Kaatsen in Kastel Kaatsen in Hof ten Rode Kaatsen in 't kort Berlaarse volleykampioenen De jeugd van Kerksken faalt VOLLEYBAL Kaatsverbond Lebbeke Barbecue De Voorpost - 11.5.1990 - 23 KAATSEN Uitslagen van 6 mei Super 7-Welkom 10-15 Eurika-Rapid 15-10 Derby-Oudegem 10-15 Klieksken-Backerciub 8-15 Rupelsport-Moerstraat 15-9 Groendalers-Meubelen DB 15-6 Wedstrijden van 13 mei Meubelen DB-Super 7 Moerstraat-Eurika Welkom-Derby Oudegem-Waresvrienden Backerclub-Groendalers Rapid-Rupelsport Opslag om I4u30 De jongens-scholieren van de Berlaarse volleybalklub werden vorig weekend op het gemeentehuis ontvangen voor het behalen van de titel in hun reeks. Met een een eerste bekroning voor het jeugdwerk dat deze klub sinds enkele jaren verricht. Sportschepen Vercruys- sen drukte de jonge spelers trouwens op het hart dat zij deze titel niet alleen hebben behaald, maar dat dit ook het resultaat was van het werk en de inzet van zovele mensen. De klub stopt de jeugdwerking uiteraard niet. Tijdens het volgende volleyseizoen zullen opnieuw vele tientallen jongens en meisjes onder begeleiding de eerste volleyballessen krijgen of zich verder kunnen toeleggen op deze sport. Men start ook een volleybalschool. De jeugd begeleiders van eersteklasser Lennik brengen een tiental sessies voor kinde ren tussen 10 en 12 jaar uit alle Berlaar se deelgemeenten. Deze volleydagen staan open voor iedereen en houden geen enkele verplichting in om bij de klub aan te sluiten of om aan kompetitie te doen. Wie echt geïnteresseerd is, kan dit achteraf wel doen. Over de data en de andere gegevens zal de klub nog later berichten. Momenteel wordt de volgen de kompetitie voorbereid. Men wil zowel de heren- als de damesploeg uitbouwen en zo trachten naar de top in de reeks te spelen. (nk) Ten voordele van de minivoetbal- klub Spectrum-Sportvrienden wordt een grote barbecue gegeven aan de sporthal van Berlare op 9 juni van 18 tot 21 uur. De deelnemers betalen 295 fr en krijgen daarvoor niet alleen lekkere spijzen maar ook een gratis con sumptie en een verrassing. Inschrijven bij Patrick Dierickx, Hoogstraat 37 of bij Guy Tackaert, Daal 94, beiden te Berlare. Kaatsen. R.V. Kastel gaat verder in de Beker dankzij een zege tegen Herdersem (vh) Hogere III Kastel Rap en Vlug-Tollembeek 15-14 (ruststand 8-6) Opnieuw kregen de Kastelse supporters een spannende wedstrijd voorgescho teld op de Villa. Kastel dat het best opende en tot 2-0 uitliep. Een goed spelende Cardan en een sterk kerende Danny Belleman zorgden ervoor dat de voorsprong wegs molt lijk boter onder de zon. De bezoekers geraakten aan een ver diende 3-5 voorsprong. Voor het eerst in de huidige kompetitie geraakten de Ka stelse spelers op achterstand. De gasthe ren schrokken hiervan. Het stilvallen van Dany Van Duysen lag hier aan de basis van. Een dag voordien was achterman Van Duysen de grote mijnheer van de thuisploeg. Van Duysen verhuisde naar de koord en coach Hugo Steels gaf Johan Van de Stricht de op dracht zijn verantwoordelijkheid op te nemen als grootmidden en Herman Ver- nimmen werd uitgespeeld als achter man. Enkele geslaagde tussenkomsten van de thuisspelers en vier overgekeerde ballen bij een 40-40 gelijke stand brachten Kastel opnieuw in de wedstrijd en ze bereikten de rust met een 8-6 voor sprong. Een zwaar aangeslagen bezoekend vijftal dat naar Hamme was afgezakt om de volle buit binnen te halen ging nogal wild te keer en ze verloren zo spel na spel ondanks de vele overgekeerde bal len. Kastel sloeg een eerste kloof bij 11-6. Bij een 14-10 stand viel ook groot midden Vander Stricht stil en de gasten geraakten opnieuw in de wedstrijd. Tollembeek putte nieuwe moed en on der impuls van Buggenhoutenaar Kristof Cardon, die niet minder dan twaalf bal len overkeerde en dan nog heel ver klommen de gasten uit een diep dal. Kastel trachtte het tij te doen keren door naar zijn basisopstelling over te schake len maar ze verloren zowaar het noord en erbij. Tollembeek kwam bij 14-14 op gelijke hoogte en tijdens het laatste spel bij een 40-40 gelijke stand sloeg de bezoekende kapitein Ronny Bellemans de laatste bal buiten de lijnen. Het was een zeer emotionele wedstrijd in goede banen geleid door scheidsrech ter Roland Huys. Het werd zomaar even tjes vijftien maal een spel beslecht bij een 40-40 gelijke stand. Hiervan won Kastel dank zij hun grotere maturiteit er tien van waarvan zes met een rechts treeks overgekeerde bal. Bij Kastel was Herman Vernimmen de regelmatige en bij de bezoekers was Cardon de uitblin ker en de beste man op het terrein. Een slechte algemene repetitie staat borg voor een goede wedstrijd die zal plaatsgrijpen op zondag 13 mei om 15 uur op de Villa en dit tegen de momente le leider en ernstig titelkandidaat Terjo den. Bevordering Hamme-Zogge-Kastel Rap en Vlug 6-15 (ruststand 3-8) Deze geprogrammeerde wedstrijd op 1 mei werd uitgesteld en kreeg nu zijn beslag. De zwakke tegenstand van de thuisploeg zorgde voor een matte partij. De gastheren leverden een pak ballen buiten en ze keerden daarbij zeer onre gelmatig. Wanneer dit gebeurt mag men een zware pandoering verwachten. Ka stel dat evenmin goed stond te kaatsen had het met efficiënt spel gemakkelijk de spelen naar zich toe te trekken. Kastel beperkte zich tot vier buitengele- verde ballen en de terugslag was niet ver maar steeds binnen de lijnen. Hetgeen het verschil maakte. Vooral Frangois Burill op de plaats van achterman geko men in de plaats van Hans Baert, die ondermaats presteerde en zijn niveau van vorige wedstrijden niet haalde, was de grote ster op het terrein tijdens de tweede helft. In de eerste helft geraakte Kastel aan een 0-4 voorsprong en bij de rust wees het skorebord 3-8 aan. Burill zorgde tijdens de tweede helft met knap keerderswerk voor een 3-12 voorsprong. Kastel dat een driepuntenzege binnen het bereik zag ging nu voorzichtiger spelen en bij de thuisspelers sloeg de paniek in de ran gen. Geen enkel punt voor Hamme-Zog- ge hetgeen hard aankwam bij de thuis spelers. Kastel dat de batterijen goed heeft opge laden probeert nu ook zwaar uit te halen tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd. Wordt Kerksken hiervan het slachtoffer? Hondensport. In Hamme-Zogge werd de hondenklub 'Raad en Daad' gesticht. Dit is al de derde klub in de wuitensgemeente na 'De Trouwe Hond' en 'Onder Ons' (vh) Pupillen Wieze Sportief-Hof ten Rode 8-10 (ruststand 4-5) Aan de oktoberhalle hebben de paling boertjes een slechte wedstrijd gespeeld. Daar waar een driepunter binnen het bereik lag moest er alles uit de kas gehaald worden om de zege alsnog bin nen te kunnen halen. Zeker wanneer de bezoekers met 8-6 achter kwamen te staan. Bij de rust stond Hof ten Rode met 4-5 voor maar wanneer Wieze opnieuw in de wedstrijdverscheen sloeg even de paniek in de rangen van de gasten. Gelukkig kon Baasrode in de eindfase rekenen op goede David Cayet en Kristof Boom die voor de bezoekers de zege uit de brand slepen. In de volgende ronde voor de Belgische beker die plaats heeft op 12 mei op het terrein van VA Baasrode zullen ze uit een ander vaatje moeten tappen willen ze een goede uitgangspositie uitbouwen voor de kwalifikatie. Miniemen Hof ten Rode Baasrode-Hoké Erembodegem 10-2 (ruststand 5-0) De thuisploeg speelde het spelletje van kat en muis met hun tegenstander. De Hoké-spelers vielen te zwak uit. David Gerlo keerde op zijn eentje als kleine keer de 5-0 op het bord. Wanneer de bezoekers aan een 5-2 geraakten trok ken de gasten zich hier aan op maar de goede opslagen van de thuisspelers ga ven de doorslag. Weinig of geen tegen stand van de bezoekers. Hamme Zogge-Hof ten Rode 0-10 (ruststand 0-5) De gastheren waren niet in staat een ware bedreiging te vormen voor de be zoekers. Grootmidden Van Keer Michel en David Dierickx als kleine keer keer den de hen toegestuurde ballen met de glimlach terug in het veld van hun tegen stander. Wanneer Jan Dierickx zijn duit in het zakje deed met zijn goede opslag beurten zakte de moed van de thuisspe lers hen in de schoenen. Een zwak Zogge was geen partij voor de Baasrode naren die nu op een hoog niveau drijven na een eerder zwak begin tijdens hun eerste twee wedstrijden. Hogere III Wieze Sportief-Okegem 15-2 Appelterre-Wieze Sportief 14-15 Wieze treft het tijdens het verlengd weekeinde. Na hun verrassende zege op Wieze dat Hans Aubroeck voor de rest Appelterre mocht de Wiezenaar aan de van het seizoen heeft bedankt moest oktoberhalle een onthoofde tegenstan- voor deze wedstrijd de diensten missen der partij geven. Twee spelers van de van Kris Janssens (gekwetst aan de bezoekers hadden tijdens de weektrai- schouder) zodat een beroep moest ge- ningen hun kledij binnengeleverd. daan worden op een paar juniores. Ap- Een zwak Okegem was geen partij voor pelterre dat de wedstrijd voordien op een Wieze dat niet eens goed moest Kastel een goede partij speelde kon Wie- spelen om de drie punten thuis te hou- ze niet onder de duim houden. Wieze den. Deze driepunter kan van doorslag- vormde steeds een grote bedreiging. De gevende aard zijn in de eindafrekening, gasten hielden tot 13-13 en 14-14 stand. Terioden-Welle 15-8 Tijdens het laatste spel stond de stand c, 40-40 gelijk en wanneer Van der Haegen een bal terugkaatste die over de achter- Welle dat er Jaar 8een goede broodjes lijn zou gaan kon Freddy Verstrepen bakt kon °P Terjoden tot 5-5 stand deze nog met gesterkt lichaam nog juist bouden. tegenhouden. Een toegelopen thuisspe- Wanneer Heymans wegens een lichte Ier raakte de tegengehouden ban bij de kwetsuur v*n het terrein moest konden eerste botst op de voet zodat Wieze in de bezoekers er niet van profiteren om extremis een duurbevochte zege kon een paar spelen naar zich toe te trekken, binnenhalen. Alleszins een opkikkertje De veelvuldige spelen die bij 40-40 wer- voor de Wiezenaars die meteen de rode den beslecht zagen de gasten steeds lantaarn konden afstaan. verloren gaan. Hier was de slechte pre- Juniores moeten ze alles op de kompetitie zetten. Finale Baardegem-Kerksken 15-12 Kerksken-Zele Durmen 5-15 (ruststand 8-5) De thuisploeg die een goede voorronde Baardegem dat door het algemeen for- heeft gespeeld en goede vooruitzichten fait van Adec Baasrode zich in bevorde- had op een finalezege is tegen de titel- ring kon handhaven trok dan van Baas kandidaat volledig onderuit gegaan in de rode Walter Deriicke aan en Baardeeem beker van het gewest Aalst-Dendermon- wil nu de titel binnenhalen. De thuis- de. De Aalstenaars hebben hun slechtste ploeg vormt een goed geheel en ze zijn prestatie geleverd sinds hun bestaan, de te duchten ploeg voor de titel. De Zele dat domineerde in alle gelederen ambities steken ze niet onder stoelen of ondervond weinig of geen tegenstand banken. van de gastheren. Zo'n matte prestatie De bezoekers hebben een goede wed- moet vlug vergeten worden. Het verlies strijd gespeeld. Hun aandeel in dit span- van deze finale mag het vertrouwen van nend duel was schitterend te noemen in de thuisspelers niet aantasten en nu zoverre dat beide teams voor een ware statie van Vlassenbroeck aan de basis. Hij krijgt met moeite nog een bal over de middenlijn en zijn geleverde ballen be landden steeds buiten de lijnen. Terjoden dat tijdens de terugwedstrijd geen moeite zal hebben om zich te kwalificeren voor de volgende ronde kan zich opmaken voor de schok tussen de twee titelkandidaten. Lagere I De Toekomst Buggenhout-Terjoden 15-2 De Toekomst dat een goede start kende in de huidige kompetitie had aan een jong en onervaren Terjoden geen waar dige tegenstander. Klein maar dapper boden de Aalstenaars moedig tegen stand maar hun verweer werd steeds in de kiem gesmoord. Guido De Valck die als eerstejaars deze wedstrijd mocht leiden had zeker geen zware klus aan deze partij. Om 17 uur was alles reeds opgedoekt zodat ze zo gemakkelijk ver diend zijn. propagandawedstrijd hebben gezorgd. De aanwezige toeschouwers komen ze ker opnieuw naar de Baardegemse Nal- ladroom. Voor de rust konden de gast heren een licht overwicht uitdrukken in een 8-5 voorsprong bij de rust. Dirk Van Acoleyen zorgde ervoor dat de kloof niet groter werd. Na de koffie kon Kerksken hun achterstand wegwerken. Bij een 11-11 gelijke stand kon de wedstrijd nog alle kanten uit maar de bezoekers ken den dan grote pech zodat de wedstrijd kantelde in het voordeel van Baarde gem. Guido Van Eecken zorgde voor vijf overgekeerde ballen. Beker van België Kastel Rap en Vlug-Herdersem 15-10 (ruststand 8-4) Een wedstrijd waarin de spelers weinig inzet tentoonspreidden zodat de span kracht in de partij eveneens ontbrak. De schaars opgekomen toeschouwers kon den dan ook weinig genieten en zich zeker niet opwarmen. Gelukkig voor de aanwezigen scheen de zon. Allen de achtermannen van beide ploegen, voor Kastel de jonge Dany Van Duysen en bij Herdersem de van Kastel overgekomen Marc Lambert konden voor enig animo zorgen. Met briljant keerderswerk speel den ze zich in de kijker. Van Duysen kreeg voor zijn spel in de countre-chas- se veelvuldig open doekjes. Johan Van der Stricht die in de eerste helft vol vertrouwen stond te kaatsen zakte we gens een bilkwetsuur langzaam weg. Het werd de aanwezigen duidelijk dat beide teams met de kompetitie in het achterhoofd zaten en zeker niet het volle pond gaven. Trouwens bij de rust met een 8-4 voorsprong voor de gastheren was de wedstrijd zo goed als gespeeld. De overgekeerde ballen waren aan de schaarse kant terwijl de afgeleverde bal- Kaatsen. Herdersem verloor tegen R.V. Kastel voor de Beker van België (vh) len hoog opliepen. Voor Kastel 16 en Herdersem 19. Voor de overgekeerde ballen die tegen de wind in moesten gekeerd worden stond Herman Vernim men borg. Op zondag 13 mei ontvangt Kastel de andere titel preditent Terjoden. Beide ploegen willen de aanwezige toeschou wers vergasten op een grote wedstrijd. De rangschikking na vier wedstrijden 1. Terjoden 10 p 2. Kastel Rap en Vlug 9 p 3. Zandbergen 9 p 4. Idegem 8 p 5. Opstal Pelote 6 p 6. Herne 5 p 7. Appelterre 5 p 8. Tollembeek 5 p 9. Wieze 5 p 10. Herdersem 4 p 11. Okegem 3 p 12. Welle 3 p

De Voorpost | 1990 | | pagina 23