AC Lebbeke - Scholieren kampioen van België Interklub KC Appels: strijd voor behoud nog niet gestreden Finale interklubkampioenschap voor dames Vv4-' ;Vj-V Koninklijke Atletiekklub Eendracht Aalst 1., 22 - 11.5.1990 - De Voorpost ATLETIEK Dat AC Lebbeke over uitstekende jonge ren beschikt, werd reeds in het verleden bewezen. Een vernieuwde aanpak kwa training o.a. werpt blijkbaar zijn vruch ten af. Vorige zaterdag bevestigden de scholie ren hun mogelijkheden op de piste van Dilbeek waar de nationale kampioen schappen kadetten en scholieren geor ganiseerd werden. Het Lebbeekse scho lierenteam wist immers de nationale titel interklub, een treffen waarin twaalf ploegen aan de slag waren, in de wacht te slepen. De kadetten eindigden vijfde. Bij de scholieren noteerden we o.a. uitstekende prestaties van Steven Coo- reman, derde in het verspringen met een sprong van 5m80, van Johan Ver- meiren die met een wip over lm75 zijn persoonlijke bestprestatie verbeterde, van Steven Van der Plas die de kogel llm50 van zich afstootte en van Tim De Cock, die overwinnaar werd in de 800 m. Vermits de Lebbeekse scholieren lichting een eerstejaarslichting is, staat de klub blijkbaar nog mooie momenten te wachten. Ook bij de kadetten, o.a. van de gebroe ders De Meester, vielen puike prestaties te noteren. Minder verging het de Lebbeekse dames op zondagnamiddag op het eigen, ver trouwde Lebbeekse sportkompleks. In 2de Landelijke inhoudt. een finalewedstrijd om het behoud in p_i_._jji.-_f lste Landelijke eindigden de Lebbeekse P dames laatste. Wat een degradatie naar Ac Lebbeke verscheen echter gehandi- Atletiek. Tijdens de interklub te Lebbeke. Ghislaine Van Praet geeft de stok door aan Rita Goossens (foto guy) Vercauteren Debby, 12. Eeckman Mar- Mieghem. leen. 4 x 400 4 x 100 2 (EA) Seminck, De Smet, Lanckman, 2. (EA) Van Ransbeeck, Wijcknian, De De Decker. Bleser, Baeyens V. 4. (ACW) Goeman, Soetens, Joos, Van DA Atletiek. Finale van het interklubkampioenschap in Aalst. Het h steeds even spektakulair (da) 100 m Horden Reeks A 1. Bourdeaud'huy Katleen, 2. Depon- thiere Greet, 3- De Gucht Nancy, 4. De Keyser Odette, 5- Goeman Birgit (ACW), 6. Baeyens Tessina. 100 m Horden reeks B 1. Pannekoucke Els, 2. Bonne Christine, 3. Baele Veerle (ACW), 4. Nobels Hilde, 5. De Decker Ingebourg (EA) en 6. Dhoussche Annemie. 100 m Reeks A 1. De Smet Veerle, 2. Maes Linda (ACW), 3. De Volder Mieke, 4. Van Ransbeeck Caroline (EA), 5- Bovijn Syivie, 6. Schel- laert Heidi. 100 m Reeks A 1. Soetens Ilse (ACW), 2. Verzeele Anita, 3. Weijn Annemie, 4. Cyriel Gudrun, 5. Wijckman Els (EA), 6. Polfliet Marjan. Speer 1. Van Doorsslaer Karine, 2. Baeyens Tessina (EA), 3- De Vreese Martine, 4. Hanssens Rachel, 5. Eemans Inge (EA), 6. Vercauteren Debbie, 7. Cools Sandra, 8. Pannecoucke Rosewitha, 9- Bourdeaud'huy Kathleen. 400 m Reeks B 1. De Wilde Kristien (ACW), 2. Noe Ann, 3. De Smet Veerle (EA), 4. De Greve Katia, 5. De Cleene Anne, 6. Pauwels Marie-Rose. 400 m Reeks A 1. Reyaert Sarah (ACW), 2. Van Deynse Nadine, 3- Puimege Karin, 4. Lanckman Anja (EA), 5. Merre Patricia. 1500 Meter 1. Van Damme Patricia, 2. Pauwels Ca- tharina, 3. Van Daele Annick, 4. Heite Sylvie, 5. De Smet Marina, 6. Smet Jenny, 7. Eemans Hildegarde (EA), 8. Van Mieghem Irene (ACW), 9-Joos Be- rlinde (ACW), 10. Eemans Ince (EA), 11. De Smet Annemarie. Hoog 1. De Smet Veerle, 2. Puimege Karine. 3. De Bleser (EA), 4. De Paepe Hilde, 5 Van Deynse Nadine, 6. Geldhof Ilse, 7. Wijckman Els, 8. D'Hooge Ingrid, 8. Soetens Ilse (ACW), 10. Dhossche Anne mie, 11. Goeman Brigit (ACW), 11. De Volder mieke Kogel 1. De Gucht Nancy, 2. Cools Sandra, 3. Van Doorsslaer Carine, 4. Lanckman Anja (EA), 5. Geldhof Ilse, 6. Steens Rira, 7. Pannacoucke Rosewitha, 8. Maes Lin da (ACW), 9- Hanssens Rachel, 10. No bels Hilde, 11. De Smet Veerle (EA), 12. Joos Berlinda (ACW). Ver 1. De Bleser Els (EA), 2. D'Hooghe In grid, 3- Deponthiere, 4. Baeyens Vero- nique (EA), 5- De Wilde Christien (ACW), 6. De Paepe Hilde, 7. Bovijn Silvie, 8. De Keyzer Odette, 9. Reynaert Atletiek. Anja Lackman eindigde vierde in de 400m - reeks A van de finale der Sarah (ACW), 10. Polfliet Marjan, 11. interklubkampioenschappen (da) kapt aan de start, vermits het geen beroep kon doen op twee atletes, die ingevolge studies en werkverplichtingen in het buitenlandverblijven. RiaBertels, die o.a. uitkomt in het verspringen en de 4 x 400 m verblijft in de Verenigde Staten en Marleen Buys, die normaliter aanzet in de 400 m, de 4 x 400 m en het hoogspringen, verblijft in Duitsland. Een koppel atleten missen blijkt vooral in een damesinterklubwedstrijd, waarin het aantal nummers al beperkt is, een onoverkomelijke handikap; Al bij al mogen de Lebbeekse dames die wel aanzetten op bevredigende presta ties terugblikken. De enige Lebbeekse overwinning en de daaraan verbonden elf punten werden in de wacht gesleept door Linda Bergh- man in de A-reeks van het 400 m-num- mer. Zij legde de ene pisteronde af in 57.9- In de B-reeks moest junior Petra Daelman zich tevreden stellen met een vijfde plaats. In de korte spurtnummers kwamen de lebbeekse dames er minder bij te pas. Junior Ilse Michiels eindigde vijfde in de A-reeks van de 100 m horden - haar tijd: 24.6 - en Rita Van Hauwermeiren werd vierde in de B-reeks. Haar tijd: 21.1. In de 100 m, A-reeks, finishte Maggy Heyvaert als derde (13-8), juniore Carla Hofmans werd vierde in de B-reeks (13-6). Ghislaine Van Praet van haar kant eindigde derde in de 800 m (2.15.6), Monique Van Wemmei werd verdienstelijk zevende (2.42.6). In het speerwerpen noteerden we een zesde plaats voor Sonja Muylaert (22m92) en een tiende plaats voor ju niore Ilse Michiels (17m84). Patricia Veldeman stootte de kogel 8m40 ver, goed voor een vierde stek en wierp de diskus 21m88 ver, goed voor een achtste plaats. Juniore Helga Brandt haalde 8 m in het kogelstoten, goed voor een zesde plaats en 22m98 in hel diskuswerpen, wat haar een zevende plaats opleverde. Op het 1500m-nummer zette AC Lebbe ke Martine Leermakers en veterane Rita Goossens in. Eerstgenoemde eindigde met 5.15.0 vierde, laatstgenoemde met 5.15.02 vijfde. In het verspringen sleepte juniore Carla Hofmans een derde plaats in de wacht (4m97) en Linda Bergfiman eindigde met een sprong van 4m48 achtste. Rita Van Hauwermeiren en Ghislaine Van Praet zetten aan in het hoogspringen. Ze haalden beiden lm35, goed voor resp. Atletiek. Verspringster Carla Hofman van A.C. Lebbeke in aktie (foto guy) Atletiek. In Lebbeke werd gestreden voor de interklubkompetitie (foto guy) 'K een zesde en'zevende plaats. Eindstand De Lebbeekse 4 x 100 m-ploeg (Maggy j. Houtland Heyvaert, Rita Van Hauwermeiren, Petra 2. Brasschaat Daelmans en Carla Hofmans) eindigden 3 i)uffe| vijfde (56.8) en de 4 x 400 m-ploeg 4, Halestra (Ghislaine Van Praet, Rita Goossens, 5 Lebbeke Martine Leermaekers en Linda Bergh- man) finishten tweede (4.21.2). 135,5 133 132 120,5 110 Pierre Van Rossem KORFBAL Inderdaad, KC Appels is nog niet zeker van behoud in de eerste klasse van de nationale veldkorfbalkompetitie. Pas na het eindsignaal van de wedstrijd met Deurne als tegenstander, wedstrijd die zondagnamiddag gespeeld wordt, zal het over die zekerheid kunnen beschikken. Ondertussen zetten de Dendermonde- naars vorige zondag toch een stap in de goeie richting: ATBS, ook al een team in degradatiegevaar, werd met 12-10 naar huis gestuurd. Voor Atlantis Lebbeke stond vorige zon dag reeds de laatste wedstrijd gepro grammeerd. De Lebbekenaars slaagden er andermaal niet in de nederlaag te ontlopen, al zat er vijf minuten voor het eind nog een gelijkspel en zelfs een zege in voor de thuisploeg. Appels 12 ATBS 10 Spannende wedstrijd De Appelse korfbal liefhebbers kregen vorige zondagnamiddag een gelijkop- gaande, en gezien de inzet spannende partij korfbal te zien. Pas diep in de tweede helft slaagde de thuisploeg erin afstand te nemen van de Antwerpenaars. Tijdens de eerste speelhelft slaagde geen van beide teams erin een voorsprong van meer dan één korf uit te bouwen. Ann Schuddinck: Inderdaad, bij de rust was de stand 4-3- In de tweede helft zag het skorebord er op een bepaald mo ment 8-8 uit en pas toen zijn wij erin geslaagd tot 11-8 uit te lopen. En nog was de wedstrijd niet gedaan want ATBS keerde zelfs terug tot 11-10. Hoewel de degradatiestrijd in eerste klasse tijdens de laatste speeldag nog fel zal gevoerd worden, toch moet Appels het heft in eigen handen nemen. We moeten er zondag in slagen, via een overwinning op Deurne ons safe te stel len. Een gelijkspel, of zelfs een verlies met twee korven verschil zouden ons wel nog het behoud verzekeren, maar we moeten proberen Deurne te pakken. Makkelijk zal dat niet zijn, vermits Deurne nogal van hard spel houdt en het in zijn rangen ettelijke spelers van het vechterstype telt. Achter het veldkorfbalseizoen 1989-'90 wordt dus blijkbaar pas een punt gezet na de laatste minuut van de laatste wedstrijd. De korvenmakers tijdens de wedstrijd tegen ATBS waren: Nicolas Van den Broeck 1, Sandy Van den Broeck 1, Dirk Duym 3, Edwin Borms 3 en Wim De Wilde 4. Atlantis Lebbeke Wilrijk 9 Een onverwachte remonte Niemand van de vierentwintig spelers op het veld geloofde er bij een 3-7 stand, na een kwartier spel in de tweede speelhelft nog in dat Lebbeke nog op gelijke hoogte van de bezoekers zou komen. En toch slaagde de thuisploeg daarin, na een kwartiertje degelijke korfbal. Tevoren was het op bepaalde ogenblik ken echter miserie troef, niet vakken die niet de minste samenhang vertoonden, spelers die stuntelden dat het triest om zien was, een gebrek aan inzet en een afwerking die nergens op leek. De eerste korf van de wedstrijd viel pas na tien minuten, toen Sandra Van Ros sem van halfver de korf bond. Het Leb beekse middenvak presteerde niet zoals het hoorde en daar werd vaak balverlies geleden. Toch zou Sandra Van Rossem opnieuw de weg naar de korf vinden. Toen was het Lebbeekse liedje echter uit, want Wilrijk kwam meer in de wed strijd en liep voor de rust uit tot 2-3. De bezoekers dreven hun voorsprong na de rust op (2-4) en Sandra Van Rossem verzuimde de aansluitingstreffer te sko- ren, want zij miste een strafworp. Wilrijk bleek nu makkelijker tot skoren te ko men en weldra wees het skorebord een 2-6 stand aan. Piet Maeschalck milder de echter, vanop de strafworpstip (3-6). Twee minuten later was het echter al 3-7. Atlantis gaf de moed echter niet verloren en slaagde er zowaar in op gelijke hoogte te komen. Dit via korven van Damien De Roeck, Franky Cornelis, Steven Callaert en Veldeman junior. Toen viel de Lebbeekse machine echter stil, de Wiirijkse schoot opnieuw aan de gang en zette uiteindelijk een 7-9 eind stand op het bord. Wat Lebbeke betreft, gaven sommige spelers de indruk tevreden te zijn dat het seizoen erop zit. Pierre Van Rossem Op zondag 13 mei lieefl de milieuhappe- ning plaats van het CSC Vormingswerk en de plaats van hel gebeuren is hel Jeugdler- rein Jozef Chalmet te Zelmzate- Wachlebe- ke. Tussen 12.00 en 18.00 uur zijn er aller lei optredens en worden er referaten gehou den over het tema "socialisme en milieu Op 24, 25, 26 en 27 mei wordt Knokke- heist weer de surf-hoofdslad want dan or- ganizeert de plaatselijke club Surfers Para dise voor de vierde keer de Benelux Pyn- boardkampioenschappen met als bena ming "Jump and Fun Cup"

De Voorpost | 1990 | | pagina 22