Kaatsen in Baasrode De finalisten zijn gekend Kaatsklub Wieze Sportief Kaatskalender Lebbeeks Kaatsverbond ill de kijker... Derby - BJ Oudegem 10-15 24 -11.5.1990 - De Voorpost KAATSEN Hogere II 12.5 15.00 VA Baasr.-Feluy 12.5 15 00 Bassily-VA Baasr. Hogere III 13.5 15.00 Rap Vlug-Terjoden Wieze Sp.-Opstal P. Tollembeek-Herders. Bevordering 12.5 15-00 Rap en Vlug-Kerksken Baardegem-Denderb. Merchtem-Nieuwerk. Aalst Herl.-Hamme Z. Zele Durm.-S.Moorsel H.Erembodeg.-Willebr. Lagere I en II 13 5 15.00 VA Baasr.-Opwijk D.T.Buggenh.-Gijzegem VBR Opwijk-Opstal P. St.A.Hain.-Merchtem Terjoden-Puurs Denderb.-Wieze Sp. Beker van België Hogere III 12.5 15-00 Appelterre-Pelote Herdersem-Rap en Vlug Wieze SP.-Tollembeek Welle-Terjoden Junioren 12.5 15.00 Denderb.-St.Anna Kerksken-Wieze Sp. Zele D.-De Toekomst Kadetten 11.5 18.30 T.Buggenhout-Terjoden Denderb.-VA Baasr. Rap en vlug-Zele D. Miniemen 13.5 10.00 T.Buggenhout-Zele D. Rap en vlug-Hof t.Rod. H.Erembod. -VA Baasr. 13-5 10.30 Hamme-Zogge 16.5 18.30 Denderb.-Herdersem Pupillen 13 5 09 00 Hamme Z.-Opstal P. Rap en vlug-S.Moorsel 13.5 10.00 VA Baasr.-Zele D. H.T. Rode-T.Buggenh. Terjoden B-Brussegem 16.518.30 Wieze Sp.-Zele Durmen Kaatsen. De Toekomst uit Buggenhout (foto guy In de laatste schifting van de beker van Hamme werden nu de heen en weer wedstrijden gespeeld. Grote favorieten zijn er niet gesneuveld. Euro Trucks 3 Mijs 12 De thuisploeg presteerde minder dan in de heenwedstrijd. Wisten ze op voor hand dat ze weinig kansen hadden of wat. In elk geval deze keer speelden ze zonder inspiratie en dat had spoedig zijn weerslag op de uitslag. De bezoekers waren hier zeer goed vertrokken en de plaatselijken werden echt onder de voet gelopen. Eenmaal lieten ze zich verras sen en meteen hadden ze hun eer gered 6-1. Ook naderhand bleef Mijs de toon aangeven. De bekerwinnaars van verle den jaar ontpopten zich weer als de grootste kandidaten voor de eindzege. Beeckman, Kockelkoren raoul, Boon Dirk, Cermeire Gerrit en Eric Moernout speelden voortreffelijk en moesten in deze helft maar twee spelen toestaan. Corner 4 Ons Vermaak 12 De bezoekers die duidelijk een geweldi ge ploeg vormen hebben er weinig twij fel laten over bestaan wie hier de besten zijn. Onder druk van Antoon Van Hecke en Fr. Van Kerckhoven legden ze een geweldige strijdlust aan de dag. En ze lieten zich door niemand verrassen. Ook al kwam de thuisploeg een paar keer op 40-40. Steeds weer was er Ons Vermaal om af te ronden.. Na de verfris sing kwam Corner wat meer onder doom via D'Hondt en Goossens. Dit resulteerde zich in een viertal spelen die door Corner letterlijk uit het vuur wer den gesleept. Vooral Leo Heirwegh deed het goed. Ons Vermaak 6 S.K. Corner 12 De bezoekers deden het heel wat beter dan in de heenwedstrijd. De thuisploeg die in de slag sterker waren wisten dat uit te buiten, maar konden dat moeilijk in spelenwinst omzette^. En tot ieders verbazing kon Corner met 2-6 de leiding veroveren. Ons Vermaak moest nu op zijn tellen gaan letten. En ze deden dat ook. Naarmate de wedstrijd vorderde was het nu een zenuwslopende strijd. Want Ons Vermaak moest minstens vijf spelen oprapen om zich voor de finale te kunnen vastleggen. Geert Van Haever- maet, Van Hecke Antoon, Van Kerckhove Alfr., Goossens Alois en Daniel Eeck- houdt bleven dapper voortvechten en Corner repte zich naar de zege toe. Groot gejuich bij Ons Vermaak als ze het zesde spel binnenhaalden. Toen waren ze zeker dat ze de finale mogen spelen. Voor Ons Vermaak is het wellicht gele- f den dat ze nog eens de finale bereikten. Cornerboys 12 De Keersmacker 9 Dit was de meeste spannende wedstrijd uit het geleden lot. Het sterk spelende De Keersmacker wou er een erezaak van maken hun buren van de wijs te bren gen. Ze zijn er niet ingelukt. Ook al stonden de kansen zeer mooi. De loka len met Jozef Meskens, Mario Carels, Elie Verleysen, Georges Walschap en Dirk Van Abbeele hadden een slechte start en dat bood de kans aan de bezoe kers om een 3-6 voorsprong vast te leggen. De vraag was dan kon De Keers macker deze voorsprong behouden tot het laatste moment. En het is een gewel dige strijd geworden. De bezoekers iets beter konden evenwel niet beletten dat Cornerboys steeds weer onheilspellend dichterbij kwamen. Bij 9-11 dacht ieder een dat de gastploeg door de knieën zou gaan. Maar een laatste felle reaktie van De Keersmacker deed hun het twaalfde en verlossende spel veroveren. De buit was binnen. HVC Kaatsen. Derby uit Sint-Gillis verloor tegen Oudegem met 10-15 (foto Piet Hermans) Kaatsen. Tijdens de sportbeurs in Dendermonde gaven de ploegen Derby uit Sint-Gillis en een Oudegemse ploeg een demonstratie. Oudegem ging met de winst lopen (foto Piet Hermans) Tergelegenheid van de Dendermondse sportbeurs werd dit een propaganda- wedstrijd. Het publiek kon er trouwens best van genieten want het werd een prachtige lutte met veel prangende fazen en talrijke overgekeerde ballen. Derby kwam voor met 4-1 maar bij de rust was het toch 7-8 voor Oudegem. De tweede helft begon goed voor Derby dat uitliep tot 10-8. Toen grootmidden Danny zich kwetste, leek Derby aange slagen en Oudegem zocht en vond de zwakke plekken. In enkele spelen werd het nog 40-40 maar de bezoekers waren niet meer te stoppen en behaalden een verdiende overwinning. Sportschepen Jan Van Damme reikte na de wedstrijd trofeeën uit aan beide ploe gen, dit in het kader van de Sportbeurs. Overgekeerde ballen: Derby: 8 Oudegem: 11 Vorige zondag pakten de Sportief- jongens in de kompetitiewedstrijd Hogere III uit met een klinkende thuisoverwinning tegen Okegem. Ze speelden voor de eerste keer in dit seizoen met volledige opstelling. Na de verdiende zege op Appelter- re wilden ze immers iets bewijzen voor eigen supporters. De eerste opslag werd keurig verzorgd door Theo De Decker, zodat Wieze met een het spel binnenhaalde. Oke gem, zonder de gekwetste Gette- man, kon stand houden tot 2-2. De keerders van Wieze, onder impuls van een goed spelende Fred Ver strepen (4 overgekeerde ballen!) waren in hun beste doen en aan de rust was de stand dan ook 8-2. De tweede helft vertoonde verder ook hetzelfde spelbeeld, wat in een mooie 15-2 overwinning resulteer de. Chris Janssens bleek helemaal her steld en ook Philippe Verspeet ak- teerde uitstekend. Als jongste spe ler leverde Jurgen Van der Steen eveneens zeer behoorlijk. Verhuis naar Lebbeke Ondanks de mondelinge beloftes krijgt Wieze Sportief dan toch niet de toelating om het komende week end het kaatsterrein aan de okto- berhalle te gebruiken. De twee volgende kalenderwed strijden, nl. deze van zaterdag 12 mei en van zondag 13 mei worden derhalve betwist op het kaatsplein gelegen aan het zwembad te Lebbe ke. Aan de Albert I-straat. Het be treft de terugwedstrijd voor de Bc- België tegen Tollembeek er kervan België t op zondag a.s. de kompetitiewed strijd in.Hogere III tegen Buggen- hout-Opstal. Voor beide wedstrij- aag strijd in.Hc hout-Op: den is de aanvang om 15 u. Andere ploegen Tweede ploeg: op zondag 13 mei Denderbelle-Wieze om 15 u. Pupillen: zaterdag 12 mei Hamme S.A. - Terjoden - Wieze om 14.30 u. (beker) en woensdag 16 mei Wieze - Zele om 18.30 u. Junioren: zaterdag 12 mei Kerks ken-Wieze om 15 u. J. Van Landuyt Hogere H-Zaterdag Baasrode VA-Crupet: 8-15 Na de schitterende seizoenstart is men bij Baasrode V.A. tijdens het voorbije weekeinde terug met de voeten op de grond beland. Het blijkt nu overduide lijk dat het wedstrijdritme, minstens twee wedstrijden per week, een te grote belasting vormt voor de beperkte kern van Baasrode V.A. Voor de ploeg van de Broekkant komt het er nu op aan de kalmte te bewaren en het objectief zo te stellen dat men niet in degradatiegevaar raakt. Ook de spelersgroep mag de ar men niet laten zakken want wellicht al enigszins leeggespeeld was er het voor bije weekeinde weinig te merken van de legendarische vechtlust van de ploeg van coach F.CIaes. Baasrode, dat zaterdag de gekwetste Quisquater moest vervangen, begon zwak aan de wedstrijd. Via erbar melijke opslagbeurten raakte de thuis ploeg 0-3 achter maar toch slaagde men erin het tij te doen keren. Het werd 6-5 maar een makkelijk te halen spel ging toen verloren en hiervan kon Crupet gebruik maken om het wedstrijdbeeld een ander uitzicht te geven en de rust te bereiken met een 6-8stand; De licht gekwetste Peersman bleef dan in de kleedkamer en met de jeugdige Van Damme tussen de lijnen slaagde de thuisploeg er niet in een vuist te maken. Het werd 6-11 en coach Claes deed zijn ploeg in een andere opstelling spelen. Baasrode haalde wel zijn 7e spel binnen maar een echte kentering kwam er niet want een sterk spelend Crupet ging naar 7-13 en meer dan een 8e spel zat er niet meer in voor een ontgoochelende en ontgoochelde thuisploeg. Zondag Thieulain-Baasrode VA. 15-3 Leider Thieulain is overduidelijk de toe komstige kampioen meent men bij Baasrode. De einduitslag is echter dui delijk in de hand gewerkt door de onbe- schikbaarheid van drie gekwetste basis pionnen bij Baasrode nl.Quisquater, De Clercq en Peersman zodat V.A. beroep moest doen op de 17-jarige B.Claes en Van Damme om het vijftal op papier te krijgen. Het werd direkt 2-0 maar de jonge Bart Claes verraste toen de Walen met zijn sterke opslagbeurt (2-1) doch als Baas rode tijdens het volgende spel een 0-40 voorsprong liet teloorgaan had men het wel begrepen. In een minimum van tijd wer de 8-1 ruststand bereikt en bij Baas rode had men maar weinig alternatieven aangezien Koek, die niet over al zijn mogelijkheden beschikten, enkel als koordspeler kon fungeren. Na de rust ging VA weliswaar wat agressiever spelen maar na 9-2 was het toch wel duidelijk dat de thuisploeg een klasse te sterk was. De zwaar gehandicapte bezoekers raak ten nog tot 11-3 maar hiermee was de kous af. Het ontzaglijk sterk Thieulain haalde een voor zichzelf sprekende 15-3 overwinning. Lagere Baasrode V.A-Opstal: 15-1 Baasrode dat nochtans geen beroep kon doen op het duo Van Damme-B.Claes bleek een klasse te sterk voor een zwak Opstal dat aan de rust al met 8-0 in het krijt stond. Ook na de rust bleef de overmacht van de thuisploeg zich mani festeren want verder dan het winnen van een "eerreddend" spel geraakte Opstal niet. Miniemen Baasrode - Kastel: 10-1 Dat de Baasroodse miniemenploeg moeilijk van de titel zal af te houden zijn, ondervond ook Kastel. De bezoe kers konden amper één spel versieren want tegen de kollektieve kracht van de thuisploeg waren zij duidelijk niet be stand. Met sterk keren van het trio Hendrickx-Cassiman-Van Cauwenberg- he werd het in een mum van tijd 5-0 aan de rust. Bij 7-1 kon Kastel dan toch een spel binnenhalen maar aangezien ook de Baasroodse koordspelers onwaar schijnlijk effektief akteerden geraakten de bezoekers niet verder. Pupillen Terjoden B-Baasrode VA 5-10 het werd een onverwacht spannende wedstrijd waarin leider Baasrode zijn Kaa,sm- De f*"* mn Ter*>den eerste puntje moest toegeven aan een verrassen Terjoden. De bezoekers leid- ge^er yan Hamme den weliswaar bestendig (1-2 en 2-4) maar Terjoden bleef gepast repliceren. J.Moonen zorgde later voor 3-6 en 4-7 maar dan haalde Terjoden toch het verdiende puntje binnen, dit was ook het sein van de volledige overgave van de thuisploeg en Baasrode stevende recht naar een 5-10 zege. E.

De Voorpost | 1990 | | pagina 24