Naar de kaap van 250 vergunningen! Alain Baert in Hamme WTC Taxi-Drivers helpt Jan Van Molle (jr.) Alain Mijnsberghe in Denderbelle Merenaar De Meester doet naam alle eer aan te Herzele V.W.F.-wielrennen Liefhebbers in de play-offs Liefhebbers Temse 20 - 11.5.1990 - De Voorpost WIELRENNEN WIELERTOERISME VOLLEYBAL Het is bijna niet te geloven maar de VWF bereikt stilaan de absolute top. Wie zon dag te Zele op de wijk Veldeken was kon het met eigen ogen zien. 146 renners aan de starlijn voor twee prachtkoersen met daarbij een zomers weertje en na tuurlijk een massa volk. C-en D-reeksen: Serafien Loverie en Willy Ruys Daar het een criterium was reden beide reeksen samen. Chris Michiels had voor een perfekte organisatie gezorgd en de politie van Zele, samen met de Rode Kruis-diensten leidden alles in goede banen. Er waren 63 deelnemers in deze wed strijd en die vlogen er direkt in. Na een paar pogingen van Fierens, Geerinck (later uitgeschakeld door een val), Ver- paelst, Droesbeke, Jooris en Stammeleir gingen eerst Ruys en daarna Loverie in de aanval. Onder hun beiden namen ze snel dertig sekonden voorsprong en de verstandhouding was zeer goed. Achter aan keken ze een beetje de kat uit de boom en velen bleken last te hebben van de eerste warmte. De beide vluchters verhoogden un voorsprong tot 50 sekon den. Dat was de grootste voorsprong die ze bijeenfietsten. Geleidelijk moesten ze terrein prijsgeven, maar ze hielden ge noeg over om zegevierend over de meet te komen. In de achtergrond was onder tussen de strijd losgebarsten en na po gingen van Droesbeke, De Ben en Henk Bolle, ging Jean Verpaelst er op een vijftal ronden van het einde vandoor. Hoewel hij nooit meer dan honderd meter nam, hield hij het vol tot op de eindmeet. Achter hem werd het een spurt van het peloton, gewonnen door de razendsnelle Van Den hoecke, vóór Wymeersch, verrassend tweede in zo'n sprint, en René Droesbeke met daarna Grembergenaar R. Fierens na een goede wedstrijd. Ook een goede koers van organisator Chris Michiels, die ondanks alle beslommeringen knap zevende werd. A- en B-reeksen: Peter Michiels en Ronny De W ilde 83 A- en B-renners namen de start. Reeds van in de eerste ronde werd er gefietst dat het een plezier was om te zien maar niet om mee te rijden want algauw was het peloton één langgerok- ken ketting, die na amper enkele rond jes reeds enkele schakels begon te ver liezen. Vooraan bleef men maar demar reren en nooit kregen de renners de kans om op adem te komen. Integen deel, men zag vrijwel nooit twee renners naast mekaar fietsen maar wel met gebogen ruggen achter mekaar aan. Toch zouden er zich drie renners afzon deren: Peter Michiels, Stefaan Laureys en Gino De Leeuw. Deze drie verstonden elkaar wonderwel en fietsten om te snel ler ondanks hevige reakties van De Vits, Andries, Tas en MarienDie kregen nog versterking van Acnkaert, De Wilde, Hendrickx Courtens en De Glas. Toch was het tevergeefs. De drie bleven voor op en de anderen werden ingelopen door het peloton. Toen ging Luc Schoon- jans er op zijn eentje vandoor. Achter aan bewoog De Vits hemel en aarde om toch maar weg te geraken, maar het waren De Wilde, De Glas, Goedeseune, Van de Wille, Van den Bossche en Ver- straeten die weggeraakten en tot bij Luc Schoonjans reden. Dan probeerde De Glas het alleen en hij ging op zoek naar de drie leiders. Daar was echter op twee ronden van het einde Peter Michiels van weggedemarreerd en zijn twee mede vluchters konden hem niet meer terug halen. Peter Michiels uit Zele werd nummer één voor eigen volk. Stefaan Laureys won het sprintje tegen Gino De Leeuw en dan kwam De Glas alleen binnen, voor Luc Schoonjans en Goe deseune, Van de Wille, Van den Bossche en Verstraeten, terwijl de enige B-renner vooraan, Ronny De Wilde, glansrijk win naar werd van zijn reeks. Daarachter won De Vits de spurt van het achtervol gend groepje en dan kregen we de spurt van wat eens het grote peloton was Volgende wedstrijden Vrijdag 11 mei in Overboelare, sport- komplex velina, C D start 19u00 voor *4ÊF rldwiin! 7^ Van^Pwiip^VWF-wielrennen. In Zele was Peter Michiels de beste A-renner en Ronny De Goedeseune, 7. Van de Wille, 8. Van den wilde won de B-reeks (xl) Boss^ 10. De L uTv 7 d Ma6S' Steensens' VWF-wielrennen. De C-reeks werd in Zele gewonnen doorAlfons De Schepper, 10. Van Eyck, 11. Ronsmans. terwijl Achiel Ruys de D-reeks won (xl) VWF-wielrennen. De ganse ploeg van Ten Bel met winnaar André Van Oost, die VWF-wielrennen. Alfons De Schepper en André Van Oost gingen met de palmen reeds 63 jaar is (xl) hp?n !n Ortkerzeh (x!) Na een niet zo best competitiebegin lijk die probeerden om weg te geraken, behaalde Alain Baert uit Laarne afgelo- Dirk De Cauwer en Gunther De Bauw pen weekeinde een eerste zege. Te Ham- bvb maar snel werden zij gevat. Luc De me spurtte hij net iets sneller dan Bert Bruyne, Francois Geerts en Danny Tem- Heirewegh. Eddy Van De Kerckhove merman kregen later van hetzelfde la- werd derde voor Carl Roes en Peter ken een pak. Tot bij het ingaan van de Santens. De wedstrijd had in zijn geheel laatste ronde zou het overigens bij genomen maar weinig te bieden. Na schermutselingen blijven. Aan het slot twintig kilometer gingen zo'n achttien vertoefde Alain Baert in de meest con- renners in de spits rijden. De rest van fortabele positie en dat leverde hem de het deelnemersveld mocht het meteen zege op. helemaal vergeten. Er waren er natuur- q Op zondag 20 mei e.k. gaan (rijden) de leden van WTC Taxi-Drivers, uit Baasrode, op bedevaart naar Scherpenheuvel. Zij doen dit voor de spoedige en volledige genezing te bekomen van de jongste telg, Jan jr., van hoofdsponsor Jan Van Molle (Vishandel Neptunus) en uiteraard ook uit waardering voor de financiële en materiële steun die zij van dhr. Van Molle jaarlijks krijgen. WTC Taxi-Drivers geeft echter de gelegenheid aan sympathisanten om, hetzij met de fiets, hetzij met de bus, hier eveneens aan deel te nemen. Momenteel zijn er een 50-tal fietsers ingeschreven w.o. ex-beroepsrenner Eddy Peelman, evenals enkele leden van de fietsclub van de Rijkswacht. Voor de niet-pedalisten dient reeds een tweede bus ingelegd.. De Buggenhoutse motorclub wenst eveneens een steentje bij te dragen en escorteert de ganse karavaan, met o.a. een side-car waarin Jan jr. (met Jimmy Frey-pet) zal plaats nemen. Voor de deelnemers staan er vanaf 7 u. koffie met koeken te wachten in het lokaal «café 't Kruksken», Om 8 u. gaat het dan richting Scherpenheuvel tegen een gemiddelde snelheid van 25 km/u. Bij de thuiskomst, rond 18 u., wachten de deelnemers belegde boterhammen in café «De Vliet». Met pakweg 1 minuut voorsprong is ken, Joeri Christiaens en Bontinck Alain Mijnsberghe winnaar geworden in moesten greep lossen. Denderbelle. De spurt voor de tweede Voor het ingaan van de eindfaze pro plaats werd gewonnen door Tony De beerde Lesley Huyghe te ontsnappen Ridder voor Lesley Huyghe. Na zo'n 40 maar dat lukte niet. Alain Mijnsberghe km. wedstrijd trokken 12 renners in de kon zich wel uit de voeten maken. De aanval. Zij verwierven snel een riante anderen aarzelden. Toen Huyghe en De voorsprong en zouden buiten schot blij- Ridder aan een tegenactie begonnen was ven. Voor Peter Bloem en Rudy Alle- de vogel reeds lang gaan vliegen, bosch ging het er te snel aan toe. Zij g moesten inbinden. Ook Willy Vereec Wielrennen In Hnmn\e Heirewegh (vh) iiirf voor Unri Wielrennen. Amateur Alain Baert uit Laarne na zijn zege in Hamme (vh) Hier was plaatselijk renner Eddy Tuyst- chaever alvast de smaakmaker van het gebeuren. Doch Hans de Meester was de man die het karwei afmaakte en zo zijn eerste seizoenszege binnenhaalde. Het drietal De Meester, Tuysthaever en Eeckhout zouden spurten voor de eind zege. Maar de Merenaar besliste daar anders over. hij liet het duo een tiental seconden achter zich en won beresterk. Nu even het verlooD. Zoals gezegd was Tuystschaever de smaakmaker en ont bond reeds vlug zijn duivels. Leslie Huyghe en stany D'Hondt volgde het goede voorbeeld op. Nadat het trio werd ingelopen zou Herzelenaar Eddy Tuys thaever alweer aan de boom schudden. Hij kreeg dezelfde klanten in het wiel al kwam "Meester Hans" zich ook op de "speelplaats" vertonen. Nadien viel Huyghe al en het selecte drietal verloor ook vooraan nog Stany D'Hondt. Op zijn beurt werd hij vervangen door Kurt Eeckhout. De Meester liet er echter geen twijfel over bestaan. Hij soleerde in de laatste kilometers en zag Eeckhout, Tuytschaever, Stany D'Hondt en Pascal Lievens op de ereplaatsen strandden. De Meester, die wegens een ongeval een groot deel van zijn seizoen aan flarden zag gaan, lijkt nu volledig terug te zijn. G.D.T. VWF-wielrennen. Luc Ruys uit Ham me (xl) VC Temse - Vlamertinge 3-2 (12-15, 15-7, 15-11,6-15, 15-2) In de eerste wedstrijd van de play-offs moesten de Waaslandse meisjes voor hun eerste partij op vrijdagavond naar Vlamertinge. Temse bood weinig weer werk maar gelukkig voor de opgekomen toeschouwers herpakten de thuisspeel- sters zich op zondag. In de eerste set opende Temse met een 10-5 voorsprong maar de gastvrouwen moesten deze voorsprong prijsgeven. In de twee vol gende sets toonde de thuisploeg zich de homogenere ploeg zodat de tussenstand op 2-1 werd gebracht. Onder impuls van de buitenlandse inbreng konden de be zoeksters een beslissende set afdwin gen. Hierin scheen Temse naar een vlotte zege af te stevenen wanneer een 12-5 voorsprong op het bord verscheen. Vlamertinge gaf zich nog niet gewonnen en bij de thuisploeg begon de motor te haperen. Gelukkig voor de Scheldemei- sjes kende Daisy De Coen een paar goede bevliegingen om een duurbevoch- te zege veilig te stellen. De beslissende derde wedstrijd moet beslissing brengen wie er naar de volgende ronde gaat. Temse moei hiervoor op verplaatsing "„'ene'kTfxl naar Vlamertinge. VWF-wielrennen. Hugo De Rocker uit VWF-wielrennen. In Onkerzele won William Goessens de A-reeks en Peter Schaillie de B-reeks (xl)

De Voorpost | 1990 | | pagina 20