Hamse voetbalbeker in beslissende fase Paul Engels: knokken op de weg Danny Daelman gemotiveerd voor titelren ZAALVOETBAL Hamse zaalvoetballiga Wielrennen De Voorpost - 11.5.1990 - 21 VLAANDEREN - GEWEST DENDERMONDE - BEVORDERING Gewoonlijk is Paul Engels tijdens de wintermaanden in het veld aktief. Dat was ook nu het geval. Een meevaller werd het niet. De vorige kompetities lieten betere resultaten zien. Er zat slechts één overwinning in. 'Ik had enige tijd gesukkeld met mijn bloed, zegt de amateur uit Hamme. Snel heb ik besloten om mij op het wegseizoen toe te leggen. Ik heb nu tien wedstrijden achter de rug. Reden tot klagen is er niet. Midden vorige week werd ik tweede in het Limburgse Bui- ningen. We waren er met 98 aan de start. Voor halfweg geraakte ik met twee ande ren voorop. De latere winnaar plaatste in het slot een verrassende demarrage en realiseerde een voorsprong die niet meer te overbruggen was'. In Brakel werd Engels dan voor het eerst winnaar. 'In een verzengende hitte was het moei lijk om stand te houden, zegt Paul. Met nog twee ronden te gaan waren twee renners voorop. Ik ben toen aan een achtervolging begonnen, met sukses overigens. In de laatste kilometers ben ik op dat-elan blijven doorgaan en won met een voorsprong van pakweg 20 sekonden'. Komend weekeinde neemt Engels deel aan het provinciaal kampioenschap. 'Ik zal proberen zo goed mogelijk te doen maar met meer dan tweehonderd aan de start moet je natuurlijk in eerste instantie wat geluk hebben. Het Par cours is zwaar en stel dat het zo warm is als vorige zondag, dan zullen velen vroegtijdig sneuvelen. Ik hoop op een ereplaats.' Paul Engels werkt thans in Hamme als brievenbesteller. Hij verkreeg een ver minderde prestatie waardoor hij zich intensers op het koersen kan voorbereiden'. E.H. Alvorens het overzicht te brengen van het 1-mei kaatsgebeuren, een kleine rechtzetting. En het was niet Baardegem maar wél Moorsel dat forfait gaf. En naar we achteraf vernamen zou deze ploeg ALGEMEEN FORFAIT hebben gegeven Na tweemaal verlies te hebben geleden kon de Duvel-ploeg op de feestdag van 1 mei, daaraan een einde stellen door op Kerksken te gaan winnen. Leider Baar degem nam de maat van Aalst, terwijl Hoke zich door Nieuwerkerken niet liet verrassen Merchtem kreeg de volle in zet (forfait Moorsel) op een presenteer blad, terwijl Zele Durme zich thuis niet van Denderbelle, kon ontdoen. Grote verliezers werden Aalst en Kerksken, groot winnaar Merchtem. Baardegem-Aalst Merchtem-Moorsel Kerksken-Willebroek Zele Durmen-Denderbelle Hoke-Nieuwerkerken 1 Baarde; Wielrennen. Paul Engels (arch) 3 Hoke 4 Merchtem 5 Aalst 6 Kerksken 7 Hamme Zogge 8 Zele 9 Duvel Willebroek 10 Nieuwerkerken 11 Kastel 12. Moorsel Lagere I en II Eerste verlies kost Puurs leiders plaats 15-10 15-0 7-15 9-15 15-8 3 8 6 5 5 3 2 2 3 0 De topper tussen de twee ongesla gen vijftallen Gijzegem en Puurs is lang in het ongewisse gebleven Beide teams waren van dezelfde sterkte en uiteindelijk moest Puurs het begeven, doch de Excelsior Boys, kwamen met eer uit de strijd. Ploeg die daarvan profiteert is Op wijk dat Terjoden puntenloos huis waarts stuurde. Buggenhout zag bij Denderbelle alle sterren aan het fir mament en moest puntenloos de aftocht blazen. De stunt van de week komt uit Baasrode, waar het lokale vijftal, Hamme St.Anna over won. Voor de thuisploeg de aller eerste zege, voor de bezoekers het allereerste verlies. Uitslagen 1 mei Baasrode-Hamme StAnna Giizegem-Puurs VBR-Merchtem Opwiik-Terjoden Denderbelle-Buggenhout 1 Gijzegem 2. Puurs 3 Opwijk 4 Hamme StAnna 5. Denderbelle 6 VBR Opwijk 7 Buggenhout 8 Terjoden 9 Merchtem 10 Baasrode 11 Wieze 12 Opstal 15-9 15-14 15-10 15-5 15-6 3 7 7 2 6 3 6 5 4 2 3 3 3 Puurs enig leider Aangezien Gijzegem op het veld van Wieze, tot voor zondag nog altijd punten loos, een punt moest prijsgeven en Puurs het niet te onderschatten Hamme St Anna van de kaatsbaan veegde en de volle inzet won, komen de Excelsiorjon- gens nu alleen aan de leiding. Baasrode heeft zich na een minder start flink her pakt en daarvan werd Opstal, dat zo doende puntenloos onderaan bengelt, het slachtoffer. In Buggenhout werd niet lang om het verlies van vorige week ge treurd. Men wou een sportieve revanche en die kwam er tegen Terjoden. Uitslagen Wieze-Gijzegem Opstal-Baasrode Merchtem-Denderbelle Buggenhout-Terjoden Puurs-Hamme St Anna VBR-Öpwijk 1 Puurs 2 Gijzegem 3 Opwijk 4 Denderbelle 5. Buggenhout 6 Hamme StAnna 7 VBR 8 Baasrode 9 Merchtem Terjoden 11 Wieze 12 Opstal 10-15 1-15 5-15 15-2 15-5 9-15 4 10 9 Wielrennen. Danny Daelman (arch) Danny Daelman legde in de Omloop van de Vlaamse Gewesten beslag op de tiende plaats. Hij won de spurt van een groep waaruit eerder negen vogels waren gaan vliegen. 'In feite heb ik mij laten rollen, stelt de amateur uit Sint-Gillis-Waas. Vijf renners pakten hun biezen bij de voorlaatste bevoorrading. In de plaatselijke ronden zijn er vier anderen naartoe gereden. Daar had ik in feite moeten bij zijn. Een tekortkoming van mijnentwege, zo kan je het stellen. Ik zat nochtans fit, bewijs daarvan leverde ik in de spurt die ik makkelijk won. In zijn globale kontext bekeken mag ik niet ontevreden zijn. Vele favorieten zijn gesneuveld wat grotendeels het gevolg was van de drukkende warmte. De weersomstandigheden hebben hun tol geëist. Ik voel mij gelukkig dat ik overeind kon blijven in een klassieker die geenszins met een gewone kermiskoers te vergelijken valt'. Danny Daelman straalt een dagelijks konditie uit. Een paar dagen voor de Omloop zette hij aan in de Wim Hendrickx-trofee in het Nederlandse Koewacht. Hij werd er derde. Aan ereplaatsen ontbreekt het de Waaslander niet, Overigens behaalde hij drie zeges en werd hij overwinnaar van Brussel- Opwijk. Komend weekeinde zet hij aan in het provinciaal kampioenschap dat in Opbrakel gereden wordt. 'Ik zal er mijn kans wagen net als ook anderen zullen doen, vervolgt Danny. Een titel als deze in de wacht slepen is altijd meegenomen. Hopelijk is het niet zo warm als vorige zondag. Een kanshebber vooropstellen lijkt mij een hachelijke onderneming hoewel ik denk dat er voor knapen als een Serge Baguet, Rik Claeys en luc Dierickx een belangrijke rol is weggelegd. Wat mij betreft, ik doe gewoon mijn best, zoals ik dat trouwens altijd al heb gedaan, besluit Danny Daelman. E.G. Deze week werden in de Hamse zaal voetbalbeker de 1/8 schiftingen ge speeld. In deze schifting moesten in een wedstrijd maar in één wedstrijd straf schoppen de beslissing brengen en dat bij Jumo D'Holda-Den Beer. 't Klokhuis 2 Tisco 7 De bezoekers botsten op heel wat tegen stand in de eerste helft, want Maes en vrienden lieten zich zo maar niet van de wijs brengen. Toch slaagden de bezoe kers er in een kleine 1-3 op te bouwen dat vooral het werk was van De Corte, die tweemaal de netten deed trillen. Na de kampwisseling zou 't Klokhuis zo sterk niet meer spelen en moesten ze toelaten dat de bezoekers verder uitliepen en een afgetekende overwinning vastlegden. VK Post 1 Royal Lebbeke 5 Zaalvoetbal. De organisatoren van het zaalvoetbaltornooi voor brandweermannen (foto Piet Hermans) Het liedje van VK Post is nu uitgezongen. Dat ze weinig kansen hadden tegen Royal was wel geweten. Ze hebben zich toch zo maar niet naar de slachtbank laten leiden en Lebbeke stond halfweg met een 0-3 winst, maar de VK POst had zelfs nog een doelpuntje mogen gesc oord hebben, want ze hadden verschil lende kansen kunnen scheppen. Via Hans Albrecht zou Lebbeke naderhand meer onder doom komen en lukten ze grote cijfers. Het tegendoelpunt van de postmannen kwafn van Mare De Looze. Vossenhoek 5 Atletico Brothers 6 Zaalvoetbal. Van heinde en verre kwamen de pompiers om deel te nemen aan het zaalvoetbaltornooi dat het korps van Dendermonde organiseerde (foto Piet Hermans) volgde zijn voorbeeld. Langs de overzijde was het Matthys en Van Ranst die de stand in evenwicht brachten. Na de kampwisseling zou het nog lang duren voordat er aftekening kwam, Van Hoor de zou naderhand voor Dolf Boys het verschil maken en zijn formatie op het goede spoor zetten voor de volgende bekerronde. Disco De Kroon 4 Sportwereld I i Een geweldige wedstrijd met sterk afge wisselde kansen. Vooral de eerste helft was echt spannend, en ondanks het feit dat er langs beide kanten kansen wer den gecreëerd stonden de doelwachters steeds op de goede plaats. Alleen Davy Colman zou in slagen een opening te vinden om te scoren 0-1. In het tweede stuk van de wedstrijd kreeg de wedstrijd een ander beeld. Het was precies of De Kroon nu niet meer te stelpen was. Voortdurend zorgden ze voor gevaar voor de doelmond van Sportwereld. En na een poosje moesten ze begeven voor de rake treffers van Quintelier en De Smet die elk tweemaal raak troffen. Pelemanie 4 Deurdrijvers 1 De ploeg van kapitein Hofman heeft zich kunnen plaatsen voor de volgende ronde via hun betere tweede helft. In het begin was er weinig verschil tussen beiden, want ook de Deurdrijvers aangevoerd door Erik De Decker deden het goed. Peleman Dirk zou voor twee treffers zorgen bij de pelemanieploeg en dat was goed voor een 2-1 winst halfweg. B. Moens had voor het tegenpunt gezorgd. Na de verfrissing ging het beter met Pelemanie die langs Johan Van Gucht en Vermeire de score konden opdrijven. Jumo D'Holda 3 Den Beer 3 Zoals de cijfers verduidelijken was de wedstrijd een en al spanning. En dat gedurende de hele ontmoeting. De be zoekers lieten niet begaan en konden Jumo vaak in moeilijkheden drijven. Met een 2-2 aan de rust hield de ont moeting nog veel moeglijkheden in. Ka pitein Fr. Peelman en Van Erdeghem hadden gescoord voor Jumo en Leys en De Man hadden dit gedaan voor Delta. Ook in het volgende gedeelte bleef het evenwicht. Laenens Peter deed de net ten trillen voor de thuisploeg en Meys- man voor de bezoekers. Naarmate het einde kwam werd alles zenuwslopender en de seconden werden moeizaam afge teld. Er was na de reglementaire tijd nog geen overwinnaar gekend. En als de strafschoppen moesten beslissen kwam daarin D'Holda als de overwinnaar uit de bus 2-0. l/8e finale Klokshuis-Tisco 2-7 VK Post-Royal Lebbeke 1-6 Vossenhoek-Atletico 5-6 De Mulder-Sportiv 3-0 Dolf Boys-Ficca Friends 6-4 Pelemanie-Deurdrijvers 4-1 Jumo D'Holda-Den Beer 3-3 na strafschoppen: 2-0 Een zeer spannende wedstrijd waarop moest gewacht tot de laatste seconde om uitsluitsel te krijgen. Aanvankelijk waren beide formaties sterk aan elkan der gewaagd en toen de eerste helft met een gelijke 2-2 werd afgesloten was er nog veel spanning in het vooruitzicht. En dat bleek later ook zo te zijn. De kansen voor beide ploegen veranderen om de minuut. Bij de bezoekers moest vooral Andre Vermoessen in de gaten worden gehouden want deze knaap wist waar het doel stond. Hij zou in die helft nog driemaal scoren. In elk geval het werd een zeer kleine bezoekende overwin ning die toch verdiend mag worden genoemd. Jammer voor Vossenhoek zo uit de beker te worden gewalst. De Mulder 3 Sportiv 0 Een wedstrijd met weinig doelpunten, maar toch een goede wedstrijd. De Mul der had vooral gezorgd voor een stevige defensie die aan Sportiv weinig kansen liet. Alain Raemdonck zou de thuisploeg op winst schieten. Er kwam een goede bezoekende reaktie die echter geen doelpunt opleverde. 1-0. Ook na de kampwisseling bleef de score klein, maar eens De Mulder de smaak te pakken konden ze via Raemdonck edn kapitein Vernimmen een geruststellen de 3-0 vastleggen. Dolfboys 6 Ficca Friends 4 Deze kamp bleef lang in het ongewisse. Dolf Boys hadden heel wat moeite om de bezoekers op te vangen die regelma tig druk uitoefenden op de thuisploeg. Er kwam dan ook geen afscheiding in het eerste gedeelte. Kapitein Van Dam me had wel het goede voorbeeld gegeven bij Dolf Boys, maar alleen Van Hoorde

De Voorpost | 1990 | | pagina 21