Martine Van Kerckhove (db), Amelie Claes (eil.) en Hermien Colman (kast.) lukten drie punten en mochten dan ook kampen voor het dagklassement dat glansrijk gewonnen werd door de leider Amelie Claes. In de rangschikking blijft Martine Van Kerck hove op twee van de leider terwijl al de andere dames zowat terplaatse blijven trappelen en hun achterstand steeds maar groter zien worden. Bij de juniors deed Cindy Steels (db) weer een goede zaak, zij schoot nog maar eens 4 punten bij elkaar zodat ze haar leidersplaats veilig stelde en won meteen de dagprijs door haar broer Peter in de afkamping netjes af te drogen. Proficiat Cindy! Bij de 55 plussers moest leider Steels tot de vijfde poging wachten vooraleer hij een treffer kon plaatsen maar totaliseer de toch nog vier punten waardoor hij glansrijk aan de leiding blijft. Herman Eeckhout (bast.) en Pierre D'Haen (eil.) troffen driemaal raak terwijl Cesar Ver- heyden (kast.), .André De Clercq en Ro ger Van Den Eynde (bast.) niet verder kwamen dan 2 punten. Als wij nu de ploegenrangschikkingeven bekijken dan zien wij dat de ploeg van Eddy De Schepper met Willy D'Hollander, Patrick Rousseau, Eddy Smout en Omer Steels hun voorsprong tot 11 punten wisten te verhogen dank zij hun prachtige prestatie van 24 punten. De ploeg van André Van Geyte (eil.) blijft op de tweede plaats maar worden op de voet gevolgd door het vijftal van Jan Peelman (4 gekr.). De formatie van Eddy De Witte (wuit.) blijft verder afzak ken en zal dringend aan een heropstan ding moeten beginnen willen zij nog bij de top drie eindigen. Verder zien wij in de middengroep geen noemenswaardi ge wijzigingen, wel kunnen wij nu reeds met zekerheid schrijven dat de strijd voor de rode lantaarn zal gaan tussen de ploegen van Eddy Raemdonck (wuit.) en Sonia landgoed (bast.) Het ploegenklassement na de vier de schifting 1. Het peleton van Eddy De Schepper, Den Bond, 83 p. 2. Het peleton van André Van Geyte, 't Eiland, 72 p. 3. Het peleton van Jan Peelman, Vier Gekroonden, 71 p. 4. Het peleton van Eddy De Witte, De Wuitens, 64 p. 5. Het peleton van Louis Lambrecht, 't Eiland, 59 P- 6. Het peleton van Alain Van Den Broeck, Kastel, 55 p. 7. Het peleton van Marleen Van Kerck hove, Den Bond, 53 p. 8. Het peleton van Rudi Maes, Bastia- j nen, 46 p. 9. Het peleton van .Albert Van Door- i slaer, Bastianen, 40 p. Het peleton van Luc Present, Kastel, 40 p. 11. Het peleton van Sonia Landgoed, Bastianen, 21 p. Het peleton van Freddy Raemdonck, Wuitens, 21 p. Het klassement der panacheschut ters 1. Leo Willaert, 4 gekr. 26 p. Eddy De Schepper, Bond, 26 p. 3. André Laureys, Wuit., 20 p. Alain Van Den Broeck, Kast., 20 p. 5. Lucien Rombouts, Eil., 19 p. Het klassement der panacheschut sters 1. Marleen Van Kerckhove, Bond, 15 p. Marleen Rousseau, Bond, 15 p. Het klassement der 55 plussers 1. Omer Steels, Bond, 13 p. 2. Herman Eeckhout, Bast., 12 p. 3. Roger Van Den Eynde, Bast., 10 p. 4. Louis Van Gentbrugge, Kast., 9 p. Pierre D'Haen, Eil., 9 P- Het klassement der latschutters 1. Eric Lambrecht, Eil., 19 p. Lu Ost, Eil., 19 p. 3. Leo Van Kampen, Wuit.*18 p. Patrick Rousseau, Bond, 18 p. 5. Eddy De Witte, Wuit., 17 p. Het klassement der latschutters 1. .Amelie Claes, Eil., 14 p. 2. Mart.Van Kerckhove. Bond, 12 p. 3. Sonia Landgoed, Bast., 8 p. Greta Casier, Bond, 8 p. Rita Van Iloecke, Bond, 6 p. Het klassement der juniors 1. Cindy Steels, Bond, 12 p. 2. Peter Steels, Bond, 10 p. 3. Robby De Witte, Wuit., 9 P- 4. Barry Willaert, Eil., 8 p. L.P. Op zondag 27 mei vieren 'De Verenigde Hamse Boogschutters' hun vijftienjarig bestaan en organiseren een tentoonstelling over de schutterssport door de jaren heen. Dit alles zal doorgaan te Hamme St.Anna in het St.Anna Centrum. Dagindeling Te 19u30 Opening van de tentoonstelling Te 19u30 Huldiging van de verdienstelijke leden. Receptie Te 12u30 Feestmaal Te 15u00 Huldeschieting voorbehouden aan al de leden van de aangesloten maatschappijen. Lokeren heeft nog maar eens een zware nederlaag opgelopen: voor de tweede maal in tien dagen tijd werd met zware cijfers de boot ingegaan op het veld van FC Luik (het totaalsaldo van de twee partijen is 7-0, dit ondanks twee "doel punten" van Lokerse makelij. Wie halfweg de heenronde, toen Loke ren bezig was een schitterende reeks van negen wedstrijden zonder nederlaag neer te zetten, geopperd had dat het in de terugronde heel wat minder ge smeerd zou lopen, zou honend weggela chen zijn. Nu blijkt echter dat de sceptici van toen het bij het rechte eind hadden. Hoewel oefenmeester Antuenis er altijd heeft op aangedrongen niet in een ge vaarlijke euforische stemming te ko men, leek het er toch lange tijd op dat Lokeren opnieuw een ploeg had. Vooral dankzij de onverdroten inzet van Danny D'Hondt, die zijn team in de heenronde op zijn minst drie extra punten heeft bezorgd, werd er op Lokeren opnieuw gedroomd van een plaatsje bij de Belgi sche elite. Eerlijkheidshalve moeten we hieraan toevoegen dat Anthuenis in die glorieperiode beroep kon doen op het merendeel van zijn stoottroepen (enkel Janssen was in die tijd geblesseerd), zodat het team dat toen de tricolore kleuren verdedigde zowat het best mo gelijke was. In deze dagen moet de trainer op zijn minst vijf belangrijke pionnen missen: Stalmans (ook één van de meest prominente figuren in het Lokerse elftal), Naudts, Meszaros, Taïbi en Etim zijn allen moeilijk te vervangen. Ook keeper D'Hondt is sinds vorige week (toen hij allergisch reageerde op een injektie) uit het elftal verdwenen. Een zware belasting, voorwaar, en van dit team kan dan ook niet meer ver wacht worden dan een zich moeizaam voortslepen naar het einde van het sei zoen. Met nog één speeldag te gaan is dit einde in zicht: tegen Waregem, nog steeds degradatiekandidaat, zullen de Lokerse vermoeide krijgers zich nog één keer het vuur van onder de sloffen lopen. Nog nooit in de geschiedenis van het Wase voetbal heeft zich een dergelij ke situatie voorgedaan: als Lokeren wint tegen Waregem, en Beveren haalt het op Cercle Brugge, dan komt er tussen deze twee ploegen (Waregem en Beveren dus) een testwedstrijd om het behoud in eerste afdeling. Voor het eerst zal men dus op de Freet- hiel moeten hopen dat Lokeren wint. Op Daknam is men het winnen echter een beetje verleerd (om de al eerder aange haalde redenen), zodat dit toch niet de evidentie zelve is. In ieder geval, indien Waregem zelfs maar gelijkspeelt, redt het zich en degradeert Beveren naar tweede. Aangezien geen van de Wase ploegen daarmee gediend is (denk nog maar aan de extra toeschouwers, en dus extra-inkomsten van een derby), den ken wij hier dat Lokeren wel komaf zal maken met de mannen van de Gaver- beek. Lokeren heeft zich ondertussen geprofileerd als de ploeg met de zwakste verdediging in eerste afdeling: het aantal tegendoelpunten is opgelopen tot 65, bijna het dubbele van het aantal ge scoorde doelpunten (33 - één per speel dag). Ondanks een serie van bijna zeven wedstrijden zonder tegendoelpunten is men op Daknam toch nog tot dit indruk wekkende aantal binnengekregen goals gekomen. Het doelsaldo van de tricolo res (-32) is even slecht als dat van het reeds veroordeelde Racing Mechelen. De serie die Lokeren in de heenronde heeft neergezet, wint achteraf gezien steeds meer aan belang, zoals oefen- meester Anthuenis het een tweetal wed strijden geleden formuleerde: "Als wij met de huidige (vermoeide) ploeg het degradatiegevecht hadden moeten leve ren, dan waren wij een vogel voor de kat geweest". In dat degradatiegevecht had ook Luik weinig te zoeken, zodat deze zaterdagavondwedstrijd niet bepaald de sfeer van de grote dagen uitademde: toch was Lokeren van bij de aanvang van de partij de betere ploeg Myyry, die toch stilaan iets van zijn snelheid en scherpte heeft moeten inboeten, zorgde voor de eerste kans, daarin later gevolgd door In de KVKT heeft Patro A opnieuw de titel in eerste afdeling gewonnen. Dat is on getwijfeld de zesde titel op een rijtje. Iets dat door weinige clubs in de toekomst zal worden verbeterd. In hun laatste wedstrijd tegen Sterke Stut A lieten de Hammenaars geen ruimte aan de be zoekers. Zonder pardon werd een 10-0 uitslag op het scheidsrechtersblad ge schreven. Patro B van zijn kant lukte een 5-5 tegen Eendracht A. Het is gedurende de hele verloop van de ontmoeting een even wichtige partij geweest waarin niemand maar enige voorsprong van betekenis kon laten optekenen om uiteindelijk de punten broederlijk te delen. Patro B was daar best tevreden mee. Want hiermede konden ze beslag leggen op de tweede plaats in de rangtabel. En dat is altijd een goede prestatie. Patro C was gestart met de gedachte in het achterhoofd zich te handhaven in deze reeks. Ze zijn daar volkomen in geslaagd. Beter als het vorige seizoen toen ze met een klein mirakel in de reeks konden blijven. Tegen Dynamica A hadden de C-jongens geen enkele kans. Ze werden dan ook met 10-0 cijfers geklopt. Tegen Pardaf A pakten ze de Samson en De Roover. Luik groeide echter stilaan, en drukte de Waaslan- ders terug op de eigen helft. Toch kregen de tricolores het nooit echt moeilijk tijdens de eerste helft, behalve een uit stekende kans voor Varga, die echter zijn teamgenoot Nijskens in de loop van de bal vond (geen onbekende op Daknam trouwens), kon Luik niet de indruk wekken dat het hier nog een grote vaart zou lopen met de score. Toen scheids rechter Laenens het einde van het eerste deel floot, waren er nog maar weinig memorabele dingen gebeurd. In de tweede helft kreeg Lokeren echter het deksel op de neus: na tien minuten kopte Ernes een voorzet van Varga in het doel van De Koeyer, zodat Luik op 1-0 stond. Van toen af begon de thuisploeg steeds beter te spelen, zodat de gemid delde tricolore supporter wist hoe laat het was. De Joegoslaag Milosevic maakte er 2-0 van, twee minuten later zorgde Malbasa voor de 3-0, en vijf minuten voor tijd knalde Varga de 4-0 op het bord. Lokeren stond er bij en keek er naar. Na de 7-0 op Anderlecht, de 5-0 op Antwerp en Standard, en de 3-0 op Mechelen een nieuwe pandoering voor de Daknammers, die er zo stilaan toch hun buik van vol moeten hebben. Hope lijk wordt er tegen Waregem uit een ander vaatje getapt, het zal nodig zijn- twee punten via een 8-2 stand. Bart Van Couwenberglie met zijn drie overwin ningen was de beste man. Net als Carl Goossens won hij alles. Patro C eindigde op de zesde plaats wat zeker goed te noemen is. In de tweede reeks won Patro D met 10-0 van Ons Huis en dat leverde hun een gedeelde derde plaats in. Maar met Pa tro F liep het mis. Het was lang geweten dat deze formatie veel moeite zou heb ben zich te handhaven. Toen Vlierkouter A er op bezoek is gekomen hebben ze lang stand gehouden om tenslotte met 4-6 te bezwijken. Danny D'Hollander en Guy Van Den Berghe waren te sterk bij Vlierkouer. Tegen Kampioen Madeion A hadden ze geen enkele kans 10-0. Me teen is Patro F op de allerlaatste plaats blijven hangen met één punt en is hun verblijf in deze tweede afdeling maar goed geweest voor één jaar. Uit vierde afdeling zakt ook Patro G. Ze kwamen een vijftal puntjes te kort om zich te redden. Zelfs hun laatste 10-0 overwinning tegen Egmont kon daaraan niets meer veranderen. In vijfde afdeling bleef Patro H overeind op verplaatsing bij Opwijk C met een grote 2-8 overwinning. De Keyser en Van Houte waren niet te verslaan. HVC

De Voorpost | 1990 | | pagina 18