Luc Van der Eecken bedankt broer André! n* Tom 'Steels' opnieuw de show in provinciaal kampioenschap Benny Persoons stelt belang in de wielertoekomst vNï- Bart Heirewegh een inspanning te veel Mg B.W.C.L.-Wielrennen BUS LOT De Voorpost - 11.5.1990 - 19 WIELRENNEN Toen we thuis vertrokken om te gaan praten met Benny Persoons dachten we dat dit weer één van de beenhouwersrei- zen zou worden, gebaseerd op vage be loften van sponsoring. Niets was echter minder waar. Benny stond ons reeds op te wachten aan de oprit van zijn riante villa aan de Steenweg op Aalst. Na de begroeting begeleidde de hoofdsponsor van de nieuwelingenwedstrijd van 30 mei ons naar het salon. Dat Benny een grote interesse voor de wielersport heeft dankt hij aan zijn trou we helper 'Staaf (Frans Uyttersprot) uit Aalst. Die Frans is medewerker bij de organisatie van de nieuwelingenkoers en aangezien een dergelijke koers veel geld kost, werd hem gevraagd om uit te kijken naar sponsors. Iedere mogelijke adverteerder werd aangesproken en zo ook Bouwonderne ming Persoons. Eerst was er weinig interesse maar omdat Benny's sympa- Wielrennen. Benny Persoons in zijn huiskamer (mv) thieke echtgenote een neef heeft die bij de liefhebbers rijdt, nl. Benny Van Beve- ren, bracht het ene het andere mee. Benny Persoons liet zich besmetten door de wielermikrobe, al was het maar om te gaan kijken. Door het spannende maar toch plezante werk van onze nieu welingen sloeg de vlam in de pan. Bouwonderneming Benny Persoons steunde met 15.000 fr de wielerwed strijd te Aalst. Toch mag gezegd worden dat men ook in Hofstade dergelijke be dragen best kan gebruiken en dat is nu presies de bedoeling om later de aan dacht naar Hofstade te richten. Ook zou men meer voor amateurs en juniores willen doen, maar toch houdt Benny het meest van de jonge kempha nen. 'Voor mij bestaat er maar één écht rechtvaardige en mooie kategorie, zegt Benny, en dat zijn de nieuwelingskes. Voor die mannekes wil ik nog geld ge ven, maar... De toekomst om dure wedstrijden te organiseren, ziet er dus rooskleurig uit. Het doet deugd dergelijke mensen te ontmoeten. Maar ook reeds vroeger was er 'rook', want was hij het niet die de kaartbedrukking van Martin' Veloclub had gesponsord? HDG S Wielrennen. Even poseren met het vrouwtje aan de voordeur. Wat sïuireklame kan geen kwaad...(mv) Bart Heirewegh startte zaterdagmiddag Maandagnamiddag was Heirewegh in Si- in eigen Hamme als favoriet. Geruime naai aan de slag. Zes renners geraakten tijd bleek hij een belangrijk kanshebber, voorop op zo'n drie ronden van het In de laatste rechte lijn zou hij zich door einde. Met vijf hebben we geprobeerd Alain Baert in de luren laten leggen, en om de kloof te dichten maar dat lukte ik wist niet dat die knaap zo snel was, niet. Ik ben nog een tijdje alleen in het zegt Bart. Op anderhalve kilometer voor offensief gegaan maar kon de vluchters de streep had ik een bijkomende in- niet grijpen. Komend weekeinde zet spanning geleverd toen Peter Santens Bart Heirewegh aan in het provinciaal zich poogde uit de voeten te maken. Ik kampioenschap te Opbrakel. Voor hem heb hem dadelijk geremonteerd. Aan de vormt Serge Baguet de voornaamste streep bezat ik onvoldoende reserves kanshebber, om te wedijveren. Het stemde mij onge- e.G. lukkig dat ik in eigen dorp naast de bloemen pakte! Het is een zware wedstrijd geworden op het golvende parcours in en rond Bors- beke. De zon was van de partij en een enorme massa volk aan de boorden van het afgesloten parcours. De organisatie, in handen van De Rappe Sprinters Bors- beke, was vlekkeloos. Bedenk dan wel dat sommigen beweerden gratis het par cours te hebben betreden daar de kaar- tenverkoop zou uitgeput geweest zijn. En dan de wedstrijd. Liefst 198 renners uit onze Oostvlaamse dorpen waren op de afspraak. De meute werd op de brede Oudenaardse Steenweg weggeschoten vooraleer het gewriemel in de bochten kon beginnen. Zestien ronden in totaal en het scharnier van deze wedstrijd lag zowat om en bij de achtste ronde. Mooi in het midden dus zoals het hoort. Vroege vlugge jongens zoals Filip Herne en Bart Van Speybroeck, later Bart Ver- slycke, Gerben Van Wesemael, Mario Willems en Wim Uyttersprot, daarna Kristof Muys en Gino Wittouck en ten slotte heel wat favorieten voorin. Hier komen de namen. Oordeel zelf: Johan De Geyter, Tony Bracke, Steven Van Aken, Frank Redant, Janico Roelandt, Peter Vettenburg, Peter De Vos, Peter De Cabouter, Kurt Van Lancker, Paul Van Huyte, Franky Braeckman, Kris Van De Suyt, Luc De Meulemeester, David Van Gijseghem, Kristof Leroy, Nico Savat en last but not least Tom Steels. De man met rugnummer één, de wielerfanaten weten wel waarom, kon moeilijk wegste ken dat hij goed reed. Half wedstrijd en de helft van het deelnemersveld was reeds naar huis gereden. Dit geeft duide lijk aan dat er geen geschenken werden weggegeven. Het selecte kopgroepje was alvast te omvangrijk om in de spits van de wedstrijd te blijven. Een totale her groepering dus en alles kon opnieuw beginnen. Het gebeuren bleef in beweging. Nadat Kurt Van Lancker, Johan Claeys en Peter Schoonjans was weggevlucht, kwamen Steven Verheuen, Johan De Geyter, Tony Bracke, Kristof Muys, Jurgen Branswijk, Steven Claeys, Paul Van Hyfte en Silvio Lievens aansluiten. Ook Tom Steels stapte even later in de goede trein en werd de beste passagier. Een derde was er nog te verrijden toen de beslissing viel. Met Steels volgden Steven Claeys, Steven Verheuen en Paul Van Hyfte. Dit viertal maakte zo'n tempo dat de achter volgers kansloos waren. Voor Steven Claeys ging het vooraan zo vlug dat hij de rol diende te lossen. Het werd dus een spurt met drie. Van Hyfte zette de spurt in en dit was in de kaart van Tom Steels. Dit werd reeds de achtste zege van Steels uit Nieuwkerken-Waas. Maar wat be langrijker is, de tweede zege bij de junio res als Oostvlaamse renner. De volgende afspraak op hoog niveau is nu over drie weken in Wodecq. Daar wordt voor de nationale eer gereden en hou die Tom Steels maar in de gaten. Na afloop nog even de winnaar aan het woord: 'Ik heb het hier vandaag lang niet gemakkelijk gehad. Het parcours was zwaar en de zon brandde op onze ruggen. Gelukkig was ik in de spurt dc friste. Verheuen leek uitgeteld en toen Van Hyfte zo vriendelijk was de spurt aan te trekken zag ik mijn zegekansen stijgen. Het is Paul Van Hyfte die mij ertoe aanzette reeds vroeg vooraan in de wedstrijd post Wielrennen. Toms Steels (arch) te vatten. Toen leek alles stilaan duide lijk voor mij met de goede afloop tot gevolg. En nu maar uitkijken naar het Belgisch kampioenschap en het WK in Japan. Van Borsbeke naar Japan? Moet kunnen voor Tom'. Zaterdag 5 mei te Halle-Meerbeek Omdat de BWCL dit weekend een wed strijd afgelast zag, bleef er alleen de wedstrijd in Halle over om er nog iets van te maken. Zondag was het op uitno diging van de WAOD dat onze BWCL-ers hun kansen konden gaan verdedigen te Beveren. In Halle zelf was het een lastig parcours, zo lastig dat vele renners eraan dachten om de uitnodiging voor Beveren maarzo te laten, Halle had immers hun reserves zo goed als opgebruikt. Dat was logisch want er kwam een lange lastige klim in voor en die helling moest 14 keer be klommen worden. Eén ronde was 5 km lang en de klim zelf duurde één kilome ter. Dus kon men vrijwel niet rekupere- ren en daardoor was het dubbel zo moeilijk. Mede door het aanhoudende goede weer kregen we een prachtige en geanimeer de wedstrijd, die naar het einde toe spannender was dan ooit. Toch kregen we een verwachte winnaar... A- en B-reeksen Zoals gewoonlijk op zaterdag vertrokken de jongste snaken om 14u00 voor een afstand van 70 km, verdeeld over 14 ronden. Het is niet de gewoonte maar het gezamenlijke peloton haspelde de eerste twee ronden af. Toen men in de derde ronde premies begon te geven, was vlug die rust verstoord. Van Dijck en Roelekens trokken op premiejacht en deze beide sterke renners deelden elke ronde broederlijk de buit. Van Dijck verzette bergen werk, te veel zelfs want bij het ingaan van de achtste ronde moest Willy het wiel van Roelekens los sen. De man met de tricolore trui had het spel slim gespeeld en doseerde veel beter zijn krachten, terwijl Woilly maar reed en niet omkeek. Een mooie presta tie, dat wel, maar zoiets zien we alleen nog in nieuwelingenwedstrijden. Ondertussen had het peloton al heelwat deelnemers verloren, maar het verschil was nooit groter dan 15". Voor de twee konkurrerende ploegen was het gewon nen spel. Roelekens is B- en Van Dijck A-renner. Zo leek het een eentonig schouwspel te zullen worden want beide sterke teams counterden in de achter volging iedereen. En dan kwam die bewuste negende ronde...Van Dijck loste de rol en ver dween in een mum van tijd achteraan in de bende. Hij kreeg zelfs nog last om met het peloton mee te kunnen, maar kranig als hij is beet hij van zich af en bleef aanklampen. Zijn ploegmakker Luc Van der Eecken, die goed op dreef komt, kreeg een vrijgeleide en voor het eerst dit seizoen zou Luc de vruchten plukken van een trager en minder wild vertrek. Roelekens rook opnieuw de zege en ging door. Zoals we van hem gewoon zijn bouwde hij elke ronde zijn voorsprong met enkele sekonden uit en hij was dus de verwachte winnaar. Weer was er meer spanning voor de zege in de B-reeks. Daar zaten immers nog veel kanshebbers bij. Een peloton met achtervolgers telde nog 20 renners, de rest deed mee aan de voetmars naar Halle. De mooiste van de veertien ronden was de laatste. Luc Van der Eecken, Van Ransbeeck, André Van der Eecken, Hu- bert Loomans en Danny Van Houtte kozen het hazenpad maar de samen werking liep vierkant en daardoor kon den ook De Ridder, Poelmans en Clem- men nog aansluiten. Nu ging het hele maal niet meer en van deze situatie maakte Clemmen gebruik om in een laatste poging alsnog de tweede plaats binnen te rijven. In deze situatie begon men aan de laats te beklimming. Roelekens was reeds als winnaar binnengekomen maar nu moest het pleit beslecht worden voor de andere reeks. Clemmen had een twin tigtal meter voorsprong op Van Rans beeck, Loomans, De Ridder, Poelmans, Van Houtte en de broers Van der Eecken. Van ransbeeck reed de kloof dicht om zijn ploegmaat Poelmans aan een twee de zege te helpen, maar André Van der Eecken nam zijn broer Luc mee op sleeptouw en hij verlengde de inspan ning van Van ransbeeck, zodat Luc in een uitstekende positie de spurt kon beginnen. In deze laatste vijftig meter geraakte niemand meer over Luc Van der Eecken en daar het steil omhoog ging drongen De Ridder, de verdien stelijke Clemmen en Poelmans niet meer aan. Voor Luc Van der Eecken kwam die eerste seizoenszege net op tijd! C- en D-reeksen Elf ronden over 55 km is meer dan voldoende op zo'n zwaar parcours voor deze kranige veertig-plussers. Het begin kennen we reeds van de vorige uitgave zodat we meteen overstappen naar de derde of eerste premieronde. Van Steer- BWCL-wielrennen. In het midden Wim De Clercq, die momenteel de o ningen aaneenrijgt (mv) Luc Van der Eecken them en Marcel Van Impe spurtten om de eerste premie en door dat maneuver geraakten beide renners weg. Tal van ronden bleef dit duo aan de leiding en dan kwam Mare De Bruycker aanslui ten. Een ronde later kwam er nog een trio bij de koplopers en meteen zes leiders: Marcel Van Impe, Van Steer- them, De Bruycker, De Clercq, Goos- sens en Neyts. Die legden er duchtig de pees op. Voor Neyts bleek het te lastig en hij moest in de volgende ronde afhaken. Met vijf dus naar de meet, waarvan twee renners van Martin's veloclub. Met een sterke Van Steerthem, een aalvlugge De Bruycker en fondmachine Goossens kon het nog alle kanten uit, maar tot een spurt met vijf kwam het niet. De Clercq en De Bruycker zetten alles op alles in de laatste ronde en bleven buiten schot. Dat duo gaf nog een pittig spurtje ten beste, hoewel beiden reeds winnaar wa ren van hun reeks. Het was Wim De Clercq die de intrinsiek snellere De Bruycker te grazen nam en de zege in de wacht sleepte, terwijl Marcel Van Impe afgescheiden derde werd, vóór Van Steerthem en Goossens. Uitslagen A- en B-reeksen 1. Freddy Roelekens, 2. L. Van der Eec ken, 3- De Ridder, 4. Clemmen, 5. Poel mans, 6. Van Ransbeeck, 7. Van Houtte, 8. Dierickx, 9- Loomans, 10. A. Van der Eecken, 11. Van Londersele, 12. Schoonjans, 13. Helder, 14. Gindaal, 15. De Kuyper, 16. De Boelpaep, 17. Huyg- he, 18. De Cabooter, 19- De Coorde, 20. Amaeye. C- en D-reeksen 1. Wim De Clercq, 2. De Bruycker, 3. M. Van Impe, 4. Van Steerthem, 5. Goos sens, 6. De Mey, 7. Matthijs, 8. R. De Bruycker, 9. Van Laer, 10. Beké, 11. De Backer, 12. De Smet, 13. Sonck, 14. Van den Bossche, 15. Van Vaerchen, 16. De Paepe, 17. Tanckeré, 18. Bie, 19. De Samblanckx, 20. Neyts. Volgende wedstrijden Zaterdag 12 mei in Zonnegem Zondag 13 mei in Denderwindeke pAj^rs BWCL-wielrennen. Antoine De Mitz behaalde zijn eerste zege bij de WAOD in Ressegem (mv) autooemj BWCL-wielrennen.

De Voorpost | 1990 | | pagina 19